کاربران گرامی وب سایت نظارت آپدیت شده و همه قیمت ها آزمایشی می باشند و بزودی بروز خواهند شد.

نماد برکت | واکسن کوو ایران برکت

4 ماه پیش
مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
نماد برکت | واکسن کوو ایران برکت
فهرست های مطلب

نماد برکت از نمادهای گروه مواد و محصولات دارویی در بورس است که توانسته توجه برخی سهامداران را به خود جلب کند. سهامداران با تجربه در بازار بورس، همیشه به نمادهای گروه دارویی به چشم گروه مستعد سودآوری نگاه می‌کنند. نماد برکت نیز، با خاطرات تلخ و شیرین توانسته خود را جز نمادهای برگزیده این گروه معرفی کند. 
گروه دارویی برکت با نماد بورسی برکت در سال گذشته، عملکرد قابل قبولی داشت؛ یعنی، با روند افزایشی که داشت توانست بسیاری از سهامداران را به سود برساند. 

گروه دارویی برکت فعالیت و عملکرد خود را با تمرکز بر روی فرآورده‌های سلامت، به عنوان یک مجموعه اقتصادی در این عرصه آغاز کرده است. از اهداف گروه دارویی برکت، تولید دارو برای دسترسی راحت محرومین به فرآورده‌های سلامت و همینطور، گسترش عدالت اجتماعی می‌باشد. این گروه بر این باور است که، با استفاده از نیروهای متخصص و بهره‌گیری از دانشمندان جهان، گام‌های موثری در عرصه دارویی کشور بردارد. همینطور، گروه دارویی برکت در تلاش است که نقش مهمی در درمان بیماران صعب العلاج داشته باشد.

شرکت برکت دو رویکرد اساسی در حوزه تولید دارو دارد:

 • تمرکز بر نیازهای اساسی و اصلی کشور
 • ارائه داروهای با کیفیت به جامعه

ارزش‌های محوری شرکت برکت شامل صنعت سبز، کسب و کار، حقوق جامعه و سهامداران و سرمایه‌های انسانی می‌باشد که، عملکرد شرکت نیز بر این اساس تعیین شده است. هر کدام از این ارزش‌ها دارای زیر مجموعه می‌باشند که بر اهداف شرکت و کلیه ماموریت‌های آنان اثر گذار می‌باشد. 

تاریخچه شرکت برکت

شرکت گروه دارویی برکت در تاریخ 1389/03/12 تشکیل و در تاریخ 1389/03/30 در تهران به ثبت رسیده است. در تاریخ 1391/02/27 نام شرکت از سرمایه گذاری تدبیر فارمد به شرکت داروی برکت تغییر نمود و مورخ 1391/06/04 نام شرکت از داروی برکت به شرکت دارویی برکت تغییر یافت. در تاریخ 1395/08/22 و در راستای بورسی شدن، نام آن به گروه دارویی برکت و نوع آن به سهامی عام تغییر یافته است.

شرکت دارویی برکت دارای زیر مجموعه‌هایی می‌باشد که این زیر مجموعه‌ها در زمینه توسعه و انتقال دانش فنی، خدمات بازرگانی، تجاری سازی فناوری‌ها و تولید داروها، خدمات پشتیبانی و … فعالیت می‌کنند. به همین ترتیب، این زیر مجموعه‌ها 14% از نیاز کل کشور به داروهای ضروری را تامین می‌کند. شرکت بزرگ برکت، موفق شده است توسط این زیر مجموعه‌ها 700 قلم محصول به بازار عرضه کند. شرکت‌های زیر مجموعه شرکت دارویی برکت عبارتند از:

 • شرکت سرمایه گذاری البرز
 • شرکت سبحان دارو
 • البرز دارو
 • ایران دارو
 • تولید دارو و …

همانطور که گفته شد، هلدینگ برکت توانست در سال 1395 با نماد برکت (پانصد و ششمین نماد بورسی در بازار بورس) به بازار بورس اوراق بهادار راه پیدا کند.
شعار شرکت بزرگ دارویی برکت "سلامتی برکت است" می‌باشد که با هدف ارائه خدمات و تولید محصولاتی که تمامی اقشار جامعه قدرت خرید و استفاده از آنها را داشته باشد راه‌اندازی شده است.

اطلاعات شرکت دارویی برکت در شرکت فناوری اطلاعات بورس

یکی از مهمترین سایت‌هایی که لازمه کار هر سهامدار می‌باشد، سایت یا شرکت مدیریت فناوری بورس تهران می‌باشد. سهامداران و عموم مردم می‌توانند در این سایت، قیمت لحظه‌ای سهام‌ها، اطلاعیه شرکت‌ها و … را به صورت آنلاین مشاهده کنند. 
شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در تاریخ 11 خرداد ماه سال 1373 به ثبت رسیده است. در ابتدا، این شرکت با نام شرکت خدمات بورس تهران معرفی شد اما در سال 1358 نام آن به شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تغییر پیدا کرد. عنوان کامل این سایت Tehran Securities Exchange Technology Management Co می‌باشد که به اختصار TSETMC نامیده می‌شود. 

* با استفاده از این سایت می‌توانید به قیمت لحظه‌ای سهام‌ها دسترسی داشته باشید. 

* در تصویر زیر قیمت و سایر اطلاعات نماد برکت را مشاهده می‌نمایید.

