بهترین صرافی بدون احراز هویت برای ایرانیان در 1403

بروزرسانی در19 تیر 1403
بهترین صرافی بدون احراز هویت برای ایرانیان در 1403
مجید عزیززاده دراین مقاله به شما اطلاعاتی درباره چگونگی انتخاب بهترین صرافی بدون احراز هویت برای خرید و فروش ارز دیجیتال میدهد. این مقاله مناسب علاقه مندان به فعالیت بصورت ناشناس در بازار مالی ارز دیجیتال است.

بسیاری از افراد به دنبال صرافی بدون احراز هویت ایرانی هستند که نیاز به احراز هویت ندارند. در ادامه قصد داریم تا پس از تعریف KYC و دلیل نیاز به آن، بهترین صرافی بدون احراز هویت برای خرید و فروش ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مقاله زیر را مطالعه کنید.

بهترین صرافی بدون احراز هویت

طبق تحقیقات ما بهترین صرافی‌های بدون احراز عبارت است از:

avatar

صرافی ال بانک

4.4/5
بهترین برای معاملات فیوچرز بدون احراز هویت
در صرافی Lbank

avatar

بینگ ایکس

4.6/5
بهترین برای معاملات فیوچرز
در صرافی Bingx

avatar

نوبیتکس

4/5
بهترین از لحاظ حجم معاملات
در صرافی Nobitex

avatar

آبان تتر

4.1/5
بهترین برای خرید و فروش تتر
در صرافی Abantether

همچنین میتوانید از صفحه بهتری صرافی ارز دیجیتال دیدن کنید.

چرا برخی به دنبال صرافی بدون احراز هویت هستند؟

سرمایه‌گذاران کریپتوکارنسی به دلایل مختلفی به دنبال صرافی بدون نیاز به احراز هویت هستند. ارزهای دیجیتال از ابتدا با هدف به وجود آوردن بازاری با تراکنش‌های ناشناس به وجود آمد. بسیاری از کاربران این بازار مالی نیز به حفظ حریم خصوصی و دارایی خود اهمیت می‌دهند و اعتقاد دارند که این هدف اصلی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین بوده است. این افراد به دلایلی قصد مخفی ساختن این اطلاعات از دولت‌ و بانک را دارند. با وجود امکان ایجاد پولشویی و مصادیق مجرمانه در صورت ناشناسی کاربران، همچنان حفظ حریم خصوصی برای کاربران اهمیت ویژه‌ای دارد. به همین دلیل هر کاربر با اولویت‌بندی نسبت به خواسته خود از صرافی ارز دیجیتال، میزان امنیت خود را برای معامله انتخاب می‌کند.

 

آیا صرافی بدون احراز هویت معتبر است؟

آیا صرافی بدون احراز هویت معتبر است

با استفاده از احراز هویت آنلاین مسیری برای تمام کسب و کارهای آنلاین ایجاد می‌شود که افراد را در قبال اعمال آنلاین خود در دنیای اینترنتی مسئول بدانند. بنابراین این مسئله می‌تواند به گونه‌ای روی افراد تاثیر مثبتی بگذارد که از آسیب رساندن به دیگران دوری کرده و به دنبال فعالیت سالم در پلتفرم باشند.

البته این به این معنی نیست که صرافی که نیاز به احراز هویت ندارد هیچ اعتبار مثبتی ندارد. برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب امروزه به صورت غیر متمرکز فعالیت موفقی دارند. اما در زمان کار با این صرافی‌ها باید دقت داشته باشید که صرافی‌هایی که احراز هویت را لازم نمی‌دانند اغلب خود نیز به صورت گمنام فعالیت دارند. به همین دلیل پشتوانه نداشته و در صورت ورشکستگی یا تعطیلی صرافی، ممکن است به دلیل گمنامی شرکت برای همیشه دارایی‌های خود را از دست بدهید.

بنابراین اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، صرافی‌های بدون احراز هویت به اندازه صرافی‌های تحت نظارت برای فعالیت و نگهداری دارایی ایمن نیستند.

 

آیا معاملات ارز دیجیتال من قابل ردیابی است؟

با پیدایش ارز دیجیتال بیت کوین کاربران آن معتقد بودند که تراکنش‌های آن بر روی بلاک چین قابل ردیابی نیست. با گذشت زمان اما مشخص شد که هر فردی می تواند در بلاک چین عمومی اطلاعات را به سادگی مشاهده کند. این مسئله در نوع خود آپشنی برای شبکه‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین است که تراکنش‌های آن در دفتر کل غیرمتمرکزی به نام بلاک ‌چین ذخیره می‌شوند.

بلاک‌چین عمومی همه تراکنش‌هایی که از ابتدای ایجاد ارز دیجیتال انجام شده را قابل رویت می‌سازد. ذخیره تراکنش‌ها باعث ایجاد سیستمی شفاف و بدون سانسور می‌شود. هر تراکنش معمولا آدرس عمومی دارد که جهت انجام تراکنش مورد استفاده قرار گرفته و شامل رشته متنی از اعداد و حروف است. دسترسی به هویت انجام دهنده تراکنش با آدرس عمومی امکان پذیر است. بنابراین حتی در صورتی که فرد در صرافی غیرمتمرکز و بدون نیاز به فرآیند احراز هویت ثبت نام کرده باشد، هنوز هم اطلاعات معاملاتی او روی شبکه بزرگ بلاک چین ذخیره شده و امکان ردیابی آن وجود دارد.

