کاربران گرامی وب سایت نظارت آپدیت شده و همه قیمت ها آزمایشی می باشند و بزودی بروز خواهند شد.

بهترین سهم ها برای خرید در سال 1400| با این 5 سهم ضررهای خود را جبران نمایید

5 روز پیش
مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه
بهترین سهم ها برای خرید در سال 1400| با این 5 سهم ضررهای خود را جبران نمایید
فهرست های مطلب

در حال حاضر، بازار بورس روزهای خاصی را طی می‌کند و جمع کثیری از سهامداران را در نا‌امیدی فرو برده است. اما آیا بورس همچنان به این وضعیت ادامه خواهد داد یا بازگشتی در راه است؟ چنانچه بازار برگردد، چگونه این حجم از زیان‌‌های خود را جبران نماییم؟ چگونه بهترین سهم‌های بورسی سال 1400 جهت سرمایه‌گذاری را شناسایی کنیم؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات کافی است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پیش بینی آینده بازار بورس | آیا وضعیت بورس در سال 1400 بهتر می‌شود؟

چگونگی وضعیت بورس در آینده، سوالی است که برای بسیاری از سهامداران یا دنبال‌کنندگان این حوزه، به وجود آمده است. تعداد معدودی از سهامداران با ضررهای چند ده درصدی همچنان امید دارند که شرایط به گونه‌ای دیگر رقم بخورد. اما آیا بورس در همین جهت ادامه خواهد داد یا شرایط عوض خواهد شد؟

پیش بینی وضعیت آینده بورس

از ابتدای سال 1400 تاکنون، بورس تهران، تحرکات زیادی از خود نشان نداده و همین امر سبب شده است تا حجم معاملات بازار در سطوحی پایین قرار گیرد. روزهای منفی با معاملات کم، انگیزه بسیاری از سهامداران را تحت تاثیر قرار داده است. همه‌گیری ویروس کرونا و چالش‌های فراوانی که به همراه داشت، به علاوه تشویق عموم مردم به سرمایه‌گذاری در بازار سهام، بازار را در وضعیت پر فراز و فرودی قرار داد.

با این حال، می‌توان امیدوار بود که آینده بازار به بورس به گونه‌ای دیگر رقم بخورد. دو عامل اصلی که در تعیین سرنوشت بازار نقشی اساسی دارند، عبارتند از:

1. نرخ ارز و متغیرهای کلان اقتصادی همچون تورم و نقدینگی

کارشناسان این حوزه، دو عامل تورم و ارزش ارز را بر وضعیت بازار اثرگذار دانسته و بر این باورند که این دو محرک، بازار را تکان داده و به جلو خواهند راند. از این رو با توجه به اینکه، به احتمال قوی نرخ دلار در آینده، افزایش و تورم نیز تا حدود 30 درصد یا حتی بالاتر از آن خواهد رفت، انتظار می‌رود شاخص کل نیز بالا رود.

نرخ ارز و متغیرهای کلان اقتصادی و تاثیر آن بر آینده بورس

همچنین، خبرها حاکی از آن است که به گفته رییس سازمان بورس، 24 هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس تزریق خواهد شد. این خبر و به طور کلی تزریق پول، می‌تواند خروج حقوقی‌ها از بازار را جبران و وضعیت بورس را بهبود بخشد. چرا که یکی از اصلی‌ترین دلایل شرایط فعلی بازار، عدم وجود نقدینگی می باشد. می‌توان پیش بینی نمود که با اعمال برخی اقدامات و دوپینگ‌ها، شاخص به زیر یک میلیون واحد نرسیده و بازار افزایش قابل توجهی را تجربه نماید.

