سایت آموزش بورس| معرفی 10 سایت برتر آموزش بورس رایگان

فهرست مطالب

همانطور که در اغلب مقالات بورسی بیان داشته‌ایم، شروع به سرمایه گذاری و یا هر کار دیگری نیاز به کسب دانش و اطلاعات و همینطور آموزش دارد. بازار سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نیست. زمانی که صحبت از بازار بورس می‌شود، ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند ریسک و پیچیده بودن آن باشد. احتمالا این موضوع را بسیار شینیده‌اید که بازار بورس، هم می‌تواند شما را به سود هنگفتی برساند و هم می‌تواند شما را با ضرر جبران ناپذیری رو به رو سازد. همین امر، باعث می شود از سرمایه گذاری در این بازار صرف نظر کنید. اما با این حال، کسانی در این بازار وجود دارند که به صورت حرفه‌ای سرمایه گذاری می‌کنند و سودهای هنگفتی به دست آورده‌اند. این افراد چم و خم سرمایه گذاری در بورس و زمان خرید و فروش سهام‌ها را می‌دانند. 
اما این افراد روش‌های سرمایه گذاری را چطور یاد گرفته‌اند؟ چه کسی به آنها یاد داده است که چه زمانی، چه تصمیمی بگیرند؟ اینکه شخص خاصی به آنها این آموزش‌ها را داده‌اند کاملا اشتباه است. بلکه این افراد، با توجه به علاقه، مهارت و تخصص کافی در این زمینه را از طرق‌های مختلف به دست آورده‌اند و با توجه به آنها سرمایه گذاری می‌کنند و از سود خوبی نیز بهره‌مند می‌شوند. 

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، بدون آموزش و یادگیری، سرمایه گذاری در بازار بورس شما را با ضرر مواجه می‌کند. برای این امر، ابتدا باید الفبای بورس را و سپس، اصطلاحات و مفاهیم بورس را آموزش ببینید، اصطلاحاتی که شاید تا به حال به گوشتان نخورده باشد!
پس از یادگیری اصطلاحات اولیه، باید به آموزش و یادگیری تحلیل و روانشناسی و سپس، اطلاعات مربوط به شرکت‌ها که از طریق سایت‌های مختلف می‌شود به آنها دسترسی داشت، پرداخت. پس، آشنایی با سایت‌های مربوط به بورس و شرکت‌ها نیز از امور مهم سرمایه گذاری است.

اگر درباره بورس و سرمایه گذاری در آن، هیچ اطلاعاتی ندارید، نگران نباشید! در این مقاله 10 سایت برتر آموزش بورس به شما معرفی شده است که با شرکت در دوره‌های آموزشی و مطالعه مقالات آنها می‌توانید به صورت رایگان اطلاعات جامعی (صفر تا صد) از بورس به دست آورید و یک سرمایه گذاری موفق داشته باشید. 

*نکته قابل توجه اینکه؛ سایت‌های معرفی شده هیچ کدام اولویت و برتری نسبت به هم ندارند.

1. سایت آموزش بورس نظارت

سایت نظارت با هدف بررسی، آموزش بورس و نقد فعالیت کارگزاران بورس، صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های سبدگردان ایجاد شده است. آموزش بورس در زمینه‌های مختلف (مقاله، برگزاری کلاس‌های آموزشی "حضوری و غیرحضوری"، وبینارها و …) در سایت نظارت از مهمترین اهداف تیم نظارت می‌باشد. 

تیم نظارت سعی کرده است، در انتخاب صندوق‌های سرمایه گذاری، شرکت‌های سبدگردان، کارگزاری‌ها و … به مردم کمک کند تا بتوانند بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشند. 

این تیم، از متخصصان مجرب استفاده کرده تا زیرساختارهای بازار سرمایه مانند حجم مبنا، دامنه نوسان قیمت، تحلیل و بررسی روند قیمت سهام‌ها، ارائه سیگنال و … را به عموم مردم ارائه دهد. مشتری مداری و همینطور، سرعت و دقت در سرویس دادن به مشتریان از اهداف دیگر تیم نظارت می‌باشد که به کیفیت و کارایی این تیم افزوده است.

با استفاده از مقالات سایت نظارت، می‌توانید اطلاعات خود را به‌روز کنید و با آموزش‌های آنها به نحو احسن سرمایه گذاری خود را انجام دهید.  

