معرفی 3 سهام برای خرید بلند مدت در 1403

فهرست مطالب

آیا قصد سرمایه‌گذاری در بورس را دارید و به دنبال سهم‌های مناسب برای بلند مدت می‌گردید؟

در این مقاله، 3 سهم ارزشمند برای خرید بلند مدت را معرفی می‌کنیم. این سهام با پتانسیل رشد بالا، می‌توانند در بلندمدت سود قابل توجهی برایتان به ارمغان آورند. این سهم‌ها در گروه‌های مختلف صنعتی انتخاب شده‌اند تا تنوع و پویایی در سبد سرمایه‌گذاری شما ایجاد شود.

 

لیست بهترین سهام برای خرید بلند مدت در 1403

پیش از خرید سهام با دیدگاه بلند مدت باید به دقت در مورد آن شرکت، آینده صنعت حوزه فعالیتش، سابقه فعالیت‌های آن شرکت و سایر مسائل بنیادی آن تحقیق و بررسی به عمل آورید. سرمایه گذاری شما باید کاملا آگاهانه صورت گیرد که خدایی ناکرده منجر به پشیمانی نگردد. سرمایه گذاری در سهام بنیادی بلند مدت استرس و پیگیری مداوم نمی‌خواهد اما مستلزم صبوری بسیار است که این نیز کار آسانی نیست!

در ادامه، به طور خلاصه به معرفی 3 سهم منتخب می‌پردازیم:

سه سهام برتر براي خريد كدامند؟ سهم های آینده دار بورس :

 • حگردش- وضعیت تکنیکالی مناسب
 • حفارس - موقعیت تکنیکالی مناسب
 • غدانه - بنیاد عالی و موقعیت تکنیکال عالی در گروه غذایی

نکته:

 • این مقاله صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی دارد و به منزله سیگنال خرید و فروش نیست.
 • قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، حتماً با تحلیلگران و متخصصان مشورت کنید.
 • تحلیل بنیادی و تکنیکالی سهم‌ها را به طور کامل انجام دهید.

با مطالعه این مقاله و در نظر گرفتن نکات ذکر شده، می‌توانید با گامی مطمئن‌تر در مسیر سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس قدم بردارید.

تحلیل سهم آینده دار بورس 1403

 

1.تحلیل حگردش

تحلیل تکنیکال : قیمت درحال حاضر بر روی سطوح حمایتی معتبری قرار دارد.  محدوده 295 الی 300 محدوده مهم حمایتی است. و هدف قیمتی مورد انتظار ( سقف کانال صعودی ) عدد 880 تومان است که میتواند 180% درصد رشد کند. البته که احتمالا بین 4 تا 8 ماه زمان لازم است تا به محدوده مقاومتی برسد.

آپدیت بهمن 1402

تحلیل سهام حگردش 1402

 

2.تحلیل حفارس

قیمت درحال حاضر بر روی حمایت استاتیک قوی قرار دارد. محدوده 170 الی 180 تومان محدوده مهم حمایتی است و هدف مورد انتظار عدد 320 تومان است که میتواند حدود  85% درصد رشد کند. البته که احتمالا بین 4 تا 8 ماه زمان لازم است تا به محدوده مقاومتی برسد. 

آپدیت بهمن 1402

تحلیل نماد حفارس

 

3. تحلیل غدانه

تحلیل تکنیکال : قیمت درحال حاضر بر روی حمایت استاتیک قوی قرار دارد. محدوده 550 الی 600 تومان محدوده مهم حمایتی است و هدف قیمتی مورد انتظار عدد 1050 تومان است که میتواند حدود  80% درصد رشد کند. البته که احتمالا بین 6 تا 9 ماه زمان لازم است تا به محدوده مقاومتی برسد. 

آپدیت بهمن 1402

تحلیل غدانه 1402

 

 

تحلیل سهم آینده دار بورس 1403 

در مسیر سرمایه گذاری بلند مدت در بازار بورس، گاهی ممکن است ریزش‌ها و منفی‌های پی در پی موجب نگرانی شما شود اما فقط باید صبر کرد و از اخبار و اطلاعات غفلت نکنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که سهام کدام شرکت‌ها بنیادی محسوب شده و ارزش خرید با دیدگاه بلند مدت را دارند؟ در پاسخ باید گفت شرکت‌هایی که:

 • خدمات یا محصولی جدید ارائه بدهند.
 • صنعت حوزه فعالیتشان قابلیت رشد و پیشرفت را داشته باشد.
 • از حجم معاملات خوبی برخوردار باشند.
 • سود سالانه آن‌ها رشد داشته باشد.
 • سهامداران حقوقی از آن حمایت کنند.

