معرفی صرافی ارز دیجیتال نیل | آیا نیل یک صرافی معتبر است؟

فهرست مطالب

داغ شدن بازار کریپتوکارنسی‌‌‌‌‌‌‌ها یا همان بازار ارز دیجیتال و نوسان‌های جذاب آن، موجب تمایل بسیاری برای شرکت در این بازار گشته است. ثبت نام در یک صرافی اولین گام برای ورود به بازار ارز دیجیتال است. درست مانند لزوم ثبت نام در سجام و کارگزاران بورس به منظور شرکت در بازار بورس است. حال این سوال مطرح می‌گردد که کدام صرافی امن و معتبر بوده و خدمات مناسبی ارائه می‌دهد. در این مقاله قصد داریم شما را با صرافی ارز دیجیتال نیل که یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی است آشنا کنیم. ابتدا نیاز است تا مختصری در خصوص صرافی‌، نحوه عملکرد و معیارهای مهم در انتخاب یک صرافی معتبر بدانیم.

 

صرافی چیست و چه کاربردی دارد؟

صرافی در واقع یک مکان برای تبادل ارز‌ها، طلا و نقره به نرخ روز می‌باشد. هر شخصی که برای امری نیاز به ارز خارجی و یا طلا و... داشته باشد، از طریق مراجعه به این محل می‌تواند ارز مورد نیاز خود را تامین کند. حال این سوال پیش می‌آید که صرافی از این تبادل چه سودی می‌برد؟ صرافان با دریافت مبلغی تحت عنوان کارمزد، به هنگام خرید و فروش این ارز‌ها، درآمد‌ کسب می‌کنند. صرافی‌ها مانند کارگزاران بورس می‌باشند که بدون مراجعه به آنان، ورود به بازار ارز دیجیتال ممکن نیست. همانطور که انتخاب یک کارگزاری خوب در معاملات بورس تاثیرگذار است، انتخاب یک صرافی معتبر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از این رو برای انتخاب راحت یک صرافی مناسب بر روی 14 اصل مهم در انتخاب یک صرافی معتبر کلیک نمایید. چرا معتبر بودن صرافی انقدر مهم است؟!!! در ادامه به اهمیت این فاکتور در انتخاب صرافی پرداخته‌ایم.

همچنین میتوانید برای آشنایی با انواع صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و مقایسه آنها از مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال دیدن کنید

 

اهمیت اعتبار در انتخاب یک صرافی

در واقع صرافی یک مرجعی است ک مجوز ندارد و زیر نظر سازمان خاصی نیست. از این رو نمی‌توان به هنگام بروز مشکل در صرافی، جایی به غیر از خود صرافی شکایت نمود. لذا اعتبار صرافی‌ها را سازمانی تایید نمی‌کند و این خود صرافی‌ها هستند که اعتبار خود را تضمین می‌نمایند. اما از دید یک مشتری این تضمین اطمینان بخش نبوده و کافی نیست. از این رو به دنبال یک صرافی با عملکرد درست می‌گردد. از طرفی صرافی‌های خارجی معتبر نیز اکثرا به دلیل تحریم، جلوی فعالیت اکانت اشخاص ایرانی را می‌گیرند. با وجود این شرایط، صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال از فرصت استفاده نموده‌اند و هر روز به تعدادشان افزوده شده و انتخاب از بین آن‌ها دشوارتر می‌شود.

معیارهای مهم در انتخاب صرافی معتبر ارز دیجیتال

وقتی صحبت از اعتبار می‌شود اولین چیزی که به ذهن اشخاص خطور می‌کند حسن انجام کار و سابقه درخشان است. در مورد صرافی‌ها نیز همینطور است و ما به دنبال صرافی مطمئن با سابقه خوب می‌گردیم. چرا که گفتیم به دلیل تمایل افراد به خرید و فروش ارز دیجیتال، صرافی‌های متعدد بسیاری راه‌اندازی شده‌اند که اعتبار آنان تایید نشده و توسط ارگان خاصی نظارت نمی‌شوند. از آنجایی که ما به دنبال کسب سود از طریق خرید و فروش ارز دیجیتال هستیم باید صرافیای را بیابیم که علاوه بر ارائه خدمات بتواند امنیت سرمایه شخص را نیز تضمین کند. جهت انتخاب یک صرافی مناسب و مطمئن باید چه مواردی را در نظر گرفت؟ برای این منظور باید چند فاکتور مهم (امنیت، قیمت، کارمزد و سابقه) را در مورد صرافی‌ها بررسی کنید.

