کاربران گرامی وب سایت نظارت آپدیت شده و همه قیمت ها آزمایشی می باشند و بزودی بروز خواهند شد.

زمان ثبت نام مجدد برای جاماندگان سهام عدالت 1400

1 ماه پیش
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
زمان ثبت نام مجدد برای جاماندگان سهام عدالت 1400
فهرست های مطلب

سهام عدالت یک طرح حمایتی است که در دولت نهم اجرا شد. رئیس جمهور آن زمان آقای محمود احمدی نژاد، سهام عدالت را تحولی بزرگ می‌دانست که به عقیده وی توزیع عادلانه ثروت بین اقشار مختلف جامعه بود. سهام عدالت از چند شرکت بورسی و غیر بورسی تشکیل شده است که به افراد کم بضاعت در جامعه تعلق گرفت. هدف از عرضه سهام عدالت، کاهش فقر و ارتقای کیفیت زندگی اقشار کم درآمد در جامعه بود. آیین نامه اجرایی سهام عدالت در تاریخ 1384/11/09 بعد از اصلاح متن اولیه به تصویب هیئت وزیران رسید. سهام عدالت در سال 1385 در 4 استان به تعدادی از مشمولان این طرح اعطاء شد. ارزش برگه‌های سهام عدالت در ابتدا 500 هزار تومان سهام از شرکت‌های مختلف بود که پس از چندی، این برگه‌ها به 1 میلیون تومان سهام افزایش پیدا کرد. هنگام ثبت نام سهام عدالت، عده کثیری از مشارکت در این طرح جا ماندند و تا به امروز هیچگونه طرحی برای ثبت نام مجدد آنها تصویب نشد. خبری که این روزها ذهن بسیاری از مردم را درگیر کرده است، ثبت نام مجدد سهام عدالت برای جاماندگان می‌باشد. این روزها اخبارها حاکی از آن است که دولت طرحی را برای ثبت نام مجدد جاماندگان سهام عدالت تصویب نموده است. در این مقاله، به بررسی این خبر خواهیم پرداخت. 

 

ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و انجام آنلاین عملیات مربوط به بازار سرمایه، ثبت نام سهام عدالت نیز به صورت اینترنتی انجام می‌گرفت. در حال حاضر، ثبت نامی که برای جاماندگان سهام عدالت در نظر گرفته شده است، احتمالا مانند ثبت نام پیشین این سهام می‌باشد. به این دلیل که، هنوز امکان ثبت نام برای این افراد وجود ندارد، نمی‌توان چگونگی و نحوه این ثبت نام را پیش بینی کرد. اما از آنجایی که، برای استعلام سهام عدالت و آزادسازی آن از سامانه سهام عدالت استفاده می‌شده، برای این نوع ثبت نام نیز از این سامانه استفاده می‌شود. 

با فراهم شدن امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت 1400، راهنمای تصویری آن در مقاله درج خواهد شد. 

در دولت روحانی، اعلام شد که به هر خانواده 3 نفره که برگه سهام 500 هزار تومانی دارند 21 میلیون تومان وام (هر نفر 7 میلیون تومان) در قالب کارت اعتباری سهام عدالت تعلق می‌گیرد. همینطور، برای افرادی که برگه سهام 1 میلیون تومانی دارند، 14 میلیون اعتبار در نظر گرفته می‌شود. این دستور، پس از چندی تصویب شد و اکثر مردم توانستند از این وام بهره‌مند شوند.

* مقاله کاربردی: راهنمای دریافت وام سهام عدالت بدون نیاز به ضامن و مراجعه حضوری

جاماندگان سهام عدالت

این روزها خبرهایی حاکی از ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در سال 1400 شنیده می‌شود. زمان این ثبت نام از سوی دولت اعلام می‌شود و همانند سایر ثبت نام‌های بازار سرمایه به صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد. منابع ثبت‌نام سهام عدالت باید شناسایی شود. زیرا، انجام این ثبت نام و یا هر فرآیندی در این مورد عملیات مالی پیچیده‌ای می‌باشد. 

