سهام بانک دی| چیزهایی که باید درباره سهام بانک دی بدانید

بروزرسانی در5 خرداد 1403
سهام بانک دی| چیزهایی که باید درباره سهام بانک دی بدانید
سهام بانک دی، سهامی پر طرفدار است که اخیرا با افزایش سرمایه اعمال شده، غوغا به پا کرد. با کسب اطلاعات و یادگیری تحلیل به خرید و فروش این سهام بپردازید.

امروزه، با توجه به تورم موجود در کشور و همه‌گیری ویروس کرونا، نرخ بیکاری در سطح کشور افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل، اغلب مردم سرمایه گذاری‌های متعدد را منبع درآمد خود دانستند. نکته‌ای که حائز اهمیت است، اینکه مازاد درآمد خود را در چه زمینه‌ای سرمایه گذاری کنند تا از نقدشوندگی بالایی برخوردار باشد. بازار سرمایه، ازجمله بازارهای مالی است که هم نقدشوندگی بالایی دارد و هم از امنیت بالایی برخوردار است. بنابراین، سرمایه گذاری در بورس همراه با علم و دانش، می‌تواند راهی برای کسب سود باشد. برای این سرمایه گذاری، افراد باید اطلاعات کافی درباره شرکتها، صورتهای مالی آنها و … داشته باشند تا بتوانند سهامی مناسب انتخاب نمایند. سهام بانک دی جزء آن دسته از سهام‌های پرطرفدار است که بازدهی خوبی در این بازار داشته است. در این مقاله، به بررسی این سهام و همینطور نمونه تحلیل آن پرداخته شده است. 

 • برای کسب اطلاعات شرکتها به سایت کدال مراجعه نمایید.

تحلیل سهام بانک دی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، محدوده دایره زرد رنگ قیمت 89 تومان مناسب خرید است، می توانید با رعایت حد ضرر 80 تومان وارد معامله شوید.

** برروز شده در فروردین 1401 **

حد ضرر:با رعایت ضرر 80 تومان
برای مشاهده تحلیل های بیشتر از سایر نمادها، کلیک کنید.

تاریخچه

واژه دی در لغت به معنی بخشودن، ساختن و آفریدن است. بانک دی در سال 1389 در قالب شرکت سهامی عام و در زمینه بانکداری خرد و بانکداری سرمایه گذاری، فعالیت خود را آغاز کرد و از زیر مجموعه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌باشد. بانک دی، سهام مختص خود در بازار فرابورس ایران را دارد و در این بازار داد و ستد می‌شود. این بانک در ارائه خدمات بانکی و ارائه کارت‌های الکترونیکی فعال می‌باشد. بانک دی در سال 1394 به شبکه جهانی سوئیفت پیوست و در همان سال موفق به دریافت نشان مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کنفرانس ملی برند پایدار شد. 

شرکت های زیر مجموعه بانک دی

بانک دی از ثروتمندترین و زیان‌ده‌ترین بانک‌های خصوصی ایران به شمار می‌رود. این بانک به دلیل مدیریت غلط بعد از بانک سرمایه، از نظر زیان در جایگاه دوم قرار گرفته است. با این حال، از دارایی‌های این بانک، زمین مترو صادقیه، کوهستان پارک مشهد و … می‌باشد که در حال حاضر هزاران میلیارد ریال ارزش دارد. هر کدام از شرکت‌های زیر مجموعه‌های بانک دی دارایی‌ها و زیر مجموعه‌های بسیاری دارند که به شرح ذیل می‌باشد:

 • شرکت لیزینگ دی
 • بیمه دی
 • کارگزاری بانک دی
 • توسعه دیدار ایرانیان
 • شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد)
 • شرکت آتیه سازان دی
 • صرافی دی
 • صندوق سرمایه گذاری بانک دی
 • شرکت تجارت الکترونیک دی
 • شرکت خدمات مالی حسابداری دی ایرانیان 

شرکت فناوری اطلاعات بورس تهران (بانک دی)

یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین سایت‌ها در زمینه بورس، سایت یا شرکت مدیریت فناوری بورس تهران است. این سایت، به تابلو معاملات آنلاین نیز معرفی شده است. به این دلیل که، اطلاعات نمادها به صورت آنلاین در این تابلو نمایش داده شده است و قیمت‌های خرید و فروش سهام‌ها به صورت لحظه‌ای در آن نشان داده می‌شود. برای ورود به بورس و انجام معاملات، هر سرمایه گذار لازم است این سایت را بشناسد و اطلاعات کافی در این زمینه کسب کند.
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در تاریخ 1373/03/11 به ثبت رسیده است. در ابتدا، این شرکت با نام شرکت خدمات بورس تهران معرفی شد، اما در سال 1385 به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تغییر پیدا کرد. عنوان کامل لاتین این شرکت Tehran Securities Exchange Technology Management Co می‌باشد که به اختصار TSETMC شناخته شده است. سرمایه گذاران از طریق این سایت میتوانند به کلیه اطلاعات شرکتها و قیمت لحظه‌ای آنها دسترسی داشته باشند. 