امنیت صرافی

منظور از امنیت، نحوه تعریف و ورود به حسابتان است. برخی صرافی‌ها سیستم ورود به حساب کاربری امن و دو مرحله‌ای دارند که تا حد زیادی جلوی سواستفاده‌ افراد سودجو را می‌گیرد. از این رو بررسی کنید که حتما ورود دو مرحله‌ای داشته باشند.

تفاوت قیمت با سایر صرافی‌ها

قیمت، فاکتور مهمی در بررسی صرافی‌ها است. به طور مثال شما به فروشنده‌ای با مشتری زیاد که سود کمتری دریافت می‌کند مراجعه می‌کنید یا به فروشنده‌ای که مشتری کمی داشته و سود دریافتی آن نیز به نسبت بالا است؟ قطعا هر شخصی حتی اگر به فروشنده دوم مراجعه نماید باز هم به فروشنده اول اعتماد بیشتری دارد. صرافی نیز همین‌گونه‌ است. قیمت بالا در یک صرافی نشان دهنده نقدینگی کم می‌باشد، که این مورد نشانه خوبی نیست.

سابقه

در خصوص شهرت یک صرافی و میزان رضایت مشتریان و کاربرانشان حتما تحقیق کنید. در فضای وب جستجو کرده و نظرات افراد را بخوانید. قطعا کمک بزرگی به انتخاب درست شما خواهد کرد.
کارمزد نیز معیار مهمی در انتخاب صرافی است که برای افرادی که مدام در حال ترید کردن می‌باشند بسیار مهم است. اما انتخاب صرافی معتبر نسبت به صرافی با کارمزد کمتر ارجح‌تر است.

 

نحوه قیمت‌گذاری ارز‌های دیجیتال

برخلاف تصور عموم که قیمت تبادل ارزها را از بازارهای جهانی و فارکس دنبال می‌کنند، هر روز قیمت‌گذاری ارز‌ کشورهای مختلف توسط بانک مرکزی‌اش اعلام می‌گردد. اما اگر گذرتان به صرافی افتاده باشد متوجه تفاوت قیمت با نرخ اعلام شده بانک مرکزی شده‌اید. این تفاوت قیمت همان سود صرافی‌ها است. در نظر داشته باشید که تعیین قیمت فروش ارز توسط صرافان اطلاعات مهمی در خصوص میزان اعتبار و حجم معاملاتشان در اختیارتان قرار می‌دهد.

درباره صرافی ارز دیجیتال نیل

صرافی نیل در سال 1397 به منظور ارائه خدمات مناسب و درخور کاربران ایرانی تاسیس گردید. این صرافی تا کنون با ارائه خدمات سریع و مطمئن در زمینه خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال توانسته جایگاهش را در میان کاربران تثبیت نماید. همچنین با تلاش برای راه‌اندازی کیف پول سخت‌افزاری، درگاه پرداخت رمز ارز سعی دارد خدمات گسترده‌تری در راستای جلب رضایت مشتری ایجاد نماید. مالکیت این صرافی از سال 1399 به شرکت سرمایه‌گذاری نوآوران آینده خلاق راد واگذار شد. در ادامه به معرفی این شرکت می‌پردازیم.

قوانین نیل

ثبت نام و معامله نمودن در این صرافی قوانین و دستورالعمل‌هایی دارد که مطالعه آن‌ها قبل از ثبت نام الزامیست. قوانین اولیه، حساب کاربری و حذف آن و همچنین قوانین مالی در سایت صرافی قرار دارد. صرافی نیل در قسمتی، خطاها و مواردی که از مسئولیت خود خارج است و تعهدی در قبال آنان ندارد را نیز ذکر نموده است.