هنوز هیچ سامانه‌ای برای ثبت نام جدید برای جاماندگان سهام عدالت طراحی نشده است. اما همانطور که پیش‌تر اشاره شد، احتمال دارد این ثبت نام مانند قبل، از طریق سامانه سهام عدالت انجام گیرد.

ثبت نام سهام عدالت با کد ملی

همانطور که می دانید، طرح اعطای مجدد سهام عدالت توسط دولت در حال تصویب است. اما اطلاعات دقیقی درباره ثبت نام با کد ملی هنوز دریافت نشده است. با توجه به روند ثبت نام سهام عدالت در دوره پیشین، پیش‌بینی می‌شود ثبت نام سهام عدالت جاماندگان با کد ملی از طریق سامانه سهام عدالت وجود داشته باشد.   

زمان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت

از آنجایی که، هیچ اطلاعاتی درباره ثبت نام مجدد سهام عدالت برای جاماندگان به طور قطعی به دست نیامده است؛ لذا، اطلاعاتی از قبیل: مهلت ثبت نام، نحوه ثبت نام، مدارک لازم برای ثبت نام سهام عدالت و … در دسترس نمی‌باشد و نمی‌توان به شایعات و اخبار کاذب گوش فرا داد. 

اولویت بندی‌هایی توسط دولت صورت گرفته است، از جمله: ثبت نام کودکان تازه متولد شده، افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی، افرادی که به هر دلیل در دوره پیش موفق به ثبت نام نشدند و … که لیستی از آنها تهیه و در اختیار مجلس قرار گرفته است. 

* کلیه اطلاعات داده شده در این باره، احتمالی بوده و هیچ اخبار موثقی در این باره وجود ندارد.

آیا برای جاماندگان ، سهام عدالت ثبت نام می کنند ؟

با توجه به رشد بی سابقه بورس، افراد زیادی که از ثبت نام سهام عدالت جا مانده بودند خواستار ثبت نام مجدد سهام عدالت شدند تا بتوانند در این طرح شرکت کنند. لذا، دولت در این راستا طرحی را تصویب نمود که جاماندگان سهام عدالت بتوانند مجددا ثبت نام کنند. این طرح برای اقشار ضعیف جامعه در نظر گرفته شده است که بر اساس آن، ثبت نام برای 3 گروه اصلی از جاماندگان سهام عدالت امکان‌پذیر خواهد بود. این گروه‌ها شامل:

  • افرادی که در دور اول ثبت نام سهام عدالت، به هر دلیلی (خرابی زیرساخت‌های سیستمی و …) موفق به ثبت نام نشدند.
  • افرادی که پس از اجرایی شدن طرح سهام عدالت عضو سازمان‌های حمایتی و یا کمیته مستضعفان شده‌اند.
  • افرادی که جزء 6 دهک اول و اقشار ضعیف جامعه می‌باشند که دولت موظف است از آنها حمایت کند.

کلام آخر

همانطور که در متن مقاله مشاهده نمودید، ثبت سهام عدالت برای جاماندگان در سال 1400 از سامانه سهام عدالت انجام می‌گیرد. کلیه اطلاعاتی که در متن مقاله مشاهده نمودید، کاملا احتمالی بوده، زیرا هیچگونه اخبار موثقی در ارتباط با این موضوع منتشر نشده است. به محض انتشار اخبار موثق از سایت‌های معتبر، در متن مقاله درج خواهد شد. 

* مقاله پیشنهادی: فروش یا نگهداری سهام عدالت ؟

هیچ گونه خبر موثقی در این باره وجود ندارد. اما پیش بینی می شود از طریق سامانه سهام عدالت ثبت نام مجدد صورت گیرد.

به متن مقاله رجوع کنید.
تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش فریده مهدور و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
مطالب پیشنهادی
نظرات ثبت شده
سجاد علی مرادی
1 ماه پیش
0
0
عالی بود.
سجاد علی یاری
1 ماه پیش
0
0
سلام شما اطلاع دقیقی از زمان ثبت نام دارید؟
فریده مهدور
4 هفته پیش
0
0
سلام دوست عزیز. خیر در حال حاضر هیچ گونه اخبار موثقی در این باره وجود ندارد و نباید به شایعات توجه کرد.
پاسخی بگذارید
شماره همراه شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *
X