 

2. سایت آموزش بورس فراچارت

سایت فراچارت یک پایگاه آموزشی است که در حوزه بازارهای مالی فعالیت می‌کند. تلاش این سایت، همیشه فراهم آوردن یک بستر حرفه‌ای برای کمک به معامله گران و کسانی که در بازار مالی فعالیت می‌کنند بوده است. 

سایت فراچارت، علاوه بر اینکه به شما آموزش‌های تکنیکی و بنیادی می‌دهد، قدرت ذهن شما را در بازارهای مالی بالا برده و با بحث‌های روانشناسی آشنا می‌سازد. با وارد شدن به این سایت و استفاده از آموزش‌های آن، می‌توانید به ورود هیجانی و خروج بی‌موقع بازار کنترل داشته باشید. 

حرف اول؛ در سایت فراچارت روش معاملاتی و ذهن شماست که قدرت اصلی را به شما می‌بخشد و حرف دوم؛ این مجموعه پول در بازارها می‌باشد. 

 • آموزش‌هایی که در این سایت در اختیار شما قرار گرفته است، نوشتارهای آموزشی، ویدیوهای آموزشی، کتاب، جزوه، منابع صوتی و … می‌باشد.  

 

3. سایت آموزش بورس تالار بورس

سایت تالار بورس دارای 17 سال سابقه فعالیت و 135 هزار کاربر عضو فعال در حوزه بازار سرمایه می‌باشد. تعداد کثیری از اشخاص متخصص، مدیران شرکت‌ها و تحلیلگران سرشناس بازار سرمایه نیز عضو خانواده بزرگ تالار بورس هستند و در آن به فعالیت می‌پردازند. 
تیم تالار بورس همواره از راهبرد اقدام خلاقانه برای حفظ کیفیت در ارائه خدمات خود پیروی نموده است. بر همین اساس، در واحد آموزش تالار بورس، از مجرب‌ترین اساتید و تحلیلگران بازار سرمایه برای برگزاری دوره‌های آموزشی با بهترین سطح دعوت شده است و این تیم، با هدف ارائه خدماتی با کیفیت، خود را ملزم به ادامه این سیاست می‌داند. 

اطلاعات سایت تالار بورس
سال تاسیس 1383
سابقه فعالیت 17 سال
تعداد کاربران 135000 نفر 
مدیر و موسس حامد ثقفی

 

4. سایت آموزش بورس سیگنال

تیم سیگنال، از متخصصین در حوزه مالی و نرم افزاری تشکیل شده است که با مطالعه و رصد بازارهای مالی، در جهت بهبود راهکارهای سرمایه گذاری در تمامی بازارهای مالی از قبیل سهام، صندوق‌های سرمایه گذاری، ارز دیجیتال، اوراق بدهی و … تلاش کرده است. متخصصان تیم سیگنال در حوزه مالی، روزانه در حال تحلیل و آنالیز تمامی بازارهای مالی هستند تا مخاطبان آنها بستری جامع و قابل اطمینان برای رصد داده‌های مورد نیاز خود داشته باشند.

تیم سیگنال موفق شده است، سیستم احراز هویت سیگنال (بزرگترین پلتفرم احراز هویت غیرحضوری کشور) را راه‌اندازی نماید. نرم افزار سیگنال، به شما این امکان را می‌دهد که در کمتر از 10 دقیقه، احراز هویت هوش مصنوعی را در هر کجای دنیا که باشید، انجام دهید. 

علاوه بر این، تیم سیگنال تلاش کرده است برای مخاطبانی که به بازار سرمایه و ورود به آن علاقه‌مند هستند، محتواهای آموزشی، تحلیل، گزارش و داده‌های به روز، سرمایه گذاری مطمئن‌تری را برای مردم فراهم کند.

 

5. سایت آموزش بورس بورسینس

از دیگر سایت‌های فعال در حوزه سرمایه گذاری می‌توان به سایت بورسینس اشاره کرد. هدف اصلی این سایت، کمک به مخاطبین برای ایجاد منبع درآمد دوم است. نویسندگان سایت بورسینس بر این باورند که، ایجاد جریان‌های درآمد، کار سختی نیست و ایجاد منبع درآمد دوم فرآیندی ساده می‌باشد که نیازمند صرف زمان و پیگیری می‌باشد. 

محتوای جذاب و به‌روز، استفاده از متخصصان و گستردگی موضوعات و منابع و … از مواردی هستند که سایت بورسینس را به یکی از قوی‌ترین سایت‌ها در زمینه آموزش بورس تبدیل کرده است. 