سامانه معاملاتی صرافی ارز دیجیتال نیل

همانطور ک گفته شد وجود امنیت در صرافی یک امر حیاتی است. از این رو صرافی نیل در ابتدا به فکر ایجاد امنیت بود. معاملات صرافی نیل در بستر بلاکچین پردازش این می‌گردند که این امر نشان از زیرساخت قوی امنیتی این صرافی است. سرعت دومین فاکتوریست که برنامه نویسان این صرافی به دنبال به ‌کار گیری آن بودند. هم اکنون این صرافی پتانسیل انجام ۲۰۰۰ معامله در ثانیه را دارد. در کنار این دو فاکتور مهم، نیل به جزئیات نیز پرداخته است. ایجاد رابط کاربری مناسب و پوشش کلیه ارز‌های دیجیتال، دریافت کارمزد پایین از دیگر خدمات این صرافی می‌باشد.

مالک صرافی ارز دیجیتال نیل

همانطور که ذکر شد مالک این صرافی، شرکت سرمایه‌گذاری نوآوران آینده خلاق راد با شناسه ملی 14007908370 و شماره ثبت 47572 می‌باشد. این شرکت در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است. محل شرکت در استان آذربایجان شرقی، شهرستان تبریز، بخش مرکزی، شهر تبریز، محله آخمقیه، کوچه (امام زاده)، جاده (کرجان)، پلاک 0، ساختمان پارک علم وفناوری آ.ش، بلوک 1، طبقه همکف با شماره تلفن 05179895848 می‌باشد. فعالیت این شرکت بسیار گسترده بوده که شامل خدمات ترخیص کالا، واردات و صادرات کالا‌های مجاز و امور مربوط به آن‌ها، تهیه و تولید رایانه و پشتیبانی و… می‌باشد.
طبق تغییرات ثبت شده در آگهی شماره 15509956 روزنامه رسمی کشور، اعضا هیات مدیره شرکت شامل آقایان سعید فعله احمدی (رییس هیئت مدیره)، حمید راستی (نایب رییس هیئت مدیره) و حمیدرضا احمدزاده به سمت مدیرعامل و عضو هیئت مدیره انتخاب شدند.

لیست صرافی‌های معتبر

صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی دیگری نیز وجود دارند که هر یک امکانات و خدمات خاصی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. صرافیهای خارجی به دلیل مشکلات تحریم ممکن است حساب شما را بلوکه نماید و دیگر قادر به خروج دارایی و سرمایه خود نباشید. همین امر، منجر شده افراد مختلف تمایل به ثبت نام در صرافی‌های داخلی پیدا کنند. از این رو نیاز به صرافی داخلی و معتبر احساس شد و عده‌ای اقدام به راه‌اندازی صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز ایرانی نموده‌اند. نوبیتکس، والکس، کریپتولند، تبدیل و اکسیر از جمله این صرافی‌ها می‌باشند.

برای مشاهده صرافی هایی که از معاملات فیوچرز نیز پشتیبانی می کنند از مقاله بهترین صرافی فیوچرز دیدن کنید

 

جمع‌بندی

به تازگی کسب سود از ارز‌های دیجیتال بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. قبل از ورود هیجانی برای کسب سود، ابتدا نیاز است تا با جنبه‌های متفاوت این بازار نحوه خرید و فروش در این بازار آشنا شوید. در این مطلب سعی نمودیم تا شما را با مفهوم صرافی و ویژگی های یک صرافی خوب و معتبر آشنا سازیم و سپس صرافی نیل را به شما معرفی نمودیم. صرافی‌های متعدد بسیاری در زمینه ارز دیجیتال فعالیت نموده و کسب اطلاعات و اعتماد به آنان دشوار است. سرمایه‌گذاران و کسانی که قصد ورود به این بازار را دارند ابتدا به کسب اطلاعات وسیع در این حوزه بپردازند و با دید باز وارد این بازار شوند.

شکایت از صرافی ارز دیجیتال

نویسنده: سمانه اطراف
20 دی 1402
آخرین بروزرسانی: محمد غفاری
3 ماه پیش