تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال (TON)

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال (TON)
شبکه TON که به آن تون کوین نیز می‌گویند، مخفف The Open Network به معنی شبکه باز است و به عنوان یک شبکه لایه غیر متمرکز، بسیار قدرتمند، پرسرعت و با هزینه پایین است که برای تسهیل پرداخت‌‌های درون برنامه‌‌ای شبکه اجتماعی محبوب تلگرام طراحی شده است. این شبکه را یکی از بهترین پروژه‌های بلاک چینی تحت حمایت می‌دانند و به عقیده بسیاری از سرمایه گذاران امکان دارد با توسعه برنامه‌های فنی و به خصوص مالی، پامپ قیمتی خوبی را در سال‌های آتی شاهد باشیم. فکر می‌کنید تون کوین هم رشد بایننس، ریپل و سولانا را خواهد داشت یا خیر؟ در این بلاگ از نظارت دات کام به تحلیل بنیادی مختصری از تون کوین خواهیم پرداخت؛ اما به دلیل شرایط مارکت و تحرکات این پروژه، تمرکزمان بیشتر بر روی تکنیکال قیمت خواهد بود؛ با ما همراه باشید.

معرفی تون کوین

پروژه TON متعلق به شبکه و اکوسیستم مالی تون کوین با هدف پرداخت و انتقال وجه درون برنامه ای، جذب سرمایه در صنعت دیفای و ذخیره سازی اطلاعات به صورت کاملا غیر متمرکز و ایمن به وجود آمده است. تون کوین جزو شبکه های پر سرعت و کم هزینه است که نه سوخت و انرژی خاصی مصرف می‌کند و نه همانند لایه های DAG و SHARDING دردسر های اعتبارسنجی و فول نودری دارد.

قیمت ارز toncoin

قیمت این ارز دیجیتال در سال 2022 به میزان 75 درصد سقوط کرد و در محدوده 80 سنت با واکنش مثبت روبروش شد که در نهایت با 245 درصد پامپ توانست به سقف قبلی 2.75 دلار برسد؛ اما به مدت 1 سال 3 ماه درگیر این مقاومت سنگین بود که در مارس 2024 بالاخره شکسته شد و با افزایش 160 درصدی به سقف تاریخی (ATH) جدیدی در محدوده 7.6 دلار دست یافت.

تحلیل تکنیکال کوتاه مدت تون کوین 2024

قیمت در کوتاه مدت بین دو سطح حمایت و مقاومت استاتیک قرار دارد که در صورت عبور از هر طرف، رشد و یا افت بیشتری را در پی خواهد داشت. در حال حاضر مقاومت مهم 7.9 دلار جهت صعود تا اهداف بالاتر باید شکسته شود؛ در غیر اینصورت اگر ریزش بیشتری داشته باشیم، اولین حمایت معتبر 4.6 دلار در دسترس خواهد بود. برای اینکه تصمیم بگیریم باید کی و کجا خرید و فروش تون کوین را انجام دهیم، باید یکی از سطوح گفته شده با قدرت شکسته و بر روی آن تثبیت داده شود تا بگوییم چه سیگنالی را با چه اهدافی در نظر خواهیم داشت.
تحلیل کوتاه مدت ارز دیجیتال تان کوین

بررسی نمودار و تحرکات اوسیلاتور ها در تحلیل تکنیکال TON

اوسیلاتور rsi در قیمت 4.2 دلار به اوج خود در محدوده اشباع خرید رسیده بود که با تکمیل زنجیره واگرایی منفی خود با 22 درصد کاهش قیمت مواجه شد و در حال حاضر این اوسیلاتور بر روی حمایت داینامیک و استاتیک ماژور بلند مدتی قرار دارد که در صورت عمل کردن و افزایش تقاضا برای قیمت می‌توانیم شاهد رشد قیمت باشیم؛ در غیر اینصورت با از دست رفتن حمایت های کوتاه مدتی قیمت و حمایت بلند مدتی اوسیلاتور rsi روند فرسایشی و حتی ریزش عمیقی را خواهیم داشت. اندیکاتور میانگین متحرک نمایی sma نیز با حمایت استاتیک 3 دلار همپوشانی و به اهمیت آن ناحیه اشاره دارد که می‌تواند به عنوان کف قوی در ریزش ها ایفای نقش کند.
تحرکات اوسیلاتورها در تان کوین

پیش بینی آینده تون کوین

در حال حاضر قیمت با سقف تاریخی فاصله زیادی ندارد و کماکان درگیر این مقاومت سنگین است که دلیل این دست و پنجه نرم کردن هم ریزش بازار ارز دیجیتال است. اگر مقاومت 7.9 الی 8 دلار با موفقیت شکسته شود، اهداف بلند مدت 12 و 21 دلار در اولین گام مد نظر خواهد بود؛ در غیر اینصورت، اگر مقاومت شکسته نشود و ریزش ادامه دار (عمیق) باشد، حمایت معتبر 3 دلار در دسترس خواهد بود. محدوده 3 دلار را میتوان محل کم ریسک و انباشت سرمایه گذاران دانست که با خرید در این قیمت ها آماده تجربه یک بولران بزرگ را از بازار و این آلت کوین اکوسیستم دار می‌شوند.
toncoin

تون کوین بخریم یا نه؟ آیا TON آینده ای دارد؟

ما در واقع تون کوین را یک پروژه‌ای می‌بینیم که دارای یک شبکه پر سرعت و کم هزینه نسبت به سایر رقبای بزرگ خود است و با حمایت بیش از پیش مالک تلگرام یعنی آقای پاول دورف توسعه فنی، گسترش تبلیغات و جذب نقدینگی خوبی از طریق سرمایه گذاران خرد، صندوق های سرمایه گذاری VC و همچنین سپرده گذاران TVL اتفاق می افتد. به خودی خود، تلگرام بسیار معتبر، محبوب و ریشه دار است که افراد زیادی به دلیل کار و سرگرمی با این شبکه اجتماعی، پیش فروش و ایردراپ های این بنیاد را با هزار امید و اطمینان شرکت میکنند! از رقبای اصلی این پروژه میتوان به پالیگان، کاردانو و پولکادات اشاره کرد که هر کدام ویژگی های فوق العاده ای برای خود دارند. در مجموع با توجه به تیم حامی، سرمایه گذاران، رشد نقدینگی قفل شده TVL، رویداد های پرسش و پاسخ AMA و طرح های تبلیغاتی در قالب ایردراپ پیش بینی می‌شود که قیمت تون کوین با یک سقوط و انباشت سنگین، آماده یک بولران بزرگ شود که با توجه به فراکتال های گذشته احتمال دارد اهداف 12 و 21 دلار در اولین گام تاچ شود.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.