بهترین سهام بورس برای خرید در سال 1401 |معرفی 5 سهم مناسب تیر ماه
جستجو
صفحه اصلی
وبلاگ
مقالات نقد و بررسی بورسی
بهترین سهام بورس برای خرید در سال 1401 |معرفی 5 سهم مناسب تیر ماه

بهترین سهام بورس برای خرید در سال 1401 |معرفی 5 سهم مناسب تیر ماه

آخرین بروزرسانی : تیر 1401

از دیرباز سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های حفظ سرمایه و دستیابی به سود مناسب است. بنابراین بسیاری از افراد به فعالیت و سرمایه‌گذاری در بازار‌های مختلف می‌پردازند. به خصوص که در ایران نرخ بهره و نرخ تورم مدام در نوسان است و روی سرمایه‌گذاری تاثیر زیادی خواهد گذاشت. با افزایش تورم، ارزش پول ملی کاهش می‌یابد. به این دلیل از بین گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری، انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در سال 1401 کار آسانی نیست. شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر به عوامل داخلی یا خارجی مختلفی وابسته است که هر کدام به نحوی تاثیر خود را بر بازارهای مالی می‌گذارند. بنا به عقیده برخی از فعالان این حوزه بورس بهترین مکان برای سرمایه گذاری در سال 1401  است. به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله به معرفی بهترین سهام مناسب برای سرمایه گذاری در سال 1401 بپردازیم.

بهترین سهام مناسب سرمایه گذاری 1401 ( آپدیت تیر ماه )

در ادامه بهترین سهام های حال حاضر برای خرید در سال 1401 را به شما معرفی خواهیم کرد. 

** سلب مسئولیت: سهام های معرفی شده صرفا پیشنهاد بر اساس تحلیل تکنیکال و نظر شخصی غیر تعهد آور تحلیلگر می‌باشد و وب سایت نظارت هیچ گونه توصیه ای به خرید یا فروش آن ندارد. **

2.معرفی نماد کالا ( بورس کالا ایران )

نظر تحلیلگر: بورس کالا هرروز درحال بزرگ شدن هست، اگر دقت کنید حتی خودرو، سیمان و در آینده نزدیک ملک هم قراره در بورس کالا معامله بشه . بنابراین یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت همین سهام شرکت بورس کالاست.

از لحاظ بنیادی که همیشه سودده بوده خوشبختانه و از لحاظ تکنیکالی هم محدوده های زیر میتونه برای خرید و فروش مناسب باشه:
محدوده مناسب خرید: 2200 تومان
محدوده مناسب حدضرر : 1950تومان
محدوده مناسب فروش : 3790 تومان
-----
درصورت حرکت قمیت به سمت
🟩حدسود : 70درصد
🟥حدضرر : 11درصد

** تحلیل در 28 خرداد 1401 بروز شده است**

بورس کالا

3.معرفی نماد تجلی ( تجلي توسعه معادن و فلزات )

نظر تحلیلگر: توسعه معادل و فلزات تجلی از لحاظ تکنیکالی در موقعیت مناسبی قرار گرفته و برای خرید کم ریسک محسوب میشه.

محدوده مناسب خرید: 154 تومان
محدوده مناسب حدضرر: 144 تومان
محدوده مناسب حد سود: 225 تومان
------
درصورت حرکت قیمت به سمت : 
🟥حدضرر: 6درصد
🟩حدسود: 46درصد

** تحلیل در اواخر خرداد 1401 بروز شده است**

تحلیل نماد تجلی

4.معرفی نماد دعبید( دارو عبیدی )

نظر تحلیلگر: شرکت دارو عبیدی  از لحاظ بنیادی جز شرکت هایی هست که همیشه سودده بوده، بنابراین برای سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت میتونه گزینه ی خیلی خوبی باشه .  دو تصویر پیوست شده، یکی سابقه بنیادی شرکت که فصل به فصل به صورت نمودار مشخص شده . و یکی هم تحلیل تکنیکال سهام هست.

