تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف و نمودار تحلیلی آن برای سرمایه گذاری

بروزرسانی در16 خرداد 1403
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف و نمودار تحلیلی آن برای سرمایه گذاری
آیا گراف سرمایه‌گذاری مناسبی است؟ هادی بهرامی برای پاسخ به این سوال، به بررسی کامل تکنیکال و فاندامنتال گراف پرداخته تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه برای سرمایه‌گذاری کمک کند.

پروژه گراف، یک پروتکل غیرمتمرکز و موتور جستجوی بلاکچین است که داده ها را سازماندهی کرده و بازیابی آن ها را از زنجیره بلوکی آسان میکند. این ارز دیجیتال نسبت به سایر رقبا، سابقه فعالیت بیشتری دارد که تحت حمایت یک بنیاد و سازمان تکنولوژی مدار معتبر است و آن را میتوان یکی از لیدر های صنعت هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دانست.

تحلیل تکنیکال گراف (GRT)

قیمت ارز دیجیتال گراف در نوامبر 2022 به عمیق ترین کف خود یعنی محدوده 0.05 دلار رسید که پس از آن شروع به رشد کرد و توانست با افزایش 850 درصدی از محدوده 0.05 دلار به 0.5 دلار برسد که پس از واکنش منفی به این سطح مقاومتی با اصلاح 38 درصدی مواجه شد و در حال حاضر در محدوده 0.32 دلار قرار دارد. 

حمایت معتبر قیمت محدوده 0.23 دلار میباشد که با حفظ آن میتواند تا اهداف 0.52، 1.3 و 2.8 دلار صعود داشته باشد؛ در غیر اینصورت، اگر حمایت معتبر 0.23 دلار از دست برود، کف قوی 0.15 دلار در دسترس خواهد بود که به احتمال زیاد آخرین کف لمس شده قبل از روند صعودی باشد. قیمت با عبور از مقاومت 0.52 دلار میتواند تا اهداف 1.3 و 2.8 دلار در اولین گام رشد کند و در بازه بلند مدت با شکست سقف تاریخی (ATH) 2.8 دلار، ایجاد روند صعودی عظیم محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال گراف

اهداف قیمتی GRT تا سال 2025 

بسیاری از تحلیلگران و سایت ها، نظرات متفاوتی از پیش بینی اهداف قیمتی گراف دارند که هر کدام به نوعی غیر معقول و غیر منطقی بنظر میرسد؛ به طور مثال برخی از افراد معتقدند اهداف قیمتی پروژه گراف تا سال 2025 محدوده 0.5 دلار و تا سال 2026 0.76 دلار خواهد بود که در بدترین حالت و محتاطانه در نظر گرفته شده است.

اما اگر بخواهیم با دید فراکتالی سیکل های گذشته قیمت، مقایسه بازدهی با سایر پروژه ها، تطابق بازدهی با فرض 3 برابری سقف تاریخی و همچنین ابزار فیبوناچی در گام های بزرگ و کوچک میتوانیم اهداف 5.6 و 12 دلار را پس از سقف 2.8 دلار در نظر بگیریم که اگر ورود پول و فاند مثبتی برای گراف در بولران پیش رو اتفاق بیفتد، اهداف بالاتر از 12 دلار هم ممکن است.

اقتصاد توکن GRT

با وجود اینکه مکس ساپلای یا همان تعداد کل سکه ها در پروژه گراف مشخص و تایید شده نیست، ساختار توکنومیک این ارز را سالم تلقی میکنیم؛ زیرا 86.5 درصد از کل سکه های مشخص شده برای معامله در گردش هستند و ارزش بازار رقیق شده (FDMC) توکن به مبلغ 3 میلیارد و 476 میلیون و 970 هزار دلار میباشد و فاصله زیادی با ارزش بازار فعلی ندارد.

وضعیت بازاری GRT

ارز دیجیتال هش گراف با ارزش بازار 3 میلیارد دلاری و حجم معاملات 75 میلیون دلاری در جایگاه 38 فهرست ارز ها قرار دارد که تقریبا در 90 صرافی بزرگ و کوچک قابل معامله میباشد و همچنین بر بستر 6 شبکه (اتریوم، سورا، آولانچ، سولانا، آربیتروم و نیر پروتکل) فعالیت میکند. این کوین شناخته شده، تیک امنیتی سازمان سکیوریتی سرتیک (بنیاد شنتو) را دریافت کرده است که نشان دهنده اعتبار و امنیت هش گراف از هر لحاظ است و توجه داشته باشید که این ارز را 8 کیف پول معتبر ساپورت میکند؛ لجر نانو، تراست ولت، متاماسک و فانتوم نسبت به بقیه اثبات شده هستند.

