معرفی 10 آلت کوین برتر برای سرمایه گذاری و کسب سود

فهرست مطالب

این روزها بازار ارز دیجیتال سر و صدای زیادی به پا کرده و در شبکه های اجتماعی، موضوعات کریپتویی بسیار پر بازدید شده است. پروژه های ارزشمندی وجود دارد که سرمایه گذاران از آنها غافل هستند؛ اما به صورت ناگهانی شروع به پامپ های انفجاری میکنند. علم تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بازار های مالی به ما کمک میکند تا گزینه های مستعد رشد و مناسب سرمایه گذاری را پیدا کنیم. پیدا کردن و خرید این ارزها در زمان مناسب، نیاز به تجربه، قدرت تحلیل بازار و البته کمی هم شانس دارد. در این مطلب از بلاگ نظارت دات کام، تعدادی از ارزهای دیجیتال مستعد رشد را بررسی میکنیم و نگاهی هم به آینده برخی از آنها خواهیم داشت.

  1. COSMOS/USDT - ارز دیجیتال اتم
  2. ALGORAND/USDT - ارز دیجیتال الگورند
  3. NEO/USDT - ارز دیجیتال نئو
  4. SUI/USDT - ارز دیجیتال سویی
  5. KAVA/USDT - ارز دیجیتال کاوا
  6. ARBITRUM/USDT - ارز دیجیتال آربیتروم
  7. OPTIMISIM/USDT - ارز دیجیتال آپتیمیسم
  8. TIA/USDT - ارز دیجیتال سلستیا
  9. SEI/USDT - ارز دیجیتال سی
  10. EOS/USDT - ارز دیجیتال ایاس

 

1- ارز دیجیتال اتم ATOM

کازماس همان اینترنت بلاک چین است که با هدف ایجاد شبکه‌ ای برای پر کردن شکاف‌ های چین متقابل و تبادل با داده‌ ها بدون نظارت مرکزی و ساده کردن تراکنش‌ ها به وجود آمد. به عبارت ساده‌ تر، کازماس اکوسیستمی از بلاک چین‌ ها است که میتوانند مقیاس‌ بندی شوند و با یکدیگر همکاری کنند. ارز دیجیتال اتم، توکن بومی شبکه کازماس هست و برای اهدافی مانند اعتبار سنجی، سیستم پاداش دهی، سپرده گذاری و پرداخت کارمزد شبکه ایجاد شده است. پروتکل کازماس گرچه اکوسیستم گسترده ندارد اما یکی از قوی ترین زیرساخت های فعال بلاکچین در بازار است که شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر VC این کوین ارزشمند را داخل پرتفوی خود دارند.

تحلیل ارز دیجیتال اتم

تحلیل تکنیکال : قیمت به حمایت 6 دلار واکنش مثبت نشان داد و با کمی رشد توانست مقاومت داینامیکی بلند مدت خود را شکسته و تا 13.5 دلار، 65 درصد رشد کند. در حال حاضر مقاومت سنگین 17 دلار را در مسیر پیش روی خود دارد که با عبور از آن میتوانیم شاهد رشد بیشتر قیمت اتم باشیم؛ در غیر اینصورت، اگر به مقاومت واکنش منفی داشته باشد تا حمایت معتبر 8 دلار ریزش خواهد کرد. کف 8 دلار و هدف 44 دلاری را باید در بلند مدت زیر نظر بگیریم تا تصمیم به جابجایی اصل پول داشته باشیم.

 

2- ارز دیجیتال الگورند ALGO

الگورند شبکه غیرمتمرکزی است که با هدف رفع مشکل سه‌ گانه بلاک چین (سرعت‌، امنیت و تمرکز) طراحی شده است. الگورند یک شبکه متن باز است که نیاز به هیچ مجوزی ندارد و همه افراد قادر هستند تا در آن به ساخت و توسعه بپردازند. بهترین ویژگی رضایت بخش این شبکه از نظر ما، تمرکز بر پرداخت‌ ها و اجرای تراکنش‌ های پرسرعت و آنی در کمترین زمان ممکن است. این شبکه در هر ثانیه بیش از هزار تراکنش را پردازش و در کمتر از 4 ثانیه نهایی‌ سازی میکند که قدرت بلاک چین را نشان میدهد.

