بهترین سرمایه گذاری در ایران 1403 | تا سرمایه 200 میلیون

بروزرسانی در24 اردیبهشت 1403
بهترین سرمایه گذاری در ایران 1403 | تا سرمایه 200 میلیون
انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری باید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هریک از ما باشد! با توجه به این که تورم موجب کاهش ارزش پول و به تبع کاهش قدرت خرید جامعه می‌شود، افراد به دنبال تبدیل سرمایه‌های خرد و کلان خود به دارایی‌هایی هستند که علاوه بر حفظ ارزش پولی، موجب کسب سود شود. اگر تنها به دنبال این باشیم که پول نقد جمع‌آوری و پس انداز کنیم، مطمئنا راه درستی در پیش نگرفته‌ایم. روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری با تخصیص منابع مالی به یک یا چند دارایی مختلف به کسب سود و یا حداقل حفظ ارزش پولی سرمایه کمک می‌کنند. البته به این شرط که روش درستی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشید. در این مقاله به بررسی گزینه‌های مختلف سرمایه گذاری پرداخته‌ایم تا تا به شما در شناخت و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در ایران 1403 تا سقف سرمایه 200 میلیون کمک کنیم.

بهترین سرمایه گذاری با پول کم تا 200 میلیون

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به خودی خود کار سختی نیست. مسئله اصلی انتخاب بازار هدف برای هدایت سرمایه است. مقصدی که بیش از هر چیز باید با معیارهای سرمایه‌گذاری مطابقت داشته و پتانسیل رشد خوبی برای آن تصور شود. اما باید در نظر داشت که این پتانسیلِ دریافت بازدهی در مقابل متحمل شدن چه میزان ریسک قرار می‌گیرد. ریسک و بازده دو مفهوم وابسته به یکدیگر به خصوص در بازارهای مالی هستند. اگر سود و زیان سرمایه‌گذاری از همان ابتدا روشن و واضح نباشد، باید برای آشکار شدن بازده ریسک کرد. با این وجود که ریسک بیشتر می‌تواند سود بیشتری با خود به همراه داشته باشد، به همان اندازه احتمال ضرر در اصل سرمایه نیز بیشتر است. با این که با ریسک بیشتر بازده نیز افزایش پیدا می‌کند، اما مسئله حائز اهمیت این است که بتوان با انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری این ریسک را مدیریت کرد.

بنابراین با توجه به این که ریسک و نوسانات قیمتی همواره در بازارهای مالی وجود دارند و امکان حذف آن‌ها اغلب وجود ندارد، تنها افرادی در این زمینه موفق هستند که بتوانند مدیریت و کنترل ریسک سرمایه‌گذاری را به دست بگیرند.  در ادامه قصد داریم 3 تا از بهترین سرمایه گذاری ها در ایران با پول کم را معرفی کنیم که هر کدام ریسک و بازده مختلفی دارند.
  1. سرمایه گذاری در بورس - ریسک متوسط
  2. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال - ریسک بالا
  3. سرمایه گذاری در صندوق - ریسک کم
 