2. انتخابات ریاست جمهوری و تحولات سیاست خارجی

علاوه بر این، هیجانات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 و روی کار آمدن دولت جدید نیز، تا حدودی بازار را در جهت مثبت تکان خواهد داد. البته این امر زمانی محقق خواهد شد که انتخابات با اقبال عموم مردم همراه باشد. در غیر این صورت نمی‌توان انتخابات را عاملی موثر قلمداد نمود. موضوع برجام و به طور کلی تحولات سیاست خارجی را نیز می‌توان به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر بازار دانست. چنانچه توافقات و رویدادها به نفع کشور ایران باشد، تاثیر آن را بر بازار مشاهده خواهیم کرد. البته این تاثیرات، مقطعی و هیجانی بوده و تاثیرات اصلی آن در بلند مدت خود را نشان خواهد داد.

چنانچه تغییری مثبت در شرایط هر یک از دو مورد ذکر شده اتفاق بیافتد، می‌توان وضعیت بهتری را برای بازار تصور نمود. البته می‌بایست توجه داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده، تنها یک پیش‌بینی بوده و هرگز نمی‌توان از صحت و سقم صد در صدی آنها سخن گفت. تنها می‌توان برای داشتن دیدی کلی نسبت به آینده، به این مطالب اتکا کرد.

صنایع پیشتاز بازار بورس در سال 1400

بسیاری از کارشناسان حوزه بورس، بر این باورند که چنانچه تنش‌های روابط سیاسی ایران و غرب کاهش یابد، می‌توان انتظار داشت صنایع صادرات محور، رشد قابل توجهی را تجربه نمایند. صنایعی همچون، پتروشیمی‌ها و معدنی‌ها. به علاوه، صنعت فلزات و فولاد نیز با توجه به رونق گرفتن ساخت و ساز در دو فصل تابستان و بهار، از صنایع پر رونق در نیمه اول سال خواهند بود.

دو صنعت محصولات شیمیایی و معدنی را نیز می‌توان به عنوان صنایع پیشتاز سال 1400 به حساب آورد. چرا که به طور کلی، شرکت‌های کامودیتی محور، از شرکت‌های قدرتمند بازار به شمار رفته و حجم بالایی از معاملات بازار مربوط به آنهاست. در حال حاضر نیز سهام این شرکت‌ها، P/E به نسبت پایین‌تری در مقایسه با سایر گروه‌ها دارند. از این رو، می‌توان انتظار بازدهی بیشتری را از این نمادهای وابسته به قیمت‌های جهانی داشت.

در ادامه، 5 مورد از بهترین و آینده‌دار ترین نمادهای مربوط به این صنایع را همراه با نمودار و تحلیل تکنیکال هر یک از آنها، معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

بیاموزیم: کامودیتی چیست؟ کامودیتی در لغت به معنای کالای اولیه و در تعریف، کالایی است که قابلیت معامله با کالای مشابه را دارد. کامودیتی‌ها عموما به عنوان مواد اولیه صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معرفی 5 مورد از سهم های آینده دار بورس در سال 1400+ تحلیل و نمودار

به عقیده بسیاری از صاحب نظران حوزه‌های مالی، بازار بورس، یکی از بهترین زمینه‌ها جهت انجام سرمایه‌گذاری است. چرا که این بازار، از سوق پیدا کردن نقدینگی به سمت بازارهایی همچون دلار و طلا که برای یک اقتصاد بسیار مضر می‌باشد، جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، سرمایه‌های کشور را به سمت تولید برده و مسئله تامین مالی بنگاه‌ها را پوشش می‌دهد.

از این رو، توصیه می‌شود تا سرمایه‌گذاران با دید وسیع‌تری به این بازار نگاه کرده و با رویکردی بلندمدت‌تر نسبت به معاملات، اقدام به ورود نمایند. البته می‌بایست اشاره کرد که در سال گذشته، تازه‌واردان این حوزه، روی خوشی از بازار را ندیدند و اعتماد بسیاری از سهامداران از بین رفت. اما کارشناسان بر این باورند که بورس در سال 1400 در مقایسه با سایر بازارهای مالی، از وضعیت مناسب‌تری برخوردار خواهد بود.