تحلیل تکنیکال algo

تحلیل تکنیکال : قیمت از کف 9 سنتی با 200 درصد رشد همراه بوده و در حال حاضر درگیر مقاومت 0.35 سنت است. اگر بتواند از سقف 35 سنتی عبور کند، اهداف 0.7 و 2.2 دلار در دسترس خواهند بود؛ در غیر اینصورت، با ریزش مواجه خواهیم شد. در بلند مدت میتوانیم کف 0.16 و سقف 0.7 دلاری را برای این ارز زیر نظر بگیریم.

3- ارز دیجیتال نئو NEO

نئو یک شبکه بلاک چین و یک ارز رمزنگاری شده برای ایجاد برنامه‌ های غیرمتمرکز و انتقال داده‌ های بین‌ المللی است. بلاک چین نئو توانایی استقرار قرارداد های هوشمند، برنامه‌ های غیر متمرکز، سیستم ذخیره‌ سازی توزیع‌ شده و یک پروتکل اجماع بسیار مقیاس‌ پذیر را دارد که نشان قدرت زیرساختی شبکه است. ذهن ما نئو را یک پروژه بلاکچینی پاک، ایمن و به دور از ریسک های نقدینگی به خاطر می آورد؛ زیرا همانند فایل کوین، کادنا و مونرو صرفا به دنبال ارائه خدمات علمی و تکنولوژی محور است.

تحلیل ارز دیجیتال نئو

تحلیل تکنیکال : قیمت از 6.5 دلار با 160 درصد رشد مواجه شده است که در حال حاضر مقاومت استاتیکی خوبی را شکسته و انتظار داریم با یک پولبک کوچک، در قدم اول تا هدف 32 دلاری صعود را تجربه کند. اگر قیمت نتواند حمایت جدید 16 دلاری را حفظ کند، حمایت معتبر 10 دلار در دسترس خواهد بود.

 

4- ارز دیجیتال سویی SUI

سویی بلاکچین لایه یکی است که نیاز به مجوز ندارد و امکان توسعه اپلیکیشن‌ های متنوع را با سرعت بالا و هزینه پایین فراهم میسازد. بلاک چین SUI یک پروتکل اثبات سهام POS است که هدف آن ارائه توان عملیاتی بالا و تسویه سریع تراکنش‌ ها است. یکی از ویژگی های خوب این پروتکل این است که هدف پیوند مسائل فنی و تکنولوژی با جریانات نقدینگی را دارد؛ همانند برخی پروژه های صنعت هوش مصنوعی Ai، اینترنت اشیا و صنعت عظیم web3. نقدینگی قفل شده سویی در حال رشد روز افزون است و بنظر می آید در آینده ای نزدیک، شاهد یک TVL چشمگیر از این پروژه بلاکچینی باشیم.

 

5- ارز دیجیتال کاوا KAVA

کاوا پروتکلی است که با استفاده از چند ارز رمزنگاری شده، برای کاربرانش بدون نیاز به هیچ واسطه ای امکان وام‌ دهی یا وام‌ گیری را فراهم میکند. در نتیجه باید کاوا را بخشی از دنیا و اکوسیستم بزرگ دیفای قلمداد کنیم که میزان نقدینگی قفل شده خوبی دارد و ممکن است آنرا در آینده نزدیک به عنوان یکی از سازمان های بزرگ خودگردان بر بستر بلاک چین نسل چهارم کازماس Cosmos بشناسیم.

 

6- ارز دیجیتال آربیتروم ARB

آربیتروم یکی از راهکار های لایه دو و بهترین رول‌ آپ فعلی اتریوم است که در اصل برای تراکنش های درون لایه استفاده میشود و امکان انجام تراکنش های بلاک چین با سرعت بالا و کارمزد های پایین را فراهم میکند. اتریوم یکی از محبوب ترین پلتفرم ها است که کاربر و کاربرد های زیادی هم برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا همان dApp ها دارد؛ میزان محبوبیت این شبکه و کاربرد های بسیار آن، باعث شده تا گس فی یا همان کارمزد تراکنش‌ ها به واسطه‌ ی شلوغی شبکه، افزایش پیدا کند و در نتیجه ازدحام شبکه هم زیاد شود. آربیتروم با مقیاس پذیری بسیار بیشتر، میتواند مشکلات مالی و فنی شبکه اتر را حل کند.