معرفی صنعت هوش مصنوعی (AI)

هوش مصنوعی در واقع، شاخه ای از علوم کامپیوتر است که داده های زیادی را با استفاده از الگوریتم ها و مدل های آماری ارزیابی میکند. ماشین های هوشمندی که قادر به تکامل، تقویت و یا جایگزین کردن تجزیه و تحلیل های گفتاری، نوشتاری و پروژه های عملی انسان ها هستند که در مشاغل مختلف از جمله نویسندگی، گویندگی، بانکداری و حوزه مالی، مراقبت های بهداشتی و سرگرمی کاربرد زیادی دارد. صنعت هوش مصنوعی با افزایش کاربرد ها در حال گسترش است و از لحاظ مالی نیز، شرکت ها و استارتاپ های بسیاری در حال ورود و یا فعالیت در این صنعت میباشند که از بزرگ ترین ها میتوان به شرکت انویدیا در بورس و هش گراف را در ارز دیجیتال اشاره کرد.

آیا هوش مصنوعی آینده دار است؟

بله؛ یکی از ویژگی های فوق العاده بازار ارز دیجیتال، تکنولوژی محور بودن آن است که این روز ها درگیر صنعت هوش مصنوعی شده است و در نهایت میتواند به بهبود زیر ساخت های صنعت غول Web3 و اینترنت اشیا نیز کمک شایانی بکند. در حال حاضر تعداد پروژه ها و شرکت های فعال در هوش مصنوعی به بیش از 100 پروژه رسیده است که روز به روز بیشتر هم میشود و هر یک از این پروژه‌ ها با ساختار منحصر به فرد خود از پتانسیل‌های بی شمار فناوری AI بهره میبرند و قصد دارند قلمرو غیرمتمرکز دنیای بلاکچین را از طریق پیوند مسائل فنی به جریانات نقدینگی گسترش دهند. بدون در نظر گرفتن شرکت های بزرگی مانند انویدیا، مایکروسافت و… ارزش بازار پروژه های نسبتا کوچک تر AI به مبلغ 196 میلیارد دلار میباشد که پیش بینی میشود تا سال 2023 به بیش از 3 تریلیون دلار برسد.

گراف را عمیق تر بشناسید!

پروتکل هش گراف یک موتور جستجوی غیرمتمرکزی است که ساختار بسیار قوی در لایه های بلاکچین هم دارد و سعی میکند از طریق پیوند مسائل فنی به جریانات نقدینگی، جامعه کاربران و حیطه کاربرد خود را با استفاده از تبلیغات گسترش دهد. GRT توکن بومی شبکه و پلتفرم هش گراف است که جهت پرداخت ها، نقل و انتقال سرمایه و پاداش به فول نودر های فعال در اپلیکیشن (DAPP) ها مورد استفاده قرار میگیرد. اصلی ترین کاربرد این پروژه فهرست کردن قرارداد های هوشمند (smart contract) اتریوم است که داده های مرتبط با پرداخت ها، ذخیره سازی و آدرس های کانترکت را به صورت ایمن، شفاف و هوشمند نمایش میدهد و بدون نیاز به فول نودر ها، اپلیکیشن ها میتوانند این داده ها را استعلام بگیرند.

با استفاده از پروتکل گراف به راحتی میتوان داده‌ ها را تغییر داد یا دسته‌ بندی کرد و در بین برنامه‌ ها به اشتراک گذاشت تا هر کسی بتواند از آن استفاده کند. اپلیکیشن های اجرا کننده قرارداد هوشمند با استفاده از ساختار هش گراف، تمام داده ‌ها را به روشی امن در شبکه‌ ها ذخیره و پردازش میکنند. 

حدود 12 نفر در بنیاد هش گراف امورات توسعه و اداره پروژه را بر عهده دارند که هر کدام دارای رزومه بسیار قوی در زمینه فناوری در حوزه مالی هستند. حدودا 9 شرکت سرمایه گذاری با حجم دارایی نسبتا بزرگ در بازار ارز دیجیتال، سهامدار و حامی مالی پروژه هش گراف هستند و آن را با هدف بازدهی متناسب با سرمایه تامین مالی هم میکنند.

سوالات متداول

این سوال که آیا گراف ارزش سرمایه‌گذاری دارد یا خیر، به عوامل متعددی مانند تحمل ریسک شما، اهداف سرمایه‌گذاری و دانش شما از بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. گراف پتانسیل رشد بالایی دارد، اما در عین حال ریسک‌های مرتبط با آن نیز وجود دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در گراف، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و تمام جوانب را به دقت بررسی کنید.
هر دو نوع تحلیل، تکنیکال و فاندامنتال، در تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در گراف اهمیت دارند. با این حال، اهمیت هر کدام به سبک سرمایه‌گذاری و اهداف شما بستگی دارد. اگر به دنبال سود کوتاه‌مدت هستید، تحلیل تکنیکال می‌تواند مفیدتر باشد. اما اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت هستید، تحلیل فاندامنتال از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.