در حال حاضر با توجه به وضعیت اخیر بازار بورس، بسیاری از سهامداران، متحمل زیان‌های بزرگی شده‌اند. از این رو، در این مقاله سعی شده است تا با هدف کمک به سهامداران، 5 مورد از خوش آتیه ترین‌های بازار را به شما پیشنهاد دهیم. البته توجه داشته باشید که ماهیت بازار کاملا غیر قابل پیش‌بینی بوده و این موارد تنها در حد یک پیشنهاد می‌باشند. از این رو توصیه می‌شود پیش از خرید حتما شخصاً بررسی نمایید.

توجه داشته باشید که تمامی این سهم‌ها در بلند مدت سودآوری دارند و اگر با این رویکرد خرید و فروش می‌کنید، این 5 سهم، گزینه‌هایی عالی برای شما خواهند بود. پس لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که بازه زمانی نگهداری این سهم‌ها، بلند مدت می‌باشد.

1. نماد فملی، از بهترین سهم های گروه فلزات

نماد فملی در صنعت فلزات اساسی فعال بوده و از شرکت‌های بسیار بزرگ بازار سرمایه به شمار می‌رود. به لحاظ ارزش شرکت، فملی در گروه خودش، رتبه 1 و در کل بازار، رتبه 2 را از آن خود ساخته است. فملی را می‌توان یکی از بهترین‌ سهم‌ها در بازار بورس دانست که تاکنون سهامداران خود را نا‌امید نکرده است.

این نماد، در روزهای اخیر بازار که تقریبا بیشتر سهم‌ها در وضعیت منفی قرار داشتند، گهگاهی مثبت بوده و سودهایی را در اختیار دارندگان خود قرار می‌داد. و همین امر، مانع از خروج سهامداران از این شرکت شده است. از این رو، توصیه می‌شود فملی را به عنوان یک گزینه خوب جهت سرمایه‌گذاری زیر نظر داشته باشید.

نسبت P/E نماد فملی، عدد 10.94 ثبت شده است که نشان می‌دهد بازار توقع دارد که سود این شرکت در آینده رشد خوبی داشته باشد. نسبت P/B (قیمت به حقوق صاحبان سهام) و P/S (قیمت به فروش) این نماد نیز به ترتیب 6.31 و 7.14 بوده که اعدادی خوب و منطقی می‌باشند.

علاوه بر این، فملی به تازگی افزایش سرمایه خود به مبلغ 98600000 میلیون ریال از محل سود انباشته را ثبت و سهام جایزه آن را نیز به حساب دارندگان اضافه کرده است. توجه داشته باشید که افزایش سرمایه از محل سود انباشته، خود یکی از نشانه‌های سودآور بودن فعالیت شرکت‌ها می‌باشد.

بنظر می‌رسد نماد فملی در حال تشکیل یک الگوی کوچک سقف دوقلو بوده و این می‌تواند خبر از ریزش کوتاه مدت این سهم تا قیمت 1100 یا 1000 تومن را دهد. البته، چنانچه شرایط بازار خوب پیش برود، این الگو اعتبار خود را از دست خواهد داد و سهم روند صعودی در پیش خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال نماد فملی

برای اینکه به یک تحلیل منطقی از سهام فملی برسید، ویدیوی زیر را با دقت مشاهده نمایید. 

در تصویر زیر، نیز می‌توانید عملکرد و روند معاملاتی شرکت ملی مس از سال 1399 تا پایان اردیبهشت ماه را مشاهده کنید. ارزش معاملات این شرکت در اردیبهشت 1400، 2607 میلیارد تومان گزارش شده است. میانگین نرخ فروش ریالی این شرکت نیز به حدود 197.7 میلیون تومان در هر تن رسیده است.

2. شلعاب، از پیشتازان گروه شیمیایی

نماد شلعاب در حوزه صنایع محصولات شیمیایی فعالیت داشته و از شرکت‌های کوچک بازار سرمایه به حساب می‌آید. شلعاب از نظر ارزش شرکت، در رتبه 50 گروه خود و رتبه 524 کل بازار جای گرفته است.

