معرفی بهترین بروکرهای فارکس در 2024

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
معرفی بهترین بروکرهای فارکس در 2024
این روزها فارکس به عنوان بزرگ‌ترین بازار جهانی، فرصتی طلایی برای کسب سود به شمار می‌رود. اولین گام برای ورود به این بازار، انتخاب یک بروکر مناسب است. بروکرها به عنوان واسطه انجام معاملات در این بازار عمل می‌کنند. انتخاب بروکر معتبر فارکس به دلیل شرایط تحریمی کشور، برای کاربران ایرانی امری دشوار خواهد بود. در این مقاله 5 مورد از بهترین بروکر فارکس یا به عبارتی بهترین صرافی فارکس برای کاربران ایرانی را معرفی خواهیم کرد. اگر علاقه مند به بازار مالی فارکس هستید و به دنبال بهترین بروکر فارکس در دنیا می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای متن با نظارت همراه باشید.

معرفی بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان در 1402

تعداد زیادی از بروکرها هستند که مجاز به فعالیت در ایران می‌باشند. بررسی و انتخاب از بین آنها، امری نسبتا دشوار است.  چند مورد از معتبرترین و بهترین بروکر برای ایرانیان یا بروکر ایرانی فارکس را در ادامه معرفی خواهیم کرد:
avatar

لایت فارکس

4.2/5
بهترین برای معاملات جفت ارز و طلا
در بروکر Litefinance

avatar

آلپاری

4.2/5
در بروکر Alpari

avatar

ویندزور

4/5
در بروکر Windsor

avatar

آمارکتس

4.1/5
در بروکر Amarkets

بروکر فارکس در ترکیه

اگر ساکن ترکیه هستید و بدنبال بهترین بروکر در ترکیه می‌باشید، بروکر BingX و LiteFinance گزینه مناسبی برای شماست. 

بروکر برای معاملات طلا

اگر تخصصی معامله طلا انجام میدهید، بهترین بروکر برای شما Windsor و LiteFinance است.
برای دیدن لحظه ای قیمت اونس طلا وارد این سایت شوید : https://www.tradingview.com/symbols/XAUUSD/
 

بهترین بروکر فارکس در دنیا

رقابت بین بروکرهای فارکس بسیار تنگاتنگ است. هر کدام از صرافی های فارکس برای جلب توجه مخاطبان بیشتر، سعی در ارائه خدمات متمایزی دارند. با بررسی برخی از ویژگی‌ها می‌توان بهترین بروکر فارکس در دنیا را شناسایی کرد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های بهترین بروکر فارکس در دنیا آشنا شویم.

روش شناسایی بهترین بروکر فارکس 2023

برای ارزیابی بهترین بروکر فارکس به خصوص برای ایرانیان، تیم تحقیقاتی ما با استفاده از داده‌های کمی، مشاهدات کیفی و نظرات کاربران، بهترین‌ها را معرفی می‌کند. نظارت تنها بر اساس نتایج دیگر سایت‌ها تصمیم گیری نمی‌کند. روش کار ما ارزیابی خدمات و محصولات بروکرها و همه ویژگی‌های مهمی است که برای یک کارگزاری فارکس ضروری است. عملکرد پلتفرم معاملاتی نقش مهمی در شناسایی بهترین بروکر فارکس دارد. ما با آزمایش سیستم معاملاتی بروکرها، قدرت معاملاتی، فناوری‌های نوین و سرعت ارسال سفارشات نتایج واقعی را در اختیارتان قرار داده‌ایم.
علاوه بر موارد بالا کارمزد‌ها، محتوای آموزشی، امنیت حساب، تامین امنیت دارایی، پشتیبانی سریع و مجوزهای بروکرها باید مورد بررسی قرار گیرند. ارزیابی دقیق پلتفرم و خدمات بروکرهای ایرانی برای کاربران مهم است. در ارزیابی انجام شده همه این آیتم‌ها را بررسی کردیم. در نهایت با بررسی ویژگی‌های ذکر شده برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان، باید با توجه به ویژگی‌های مورد نظر خود بروکر مناسب را انتخاب کنید.
 

