قیمت ارز دیجیتال Xec | تحلیل + آینده ارز eCash

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
قیمت ارز دیجیتال Xec | تحلیل + آینده ارز eCash
ارز دیجیتال ecash از همان ابتدای عرضه تا به حال اهداف بسیار مهمی را در پیش گرفته است. یکی از اهداف مهم رمز ارز Xec یا eCash ایجاد آزادی مالی برای کاربران کریپتوکارنسی می‌باشد.

ای کش ( eCash ) پروژه کریپتوکارنسی که با ارز دیجیتال با نماد xec معرفی شده است. این رمز ارز که توسط توسعه دهندگان Bitcoin ABC توسعه یافته است همان بیت کوین کش ای بی سی سابق می‌باشد. این رمز ارز غیرمتمرکز با استفاده از سخت افزارهایی که الگوریتم رمزنگاری SHA-256 دارد قابل پشتیبانی و استخراج می‌باشد.

معرفی ارز دیجیتال (eCash (xec

ای کش یا همان eCash یک پروژه کریپتوکارنسی است که در سال 1983 توسط دیوید چائوم معرفی شده است. با پیدایش اینترنت دکتر چائوم به فکر چاره‌ای برای حل مشکلات مربوط به حریم شخصی افتاد. در نتیجه نه تنها باعث پیشرفت محتوا حریم شخصی شد بلکه یک سیستم پرداخت برای حفظ حریم خصوصی کاربران نیز اراده داد. دکتر چائوم در نهایت در سال 1990 برای رسیدن به اهداف خود در زمینه ارز ecash شرکت DigiCash را تاسیس کرد. ارز دیجیتال ecash با نماد xec معرفی شده است. این ارز دیجیتال همان بیت کوین کش ای بی سی (Bitcoin Cash ABC) است که از اوایل جولای سال 2021 به نام ecash تغییر نام داده است. یکی از اهداف این رمز ارز ادامه مسیر BCHA است. تیم این ارز دیجیتال از متخصصان تیم توسعه دهنده Bitcoin تشکیل شده است.

اهداف ارز دیجیتال xec

ارز دیجیتال ای کش از همان ابتدای عرضه تا به حال اهداف بسیار مهمی را در پیش گرفته است. یکی از اهداف مهم این رمز ارز ایجاد آزادی مالی برای کاربران کریپتوکارنسی می‌باشد. با استفاده از این رمز ارز ارسال پول ساده‌تر از ارسال ایمیل خواهد بود. همچنین این رمز ارز از مفهوم امضاهای کور پیروی می‌کند. امضای کور نوعی امضای دیجیتالی است که قبل از امضا محتوای پیام نامرئی می‌باشد. در نتیجه هیچ کاربری قبل از امضا قادر به برداشت و انجام معامله نمی‌باشد. پولی که در این سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد CyberBucks نام دارد.

از کاربردهای مهم ای کش می‌توان به این مورد اشاره کرد که بدون نیاز به حسابی بانکی در هر نقطه از جهان قادر به ارسال و دریافت پرداخت کنید. 

بهترین کیف پول های ای کش (XEC)

از مهم‌ترین کیف پول‌های که ای کش را پشتیبانی می‌کنند و توسط خود سایت رسمی این ارز دیجیتال معرفی شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوا والت (Dove Wallet)
 • الکتروم ای بی سی (ELECTRUM ABC)
 • ویا والت (ViaWallet)
 • کش تب (Cashtab)

این کیف پول‌های معرفی شده علاوه بر ای کش از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌کنند.

نحوه خرید و فروش ecash

خرید و فروش ارز دیجیتال ای کش از طریق صرافی‌هایی است که این ارز را پشتیبانی می‌کنند. از صرافی‌های مهمی که ای کش در آن‌ها خرید و فروش می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

از بهترین صرافی‌هایی که در بالا معرفی کردیم بایننس جز بهترین‌ها برای خرید و فروش ای کش می‌باشد. همچنین از آن‌جا که معاملات ecash بین یک شخص و پرداخت کننده انجام می‌شود، برای آن نیازی به شماره حساب نیست، در نتیجه شما تنها به یک کیف پول نیاز دارید تا رمز ارز خریداری شده را در آن قرار دهید. همچنین افراد دیگر نیز می‌توانند به کیف پول شما این ارز را واریز کنند. سه روش برای خرید و فروش ای کش وجود دارد که در ادامه به ترتیب هر کدام را توضیح خواهیم داد.

روش اول:خرید و فروش به روش مستقیم

یکی از روش‌هایی که از بین رفته و منسوخ شده است، خرید و فروش به روش مستقیم است، در این روش خریدار و فروشنده به صورت حضور با هم معامله می‌کنند. روش مستقیم یکی از روش‌های پر ریسک است که مشکلات زیادی در آن وجود دارد. اولین مشکل و بزرگترین آن این است قیمت ارز دیجیتال مدام در حال نوسان است و شما تا بخواهید خرید انجام بدهید قیمت ارز بالا برود. همچنین در این روش کلاهبرداری و دزدی زیادی ممکن است اتفاق بیفتد.

روش دوم: خرید و فروش در فضای مجازی

در این روش  افراد به صورت مجازی و بدون رو در رو شدن با هم اقدام به خرید و فروش ای کش می‌کنند. این روش بسیار نامن است زیرا شما از خریدار و یا فروشنده هیچ شناختی ندارید. در این روش هم مشکلات روش قبل وجود دارد هم وجود کلاهبرداری و هم نوسان قیمت و جا ماندن از خرید و یا فروش ارز دیجیتال ممکن است اتفاق بیفتد.