محدوده مناسب خرید: 2350 تومان
محدوده مناسب حد ضرر: 2130 تومان
محدود مناسب حد سود: 3450 تومان
------   
درصورت حرکت قیمت به سمت :   
🟥حدضرر: 10درصد
🟩حدسود: 45درصد

** تحلیل در 28 خرداد ماه 1401 بروز شده است**

تحلیل سهام دعبید

5.معرفی نماد دجابر ( دارو جابرابن حیان )

نظر تحلیلگر: قیمت سهام دجابر با موفقیت مقاومت داینامیک را شکسته و در چند روز اخیر درحال تکمیل پولبک به سطح شکسته شده است. حال انتظار داریم که قیمت باتوجه به شرایط بازار و وضعیت خوب بنیادی از محدوده قیمت 1080 حمایت شود. سهام شرکت دجابر؛ ۱۲۶ درصد رشد فروش کل و ۲۰۸ درصد رشد مقدار فروش نسبت به فصل گذشته داشته.اگر قصد خرید این سهام را دارید بهترین محدوده برای ورود و خروج به شرح زیر میباشد:

محدوده مناسب خرید: 1080 تومان
محدوده مناسب حدضرر : 970 تومان
محدوده مناسب فروش : 1700 تومان
-----
درصورت حرکت قمیت به سمت
🟩حدسود : 55درصد
🟥حدضرر : 11درصد

** تحلیل ها  در 28 خرداد 1401 بروز شده اند **

دجابر

5. معرفی نماد نطرین ( عطرین نخ قم ) 

قیمت سهام عطرین نخ قم در محدوده تکنیکالی مناسبی قرار گرفته و مناسب خرید است . از لحاظ بنیادی شرکت توانسته افزایش 167 درصدی فروش کل رو به ثبت برسونه.

محدوده مناسب خرید: 545 تومان
محدوده مناسب حد ضرر: 498 تومان
محدود مناسب حد سود: 880 تومان
------    
درصورت حرکت قیمت به سمت :    
🟥حدضرر: 10درصد    
🟩حدسود: 60درصد  

** تحلیل در خرداد ماه 1401 بروز شده است **

تحلیل نماد نطرین

چرا بازار بورس را انتخاب کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم تورم یکی از دلایل اصلی تمایل افراد به سرمایه گذاری در دارایی‌های مختلف است. تورم به معنی افزایش قیمت‌ها در یک بازه زمانی مشخص است که تعادل بین تقاضای محصولات و نقدینگی موجود را برای خرید محصولات از بین می‌برد. در واقع، تورم ارزش پول ملی کشور را کاهش داده و روز به روز از قدرت خرید خانوارها کم می‌کند. پس بازاری ارزش ورود و سرمایه‌گذاری دارد که نرخ بازدهی آن برابر یا بالاتر از نرخ تورم کشور باشد. به این ترتیب چنین سرمایه‌گذاری می‌تواند از کاهش ارزش دارایی‌های موجود جلوگیری کند.

در این بین بازار بورس علاوه بر مکانی امن برای سرمایه گذاری، مزایای بسیاری را به سرمایه گذاران ارائه می‌کند.
در بازار بورس نیاز به سرمایه زیاد برای شروع کار ندارید که این مزیتی بزرگ برای شروع سرمایه‌گذاری است. علاوه بر این نقدشوندگی سهام شرکت‌های موجود در بازار بالا است. امکان حفظ سرمایه در مقابل تورم در بورس وجود دارد و حتی می‌تواند سودهای بالایی را به فعالین خود ارائه کند.

با تمام این مزایا در حال حاضر، بازار بورس روزهای خاصی را طی می‌کند که سهامداران را نگران کرده است. اما بازار بورس همچنان بهترین روش سرمایه‌گذاری برای افرادی با سطوح مختلفی از ریسک است که سرمایه چندان زیادی برای شروع کار نیاز ندارند. البته باید با دانش قبلی وارد بورس شوید تا دچار ضرر و زیان  نشوید. فعالیت بدون مهارت و دانش در هر بازار مالی می‌تواند منجر به ضرر و زیانی جبران‌ناپذیر به دارایی شود.

 

پیش بینی آینده بازار بورس در سال 1401

پیش بیینی بازار بورس
بازار سرمایه با توجه به امنیت خود یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در ایران است که می‌توان برای بلند مدت و کوتاه مدت روی آن حساب کرد. اما با توجه به روند نزولی که بازار چند ماه گذشته تجربه کرده است، چگونگی وضعیت بورس در آینده، سوالی است که برای بسیاری از سهامداران به وجود آمده است.
برخلاف سال 1398 که اکثر سهام موجود در بازار رشد متوالی را به ثبت می‌رساندند، بعد از ریزش سال 1399 بورس تهران، تحرکات قیمتی زیادی را از خود نشان نداده است. سطح پایین حجم معاملات بازار و روند نامعلوم آن انگیزه بسیاری از سهامداران را تحت تاثیر قرار داده است.