مهمترین ویژگی بروکر فارکس چیست؟

برای انتخاب بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان باید به موارد بسیاری توجه داشته باشید. در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را مختصرا بررسی خواهیم کرد:

رگوله بودن عاملی مهم در انتخاب بهترین بروکر

در بازار فارکس بروکرهای متعددی در حال فعالیت هستند و نظارت بر صحت کار هر بروکر کار دشوار و حتی غیرممکنی است. به همین دلیل دولت‌ها برای حفظ امنیت مالی مردم خود، برای نظارت بر فعالیت بروکرها دست به ایجاد نهادهای نظارتی تحت عنوان رگولاتوری زده‌اند. با قرار گرفتن نام بروکرها در لیست منتشر شده برای بروکر رگوله شده، خطر کار با بروکر‌ نامعتبر یا بروکر کلاهبردار بسیار کم می‌شود. پس قبل از انتخاب بروکر باید رگوله بودن یا اعتبار بروکر ایرانی فارکس را به دقت بررسی کنید تا در دام بروکرهای کلاهبردار نیفتید.

کارمزد کمتر، بروکر بهتر؟

شاید در اولین نگاه بروکر با کمترین کارمزد معاملات را برای خود انتخاب کنید. اما دقت داشته باشید که همیشه کارمزد کمتر بهتر نیست! کم بودن کارمزد لزوما دلیلی برای انتخاب صرافی فارکس نیست. به همین دلیل بهتر است کارمزد کمتر را در کنار دیگر ویژگی‌های صرافی فارکس خوب در نظر بگیرید تا انتخابی معتبر داشته باشید.
ممکن است گاهی نیاز باشد چشم خود را روی کارمزد کمتر بروکر در برابر خدمات بهتر بروکری دیگر ببندید. توجه داشته باشید که اگر استراتژی معاملاتی شما بلندمدت است، بروکر منتخب نباید بهره یا Swap  دریافت کند. به عکس در معاملات روزانه و کوتاه مدت باید پرداخت کمترین اسپرد و کمیسیون را در چک لیست ارزیابی بروکر قرار دهید.
 

سیستم واریز و برداشت راحت آپشنی بزرگ!

یکی دیگر از خصوصیاتی که باید هنگام انتخاب بهترین بروکر برای فارکس به آن دقت کرد سهولت در واریز و برداشت است که البته تمام بروکرها از این امتیاز بهره‌مند نیستند. کاربر باید بتواند در هر ساعت از شبانه روز بدون اتلاف وقت سرمایه خود را به حساب معاملاتی واریز و یا از آن برداشت کند. مثلا برای کاربران ساکن ایران، امکان واریز و برداشت به صورت ریالی آپشنی بزرگ برای آن‌ها محسوب می‌شود که توسط تعداد اندکی از بروکرها فراهم شده است.
بنابراین استفاده از روش‌های پرداخت سریع و مطمئن و البته متناسب با نیاز کاربران در انتخاب بروکر تاثیر زیادی دارد.
 

سرعت انجام معاملات فارکس

به نظر نیاز نیست تا اهمیت سرعت انجام معاملات را ذکر کنیم. عدم ارسال سریع سفارشات به خصوص برای معامله‌گران ساعتی و روزانه می‌تواند به راحتی منجر به از دست رفتن فرصت‌های خوب معاملاتی شود. به همین دلیل امروزه بروکرهای مطرح بازار از سرورهای قدرتمندی برای انجام معاملات آنی استفاده می‌کنند. با این حال ممکن است بعضی از بروکرهای تازه‌کار به دلیل عدم دسترسی به زیرساخت مناسب، باعث کاهش سرعت ارسال معاملات خود ‌شوند. بنابراین سعی کنید سریعترین بروکر یا بروکر با سرعت سریع ارسال سفارش را انتخاب کنید.
 

پشتیبان پاسخگو و در دسترس، گلی از گل‌های بهشت!

در انتخاب صرافی فارکس، پشتیبانی بسیار مهم است. کیفیت و سرعت پاسخگویی تیم پشتیبانی از نشانه‌های صرافی‌های معتبر و مسئول است. کیفیت و سرعت تیم پشتیبانی در کنار احترام به کاربران، از ویژگی‌های اصلی بروکرهای معتبر و بزرگ بازار معاملات فارکس است.
علی الخصوص بروکر با پشتیبانی به زبان فارسی برای کاربران ایرانی در حل مشکلات سریع‌تر موثر است. اکثر بروکرها امکان چت آنلاین، ایمیل و تماس تلفنی را فراهم می‌کنند. بهتر است از ابتدا بروکری را انتخاب کنید که با هویت کاربران ایرانی سازگاری داشته باشد و پشتیبانی به زبان فارسی ارائه کند.
 