نسبت P/E این سهم، عددی در حدود 1881.42 بوده که رقم مناسبی نخواهد بود. همانطور که می‌دانید، این نسبت هر چه پایین‌تر باشد، وضعیت بهتری را برای یک سهم نشان می‌دهد. نسبت قیمت به حقوق صاحبان سهام یا P/E شلعاب نیز عدد 16.2 بوده که معمولی به حساب می‌آید. اما نسبت P/S شلعاب عدد 11.8 را نشان می‌دهد که در مقایسه با بسیاری از نمادها، مناسب خواهد بود.

بطور کلی، این شرکت از 5 مورد از 7 فیلتر تحلیل بنیادی که شامل استراتژی توان تعدیل، TTM، کانسلیم و... می‌شود، عبور کرده است. از این رو می‌توان شلعاب را به لحاظ بنیادی در وضعیت متوسط در نظر گرفت. برای توجیه پذیر بودن یا نبودن خرید این سهم، می‌بایست تحلیل تکنیکال آن را نیز در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال نماد شلعاب

برای اینکه به یک تحلیل منطقی از سهام شلعاب برسید، ویدیوی زیر را با دقت مشاهده نمایید. 

3. خگستر، شانس خودرویی ها برای خودنمایی

خگستر از شرکت‌های متوسط بازار سرمایه بوده که در صنعت خودرو و ساخت قطعات، فعال می‌باشد. این نماد در گروه خود، رتبه 4 و در کل بازار، رتبه 145 را به لحاظ ارزش شرکت از آن خود کرده است. انتظار می‌رود با برگشت آمریکا به برجام، موقعیت خودرویی‌ها و همینطور خگستر بسیار بهبود یابد. چرا که در این حالت، تحریم‌های خودرویی برداشته شده و اقبال به سمت این گروه بالا خواهد رفت. خگستر را می توان به عنوان یکی از بهترین سهم های حال حاضر بازار دانست.

در رابطه با تحلیل بنیادی خگستر نیز می‌توان گفت:

نسبت P/E این نماد عدد 4.65 بوده که بیانگر موقعیت بسیار مطلوب این سهم می‌باشد. به عبارت دیگر، خگستر می‌تواند سود نقدی بهتری را در پایان سال مالی، نسبت به سایر نمادهای همگروه خود، به سهامدارانش پرداخت کند. نسبت P/S یا نسبت قیمت به فروش شرکت نیز عدد 4.19 بوده که یک نسبت عالی به حساب می‌آید. علاوه بر این، نسبت قیمت به حقوق صاحبان سهام یا P/B خگستر نیز عدد 2.23 می‌باشد که یک نسبت معقول و منطقی است. در صد روز گذشته این نماد نیز، حقوقی‌ها در حال خرید و ورود به سهم بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال نماد خگستر

همانطور که مشاهده می کنید، نماد خگستر در یک روند نزولی قرار دارد که در چند روز گذشته آن را به سمت پایین شکسته است. با توجه به موقعیت این سهم، می توان یک پله در محدود فعلی 186 ورود کرده و حد سود خود را در سطح 210 تومان در نظر بگیرید. قیمت خرید امن خگستر نیز محدوده 120 تومان بوده که می توان حد ضرر را زیر 100 تومان در نظر گرفت.

تحلیل تکنیکال نماد خگستر در سال 1400

4. شپنا، یکی از بهترین سهم ها برای خرید

نماد شپنا یکی از پیشتازان صنعت فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای بوده که شرکت آن از بزرگترین شرکت‌های بازار سرمایه به شمار می‌رود. شپنا به لحاط ارزش شرکت در گروه خود، رتبه نخست و در کل بازار رتبه 14 را دارد. تاریخ ثبت آخرین افزایش سرمایه این شرکت نیز 1399/09/17 می‌باشد که از محل سودهای انباشته صورت گرفته است. بطور کلی این نوع از افزایش سرمایه‌ها (از محل سود انباشته)، نشان از سودآوری فعالیت شرکت دارند.