سرمایه گذاری در بورس بهترین سرمایه گذاری با ریسک متوسط

سرمایه گذاری روی سهام شرکت‌های بورسی در بازاری که با معافیت مالیاتی، شفافیت و برخورداری از حمایت قانون می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سهامداران با هر مبلغی می‌توانند بخشی از سهام شرکت‌ها را خریداری کرده و ت در سود و زیان ناشی از افزایش یا کاهش قیمت سهم شریک باشند. این مزیت بزرگی برای بورس است که شرکت‌ها موظف هستند تا تحت قانون و به صورت کاملا شفاف عمل کنند. این بازار ریسک متوسط و در نتیجه سود و زیان متوسطی با خود به همراه دارد و اگر از جمله افرادی هستید که حاضر به قبول حد متوسطی از ریسک در ازای کسب سود معقول و مناسب هستید، انتخاب این بازار، بهترین سرمایه گذاری برای شما خواهد بود.
بهتر است قبل از انتخاب این بازار مالی تصمیم به سرمایه‌گذاری بلند مدت در این بازار داشته باشید. البته سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و حتی نوسانگیری در بورس جزو رایج‌ترین شیوه‌های فعالیت در این بازار هستند. با این حال انتخاب این بازار برای سرمایه‌گذاری در بازه زمانی بلند مدت درصد موفقیت در کسب سود را بیش از پیش می‌کند. بنابراین اگر سرمایه‎‌ای دارید که تا مدتی نیاز به آن نداشته و قصد سرمایه‌گذاری آن را در سر دارید، بورس فضای مناسبی برای شما است.
برای این کار باید سهام با پتانسیل رشد بالا را شناسایی کنید که بنیاد قوی و آینده‌ای روشن داشته باشند. برای یافتن این نوع سهام می‌توانید از تحلیل بنیادی و پس از آن تحلیل تکنیکال استفاده کرده و یا اگر زمان و شرایط یادگیری و رصد بازار را ندارید، از مشاوران و متخصصان بازار سرمایه کمک بگیرید.
برای خرید و فروش سهام و شروع سرمایه‌گذاری در بورس به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید؛
  1. ثبت نام در سامانه سجام و تکمیل احراز هویت
  2. انتخاب یک کارگزاری بورس برای شروع
  3. آموزش ابتدایی برای شروع خرید و فروش سهام
پس از صدور کد بورسی می‌توانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبوری که در اختیارتان قرار می‌گیرد، وارد پنل معاملاتی خود شوید و سهام شرکت‌های مختلف را خرید و فروش کنید.
کلید موفقیت در این مرحله انتخاب بهترین کارگزاری است. کارگزاری که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کرده و سفارش معاملات را در کوتاهترین زمان ممکن به هسته معاملات ارسال می‌کند، می‌تواند در لیست بهترین کارگزاری بورس قرار بگیرد. البته علاوه بر این موارد، موارد دیگری نیز برای انتخاب کارگزار برتر وجود دارند که حتما قبل از انتخاب باید بررسی شوند. اگر به دنبال انتخاب بهترین کارگزاری برای شروع فعالیت در بورس هستید، می‌توانید کارگزاری را که در ادامه معرفی شده است، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید جهت دریافت مشاوره و راهنمایی، در تلگرام با شماره 09333933329 ارتباط برقرار کنید.

بهترین کارگزاری خرید سهام

avatar

کارگزاری هوشمند رابین

4.1/5
بهترین برای دریافت اعتبار
در کارگزاری هوشمند رابین

avatar

کارگزاری مهرآفرین

4/5
بهترین از لحاظ پلتفرم معاملات
در کارگزاری مهرآفرین

avatar

کارگزاری فارابی

4.2/5
بهترین از لحاظ پشتیبانی
در کارگزاری فارابی

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بهترین سرمایه گذاری با ریسک بالا

بازار ارزهای دیجیتال یکی دیگر از مقاصد بزرگ سرمایه‌گذاران در دنیای سرمایه‌گذاری است. این بازار مالی بسیار بزرگ بوده و از سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد.  فعالیت در این بازار نیاز به مهارت و تجربه معاملاتی بالایی دارد. طی سالیان گذشته این بازار فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است. در نهایت با تمام نوسانات منفی که منجر به کاهش یا ضرر رساندن به سرمایه بسیاری از افراد شده است، بسیاری دیگر از معامله‌گران و فعالین بازار کریپتوکارنسی به سودهای سرشاری دست پیدا کرده‌اند. بنابراین بازار ارز دیجیتال نیز به مکان جذاب و پرطرفدار برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.
ارز دیجیتال به دلیل اینکه مانند ارزهای فیات محدودیت‌های دست و پا گیر نداشته و انجام معامله در مبالغ بالا را حتی با هویت گمنام و بدون امکان ردیابی تراکنش‌ها ایجاد می‌کند. معاملات در این فضا بدون واسطه انجام شده و پیچیدگی کمتری به همراه دارد. اما باید توجه داشته باشید که با وجود تمام این مزایا بازار ارزهای دیجیتال فضایی پرریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. بازاری بزرگ که ارزهای دیجیتال مختلفی در آن بین خریداران و فروشندگان گمنام تبادل می‌شوند. برخی از ارزهای دیجیتال حتی از پشتوانه قوی برخوردار نبوده و تنها طعمه‌ای برای چپاول سرمایه سرمایه‌گذاران کم تجربه محسوب می‌شوند.
با این وجود سودهای سرشار موجود در این بازار افراد ریسک‌پذیر را بیش از هر چیز به خود جذب می‌کند. این بازار در صورتی که فرد با مهارت معامله‌گری قوی و تخصص پا به آن بگذارد، یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری خواهد بود. اما دقت کنید! تنها افرادی با مهارت بالای معاملاتی در این بازار موفق خواهند بود. بنابراین ابتدا نسبت به یادگیری مفاهیم بازار ارزهای دیجیتال و روش‌های تحلیل و معامله‌گری در آن پرداخته و پس از آن شروع به معامله در بازار کنید.
برای شروع خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال باید در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید. تعداد صرافی‌های ارز دیجیتال بسیار زیاد است. با این وجود به دلیل تحریم‌های موجود علیه کشور ایران‌، کاربران ایرانی برای فعالیت در صرافی‌های خارجی بعضا با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند. با این وجود این مشکلات با انتخاب صرافی ارز دیجیتال ایرانی رفع خواهد شد. ثبت نام و احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال ایرانی کار دشواری نیست. اما باید برای موفقیت در معاملات بهترین صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید. در ادامه می‌توانید بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را مشاهده کنید.