با همه این موارد عوامل تاثیرگذاری وجود دارد که می‌توان امیدوار بود آینده بازار بورس را تغییر دهند. نرخ ارز و متغیرهای کلان اقتصادی همچون تورم و نقدینگی می‌تواند در تعیین سرنوشت بازار نقشی اساسی ایفا کند.
تورم و قیمت ارز بر وضعیت بازار اثرگذار است. بازار با تغییر رو به بالای نرخ ارز تغییراتی مثبت را تجربه خواهد کرد. افزایش نرخ دلار باعث افزایش تورم شده و پیش بینی می‌شود که سهام بازار بورس نیز برای رساندن خود به این افزایش قیمت خیزی صعودی بردارند. به این ترتیب انتظار می‌رود شاخص کل بورس نیز به دنبال آن اعداد بالایی را لمس کند. با شروع رشد بازار نقدینگی بیشتری به بازار وارد می‌شود. نقدینگی یکی از عوامل اصلی رشد بازار است. بنابراین با افزایش شاخص بورس و افزایش تقاضا برای خرید سهام بازار، نقدینگی مناسبی وارد بازار خواهد شد.
موضوع توافقات برجام و تشدید یا تضعیف تحریم‌های موجود، نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه ایران است. بررسی این عامل ابعاد گسترده‌ای دارد و شاخص مستقیم و روشنی برای آن وجود ندارد. چنانچه نتیجه توافقات برجام به نفع کشور ایران باشد، تاثیر آن بر بازار مشاهده خواهد شد. تجارب تاریخی اثبات کرده که تاثیرات ذکر شده می‌توانند مقطعی باشند و به صورت هیجانی بر بازار تاثیر بگذارند. نتیجه اصلی این عوامل سیاسی در بلند مدت تاثیرات اصلی خود را نشان خواهد داد.


به این ترتیب در صورتی که تغییرات مثبتی در بازار بورس رخ دهد، باید منتظر رونق بازار و بازگشت محبوبیت این بازار بین سرمایه‌گذاران باشیم. در چنین شرایطی می‌توانیم وضعیت بهتری را برای بازار پیش‌بینی کنیم.

صنایع پیشتاز بازار بورس در سال 1401


در طول تاریخ اقتصادی همواره صنایعی که بیشترین سهم در تامین مواد اولیه داخل را داشته و بر اساس بازارهای جهانی محصولات خود را قیمت‌گذاری کرده‌اند، به صنایع ممتاز بورسی تبدیل شده‌اند. اما گاهی سیاست‌های موجود و فضای اقتصاد جهانی صنعتی را پیشتاز دیگر صنایع می‌کند. برای مثال نرخ محصولاتی مانند ذرت، روغن آفتابگردان و ... به واسطه جنگ بين روسيه و اوکراین بیشتر رشد کرده است كه در نهایت این عوامل می‌تواند به رشد سودآوری صنایع مربوطه منجر شود.
در زمینه عامل سیاسی ذکر شده، برای صنایع فلزی هم وضع به همین صورت خواهد بود. به نظر می‌رسد به واسطه جنگ و ترمیم خرابی‌های موجود، تقاضا برای این کالاها نیز بیشتر شده و باعث افزایش جهانی قیمت‌های انرژی و محصولات فلزی شود. به عبارتی در این صنایع نیز شاهد رشد قیمتی خواهیم بود که در ادامه می‌توان انتظار بازدهی بیشتری را از نمادهای وابسته به این صنایع داشت.
بنابراین با توجه به وضعیت موجود در بازار بورس نباید مانند سابق انتظار رشدهای دسته جمعی تمام گروه‌ها را داشته باشیم.

بسیاری از کارشناسان حوزه بورس برای صنایع پتروشیمی، خودرویی و فلزات آینده خوبی در 1401 پیش بینی می‌کنند. به خصوص که با ثبات در روابط سیاسی ایران و غرب باید منتظر رشد قابل توجه صنایع صادرات محور باشیم. به طور کلی در کنار محبوبیت جهانی برخی از صنایع باید توجه داشته باشیم که سهام شرکت‌های صنعت، P/E  به نسبت پایین‌تری در مقایسه با سایر گروه‌ها داشته باشند. در این صورت در کنار دیگر عوامل تحلیلی می‌توان آن را به عنوان سهام مناسب برای خرید در سال 1401 در نظر گرفت.

