بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال در اسفند 1402 مناسب ایرانیان

فهرست مطالب

به نظر می‌رسد این روزها همه به دنبال ارز دیجیتال هستند. اما برخی از معامله‌گران به دنبال استفاده از ابزارهای جدید صرافی برای ترید و کسب سود از این فضا هستند. یکی از این ابزارها، معاملات آتی ارز دیجیتال یا فیوچرز است. تقاضا برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال اهمیت شناسایی بهترین پلتفرم‌ها یا بهترین صرافی فیوچرز را بیشتر می‌کند. با این حال پیمایش در لیست پلتفرم‌های آتی ارزهای دیجیتال آسان نیست. با ما همراه باشید تا به شما در انتخاب بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال برای ایرانی ها یا بهترین صرافی خارجی برای فیوچرز ایرانیان کمک کنیم.

بهترین صرافی فیوچرز ارز دیجیتال 1402

پس از این که صرافی بایننس به علت تحریم‌ها باعث افزایش محدودیت‌های کاربران ایرانی در معاملات ارز دیجیتال شده و بسیاری از حساب‌های کاربری را مسدود ساخته است، کاربران ایرانی به دنبال یک جایگزین مناسب و معتبر برای بایننس هستند. به همین دلیل سعی داریم تا بهترین صرافی فیوچرز برای ایرانیان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بدون دغدغه در آن فعالیت داشته باشید.

صرافی بینگ ایکس

4.6
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
دسترسی به بازار کریپتو وفارکس اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر5 پشتیبانی فارسی
ثبت نام با تخفیف کارمزد در سایت صرافی آنلاین Bingx
چرا بینگ ایکس را انتخاب کردیم؟

بدون احراز هویت فعالیت معاملاتی خود در بازار کریپتو را آغاز کنید. در بینگ ایکس می‌توانید با فعال کردن تایید دو مرحله ای و رمز بیومتریک نسبت به امنیت حساب خود اطمینان بیشتری حاصل کنید.

بینگ ایکس با طراحی سایت اختصاصی به زبان فارسی،فعالیت معامله گران فارسی زبان را تسهیل کرده است. در این وب سایت محتوای آموزشی متنوعی در مورد امکانات صرافی و آموزش بازار معاملاتی ارائه شده است. به‌علاوه کاربران می‌توانند از خدمات تیم پشتیبانی این صرافی به زبان فارسی بهره‌مند شوند.

سطح کارمزد معاملات در بینگ ایکس پایین و بین 3 تا 5 درصد در معاملات اسپات محاسبه می شود. معاملات فیوچرز امکان دیگری است که برای کاربران فراهم شده است و با اعمال 0.02 تا 0.04 کارمزد می توانند از فرصتهای سود اور این بازار نیز بهره مند شوند.

با استفاده از کپی تریدینگ بدون دخالت مستقیم در بازار و نیاز به دانش معاملاتی، در سود نهفته در بازار کریپتو سهیم می شوید یا می توانید با استفاده از حساب دمو، دانش و مهارت خود را در فعالیت معاملاتی ارتقا دهید.

اگر کاربر تریدینگ ویو هستید یا از متاتریدر5 در جهت انجام معاملات خود استفاده می‌کنید، در بینگ ایکس می‌توانید به راحتی به هر دو پلتفرم متصل شوید.

این امکانات در وب سایت و اپلیکیشن اختصاصی این صرافی در دسترس کاربران قرار دارد.


مزایا و معایب
پشتیبانی از هر دو بازار کریپتو و فارکس
بیش از 250 ارز دیجیتال قابل معامله
بدون احراز هویت
کپی تریدینگ
امکان معاملات فیوچرز
تایید دومرحله ای
سطح پایین کارمزد
وب سایت و پشتیبانی به زبان فارسی
ارائه حساب دمو
دسترسی به امکانات از طریق وب سایت و اپلیکیشن
رابط کاربری آسان و دسترسی سریع
قابلیت اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر5
عدم پشتیبانی از ارزهای فیات
محدودیت در تبدیل‌های کریپتو به کریپتو
عدم ارائه طرح‌های درآمدزایی و استکینگ

صرافی مکسی

4.5
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
بدون نیاز به احراز هویت فیوچرز ارز دیجیتال
ثبت نام سریع در سایت صرافی آنلاین MEXC
چرا مکسی را انتخاب کردیم؟

قابلیت معاملات فیوچرز ارز دیجیتال دارد که به شما اجازه می‌دهد تا 125 برابر پولتان معامله باز کنید (احتیاط کنید حتما).