آیا بروکرهای فارکس قابل اعتماد هستند؟

بازار فارکس یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است. روزانه حجم بسیار زیادی از مبالغ در این بازار توسط معامله‌گرانی با ملیت‌های گوناگون جا به جا می‌شود. بنابراین ریسک برخورد با افراد کلاهبردار یا ترفندهای سودجویانه کم نیست. این شرایط برای بروکرها نیز صدق می‌کند. به همین دلیل به عنوان معامله‌گر بازار مالی فارکس باید بروکر معتبری را انتخاب کنید که بتوانید با خیالی آسوده سرمایه خود را به آن بسپارید. 
این که بروکر منتخب مکان مشخصی برای استقرار داشته باشد، در مواجه با شرایط کلاهبرداری روزنه امیدی محسوب می‌شود. اما در هر صورت به عنوان یک کاربر ایرانی باید در نظر داشته باشید که بروکرهای خارجی هیچ نمایندگی در ایران ندارند و به همین دلیل پیگیری مشکلات احتمالی بسیار سخت و حتی ناممکن خواهد بود.
سابقه فعالیت یک بروکر یکی از مهم‌ترین آیتم‌های سنجش اعتبار آن است. البته بروکرهای تازه‌کار خوبی نیز در این عرصه مشغول فعالیت هستند. با این حال ترجیح به انتخاب بروکری قدیمی با عمر فعالیت طولانی مدت است.
در نهایت رگوله بودن بروکر را بررسی و از اعتبار آن نزد افراد متخصص پرس و جو کنید. حتی می‌توانید برای اطمینان با کمک حساب آزمایشی دست به بررسی عملی بزنید.
در نهایت سعی کنید که کار با بروکر را با مبالغ پایین شروع کرده و مبلغ زیادی را در حساب کاربری خود باقی نگذارید. 
 

حساب اسلامی فارکس برای ایرانیان چیست؟

شاید تا به حال از حساب اسلامی فارکس چیزی نشنیده باشید. اگر با مفهوم سوآپ در فارکس آشنایی داشته باشید، می‌دانید که نرخ بهره‌ای برای پوزیشن‌های معاملاتی فعال برای مدت بیش از یک روز در فارکس است. بهره‌ای که برای برخی از معاملات می‌تواند مبلغ بالا و قابل توجهی باشد. اما اگر پوزیشن باز معامله را قبل از پایان روز معاملاتی ببندید، نیازی به نرخ بهره نخواهید داشت. سواپ برای مسلمانان در واقع همان ربا است. بنابراین حساب اسلامی فارکس برای مسلمانانی که با توجه به قواعد دین خود به معامله می‌پردازند، ایجاد شده است.
با شرایط حساب اسلامی فارکس افراد مسلمان می‌توانند بدون پرداخت بهره، معاملات خود را طبق قواعد دینی خود انجام دهند.
حساب اسلامی یا حساب‌ فری سواپ در دیگر شرایط معاملاتی تفاوتی با حساب‌های استاندارد فارکس ندارد و تنها معاف از پرداخت بهره شبانه است. با توجه به این که همه بروکرها حساب اسلامی ندارند، چنانچه به دنبال فعالیت فری سواپ هستید، باید پشتیبانی از حساب اسلامی را نیز در چک لیست انتخاب بروکر قرار دهید.
 

معرفی بهترین پلتفرم معاملاتی بروکر فارکس 

برای انجام معامله و دسترسی معامله‌گران به بازار فارکس از نرم افزارهای معاملاتی مختلفی استفاده می‌شود. متاتریدر یکی از پرکاربردترین نسل نرم افزارهای معاملاتی است که نسخه‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را به عنوان محبوبترین نرم افزار فارکس در بین تریدرها وارد بازار کرده است. 
با وجود ابزارهایی که متاتریدر 4 و 5 در اختیار کاربران خود می‌گذارند، برخی از تریدرها به دنبال سیستم معاملاتی اختصاصی صرافی فارکس هستند. شاید مزیت اصلی نرم افزار اختصاصی را بتوان شخصی سازی پلتفرم توسط کارگزاری فارکس دانست. باید بگوییم تفاوت‌هایی میان متاتریدرها با نرم افزارهای اختصاصی بروکرها در برنامه نویسی و ابزارهای ارائه شده وجود دارد که به سادگی قابل مشاهده است. از جمله بروکرهایی که نرم افزار معاملاتی مختص به خود را به کاربران ارائه می‌کنند، می‌توان به صرافی بینگ ایکس اشاره کرد.
 