اطلاعات تصویر بالا مربوط به تاریخ 1400/06/02 می‌باشد. 

تحلیل تکنیکال نماد برکت

تحلیل اول؛

این استراتژی بر اساس کانال موجود احتمال دارد که، روند اصلاحی در پیش داشته باشد و تا کف کانال و تا میدلاین کانال به صورت بلند مدتی رشد داشته باشد.

* نکته قابل توجه اینکه، تحلیل اول نگاهی بلند مدت به سهام برکت دارد. 

تحلیل دوم؛

همانطور که مشاهده می کنید، سهام برکت در یک حرکت با سرعت زیادی و در زمان خیلی کوتاهی حرکت نزولی را پیش گرفته است. (63 بار یعنی در طول 97 روز این روند ادامه داشته است.) اما برگشت این سهم در مسیری 141 بار یعنی 226 روز طول کشیده است تا به حالت قبل خود برگردد. یعنی اینکه، حرکت برگشتی که حرکت کارکشن نام دارد، قدرت زیادی ندارد و احتمال اینکه سهم رشد نداشته باشد زیاد است. در نتیجه، دو حالت وجود دارد:
1. به صورت قیمتی اصلاحی را در پیش می گیرد تا به خط روند برسد. (احتمالا تا فیبو 61 "30969 ریال" روند نزولی دارد.)
2. بعد از یک اصلاح زمانی، مسیر دیگری را در پیش می گیرد و یک روند صعودی تا محدوده مشخص شده دارد.

 • نکته قابل توجه اینکه، تحلیل دوم نگاهی کوتاه مدت به سهام برکت دارد.

تحلیلگر: بهروز بلوچی

مقاله‌های پیشنهادی:

واکسن کوو ایران برکت

در تاریخ 23 اسفند ماه 1399 مجوز کمیته اخلاق برای آغاز تلفیقی فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن کرونا "کوو ایران برکت" صادر و در تاریخ 24 اسفند 1399 فاز دوم تست این واکسن آغاز شد. در فاز دوم تست انسانی، واکسن کرونا "کوو ایران برکت" به حدود 400 نفر در گروه‌های سنی 18 تا 50 سال و 50 تا 75 سال تزریق شد. 

نتیجه تست انسانی: 

 • فاز اول؛ خوشبختانه، هیچگونه عارضه‌ای مشاهده نشد. فاز اول، با هدف ایمن بخشی این واکسن انجام شد که با تزریق بر روی 56 داوطلب نتیجه بسیار خوبی را در بر داشت. 
 • فاز دوم؛ در فاز دوم، اثربخشی این واکسن مورد بررسی قرار داده شد که با تزریق بر روی 400 نفر داوطلب نیز نتیجه خوبی را به دنبال داشت.
 • فاز سوم؛ 20 هزار داوطلب در فاز سوم واکسن کرونا "کوو ایران برکت" را تزریق نمودند و در این فاز نیز با نتیجه مثبتی رو به رو شدیم. 

همانطور که گفته شد، در تولید انبوه این واکسن هیچگونه کمبودی وجود نداشت و ظرف 2 تا 2.5 ماه بعد، این واکسن بدون دغدغه وارد بازار شد و واکسیناسیون کرونا برای مردم با واکسن "کوو ایران برکت" آغاز شد و در حال حاضر، واکسیناسیون با این واکسن در حال انجام می‌باشد. 

محصولات و خدمات اصلی شرکت دارویی برکت

از محصولات اصلی شرکت می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • داروهای قلبی و عروقی
 • داروهای پوستی
 • داروهای استریل چشمی و بینی
 • داروهای سیستم مرکزی اعصاب
 • داروهای دستگاه گوارش
 • داروهای آنتی بیوتیک
 • داروهای تنفسی
 • مکمل‌های دارویی و غذایی
 • ضدعفونی کننده‌ها
 • داروهای گیاهی
 • غدد درون ریز
 • ضد التهاب غیر استروئیدی
 • مقلد کلسیم

جمع‌بند‌ی

شایان ذکر است، تحلیل‌های موجود در وب سایت نظارت به معنی خرید آن سهام و یا سهام خاصی نیست. همانطور که در سایر مقالات بورسی توصیه شده است، خرید و فروش سهام باید با استفاده از اطلاعات همه جانبه و نظر کارشناسان حرفه‌ای باشد. به این دلیل که، ریسک موجود در معاملات بورسی ریسک ذاتی است، بهتر است با استفاده از دانش و اطلاعات کافی اقدام به خرید و فروش سهام کنید. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها و مقالات بورسی به وب سایت نظارت مراجعه فرمایید.

تحلیل های صورت گرفته در مقالات سایت نظارت توسط تحلیلگران و کارشناسان متخصص صورت گرفته، اما به دلیل احتمالی بودن تحلیل ها، توصیه می شود برای خرید و فروش سهام به دانش و اطلاعات خود اکتفا کنید.

با ثبت نام در سجام و دریافت کد بورسی می توانید اقدام به خرید این سهام نمایید.

به متن مقاله رجوع کنید.
تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش فریده مهدور و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
مطالب پیشنهادی
نظرات ثبت شده
پاسخی بگذارید
شماره همراه شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *
X
مجید عزیززاده | تحلیلگر بورس و ارز دیجیتال