* برای نمونه؛ تصویری از نماد ذدی (بانک دی) که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است، مشاهده می‌نمایید.

اطلاعاتی که در تصویر بالا مشاهده می‌نمایید، مربوط به 1400/05/19 می‌باشد. 

افزایش سرمایه بانک دی

علیرضا محمدی، رئیس و سخنگوی اداره سهام بانک دی، طی خبری اعلام داشت؛ افزایش سرمایه 2009 درصدی بانک دی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید. به دنبال این افزایش، سرمایه بانک از 6400 میلیارد ریال به 135000 میلیارد ریال افزایش یافته است. 
پس از تایید شدن صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده برای افزایش سرمایه بانک دی توسط بانک مرکزی، بلافاصله مستندات لازم به همراه تاییدیه صورتجلسه برای ثبت در اداره ثبت شرکتها ارسال شد. پس از پیگیری‌های انجام شده، در تاریخ 1400/03/24 افزایش سرمایه ثبت شد. به همین ترتیب، سرمایه بانک از مبلغ 6400 میلیارد ریال به 135000 میلیارد ریال افزایش یافت. 
بازگشایی نماد بانک دی مستلزم ثبت افزایش سرمایه در روزنامه کثیرالانتشار رسمی بانک و پیگیری‌های سازمان بورس و اوراق بهادار بود.  

* افزایش سرمایه 234 درصدی معادل 15000 میلیارد ریال نیز از محل آورده نقدی سهامداران در مجمع عمومی فوق‌العاده در حال پیگیری است.

 • برای مشاهده کلیه اطلاعات شرکتها می‌توانید به سایت کدال مراجعه نمایید. در تصویر زیر، نمونه‌ای اطلاعات سهام بانک دی آورده شده است.

مقاله پیشنهادی: آموزش استفاده از سایت کدال

 

ورود به سامانه بانک دی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، بانک دی سامانه‌ای را برای دسترسی راحت کاربران خود طراحی کرده است. در این سامانه، می‌توانید، این قابلیت را بر روی تلفن همراه (android / ios) خود نصب کرده و از امکانات آن بهره‌مند شوید. 

اینترنت بانک همراه

اینترنت بانک همراه، نسخه‌ای شبیه به اینترنت بانک است. با این تفاوت که، قابلیت نمایش در تلفن همراه را دارد. این سامانه خدمات متنوعی را برای انجام امور مالی در هر زمان و هر مکان فراهم کرده است. 

نحوه ورود به اینترنت بانک همراه

پس از وارد شدن به نشانی اینترنتی day24.ir از طریق مرورگر تلفن همراه، صفحه ورود به اینترنت بانک نمایش داده می‌شود. پس از کلیک بر روی ورود، نام کاربری و رمز عبور خود را که از شعبه دریافت کرده‌اید، وارد کرده تا به امکانات آن دسترسی پیدا کنید. 

نکته قابل توجه اینکه، نام کاربری و رمز عبور اینترنت همراه بانک با نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک یکسان می‌باشد. در این سامانه می‌توانید، از دستگاه رمزساز (توکن) برای ورود به اینترنت بانک همراه استفاده کنید. 

خدمات اینترنت بانک

 • سپرده‌ها
 • سپرده‌های برگزیده
 • انتقال وجه
 • مدیریت چک
 • مدیریت تسهیلات
 • مدیریت کارت
 • گزارش
 • پرداخت
 • تنظیمات

خلاصه مطلب

در این مقاله و سایر مقالات سایت نظارت تحلیل‌هایی را توسط این تیمِ متخصص مشاهده نمودید. همانطور که می‌دانید، لازمه ورود به بورس و سرمایه گذاری در آن، کسب دانش و اطلاعات کافی در این زمینه است. تحلیل‌های صورت گرفته توسط تحلیلگران و سرمایه گذاران کاملا احتمالی و مطابق با نظرات شخصی آنها انجام شده است. اما از آنجایی که ریسک در انواع سرمایه گذاریها دیده می‌شود، بهتر است با عدم اتکا به این تحلیل‌ها سرمایه گذاری خود را در بازارهای مالی آغاز کنید. بنابراین، سرمایه گذاری با شناخت و آگاهی خود، دارای ریسک کمتری است. 

مقاله‌های پیشنهادی:

 

سوالات متداول

باقیمانده افزایش سرمایه سهام بانک دی (234%) در حال پیگیری است.
علاوه بر اطلاعات خود، می توانید به تحلیل این نماد در متن مقاله رجوع کنید.
افزایش سرمایه بانک دی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بوده است. با کاهش قیمت سهام، به تعداد سهام در پرتفوی شما اضافه می شود.
می توانید به مقالات آموزشی در سایت نظارت مراجعه کنیدو از صفر تا صد آموزش ها را یاد بگیرید.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.