از ویژگی‌های دیگر این سایت، بسته‌های آموزشی ویژه برای شروع سرمایه گذاری می‌باشد. این بسته‌های آموزشی شامل؛ آموزش ورود به بورس، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش بیت کوین و ارزهای دیجیتال و همینطور، بسته آموزشی معامله گری در بازار آتی می‌باشد. 

در قسمت ابزارهای موجود در سایت بورسینس می‌توانید موارد زیر را مشاهده نمایید:

 1. محاسبه سود سرمایه گذاری
 2. نمودار قیمت بیت کوین
 3. به دست آوردن شماره شبای کارت بانکی
 4. نقشه بازار کریپتوکارنسی

عناوین مطالب سایت بورسینس

 • آموزش بورس
 • ارزهای دیجیتال
 • رشد فردی
 • افراد موفق
 • اقتصاد بین‌الملل
 • آموزش تحلیل تکنیکال
 • بازاریابی و فروش
 • سواد مالی
 • کسب و کار اینترنتی
 • معرفی کتاب
 • شغل و حرفه شما
 • طلا، ارز و سکه
 • سخنان بزرگان
 • حسابداری
 • کارآفرینی و مدیریت
 • اقتصاد بین‌الملل
اطلاعات سایت بورسینس
حوزه فعالیت بورس و سرمایه گذاری
رتبه الکسا 9511
آدرس سایت bourseiness.com
دسترسی زبانی فارسی
نوع کاربری آموزشی

 

6. سایت آموزش بورس مهد سرمایه

اگر بخواهیم به معرفی شرکتی پیشرو در معاملات الگوریتمی بپردازیم، باید به شرکت مهد سرمایه اشاره کرد. مهد سرمایه، با هدف ارتقای کیفیت معاملات، رفع نیازهای تکنولوژی آموزشی با عرضه به‌روزترین دانش و ابزارهای این رشته در قالب‌های مختلف در حال فعالیت می‌باشد.

شرکت مهد سرمایه خدماتی را با هدف ارتقای سطح دانش و توانمندی معامله گران در بازارهای سرمایه، به صورت فراگیر در اختیار مردم قرار می‌دهد. فعالان بازار سرمایه و همینطور، شرکت‌های سرمایه گذاری می‌توانند با استفاده از مشاوره‌های کاپیتان مهندس مهدی صفایی از سرمایه گذاری در بازارهای مالی بهره‌مند شوند. 

کاپیتان مهدی صفایی | مدیریت مهد سرمایه

 • مدیر و بنیانگذار شرکت مهد سرمایه گویا با هدف ارائه خدمات در بازارهای مالی
 • 20 سال سابقه پژوهش، فعالیت و تحلیل در بازارهای مالی
 • ترجمه و تالیف دوره 4 جلدی روانشناسی معاملات آدریان راغی 
 • ترجمه و تالیف کتاب آموزش اکسپرت نویسی در MQL4 / کتاب مرجع تخصصی تحلیل تکنیکال جهت امتحانات CFTE 
 • مولف و مترجم برترین مرجع تحلیل تکنیکال
 • ترجمه و تالیف دوره آموزشی جرارد مارتینز
 • طراح و بنیانگذار سیستم معاملاتی Profit Plus در سال 1386
 • برنامه نویس و آنالیست سیستم های مالی بورس
 • طراح و برنامه نویس حرفه ای سیستم های معاملات خودکار MQL4 و MQL5
 • طراح و برنامه نویس نرم افزار طراحی استراتژی در بازارهای مالی
 • عضو انجمن بین‌الملی تحلیلگران تکنیکال

 

7. سایت آموزش بورس کارگزاری مفید

کارگزاری مفید، در جهت ایجاد دسترسی افراد بیشتر به بازار سرمایه، ایجاد خدمات با بهترین کیفیت با التزام به حفظ سرمایه و نفع سرمایه گذاران تلاش کرده است. از مهمترین سرمایه، اعتماد مشتریان و سلامت کاری می‌باشد که کارگزاری مفید سعی کرده است از آن محافظت نماید.  

کارگزاری مفید از سال 1389 تا امروز

1389 ⇐ به عنوان اولین کارگزار بورس معاملات آنلاین راه‌اندازی شد.

1390 ⇐ در این سال صندوق مشترک "پیشرو" پذیره نویسی شد و آغاز به کار کرد.

1391 ⇐ در این سال صندوق مشترک "امید توسعه" پذیره نویسی شد و آغاز به کار کرد.