نسبت P/E سهم شپنا، عدد 8.88 بوده که در مقایسه با P/E صنعت، از ریسک پایین‌تری برخوردار است. نسبت P/B این نماد نیز برابر با 4.16 می‌باشد که در مقایسه با سایر نمادها، فوق‌العاده بوده و دارای ارزش ذاتی خوبی برای خرید است. نسبت قیمت به فروش یا P/S شپنا نیز عدد 0 را نشان می‌دهد که گویای عدم توانایی شرکت در فروش محصولات و خدمات این شرکت می‌باشد. لازم به ذکر است که در صد روز گذشته نیز حقوقی‌ها در حال خرید این نماد بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال نماد شپنا

همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت سهم زیر میانگین متحرک (Moving Average) 200 روزه خود در حال نوسان است. شپنا بعد از ریزش حدود 76 درصدی، به نظر می‌رسد اکنون در محدوده کف خط روند بلند مدت لگاریتمی (افزایش سرمایه و سود نقدی) خود قرار گرفته است. اگر این سهم موفق شود محدوده مقاومتی مشخص شده در تصویر (1100 تومانی) را شکست دهد، سهامداران می‌توانند امید داشته باشند که سهم رشد کوتاه مدتی کرده و تا محدوده 1300 و 1500 نیز خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال نماد شپنا در سال 1400

5. کپشیر ، از سهام های برتر بورس در سال 1400

نماد کپشیر از شرکت‌های فعال در صنعت محصولات کانی غیر فلزی می‌باشد که جزو شرکت‌های کوچک بازار سرمایه می‌باشد. کپشیر به لحاظ ارزش شرکت در رتبه 6 گروه خود و در رتبه 338 کل بازار قرار گرفته است. در رابطه با تحلیل بنیادی این سهم می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

نسبت P/E یا قیمت به درآمد سهم کپشیر، عدد 57.46 بوده که رقم چندان مناسبی نخواهد بود. به عبارتی این عدد بیانگر این است که سهام شرکت در قیمتی بالاتر از ارزش ذاتی آن معامله می‌شود. نسبت P/B این نماد نیز 42.5 بوده که رقم مناسبی نیست. این نسبت هر چه پایین‌تر باشد، بهتر خواهد بود. البته می‌بایست اشاره کرد که نسبت قیمت به فروش شرکت، عدد 12.36می‌باشد که یک نسبت خوب و منطقی به حساب می‌آید.

برای اینکه بتوانیم به دیدی کامل نسبت به این سهم دست یابیم، می بایست، کپشیر را به لحاظ تکنیکال نیز تحلیل نماییم.

جمع بندی با یک توصیه از سوی نویسنده

همانطور که گفتیم، بازار بورس علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است. افراد بسیاری با سودای کسب سودهای کلان، بدون داشتن دانش و تجربه کافی وارد این بازار می‌شوند. اما باید بدانید که بازار بورس اگرچه همواره نسبت به سایر بازارهای سرمایه، پیشرو بوده اما خطرات زیادی نیز دارد. به گونه‌ای که بهای یک اشتباه شما در این بازار، می‌تواند از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه‌تان باشد. از این رو بی‌گدار به آب نزنید و پس از کسب اطلاعات کافی، اقدام به خرید و فروش در این بازار نمایید. سهم‌های معرفی شده در این مقاله و به طور کلی تمامی پیشنهادات این حوزه را نیز حتماً قبل از خرید، شخصاً تحلیل و بررسی نمایید.

سهمی که از روش تحلیل بنیادی انتخاب و خریداری می‌شود سهام بنیادی نام دارد. سهم های بنیادی معمولا با دیدگاه بلندمدت خریداری می‌شوند و ما انتظار داریم در بلند مدت بازدهی موردنظر ما را داشته باشد.