روش سوم: خرید و فروش امن

امن‌ترین روش همانطور که در ابتدای این بخشم هم توضیح دادیم خرید و فروش از طریق صرافی‌ها می‌باشد. البته این مسئله رو نیز باید در نظر گرفت که به هر صرافی نمی‌شود اعتماد کرد و سرمایه خود را دست آن‌ها سپرد. همچنین این مسئله را نیز در نظر داشته باشید که که بیشتر صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. اما در میان این صرافی‌ها بایننس این اختیار را برای کاربران ایرانی نیز ارائه می‌دهد.

نحوه خرید و فروش ای کش در صرافی بایننس

برای خرید فروش باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ورود به بخش ثبت نام بایننس و کامل کردن اطلاعات شخصی
 2. ارسال مدارک احراز هویت و اطلاعات بانکی
 3. ورود به بخش خرید یا فروش ارز دیجیتال
 4. انتخاب "ایکَش | eCash | XEC" و ورود آدرس کیف پول ایکَش و انتخاب شبکه انتقال ارز
 5. وارد کردن میزان خرید یا فروش ایکَش
 6. تکمیل خرید و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش
 7. تسویه خودکار و دریافت ایکَش یا ریال

قیمت ارز دیجیتال (XEC (ecash

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، ای کش ارز دیجیتالی با ارزش حدود 5.41 میلیارد دلار در رتبه 203 بازار رمز ارزها قرار دارد. Xec حدود 0.22 درصد از سهم بازار کل را در اختیار دارد. قیمت لحظه‌ای این ارز در هنگام نگارش این مقاله $0.000286 دلار ثبت شده است. با در نظر گرفتن ارزش تتر که برابر 27,212 تومان است، ای کش 7 تومان می‌باشد. حجم مبادله روزانه در ای کش حدود 347.62 میلیون دلار است. تا به امروز بیشترین قیمت آن در تاریخ 13 شهریور 1400 معادل 0.0003 دلار ثبت شده است. از مهم‌ترین صرافی‌هایی که حجم زیادی از ecash را روزانه  با حجم 57.60% سهم مبادله می‌کند، می‌توان به بایننس اشاره کرد.

درصد سود و زیان در دوره دوساله در جدول زیر نمایش داده شده است:

یک ساعت

یک روز

یک هفته

دو هفته

یک ماه

شش ماه

یک سال

دو سال

0.36%

-11.26%

66.77%

260.32%

425.63%

0%

0%

0%

عکس زیر نمودار مربوط به تحلیل تکنیکال در بازه روز را برای ecash نمایش می‌دهد:

حمایت بایننس از رمز ارز Xec

قبل از پیدایش این رمز ارز، تیم بایننس در وبلاگ خود پستی در خصوص تغییر نام رمز ارز Bitcoin Cash ABC به eCash در یک جولای منتشر کرد. در این پست اعلام کردند که به این تیم در تغییر نام و حل سریع‌تر مشکلات پیش رو کمک خواهد کرد. توسعه دهندگان بیت کوین کش این هدف را پیش گرفته بودند که به دارندگان BCHA  به ازای هر واحد از این ارز دیجیتال یک میلیون ارز XEC تعلق بگیرد. این تیم همچنین در 28 ژوئن پستی در این خصوص منتشر کردند که، در این رمز ارز زنجیره جدیدی تولید نشده است بلکه تنها برند و نام تجاری آن تغییر کرده است. 

تفاوت eCash با Bitcoin ABC چيست؟

ای کش (eCash) ارز دیجیتال رمزنگاری شده است در حالی که بیت کوین کش ای بی سی (Bitcoin ABC) نرم افزاری است که برای تعامل و نگهداری از شبکه ای کش از آن استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیت کوین کش و ای کش می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه کنید.

www.ecash.com.au

www.bitcoinabc.org

سخن پایانی

این مقاله  پیشنهادی برای خرید نیست، بله معرفی ارز دیجیتال و آشنایی با آن و همچنین نحوه خرید و فروش آن می‌باشد. امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص ارز دیجیتال ای کش کسب کرده باشید. 

مقالات پیشنهادی: 

سوالات متداول

ای کش یا همان eCash یک پروژه کریپتوکارنسی است که در سال 1983 توسط دیوید چائوم معرفی شده است. با پیدایش اینترنت دکتر چائوم به فکر چاره‌ای برای حل مشکلات مربوط به حریم شخصی افتاد. در نتیجه نه تنها باعث پیشرفت محتوا حریم شخصی شد بلکه یک سیستم پرداخت برای حفظ حریم خصوصی کاربران نیز اراده داد. دکتر چائوم در نهایت در سال 1990 برای رسیدن به اهداف خود در زمینه ارز ecash شرکت DigiCash را تاسیس کرد. ارز دیجیتال ecash با نماد xec معرفی شده است. این ارز دیجیتال همان بیت کوین کش ای بی سی (Bitcoin Cash ABC) است که از اوایل جولای سال 2021 به نام ecash تغییر نام داده است. یکی از اهداف این رمز ارز ادامه مسیر BCHA است. تیم این ارز دیجیتال از متخصصان تیم توسعه دهنده Bitcoin تشکیل شده است.
از مهم‌ترین صرافی‌هایی که حجم زیادی از ecash را روزانه  با حجم 57.60% سهم مبادله می‌کند، می‌توان به بایننس اشاره کرد. این موضوع می تواند موجب ارزشمندی این ارز شود. با این حال پیش از تصمیم به سرمایه گذاری باید این ارز دیجیتال را به صورت همه جانبه مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.