بهترین صرافی برای خرید ارز دیجیتال

avatar

آبان تتر

4.1/5
بهترین برای خرید و فروش تتر
در صرافی Abantether

avatar

بینگ ایکس

4.6/5
بهترین برای معاملات فیوچرز
در صرافی Bingx

avatar

نوبیتکس

4/5
بهترین از لحاظ حجم معاملات
در صرافی Nobitex

صندوق سرمایه گذاری بهترین سرمایه گذاری با ریسک کم

صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار بورس محسوب می‌شوند که با ریسک کم، فرصت کسب درآمد با هر میزان دانش معاملاتی را اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند. خرید واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دستیابی به بازدهی‌ مشابه و یا حتی بیشتر از سود بانکی را ممکن می‌کنند. یک صندوق سرمایه‌گذاری می‌تواند روی سهام، اوراق مشارکت و یا دیگر ابزار سرمایه‌گذاری کند.
با این که بازدهی این روش سرمایه‌گذاری سود کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد، مدیریت حرفه‌ای داراییها توسط مدیران صندوق و به تبع کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، دلیل محکمی برای انتخاب این روش سرمایه‌گذاری خواهد بود. به عبارتی با این که سود کمتر( حداکثر تا 25 درصد ) دریافت می‌کنید، ریسک کمتری نیز متحمل شده و نیاز نیست تا نگران از بین رفتن اصل سرمایه خود باشید. البته صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دلیل تنوع در کاربری صندوق، میزان ریسک یکسانی ندارند. برای مثال صندوق‌ درآمد ثابت ریسک کمتری از صندوق سرمایه‌گذاری در سهام به سرمایه‌گذاران تحمیل می‌کند.

سرمایه گذاری چیست ؟

سرمایه گذاری را می‌توان به معنای خرید یک کالا یا خدمتی تعریف کرد که انتظار افزایش قیمت برای آن در آینده وجود داشته باشد. سرمایه‌ گذاری یعنی خرید کالایی که در آینده برای فرد سودآور است. با این حال تحصیل در دانشگاه و کسب علم نیز نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری مالی با هدف کسب سود در آینده یا حفظ ارزش مالی پول انجام می‌شود. انتخاب روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌توانند ریسک خاص خود را به همراه داشته باشند. این ریسک نه تنها می‌تواند شامل بازدهی سرمایه‌گذاری، بلکه شامل اصل سرمایه نیز شود. به همین دلیل قبل از انتخاب بازار سرمایه‌گذاری بهتر است ابتدا با بازارهای مالی و قوانین آن‌ها آشنا شوید. در نهایت با انتخاب بازار درست که مناسب روحیات سرمایه‌گذاری شما باشد، می‌توانید به اهداف مالی خود دست پیدا کنید. سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به شما کمک می‌کند تا با مدیریت صحیح پس اندازها بتوانید به سرمایه لازم برای رسیدن به اهداف خود دست پیدا کنید.

سخن پایانی

تورم یکی از بزرگترین عوامل اقتصادی است که به طور مستقیم روی ارزش پول تاثیرگذار است. با ایجاد تورم قیمت‌ها نسبت به میانگین درآمد جامعه افزایش پیدا کرده و ارزش پول روز به روز کمتر خواهد شد. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری به جهت حفظ ارزش پول و حتی کسب درآمد از آن وجود دارد. به این شرط که روش درستی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشید، می‌توانید بدون نگرانی از کاهش ارزش پس انداز خود قسمتی از درآمد خود را صرف سرمایه‌گذاری کنید.  از بهترین سرمایه گذاری ها در ایران سال 1403 تا سرمایه 200 میلیون. برای سرمایه‌گذاری با پول کم، بی شک موارد بررسی شده در متن جزو بهترین روش‌ها محسوب می‌شوند.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.