برای خرید کوتاه مدت معمولا سهم‌هایی که حجم معاملات بالایی دارند می توانند مناسب باشند. اما این که دقیقا بخواهیم یک نماد مشخص را معرفی کنیم بنا بر آپدیت تحلیل ها و این که مشخص نیست زمانی که شما این نوشته را می‌خوانید هنوز هم سهم معرفی شده مناسب خرید باشد یا خیر کار درستی نیست.

از نظر تحلیل بنیادی و در نگاه بلند مدت 4 سهم چکاوه، امید، تپمپی و خشرق می توانند برای خرید در 1400 مناسب باشند با این حال این یک مشاوره سرمایه گذاری نبوده و حتما پیش از اقدام به خرید کلیه فاکتورها و تحلیل ها را در نظر بگیرید چرا که محدوده قیمتی ورود به سهم خیلی مهم است.
تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش فاطمه محمدجانی و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
مطالب پیشنهادی
نظرات ثبت شده
ابوالفضل فتحی
6 ماه پیش
1
0
سلام خیلی ممنون از مقالتون امیدوارم بازار واقعا یه تکونی بخوره اینجوری به خاک سیاه میشینیم دیگه به زودی
حوریه سلطانی
6 ماه پیش
2
2
توضیحاتتون خیلی خوب بود.فقط شما مطمئنید واقعا این سهم ها اینده دارن ؟ نخریم ضرر کنیم؟
فاطمه محمدجانی
6 ماه پیش
4
2
سلام وقتتون بخیر، خانم سلطانی همونطور که میدونید بازار ماهیتش کاملا غیر قابل پیش‌بینی هست و ممکنه حرکاتی خارج از انتظارات از خودش نشون بده اما این سهم ها در بلندمدت سودآوری خوبی دارند و اگر با دید بلندمدت خرید و فروش می کنید این 5 سهم گزینه های خوبی براتون خواهند بود.
حسن افتخاری
6 ماه پیش
0
0
دعبید رو هم تحلیل کنید لطفا میگن که اینده خوبی داره این سهم ممنون
فاطمه محمدجانی
6 ماه پیش
3
0
سلام وقتتون بخیر، بله این سهم هم از خوبای بازار هست و پیش‌بینی میشه رشد خوبی داشته باشه. چشم حتما سعی میکنیم تحلیلش رو هم در قالب یک مقاله دیگر به زودی ارائه بدیم.
مجید
6 ماه پیش
1
1
درود بر شما، از دیده شما سیمانی ها برای بلند مدت چطورند؟ با فلیتر ‌‌شما آیا تو سیمانی ها هم نماد ارزنده وجود دارد؟
الهه سلوکی
4 ماه پیش
5
3
سلام دوست عزیز در حال حاضر در موردشون تحلیل ندارم متاسفانه
ناصر
4 ماه پیش
0
0
سلام از راهنمایی شما ممنونم
الهه سلوکی
4 ماه پیش
3
0
سلام دوست عزیز. ممنون از همراهی شما
عسگری
4 ماه پیش
0
0
سلام لطفاً نظرتون رو در مورد آینده نماد های شستا و خساپا و وبملت و وبصادر هم بفرمایید. سپاس
الهه سلوکی
4 ماه پیش
2
0
سلام دوست عزیز وقت بخیر. در خصوص شستا یه مطلب نوشتم که داخل سایت نظارت بخش مجله بورس می تونید مطالعه کنید اما راجع به اون دو سه نماد دیگه فعلا تحلیلی ندارم.
محمد نیکورز
3 ماه پیش
0
1
عالی
شهاب الدين تاتاري
3 ماه پیش
0
0
باسلام و احترام نظرتون در مورد نماد شاروم چيه ؟ هنوز هم احتمال افزايش قيمت براش متصور هستش يانه؟ ممنون
الهه سلوکی
3 ماه پیش
1
0
سلام دوست عزیز. متاسفانه تحلیل این نماد رو ندارم که بتونم راهنمایی تون کنم
مهدی
3 ماه پیش
4
1
احتمال خیلی زیاد نویسنده این مطلب سهامای خودشو معرفی کرده .که صف درست کنه.شما یه نگاه به کپشیر بندازین متوجه میشین
الهه سلوکی
3 ماه پیش
2
0
سلام دوست عزیز. ممنون که وقت گذاشتید و مطلب مارو مطالعه کردید. خیالتون راحت باشه که این صرفا یک جمع بندی از نظرات چند کارشناس و تحلیلگر هست و قطعا یک مشاوره مالی نیست!
خوانساری
3 ماه پیش
0
0
سلام خانم سلوکی ممنون بابت مطالب مفید من اگه ازشما بپرسم میخام همه پس اندازم روبلند مدت روی فملی سرمایه گذاری کنم پاسخ شما چیه ایا کاردرستی میکنم ممنون میشم پاسخ بدید
خوانساری
3 ماه پیش
1
0
سلام خانم سلوکی ممنون بابت مطالب مفید من اگه ازشما بپرسم میخام همه پس اندازم روبلند مدت روی فملی سرمایه گذاری کنم پاسخ شما چیه ایا کاردرستی میکنم ممنون میشم پاسخ بدید
الهه سلوکی
3 ماه پیش
1
0
سلام دوست عزیز وقت بخیر. اگر نظر شخص من و بخواید بهتره سرمایه تون رو بین چند سهم یا حتی چند بازار تقسیم کنید.
پیام فرجی
3 ماه پیش
0
0
خفنر وضعیتش چطور است الان
الهه سلوکی
3 ماه پیش
0
3
سلام دوست عزیز. در مورد خفنر در حال حاضر تحلیلی نداریم ولی از یکی از کارشناسامون خواستم تحلیلش رو بهم بدن و بعد بهتون ارائه میدم.
سیما
2 ماه پیش
0
0
سلام در حال حاضر چه سهمی خوبه ؟
الهه سلوکی
2 ماه پیش
1
0
سلام خانم سیمای عزیز. این یه مشاوره مالی نیست ولی من خودم ثفارس رو تو واچ لیستم قرار دادم منتظر نقطه ورودش هستم. توصیه می کنم حتما خودتون سهم رو تحلیل کنید اگر مناسب دونستید خرید کنید.
السا
1 ماه پیش
0
0