1392 ⇐ * در این سال باشگاه مشتریان مفید با نام پلکان، به منظور ارائه خدمات ویژه به مشتریان کارگزاری ارائه شد.

            * در این سال صندوق قابل معامله " اطلس" پذیره نویسی شد و آغاز به کار کرد.

1393 ⇐ طرح حامی، با هدف تبدیل مانده حساب راکد مشتریان به سرمایه گذاری در قالب یک صندوق با درآمد ثابت به مشتریان معرفی شد.

1394 ⇐ شرکت مشاور سرمایه گذاری "ایده مفید" فعالیت خود را آغاز کرد.

1395 ⇐ * به منظور تخصصی کردن فعالیت‌های مدیریت دارایی، شرکت "انتخاب مفید" فعالیت خود را آغاز کرد.

            * پلتفرم معاملاتی آنلاین پلاس را رونمایی شد و در اختیار معامله گران قرار گرفت.

            * "بورس ویو" توسط شرکت تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی پویا به بازار سرمایه ارائه و معرفی شد.

1396 ⇐ به عنوان اولین نهاد مالی، مجوز گروه خدمات مالی در بازار سرمایه را دریافت کرد.

1397 ⇐ * اولین مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس با هدف آگاهی بخشی عمومی، آغاز به کار کرد.

            * اولین صندوق ETF کارگزاری مفید در اوراق مبتنی بر سکه طلا با عنوان «عیار» به بازار سرمایه معرفی شد.

            * آکادمی مفید با هدف جذب و شکوفایی استعدادهای برتر دانشگاه‌های مطرح کشور در بازار سرمایه راه‌اندازی شد.

1398 ⇐ کارگزاری مفید نشان نقره‌ای لیگ قهرمانان فیاس را در رقابت با کارگزاران برتر ۳۲ کشور جهان دریافت کرد.

1399 ⇐ * ۵۰۰۰ نقطه ارائه خدمت در سراسر کشور برای کاربران مفید فراهم شد.

            * بزرگترین مرکز تماس بازار سرمایه کشور توسط مفید افتتاح گردید.

            * خانواده مفید ۹ میلیون نفری شد!

1400 ⇐ ...

 

8. سایت آموزش بورس کارگزاری آگاه

کارگزاری آگاه یک مدرسه آموزش بورس از مبتدی تا حرفه‌ای راه اندازی کرده است. در این مدرسه حدود 38 شعبه در سراسر کشور در دوره‌های حضوری و غیرحضوری (از سراسر جهان) برای یادگیری بورس و هر آنچه که در این زمینه نیاز است بدانید، آموزش داده می‌شود. لازم به ذکر است که، کلیه این آموزش‌ها با اخذ مدرک معتبر و مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار صورت می‌گیرد. 

کارگزاری آگاه در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه آموزش بورس آغاز کرد. این کلاس‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری در اکثر شهرهای کشور بالغ بر 7000 نفر از فعالان بورس را آموزش داده است. دپارتمان آموزش کارگزاری آگاه در سال 1391 با کسب موافقت‌نامه برگزاری دوره‌های آموزشی از کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه، فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر، این کارگزاری با همکاری کارشناسان و اساتید خبره، به عنوان مبتکر دوره‌های آموزش بورس آنلاین (مجازی) به فعالیت خود ادامه داده است. کارگزاری آگاه، با پشتیبانی آنلاین کلاس‌های آموزشی، به کارگزاری برتر در حوزه آموزش تبدیل شده است.

 

9. سایت آموزش بورس کانون بورس

موسسه آموزشی کانون بورس در سال 1386 با هدف ارتقاء سطح آموزشی بورس در بین عموم مردم فعالیت خود را آغاز کرده است. در ابتدا، مجموعه کانون بورس فقط در زمینه آموزش بورس فعالیت داشته، اما در حال حاضر، علاوه بر آموزش بورس، به آموزش بازارهای فارکس و کریپتوکارنسی به صورت تخصصی پرداخته است. 

ماموریت تیم کانون بورس؛ آموزش ساده و در عین حال، ظریف و برازنده دانش پذیرانشان می‌باشد. این تیم به صورت تمام وقت، سعی داشته بهترین خدمات را به دانش پذیران خود ارائه دهد. شعار این تیم؛ "موفقیت، ثروت، آزادی بیاییم سبک زندگی خود را درست کنیم" می‌باشد. 