در ادامه، 4 سهم بنیادی بلند مدت از لیست فوق را به لحاظ بنیادی و تکنیکال مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

کدام کارگزاری برای خرید سهام خوب است ؟

شما در تمام معاملات خود با واسطه‌ای تحت عنوان کارگزاری مواجه هستید. بنابراین انتخاب کارگزاری که خدمات پشتیبانی آنلاین، پلتفرم معاملاتی سریع، اپلیکیشن موبایلی و کاربرپسند،

کارگزاری هوشمند رابین

4.1
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
ثبت نام با 5 کلیک ! پنل معاملاتی اختصاصی تسویه آنی
ثبت‌ نام سریع در سایت کارگزاری بورس هوشمند رابین
چرا کارگزاری هوشمند رابین را انتخاب کردیم؟

دریافت اعتبار از این کارگزاری تا سقف 1 میلیارد تومان امکان پذیر است. البته بستگی به گردش حساب شما دارد که چقدر درماه خرید و فروش انجام میدهید.

کارگزاری بورس هوشمند رابین سیستم معاملاتی اختصاصی دارد که هم سرعت بالا و هم گرافیک متفاوتی نسبت به سایر کاگزاری‌ها دارد.

یکی از امکانات جالب این کارگزاری تسویه آنی است، یعنی شما میتوانید هرساعتی از شبانه روز درخواست وجه بدید و تا چنددقیقه بعد به حساب بانکیتان واریز شود .


مزایا و معایب
اعطای اعتبار مذاکره‌ای
تسویه آنی
سیستم معاملات اختصاصی
پشتیبانی تلفنی و واتساپ

 


اگر به این موضوع علاقه مندید این مقاله را هم بخوانید
معرفی بهترین سهام برای خرید در حال حاضر | اسفند 1402

 

معجزه سهامداری بلند مدت

در دنیای پرشتاب و هیاهوی امروز، صبر و حوصله، گویی به کالای نایابی تبدیل شده است. اما در زمینه سرمایه گذاری، صبر کلید دروازه ثروت پایدار است. و اینجاست که معجزه سهامداری بلندمدت رخ می‌دهد.

سهامداری بلندمدت، فلسفه‌ای در سرمایه‌گذاری است که بر پایه صبر، انضباط و تحلیل بنیادی بنا شده است. در این روش، به جای دنبال کردن نوسانات کوتاه‌مدت بازار، بر رشد بلندمدت شرکت‌ها تمرکز می‌شود.

 

چرا سهامداری بلندمدت معجزه می‌آفریند؟

تجربه نشان داده تنها سهم هایی که در هر حال دین خود را به سهامداران آن ادا می‌کنند و آن‌ها را از کسب سود بی بهره نمی‌گذارند، سهم های بنیادی هستند، که با دیدگاه بلند مدت خریداری می‌شوند. بورس یک بازار پر از نوسان است که سهام شرکت‌ها در آن ممکن است بنا به هر دلیلی دچار افت قیمت شوند. چنانچه، ما با دید کوتاه مدت به سهمی ورود کنیم، مجبوریم با اولین ریزش هرچه سریع‌تر سهام خود را فروخته و از آن خارج شویم. این امر نه به نفع سهامداران است و نه به نفع بازار سرمایه! 

تصور کنید، با هر کاهش قیمت و ارزش، شاهد خروج سرمایه از بازار باشیم! در این صورت چطور فرصت رشد برای سهام شرکت‌ها فراهم خواهد شد؟! اگر اهل نوسان‌گیری و استرس فراوان نیستید، حتما به سراغ سهم های بنیادی با هدف سرمایه گذاری بلند مدت بروید. سهام بلند مدت ، اغلب ارزش ذاتی بالایی دارند و ممکن است زمان ببرد تا به ارزش ذاتی و واقعی خود دست یابند. در نوسانات بازار بورس، معمولا سهم هایی که از بنیاد ضعیف‌تر و ارزش ذاتی کمتری برخوردار هستند، راحت‌تر تحت تاثیر افت و خیزهای بازار قرار گرفته و سهامداران خود را ناامید می‌کنند. 