سلام به تمامی خوانندگان و بینندگان این مطلب 

اگه میخواهید توی بورس به پول خوبی برسید تمرکز خود را روی  سهام فولاد بگذادید بقیه سهام ها توی ایران تا یه سال دیگه بی ارزش هستن تا زمانی که وضعیت دلار و صادرات درست بشه!

ایرج دستگیری
3 هفته پیش
0
0

با سلام، آیا شما گروه و کانال مشاوره بورسی دارید؟ 

فریده مهدور
3 هفته پیش
0
0
سلام دوست عزیز. خیر، کانال و گروه مشاوره بورسی ما در حال راه اندازی است.
ایرج دستگیری
3 هفته پیش
0
0

با سلام، من، نصف سرمایه ام رو در بورس سهام در چند سال اخیر، از دست دادم، آیا شما در زمینه تحقیق برای ارزهای دیجیتال در حال حاظر، قیمت بالایی ندارن، ولی در بلند مدت بتونن سود سازی کنن، مطالعاتی پیگیر داری؟ که در این زمینه ارزهای دیجیتال، زیر پوشش گروه شما بگیریم، و آیا ورود افرادی که در بورس سهام کشور خودشون بازنده بودن، مثبت میتونید، با کمک شما وارد ارزهای دیجیتال بشن؟ با تشکر. 

پاسخی بگذارید
شماره همراه شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *
X