از حجم معاملات فیوچرز جز 10 صرافی برتر جهان است. (آپدیت خرداد)

ایرانیان فقط می‌توانند ارز دیجیتال واریز و برداشت کنند. امکان واریز و برداشت ریال وجود ندارد.

درصرافی مکسی می‌توانید با دلار مجازی معامله گری را یاد بگیرید.


مزایا و معایب
پشتیبانی قوی
کارمزد معاملات بسیار پایین
امکان انجام معاملات دمو در لایو مارکت
قابلیت کپی ترید در معاملات فیوچرز و اسپات
بدون احراز هویت
واریز و برداشت ریال ندارد
نیاز به تحریم شکن

صرافی تبدیل

4
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
احراز هویت سریع کیف پول اختصاصی تسویه آنی ریال
ثبت نام سریع در سایت صرافی آنلاین Tabdeal
چرا تبدیل را انتخاب کردیم؟

با احراز هویت سریع در صرافی تبدیل پاداش عضویت به کیف پول شما منتقل می‌شود. پس از تایید عضویت در تبدیل می‌توانید به صرافی‌های بزرگ باننس، کوکوین و کوینکس، دسترسی خواهید داشت. فعال سازی تایید هویت دومرحله ای و کیف پول اختصاصی جهت ارتقا امنیت دارایی‌های دیجیتال، در تبدیل مد نظر گرفته شده است.

کاربران تبدیل به صورت 24 ساعته به پشتیبانی آنلاین صرافی دسترسی داشته و به‌علاوه امکان تماس تلفنی در روزهای کاری از ساعت 9 الی 19 امکان پذیر است.

با شارژ حساب خود فعالیت معاملاتی را آغاز کنید و با حداقل مبلغ 50000 تومان سفارش خود را ثبت کنید. معاملات مارجین امکان دیگری است که در تبدیل برای کاربران فراهم شده است.

در تبدیل کارمزدها در سطح رقابتی با سایر صرافی‌ها بوده و متناسب با حجم معاملات 30 روزه محاسبه می‌شود. می‌توانید بات معامله گر تبدیل را مطابق استراتژی خود برنامه ریزی کنید. با دعوت از دوستان و ارسال لینک، منبع درآمد غیر فعال ایجاد کنید.

تمامی امکانات تبدیل در وب سایت و اپلیکیشن این صرافی در دسترس کاربران قرار گرفته و محتوای آموزشی بسیاری جهت راهنمایی کاربران فراهم شده است.


مزایا و معایب
احراز هویت سریع
ربات معامله گر
اپلیکیشن موبایل
پشتیبانی آنلاین 24 ساعته
تایید هویت دو مرحله ای
بات معامله گر
معاملات مارجین
کیف پول اختصاصی
قابلیت تبدیل دارایی‌های خرد
درآمدزایی از لینک رفرال
دسترسی به حساب دمو
دسترسی به کپی تریدینگ

برای مقایسه صرافی هار خارجی می توانید روی عبارت بهترین صرافی خارجی کلیک کنید.

معاملات فیوچرز چیست؟

تعریف معاملات فیوچرز عبارت است از استراتژی که سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا روی نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده و از افزایش و کاهش قیمت سود ببرند.

 

ویژگی بهترین صرافی ارز دیجیتال که باید به آن توجه کنید

انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال می‌تواند یک فرآیند پیچیده باشد. ویژگی‌های مهمی برای بررسی و انتخاب صرافی ارز دیجیتال خوب و مطمئن وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

امنیت: وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، امنیت از اهمیت زیادی برخوردار بوده و اقدامات امنیتی قوی برای محافظت در برابر هک و سرقت ضروری است. صرافی باید علاوه بر احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) از شیوه ذخیره سازی سرد برای به دور نگهداشتن دارایی کاربران از خطر احتمالی هک استفاده کند.

رابط کاربر پسند: محیط معاملاتی یا پلتفرم کاربر پسند برای جذب کاربران بسیار مهم است؛ رابط کاربری که هم برای معامله‌گران تازه کار و هم برای معامله‌گران با تجربه جذاب و کاربردی باشد. طراحی ساده به کاربران کمک می‌کند تا معامله کارآمد و بدون سردرگمی داشته باشند.