چگونه می توانم معامله در فارکس را شروع کنم؟

اول از همه شروع به یادگیری مفاهیم فارکس کنید. سرمایه‌گذاران مبتدی باید از منابع غنی تحقیقاتی و آموزشی موجود از طریق پلتفرم های معاملاتی و سایت هایی مانند نظارت دات کام برای کسب اطلاعات مربوط به معامله در فارکس استفاده کنند.
در مرحله بعد باید کارگزار فارکس مناسب پیدا کنید. بروکر فارکسی را انتخاب کنید که با نیازهای معاملاتی شما مطابقت دارد و یک حساب معاملاتی در آن باز کنید.
سپس استراتژی معاملاتی خود را برای معامله در بازار فارکس طرح ریزی کنید.
در نهایت کافیست تا پس از واریز وجه موقعیت اول معاملاتی خود را باز کنید. پس از آن تنها نظارت کنید و در موقعیت مناسب با بستن معامله از آن خارج شوید. 
تبریک به شما! پس از این مراحل شما با موفقیت به یک معامله‌گر فارکس تبدیل شده‌اید.
 

لیست بروکر فارکس

بروکر لایت فایننسبهترین برای معاملات طلا
صرافی بینگ ایکسبهترین برای معاملات فیوچرز
بروکر آمارکتس
بهترین برای معاملات فارکس
بروکر آرون گروپسبهترین برای فارکس
بروکر ویندزوربهترین از لحاظ پشتیبانی
بروکر آلپاریبهترین از لحاظ سرعت معاملات
 

سلب مسئولیت ریسک در فارکس

ریسک جزئی از بازارهای مالی بوده و به همین دلیل آموزش و تحقیق قبل از سرمایه‌گذاری در فارکس ضروری است. بهتر است به جز اطلاعات فعالین بازار، تحقیقات شخصی داشته و به نتایج آن نیز اعتماد کنید. قبل از هر نوع اقدام برای سرمایه‌گذاری در فارکس ابتدا باید آموزش ببینید. پس از یادگیری مفاهیم بازار به خوبی درک می‌کنید که نباید تنها به اطلاعات موجود از بازار اعتماد کرد. در این مقاله توصیه‌های ما در مورد انتخاب بهترین بروکر برای ایرانیان بر پایه تحقیقات و ارزیابی بر اساس معیارهای مهم انتخاب بوده و ساعت‌ها زمان صرف آن شده است. با این حال بهتر است قبل از انتخاب نهایی بیشتر تحقیق کرده و بر اساس نتایج به دست آمده تصمیم‌گیری کنید.
 

سخن پایانی

بازار معاملات فارکس بازاری بسیار بزرگ است. یکی از قدم‌های اصلی موفقیت معاملاتی انتخاب بهترین کارگزاری فارکس است. کارگزاری که اعتبار خوبی بین اهالی بازار داشته باشد. در کنارِ اعتبار بروکر، نرخ کارمزد، سواپ، ابزارهای معاملاتی، پلتفرم معاملاتی کاربرپسند، سرعت نقل و انتقال مالی و ارسال سفارشات و ... بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان را تعیین می‌کنند. فارکس دنیای تجارت بین المللی بوده که هر لحظه بیش از هزاران معامله در آن انجام می‌شود. به همین دلیل شکار فرصت معاملاتی مناسب در لحظه ممکن خواهد شد. در این فضای رقابتی مشکلی کوچک می‌تواند فشار روحی زیادی به تریدر وارد کند. بنابراین سعی کنید از ابتدا بهترین بروکر دنیا را انتخاب کنید تا پس از گذشت زمان نیاز به تعویض صرافی فارکس نداشته باشید.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.