 

صرافی ایرانی بدون احراز هویت وجود دارد؟

همانطور که عنوان کردیم قوانین احراز هویت برای محافظت از پلتفرم در برابر فعالیت تروریستی و پولشویی وضع شده و امروزه توسط اغلب بانک‌ها و سایر موسسات ارائه خدمات مالی استفاده می‌شود. بنابراین احراز هویت نه تنها در تامین امنیت موسسه نقش دارد، بلکه از دارایی کاربران محافظت خواهد کرد. به همین دلیل اغلب صرافی‌های مجاز ایرانی اجازه ارائه خدمات پرداخت آنلاین و برداشت وجه بدون احراز هویت را به کاربران خود نمی‌دهند.

 

KYC یا احراز هویت چیست؟

احراز هویت کاربران یا KYC  فرآیند تأیید هویت یک فرد با پیروی از مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها و قوانین از پیش تعریف شده است. این فرآیند به مؤسسات مالی اجازه تایید هویت مشتری را می‌دهد. قوانین احراز هویت KYC برای محافظت در برابر پولشویی و فعالیت تروریستی وضع شده و امروزه توسط اغلب بانک‌ها و سایر موسسات ارائه خدمات مالی استفاده می‌شود.

احراز هویت

 

چرا احراز هویت در بروکر اهمیت دارد؟

با اجرای یک فرآیند احراز هویت اجباری الکترونیک، صرافی کریپتوکارنسی می‌تواند چند مورد را در کنار هم تضمین کند. مهم‌ترین مورد این است که حساب کاربری منحصر به فردی برای هر نفر ایجاد می‌شود و این امکان وجود دارد که حتی با ساخت و تنظیم هر تعداد آدرس ایمیل، هویت واقعی پشت تمام آن‌ها شناسایی شود. اگر فردی قصد اجرای فعالیت کلاهبرداری یا هر چیز خلاف سیاست شرکت یا موسسه را داشته باشد، علاوه بر امکان حذف او از پلتفرم می‌توان مطمئن شد که او دیگر به هیچ وجه نمی‌تواند با استفاده از دیگر حساب‌های ایمیل خود به پلتفرم بازگردد.

بنابراین در شرکت‌ها یا پلتفرم‌های رمزنگاری، انجام فرآیند KYC به تامین امنیت دارایی کاربران کمک بسیار زیادی می‌کند.

 

آیا ارز دیجیتال مالیات دارد؟

برخی از افراد به دنبال پاک کردن رد پای سرمایه خود با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند. تا زمانی که سرمایه شما به صورت ارز دیجیتال تولید و نگهداری می‌شود، در بسیاری از کشورها نیاز به پرداخت مالیات نخواهید داشت. به عبارتی تا زمانی که سرمایه خود را به صورت ارز رایج وارد حساب بانکی خود نکنید، اثری از سرمایه شما قابل رویت نخواهد بود که نیاز به پرداخت مالیات برای آن باشد.

اما طبق قانون مالی برخی از کشورها همچنان موظف هستید درآمد حاصل از فعالیت سرمایه‌گذاری رمز ارز خود را برای مالیات گزارش دهید. در هر صورت اگر سرمایه اولیه را از حساب بانکی خود برداشت کرده و یا سود حاصل را به حساب بانکی خود واریز می‌کنید، نیاز به ارائه توضیح به اداره مالیات برای حجم پول مصرفی یا تولید شده دارید.

برای دیدن صرافی های ارز دیجیتال که از معاملات فیوچرز پشتیبانی میکنند از صفحه صرافی فیوچرز دیدن کنید

 

سخن پایانی

از طریق احراز هویت آنلاین یک صرافی‌ رمزنگاری می‌تواند در یک چشم‌انداز قانونی موجب جلب رضایت افراد بیشتری برای فعالیت در بازار ارز دیجیتال شود. با این وجود برخی از افراد به دنبال فعالیت در صرافی ایرانی بدون احراز هویت یا صرافی بدون احراز هویت ایرانی هستند. در نهایت علی الرغم دردسرهای احراز هویت برای معامله ارز دیجیتال باید بدانید که فعالیت در صرافی که احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کرده است، امنیت بیشتری برای حفظ دارایی کاربران خود تامین می‌کند.

سوالات متداول

امروزه به لطف امکان احراز هویت آنلاین اغلب زمان کوتاهی برای تایید هویت کاربر نیاز بوده و این باعث می‌شود تا معامله‌گران بتوانند با تایید هویت سریع دسترسی فوری به معاملات داشته باشند.
در متن مقاله می‌توانید برخی از بهترین صرافی های بدون احراز هویت را مشاهده کنید.
مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در صرافی معمولا عبارتند از: تصویر اسکن کارت شناسایی مثل شناسنامه، پاسپورت یا کارت ملی، آدرس محل سکونت، شماره تلفن و آدرس ایمیل.
حتی اگر از صرافی ارز دیجیتال بدون نیاز به احراز هویت استفاده می‌کنید، هنوز هم امکان ردیابی اطلاعات معاملاتی وجود دارد. اما سر در آوردن از جزییات درون آدرس‌ها ساده نیست. بنابراین امکان مشاهده اطلاعات شخص به سادگی وجود ندارد.
در حالی که روز به روز شاهد پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال از سوی مردم هستیم، فرآیند احراز هویت به خصوص از طرف صرافی‌ها و پلتفرم‌های رمزنگاری می‌تواند به میزان زیادی این بازار را ایمن‌تر سازد.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.