نقدینگی و حجم معاملات بالا: نقدینگی به توانایی خرید یا فروش سریع ارزهای دیجیتال کمک کرده و علاوه بر این نقدینگی بالا تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند معاملات خود را با قیمت منصفانه انجام دهند. صرافی با نقدینگی خوب یک محیط معاملاتی پر جنب و جوش ایجاد می‌کند.

تنوع ارز دیجیتال: داشتن تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال برای معامله جنبه ضروری یک صرافی خوب است. علاوه بر بیت کوین و اتریوم رمز ارزهای نوظهور نیز فرصت‌هایی را برای کاربران به جهت تنوع سبد سرمایه‌گذاری خود فراهم می‌کنند.

ابزار معاملاتی: ارائه گزینه‌های مختلف معاملاتی مثل معاملات مارجین و معاملات آتی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بهترین روشی را انتخاب کنند که با استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و سطح ریسک‌پذیری آن‌ها مطابقت دارد.

کارمزد و هزینه معاملات: شفافیت در هزینه‌ها برای کاربران اهمیت زیادی داشته و به آن‌ها برای تصمیم‌گیری آگاهانه کمک می‌کند. یک صرافی ارز دیجیتال خوب باید ساختار کارمزد منصفانه و رقابتی داشته تا به اعتماد و رضایت کاربران کمک کند.

رگولاتوری صرافی: قانونی بودن صرافی یا رگوله بودن آن یک ویژگی ضروری برای هر صرافی ارز دیجیتال است. برای انتخاب بهترین بروکر ارز دیجیتال باید رعایت الزامات نظارتی و پیروی از قوانین مربوطه از طرف صرافی وجود داشته باشد. این مسئله تا حدی امنیت صرافی را تضمین می‌کند.

پشتیبانی قوی: کاربران در هر قسمت از معاملات خود ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند یا سوالاتی داشته باشند که نیاز به کمک سریع و آگاهانه دارد. یک صرافی خوب باید امکان پشتیبانی و پاسخگویی مشتری را از طریق کانال‌های متعدد فراهم کند.

اپلیکیشن موبایلی: این روزها داشتن اپلیکیشن موبایل برای صرافی‌ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. معامله‌گران ترجیح می‌دهند تا با ساده‌ترین شیوه به سامانه معاملات دسترسی داشته باشند. یک اپلیکیشن موبایل کاربر پسند به کاربران این امکان را می‌دهد که به حساب خود دسترسی داشته باشند، معاملات خود را انجام دهند و بازار را در لحظه رصد کنند.

هسته معاملات: صرافی ارز دیجیتال باید یک هسته معاملاتی با کارایی بالا داشته باشد. به این ترتیب می‌تواند سفارشات را به سرعت اجرا کرده و از تاخیر یا اشتباه در اجرای معاملات جلوگیری کند.

 

فیوچرز چگونه انجام می‌شود؟

برخلاف معاملات خرید کالا، ارز یا سایر دارایی‌ها با قیمت لحظه ای بازار، در قراردادهای اتی برای فروش مقدار مشخصی از یک دارایی در تاریخی معین در آینده، توافق می‌شود. معاملات آتی در قالب قراردادهایی انجام می‌شود که بین فروشنده یک دارایی و خریدار یا معامله‌گر اتی، منعقد می‌شود. به‌عنوان مثال قرارداد آتی نفت معمولا نشان دهنده 1000 بشکه نفت است که باید در تاریخ معینی در آینده تحویل داده شود. قراردادهای آتی روی طیف وسیعی از کالا، ارز، شاخص‌های سهام قابل اجرا است.  

معاملات و سرمایه‌گذاری‌های اتی مختلفی وجود دارد که در ادامه به نمونه‌های رایج آنها اشاره می‌کنیم. 

اختیار معاملات آتی

اپشن‌ها یا اختیار معامله مشابه اختیار معاملات سهام عمل می‌کنند. یک اختیار معامله آتی به معامله‌گر امکان می‌دهد در هر زمانی قبل از تاریخ انقضای اختیار خرید یا فروش یک قرارداد آتی خاص، با قیمتی از پیش تعیین شده، وارد شود.