 

سخن پایانی

در حال حاضر با توجه به وضعیت اخیر بازار بورس، بسیاری از سهامداران از این بازار ناامید شده‌اند. اما وضعیت بازار بورس ایران بنا به رخداد عواملی خاص می‌تواند به یک باره تغییر پیدا کند. در این مقاله بهترین سهام مناسب سرمایه گذاری در سال 1401 را به شما معرفی کردیم. البته در نظر داشته باشید که این موارد تنها پیشنهادی برای بررسی بیشتر برای شما بوده و معرفی آن‌ها دلیل بر خرید بدون بررسی و تحلیل نیست. از این رو توصیه می‌شود پیش از خرید حتما بررسی‌های لازم تحلیلی را روی سهام ذکر شده انجام دهید.

آیا بورس برای سرمایه گذاری در 1401 بازاری مناسب است؟
به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه‌های مالی، بازار بورس یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌ گذاری است. چرا که علاوه بر سود مناسب برای سرمایه گذار، این بازار نقدینگی را به سمت تولید برده و مسئله تامین مالی شرکت‌ها را رفع می‌کند.
آیا در سال 1401 می‌توانیم از سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس سود کسب کنیم؟
بازار بورس همواره برای تمام اقسام سرمایه گذاران شرایط مناسب فراهم می‌کند. با این حال توصیه می‌شود تا سرمایه‌ گذاران با دید وسیع‌تری به این بازار نگاه کرده و با رویکرد بلند مدت‌ به معاملات ورود کنند.
برای مدت 6 ماه چه سهامی خوب است ؟
برای خرید سهام میان مدت، بهتر است ابتدا شرکت‌هایی را انتخاب کنید که وضعیت بنیادی خوبی داشته باشند و ازلحاظ قیمت سهام در محدوده حمایتی باشد. در این مقاله تحلیل تکنیکال و بنیادی این سهم‌ها بررسی شده است.
اشتراک گذاری:
31

مطالب مرتبط

تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش زهرا هادی زاده و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
از اخبار به روز و مقاله های آموزشی باخبر شوید
موضوعات مرتبط
ط .م 1 ماه پیش

چطور میشه در رهاورد 365 پیج شما رو دنبال کرد ؟

امیر اصغری 5 ماه پیش

لطفا در مورد سهم لکما تحلیل کنید تازه خریدم هرروز 5میلیون توضررم

ممنون

الهه سلوکی
5 ماه پیش
سلام دوست عزیز وقتتون بخیر. چشم
علیرضا بیات 6 ماه پیش

سلام P/S 11.8 خیلی خوبه !!؟ 

یه بررسی فولای رو هم داشته باشید 

P/S = 0.67

P/E = 5.67

با تشکر از سایت خوبتون

ایرج دستگیری 7 ماه پیش

با سلام، من، نصف سرمایه ام رو در بورس سهام در چند سال اخیر، از دست دادم، آیا شما در زمینه تحقیق برای ارزهای دیجیتال در حال حاظر، قیمت بالایی ندارن، ولی در بلند مدت بتونن سود سازی کنن، مطالعاتی پیگیر داری؟ که در این زمینه ارزهای دیجیتال، زیر پوشش گروه شما بگیریم، و آیا ورود افرادی که در بورس سهام کشور خودشون بازنده بودن، مثبت میتونید، با کمک شما وارد ارزهای دیجیتال بشن؟ با تشکر. 

ایرج دستگیری 7 ماه پیش

با سلام، آیا شما گروه و کانال مشاوره بورسی دارید؟ 

فریده مهدور
7 ماه پیش
سلام دوست عزیز. خیر، کانال و گروه مشاوره بورسی ما در حال راه اندازی است.
السا 7 ماه پیش

سلام به تمامی خوانندگان و بینندگان این مطلب 

اگه میخواهید توی بورس به پول خوبی برسید تمرکز خود را روی  سهام فولاد بگذادید بقیه سهام ها توی ایران تا یه سال دیگه بی ارزش هستن تا زمانی که وضعیت دلار و صادرات درست بشه!

سیما 8 ماه پیش
سلام در حال حاضر چه سهمی خوبه ؟
الهه سلوکی
8 ماه پیش
سلام خانم سیمای عزیز. این یه مشاوره مالی نیست ولی من خودم ثفارس رو تو واچ لیستم قرار دادم منتظر نقطه ورودش هستم. توصیه می کنم حتما خودتون سهم رو تحلیل کنید اگر مناسب دونستید خرید کنید.
فهرست مطالب
مجید عزیززاده | تحلیلگر بورس و ارز دیجیتال