تحلیل دلار دیجیتال با نماد USDT برای سرمایه گذاری

بروزرسانی در23 اردیبهشت 1403
تحلیل دلار دیجیتال با نماد USDT برای سرمایه گذاری
بازار دلار آزاد یا همان تتر با نماد USDT یکی از بازار های پایه ای است که تاثیر بسزایی بر سایر بازارهای موازی و اقلام وابسته میگذارد که در صورت افزایش نرخ میتواند بسیاری از اقتصاد و بازار ها را بالا و پایین کند.
سرمایه‌ گذاری در دلار یکی از روش های مناسب کسب بازدهی از بازارهای مالی داخلی است که تنها در صورت تحلیل درست شرایط اقتصادی میتوان در این زمینه به موفقیت دست یافت.
 
در ادامه به تحلیل بنیادی و تکنیکال دلار برای سرمایه گذاری بر روی اقلام دلاری محور در سال 1403 خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت تتر (USDT)

قیمت دلار در آبان ماه 1401 همزمان با رشد سایر بازارها شروع به رشد کرد و با افزایش 154 درصدی از محدوده 28 هزار و 600 تومان به سقف تاریخی 72 هزار تومان رسید که در نوع خود یک جهش نسبتا همراه با طمع و جب بیش از حد اعتماد است.
ناحیه 60 هزار تومان یک حمایت استاتیک ماژور و قدرتمند است که با توجه به شرایط اقتصادی، کشش دلار در نزول قیمت و آغاز گام های صعودی بعدی بنظر می آید آخرین ایستگاه نزولی قیمت باشد. 72 هزار تومان یک مقاومت چندگانه است که سطوح مشترک فیبو در مقیاسی بزرگ و سطح داینامیکی پنج ساله به آن اشاره میکنند.
85 هزار تومان نیز یک هدف بر اساس سطح 2 فیبوناچی میباشد و جالب است که با ارزش ذاتی دلار همپوشانی دارد که اهمیت آن را تقویت میکند. با عبور از مقاومت 72 هزار تومان، اهداف 85 و نهایتا 120 هزار تومان برای سال 1403 و اواسط 1404 در دسترس خواهند بود.

بهترین سایت خرید تتر

avatar

آبان تتر

4.1/5
بهترین برای خرید و فروش تتر
در صرافی Abantether

avatar

بینگ ایکس

4.6/5
بهترین برای معاملات فیوچرز
در صرافی Bingx

avatar

نوبیتکس

4/5
بهترین از لحاظ حجم معاملات
در صرافی Nobitex

بررسی بازدهی دلار

قیمت تتر یا همان دلار آزاد طی 10 سال اخیر به میزان 1700 درصد، طی 3 سال اخیر به میزان 156 درصد و طی یکسال اخیر به میزان 26 درصد بازدهی مثبت داشته است که نشان میدهد میانگین بازدهی سالانه قیمت در آن 10 سال به میزان هر سال 170 درصد بوده که از 26 درصد افزایش در یک سال اخیر بسیار بیشتر است.
در مقایسه بازدهی بازار ها به این نتیجه رسیدیم که بازدهی سکه از طلا 18 عیار و دلار بیشتر بوده و دلار را بهتر است در موقعیت قیمتی مناسب جهت خرید اقلام دلاری محور بخریم. نرخ رشدی که برای دوره های مختلف گفته شد، بر اساس نرخ بازگشت سرمایه از کف به سقف محاسبه شده که اصولی تر از مبنای نرخ فعلی است.

ارزش ذاتی دلار برای 1403

با استفاده از روش ارزشگذاری مبتنی بر نسبت تورم ایران و آمریکا که از نسبت های نقدینگی و قیمت سکه درست تر عمل میکند، ارزش ذاتی دلار را 84 هزار و 600 تومان برای سال 1403 برآورد کردیم که همان 85 هزار تومان در نظر میگیریم؛؛ البته این به معنای سقف حتمی قیمت نیست و با توجه به فراکتال های گذشته، امکان دارد قیمت با تشدید روند صعودی بیش از اندازه رشد کند و حتی با اختلاف 40 درصدی نسبت به ارزش ذاتی به اوج خود برسد.
یکی از ویژگی های برآورد ارزش ذاتی، در نظر داشتن شرایط اقتصادی، ارزش اقلام وابسته و ارزندگی دارایی های دلاری محور میباشد.

اقلام دلاری محور

1- انواع سکه و طلا با عیار و اشکال مختلف
2- انواع فلزات ارزشمند و وابسته به نرخ جهانی
3- سهام شرکت های فلزاتی، پتروشیمی و معدنی
4- قطعات، محصولات و مواد وارداتی با نرخ دلار

آیا تتر برای سرمایه گذاری مناسب است؟

به لحاظ بنیادی هم ارزش ذاتی دلار بیشتر است و فاصله بیشتری هم با قیمت فعلی دارد و پس از آن سکه جای رشد بیشتری در 1403 و 1404 دارد ولی با سرمایه گذاری در دارایی های دلاری محور مانند سکه، سهام، صندوق ها و… میتوان سود بیشتری را کسب کرد. بهتر است همیشه قبل از هر سرمایه گذاری از دورنما به میزان بازدهی در مقابل ریسک و هزینه توجه داشته باشیم که به آن ریسک به ریوارد بالا میگویند.

ریسک سرمایه گذاری:

این مقاله فقط برای اهداف اطلاع رسانی ارائه شده است و نباید به عنوان مشاوره مالی تلقی شود. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتالی، تحقیقات خود را انجام دهید و با یک مشاور مالی واجد شرایط مشورت کنید.

سخن پایانی

مسائل سیاسی، تورم، نرخ بهره بانکی و میزان نقدینگی کشور در نوسانات قیمت دلار تاثیر مستقیم میگذارد که هر چقدر شرایط بدتر شود نرخ دلار و به دنبال آن طلا و سکه نیز افزایش خواهد یافت.
انواع طلا و دلار به دلیل ریسک گریزی و حفظ ارزش پول در برابر نرخ تورم، از قدیم الایام مورد توجه و استقبال مردم بوده است که بهتر است نصف و یا حداقل 35 درصد سرمایه به خرید و نگهداری آن اختصاص داده شود تا تعادل میان دارایی های ریسک پذیر و ریسک گریز در پرتفوی حفظ شود.
سعی کردیم با رویکرد جامع و با استفاده از متریک های تکنیکال، بنیادی و نسبت های مقایسه ای، موقعیت فعلی، اهداف و پتانسیل دلار را بررسی کنیم تا سرمایه گذاران با آگاهی بیشتری اقدام به خرید دلار و اقلام وابسته به آن کنند.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.