مسدود شدن کیف پول ارز دیجیتال تلگرام

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
مسدود شدن کیف پول ارز دیجیتال تلگرام
در فروردین 1403، گزارش ‌هایی مبنی بر مسدود شدن دارایی کاربران ایرانی در کیف پول ارز دیجیتال تلگرام به نام "تون کیپر" منتشر شد. متاسفانه برخی از کاربران ایرانی این کیف پول با مشکلات عدم امکان برداشت ارز دیجیتال، محدودیت برداشت و بسته شدن کامل حساب کاربری خود مواجه شدند. تلگرام به طور رسمی علت مسدود شدن کیف پول ارز دیجیتال ایرانیان را اعلام نکرده است؛ ولی به نظر می‌رسد که علت این اتفاق تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌های مربوط به رمز ارزها برای ایرانیان باشد.
 

محدودیت کیف پول ارز دیجیتال تلگرام برای ایرانیان

خوشبختانه همه کاربران ایرانی با این مشکل مواجه نشده‌اند. تا امروز نیز هیچ اطلاعیه رسمی از سوی تلگرام مبنی بر مسدود کردن هدفمند حساب کاربران ایرانی خود، منتشر نشده است. طبق گزارشات رسیده، برخی از کاربران موفق به رفع مشکل و برداشت رمز ارزهای خود شده‌اند.
 

برای رفع مشکل دارایی بلوکه شده ایرانیان چه کاری باید کرد؟

پشتیبانی کیف پول تلگرام اعلام کرده که اگر تراکنش مربوط به ایران مسدود شود، باز هم امکان برداشت دارایی برای کاربر وجود خواهد داشت. علاوه بر این اگر تراکنش مربوط به ایران شناسایی شود، احتمالاً تأیید نشده و از کاربر خواسته می‌شود آدرسی جدید برای برداشت دارایی‌های خود ارائه دهند. اگر با مشکل مسدود شدن حساب کیف پول تلگرام مواجه شده‌اید، می‌توانید از طرق ربات پشتیبانی تلگرام درخواست رفع مشکل خود را ثبت نمایید. به گفته برخی از کاربران شاید با استفاده از VPN بتوان این محدودیت‌ها را به نوعی دور زد! این روش تضمینی نیست و ممکن است خطرات امنیتی به دنبال داشته باشد.
با توجه به این که هنوز دلیل قطعی مشکل اعلام نشده، می‌توانید منتظر بمانید و ببینید تلگرام راه حلی برای این موضوع اعلام می‌کند یا خیر. 
مراقب کلاهبرداران باشید! افراد سودجو ممکن است با استفاده از این فرصت اقدام به کلاهبرداری از کابران ایرانی کنند. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان اطلاعات شخصی خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید و پیش از هر تراکنش تمام موارد را به دقت چک کنید. در کل به کاربران ایرانی توصیه می‌شود از نگهداری رمز ارزهای خود در کیف پول تون خودداری نمایند. بهتر است از کیف پول‌های سخت افزاری و کیف پول‌هایی که برای کاربران ایرانی محدودیتی ندارند استفاده کنید. 

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.