7- ارز دیجیتال آپتیمیسم OP

رول‌ آپ‌ های اپتیمیستیک نوعی راه‌ حل هستند که با فرضیه اولیه معتبر بودن تمام تراکنش‌ های تجمیع‌ شده فعالیت میکنند که این کار باعث صرفه‌ جویی در وقت می‌شود؛ زیرا به اعتبارسنجی مستقیم هر تراکنش نیازی ندارد. در واقع آپتیمیسم یک راه‌ حل لایه دو بلاک چینی ساخته‌ شده روی اتریوم و دارای یک ارز دیجیتال محلی به‌ نام OP است که مانند آربیتروم، قدرت امنیتی و زیرساختی شبکه اتر را چند برابر کرده و به راحتی خدمات مختلفی به کاربران ارائه میکند.

تحلیل تکنیکال op

تحلیل تکنیکال : قیمت از کف 1.2 دلاری 280 درصد رشد کرد و در حال حاضر مقاومت 4.25 دلار را شکسته است که با حفظ این مقاومت تبدیل شده به حمایت میتوان از فرصت های قیمتی این ارز استفاده کرد. کف معتبر 3 دلار و هدف 10 دلار است.

8- ارز دیجیتال سلستیا TIA

ارز دیجیتال سلستیا اولین شبکه بلاکچین مدولار است که هر کسی را قادر میسازد تا به راحتی بلاک چین خود را با حداقل هزینه سربار مستقر کند. هدف این بلاکچین رسیدگی به سه‌ گانه معروف بلاک چین است. استراتژی Celestia شامل جداسازی بلاک چین به لایه‌ های مختلفی است که ماهیت مدولار آن را برجسته میکند. TIA با فداکاری تیم خود به مدت چهار سال در حال توسعه فعال بوده است و سرمایه‌ گذاری قابل توجهی در زمان، تلاش و تخصص را نشان می‌دهد. میتوان گفت شبکه سلستیا بیشتر بر روی انعطاف و مقیاس پذیری در دسته بندی و ایجاد بلاک تمرکز دارد.

 

9- ارز دیجیتال سی SEI

این بلاک چین اولین بلاک چین لایه یک مخصوص اوردر بوک (order book) است که با سرعت بالا و کارمزد کم، امکان معاملات غیرمتمرکز را فراهم میکند. سی قصد دارد بدون قربانی امنیت و غیر متمرکز بودن به بهانه سرعت و کارمزد کم، فضایی را ایجاد کند که فعالان حوزه کریپتو کارنسی به راحتی بتوانند معاملات خود را در فضایی غیرمتمرکز، سریع و با کارمزد کم انجام دهند. تمرکز اصلی تیم سی بر روی مبادلات دارایی های دیجیتال است.

 

10- ارز دیجیتال ایاس EOS

ایاس یک ارز دیجیتال مبتنی‌ بر بلاک چین است که با وعده امکان اجرای اپلیکیشن‌ های غیرمتمرکز (DApps) و تراکنش‌ های بدون کارمزد و فوق‌ سریع وارد میدان شد. بلاک چین ایاس یکی از ده‌ ها پلتفرم ارائه‌ دهنده قرارداد های هوشمند و از رقبای سنتی اتریوم در زمینه مقیاس‌ پذیری است. تراکنش‌ها در این شبکه سریع هستند و تقریبا نصف ثانیه طول می‌کشد تا تراکنش شما تایید شود. بلاک چین ایاس، داده ها را در فضای ابری نگه میدارد؛ تراکنش ها را به سرعت پردازش میکند و به جهت افزایش امنیت، سیستم تایید اعتبار دارد که این ویژگی ها را میتوان دلیل اصلی به وجود آمدن پروژه ایاس تلقی کرد.


حرف آخر

ارز های معرفی شده صرفا جهت آشنایی بیشتر و تحلیل ها نیز جهت کمک به شما در تصمیم گیری های مربوط به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است. قبل از هر خرید و فروشی، تحقیقات و پژوهش های مالی لازم را انجام دهید تا منجر به ضرر و زیان سرمایه تان نشود. پیشنهاد میشود بر پروژه های قوی بازار قبل از آلت سیزن و در اصلاحات قیمتی تمرکز کنید تا بتوانید بازدهی خوبی را از بازار کسب نمایید.

نویسنده: هادی بهرامی
23 اسفند 1402
آخرین بروزرسانی: محمد غفاری
1 ماه پیش