 

کمیسیون فیوچرز چگونه محاسبه می‌شود؟

مبلغ کارمزد که بروکرها برای فیوچرز در نظر می‌گیرند بر اساس قرارداد اعمال می‌شود. تا چندی پیش در برخی مواقع کمیسیون پایه نیز در نظر گرفته می‌شد. اما بعد از حذف کارمزد معاملات سهام، کارمزدهای پایه ای که در برخی معاملاتی آتی اعمال می‌شد، نیز از بین رفت.

 

فیوچرز برای چه کسانی مناسب است؟

مانند هر نوع فعالیت معاملاتی دیگر، به منظور فعالیت در فیوچرز  به دانش و مهارت مناسب نیازمند هستید. بدون آگاهی معاملات آتی می‌تواند مخاطره آمیز باشد. سرمایه‌گذاران اتی هنگام معامله از مارجین قابل توجهی استفاده می‌کنند. به این ترتیب بخشی از سرمایه مورد نیاز در معاملات را از بروکر وام می‌گیرند. زمان استفاده از مارجین بالا، اگر اوضاع بازار مطابق انتظار پیش نرود، سرمایه‌گذار متحمل زیان هنگفتی خواهد شد. 

معامله‌گران تازه‌کار نیز باید قبل از شروع به فعالیت، اقدامات کافی برای کسب دانش لازم را انجام دهند. انتخاب یک بروکر با منابع آموزشی مناسب، می‌تواند تصمیم آگاهانه‌‌ای در آغاز فعالیت در معاملات آتی باشد. تا زمانی که از آمادگی خود مطمئن نشدید با استفاده از پلتفرم‌های play money، بدون به خطر انداختی پول واقعی ، سطح مهارت خود را افزایش دهید.

 

مزایا و معایب فیوچرز

فیوچرز یکی از ابزارهای رایج برای پوشش ریسک بازار است. علی رغم مزایایی که برای این ابزار می‌توان برشمرد، معایبی نیز وجود دارد که می‌تواند فعالیت در قراردادهای اتی را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه به مزایا و معایب معاملات آتی اشاره می‌کنیم.

مزایا

ساعات طولانی تر بازار: بازارهای آتی نسبت به بازار سهام ساعات کاری بیشتری دارند. به‌عنوان مثال، بازارهای آتی CME تقریباً 23 ساعت در روز و شش روز در هفته باز هستند.

تنوع اقلام دارایی در معاملات آتی: معاملات آتی طیف وسیعی از دارایی‌ها را در بر می‌گیرد، نفت، اب‌میوه، بیت کوین، قهوه، یورو، شاخص‌ها، این موارد تنها نمونه‌هایی از اقلامی است که می‌تواند در معاملات آتی استفاده شود.  

اهرم زیاد: مارجین جزء استانداردی است که همواره با معاملات آتی همراه است. مارجین مورد استفاده در معاملات آتی از بازار سهام بیشتر است. استفاده از اهرم، این امکان را فراهم می‌کند با سرمایه کم در قراردادهای با ارزش نسبتا بزرگ وارد شوید. در عین حال که این موضوع می‌تواند سود بالایی را عاید سرمایه‌گذار کند، می‌تواند عواقب ناخوشایندی نیز داشته باشد. 

بدون فرسایش زمانی: قراردادهای اختیار معامله معمولاً با نزدیک شدن به  تاریخ انقضا، با گذر زمان بخشی از ارزش خود را از دست می‌دهند، پدیده‌ای که به‌عنوان زوال یا فرسایش زمانی در معاملات آپشن شناخته می‌شود. از آنجا که قراردادهای آتی نشان دهنده قیمت واقعی یک دارایی است و نه حق خرید یک دارایی، فرسایش زمانی در ارزش قراردادها رخ نمی‌دهد. 

معایب

ریسک: فیوچرز ماهیتی کاملاً متفاوت از معاملات سهام یا اختیار معامله دارد. در این معاملات سرمایه‌گذار با ریسک‌های بسیاری روبرو است. اگر نسبت به فعالیت خود آگاهی نداشته باشید، از دست رفتن سرمایه تنها نتیجه ای است که در انتظار شما خواهد بود. 

رویدادهای جهانی: قیمت‌های اتی تحت تاثیر رویدادهایی است که از کنترل سرمایه‌گذار خارج هستند. در برخی شرایط این رویدادها به زیان‌های هنگفتی منجر می‌شوند. برای مثال، پس از کاهش تقاضا در روزهای اولیه همه‌گیری کووید-19، فضای کافی برای نگهداری تمام نفتی که با قراردادهای آتی ارائه می‌شد، وجود نداشت. به‌همین دلیل در بازه زمانی، قراردادهای آتی نفت با قیمت‌های منفی معامله شدند. 