بزرگترین مزیت سرمایه گذاری در سهم بنیادی در کف قیمت حذف هزینه‌های مداوم بابت کارمزد معاملات، مالیات و... است. اگر اهل نوسان گیری و معاملات پیاپی هستید، همین هزینه‌ها را محاسبه کنید، می‌بینید که رقم قابل توجهی خواهد شد.

 1. قدرت ترکیب سود: با گذشت زمان، سود سهام reinvested شده، به سودی مرکب تبدیل می‌شود و رشدی تصاعدی به ارمغان می‌آورد. گویی پول شما با سرعتی فزاینده دوبله و یا حتی سه‌برابر می‌شود.
 2. غلبه بر نوسانات: بازار بورس در کوتاه‌مدت با نوسانات و هیجانات زیادی همراه است. اما در بلندمدت، این نوسانات کمرنگ شده و رشد پایدار شرکت‌ها خود را نمایان می‌کند.
 3. تمرکز بر ارزش ذاتی: در سهامداری بلندمدت، به جای قیمت روز سهم، بر ارزش ذاتی شرکت تمرکز می‌شود. این امر، سرمایه‌گذاران را از تصمیم‌گیری‌های هیجانی و خرید و فروش‌های نسنجیده دور نگه می‌دارد.
 4. نیاز به دانش و تخصص کم: این روش سرمایه‌گذاری به دانش و تخصص عمیق در تحلیل تکنیکال و نوسانات کوتاه‌مدت نیاز ندارد. تحلیل بنیادی و صبر، ابزارهای اصلی سهامداری بلندمدت هستند.
 5. آرامش خاطر: سهامداری بلندمدت به دلیل عدم نیاز به رصد مداوم بازار، آرامش خاطر بیشتری برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

 

پیش بینی بورس در سال 1403 

پیش‌بینی دقیق روند بازار بورس در هر سال، به دلیل وابستگی به عوامل متعدد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، کار دشواری است. با این وجود، با بررسی برخی از این عوامل می‌توان تا حدی به چشم‌انداز کلی بازار در سال آینده پی برد. 

با توجه به عوامل ذکر شده، پیش‌بینی می‌شود که بازار بورس در سال 1403 روندی متعادل با نوسانات معمولی داشته باشد. در این سال، شاهد رشد برخی از گروه‌ها و صنایع بورسی و افت برخی دیگر خواهیم بود. انتخاب سهام مناسب با تحلیل دقیق و صبر و حوصله، کلید موفقیت در بورس سال 1403 خواهد بود.

 

توصیه نویسنده

بورس همچنان پتانسیل سرمایه گذاری دارد. اگر در پرتفوی خود سهامی با بنیاد قوی دارید ولی در حال حاضر در زیان هستید، دید خود را بلند مدت قرار داده و صبور باشید. در آینده این مطلب را بروز رسانی می‌کنیم و سهم های بنیادی بیشتری را همراه با تحلیل و نمودارشان در اختیار شما قرار خواهیم داد.

سوالات متداول

 • 4 سهم برتر برای خرید در 1403 کدامند؟

  این که چه سهمی در 1403 جهت سرمایه گذاری مناسب است، تا حد زیادی بستگی به نوع نگاه شما به سرمایه گذاری دارد؛ اما اگر دید بلند مدت دارید داخل مقاله 4 سهم بنیادی مناسب برای خرید بلند مدت را معرفی کرده ایم.

 • سهم های بنیادی بلند مدت کدامند؟

  سهام شرکت های بورسی که ارزش ذاتی بالایی دارند ولی هنوز به اندازه ارزش واقعی خود، رشد نکرده‌اند و از نظر بنیادی قوی و مستعد رشد هستند جهت سرمایه گذاری بلند مدت مناسب هستند که ما در این مطلب به چند مورد اشاره کرده‌ایم.

نویسنده: الهه سلوکی
06 فروردین 1403
آخرین بروزرسانی: مجید عزیززاده
2 هفته پیش