اهداف تیم کانون بورس؛ کیفیت بالا به همراه کادری مجرب، مشتری مداری از اصول اصلی در زمینه آموزش این مجموعه می‌باشد.

چشم انداز تیم کانون بورس؛ خلق فرصت اقتصادی برای تمام اعضای خانواده بزرگ کانون بورس 

 

10. سایت آموزش بورس خانه سرمایه

یکی از سایت‌های برتر و پرتوان آموزش بورس، سایت خانه سرمایه می‌باشد. مجموعه خانه سرمایه از سال 1390 با هدف ایجاد مرجعی برای آموزش صحیح فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه، با برگزاری 31 دوره جامع آموزشی بلند مدت، بیش از 6000 تحلیلگر وارد بازار سرمایه کرده است. اگر قصد شرکت در دوره‌های آموزشی بورس را دارید، آکادمی و سایت خانه سرمایه را به پیشنهاد می‌کنیم. در این سایت تمامی ابزارهای لازم برای آموزش بورس از جمله؛ اپلیکیشن‌ها، وبینار، ویدیوهای آموزشی، دوره‌های آموزشی حضوری و غیرحضوری و … وجود دارد. شما می‌توانید در سایت خانه سرمایه عضو شوید و در این دوره‌ها ثبت نام کنید. تمرکز سایت خانه سرمایه بیشتر بر روی فروش محصولات آموزشی و برنامه‌های آکادمی می‌باشد. اما، در این سایت مقالات، ویدیوها، پادکست، کتاب و ...به صورت رایگان به اشتراک گذاشته شده است. 

* سایت خانه سرمایه خلاصه کتاب‌هایی از جمله؛ پدر پولدار پدر بی پول، اشتباهات بزرگ، چهارراه پولسازی و … را به صورت رایگان به اشتراک گذاشته است که می‌توانید از آنها استفاده کنید. 

از کارهای مهمی که این سایت انجام می‌دهد، می‌توان به تعامل با شرکت کنندگان و رصد آنها پس از اتمام دوره آموزشی و به اشتراک گذاشتن موفقیت‌های آنها در بازار سرمایه است. همینطور، می‌توان استفاده از اساتید مجرب (کارشناسان و متخصصان متبحر) را از نکات مثبت این سایت دانست.

اطلاعات سایت خانه سرمایه
حوزه فعالیت بورس و بازارهای مالی
رتبه الکسا 8932
آدرس سایت khanesarmaye.com
دسترسی زبانی فارسی
نوع کاربری آموزشی
خدمات قابل ارائه پشتیبانی آنلاین

 

جمع بندی مطالب

سایت‌های معرفی شده در زمینه آموزش بورس از معتبرترین سایت‌ها می‌باشد که با استفاده از آنها می‌توانید از صفر تا صد بورس و سایر بازارها از جمله؛ بازار کریپتوکارنسی، فارکس و ... را فرا گیرید. برگزاری کلاس‌های آموزشی در سایت‌های مختلف با کمترین هزینه  برگزار می‌شود، به طوریکه تمامی اقشار جامعه بتوانند در این کلاس‌ها حضور پیدا کنند. اما نکته قابل توجه اینکه، سرمایه گذاری در هر بازاری نیازمند اطلاعات و دانش می‌باشد که قبل از ورود به هر بازار، لازم است از این اطلاعات برخوردار باشید. 

سوالات متداول

 • کلاس های رایگان هم در این سایت ها برگزار میشه؟

  برخی از سایت های معرفی شده علاوه بر برگزاری دوره های مختلف با کمترین هزینه، از کلاس های رایگان نیز برخوردار می باشند.

 • من می خوام بازار ارز دیجیتال یاد بگیرم چیکار کنم؟

  با ورود به سایت های معرفی شده می توانید در این کلاس ها شرکت کنید. لطفا به متن مقاله رجوع کنید.

 • سایت نظارت که معرفی کردید کلاس رایگان هم برگزار می کنه؟

  بله دوست عزیز. برخی از کلاس های آموزشی در این سایت به صورت رایگان برگزار می شوند.

 • آیا مقاله های بورسی برای آموزش بورس کفایت می کنه؟

  برخی مقالات در سایت های معرفی شده بسیار کامل و جامع هستند. با بررسی این مقالات در سایت های مختلف می توانید بورس را فرا گیرید.

نویسنده: فریده مهدور
09 تیر 1401
آخرین بروزرسانی: فریده مهدور
1 سال پیش