اهرم بالا: همانطور که گفته شد، استفاده از اهرم می‌تواند تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد. در حالی که اهرم بالا به کسب عایدی بالایی منجر می‌شود، می‌تواند نوسانات کوچک در قیمت دارایی را به نوساناتی بزرگ و غیر قابل جبران در حساب معامله‌گران آتی تبدیل کند.

 

بهترین پلتفرم‌های فیوچرز چه ویژگی‌هایی دارند؟

برای انتخاب بهترین بروکر فیوچرز باید مواردی را در نظر بگیرد. بروکرها تمامی این ویژگی‌ها را تامین نمی‌کنند اما داشتن تعدادی از آنها نیز می‌تواند در تصمیم گیری به انتخاب بهترین بروکر فیوچرز تاثیر‌گذار باشد.

 • کمیسیون‌های کم.
 • پلتفرم معاملاتی پیشرفته.
 • سطح بالایی از خدمات مشتریان.
 • تنوع محصولات آتی.
 • منابع آموزشی، به خصوص اگر در فیوچرز تازه کار هستید.
 • در نظر گرفتن رقمی پایین برای حداقل موجودی حساب فیوچرز.
 • سایر ویژگی‌مانند  امکان معامله روی کسری از سهام یا صندوق‌های متقابل بدون کارمزد معامله.

 

سخن پایانی

معاملات فیوچرز فرصتی برای معامله‌گر فراهم می‌کند تا ریسک نوسانات بازار را پوشش دهد. فعالیت در فیوچرز ، مانند سایر حوزه‌های بازارهای مالی نیازمند کسب سطح مناسبی از دانش و تجربه است. معاملات آتی می‌تواند خطرات بسیاری را به‌همراه داشته باشد. از تکنیک‌های کاهش ریسک‌های پیش روی معاملات آتی، تشکیل پرتفویی از قراردادهای آتی است که مستلزم درک کامل و کافی از ریسک‌های موجود در بازار است.

به‌علاوه هزینه‌های معاملاتی نیز می‌تواند بر فعالیت معامله‌گران آتی تاثیر گذار باشد. به‌همین دلیل انتخاب بروکری که سرمایه‌گذار را به هدف کاهش هزینه‌ها نزدیک کند، از اقدامات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. 

کمیسیون‌های پایین، تنوع محصولات معاملات آتی، در نظر گرفتن مبلغ پایین برای حداقل موجودی حساب آتی، ارائه منابع آموزشی متنوع برای ارتقا سطح دانش کاربران، پلتفرم‌های پیشرفته معاملاتی، از ویژگی‌های متعددی است که می‌تواند در انتخاب بهترین بروکر فیوچرز تاثیر گذار باشد.

سوالات متداول

 • مزایا معاملات اتی کدامند؟

  ساعات کار طولانی تر بازار، تنوع محصولات مورد استفاده در معاملات آتی، استفاده از مارجین، عدم فرسایش زمانی، از مزایایی است که می‌توان برای معاملات آتی برشمرد.

 • آیا معاملات فیوچرز امن است؟

  فعالیت در معاملات فیوچرز مانند سایر فعالیت‌های معاملاتی خطراتی به‌همراه دارد. به‌همین دلیل سرمایه‌گذار نباید مبلغی بیش از آنچه تحمل از دست دادن آن را دارد در معاملات استفاده کند

 • کدام صرافی ایرانی فیوچرز دارد؟

  برای مشاهده لیست صرافی های مناسب فیوچرز ایرانیان به متن مقاله مراجعه کنید.

 • آیا معاملات فیوچرز در تمام بروکرها فراهم است؟

  خیر. معاملات فیوچرز در تمام بروکرها پشتیبانی نمی‌شود.

 • بهترین صرافی خارجی برای فیوچرز کدام است؟

  پلتفرم پیشرفته و قوی معاملاتی، کمیسیون پایین، محصولات متنوع در معاملات آتی، منابع آموزشی متنوع، از ویژگی‌هایی است که در انتخاب بهترین صرافی فیوچرز تاثیرگذار است.

نویسنده: زهرا هادی زاده
02 اسفند 1402
آخرین بروزرسانی: مجید عزیززاده
1 هفته پیش