معرفی قوی ترین پروژه های بلاکچین ارز دیجیتال

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
معرفی قوی ترین پروژه های بلاکچین ارز دیجیتال

هادی بهرامی؛ کارشناس تحلیل نظارت دات کام: در بازار ارز دیجیتال پروژه های ارزشمندی وجود دارد که سرمایه گذاران از آنها غافل هستند؛ اما به صورت ناگهانی شروع به پامپ های انفجاری میکنند. علم تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بازار های مالی به ما کمک میکند تا گزینه های مستعد رشد و مناسب سرمایه گذاری را پیدا کنیم. پیدا کردن و خرید این ارزها در زمان مناسب، نیاز به تجربه، قدرت تحلیل بازار و البته کمی هم شانس دارد. در این مطلب از بلاگ نظارت دات کام، تعدادی از ارزهای دیجیتال دارای بلاکچین قوی و مستعد رشد را بررسی میکنیم و نگاهی هم به آینده برخی از آنها خواهیم داشت.

 

بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک نوع دیتابیس (Database) یا همان پایگاه داده است که اطلاعات را در قالب بلوک ذخیره میکند. بلاکچین صرفا به بازار ارز دیجیتال و کوین coin های شبکه ای محدوده نمیشود؛ بلکه در زمینه های مختلف به خصوص کسب و کار ها و اقتصاد کاربرد بسیار زیادی در زندگی دارد. همانطور که قبلا گفته شد، بلاکچین بستری برای ذخیره اطلاعات و امور پرداختی با ویژگی های فوق العاده است.

 

بلاکچین قدرتمند

در بازار ارز دیجیتال پروژه هایی که بلاکچین دارند بسیارند و برای شناسایی قدرتمند ترین ها باید به مبانی تحلیل بنیادی بازار کریپتو تسلط داشته و بتوانیم با استفاده از متریک های فنی و مالی، بلاکچین ضعیف را از قوی تشخیص دهیم. شناسایی بلاکچین قدرتمند و خرید توکن بومی آن میتواند ما را در رشد های عجیب و غریب بازار سهیم کند. بی دلیل نیست که برخی تحلیلگران خبره به دنبال پروژه های قوی گشته و توکن آنها را در نواحی قیمتی مناسب میخرند. در ادامه به بازدهی قیمت دو ارز دیجیتال بلاکچین دار خواهیم پرداخت تا ببینیم بلاکچین قوی چه تاثیری بر رشد قیمتی توکن میگذارد.

معرفی قوی ترین پروژه های بلاکچین

 

MATIC vs EOS

قیمت متیک در پیش فروش 0.0026 دلار و قیمت ایاس 1.3 دلار بوده است که بازدهی متیک از زمان پیش فروش تا به امروز با وجود فاصله 200 درصدی تا سقف، 36 هزار و 440 درصد و در مقابل، بازدهی قیمت ایاس منفی 40 درصد میباشد که کاملا مشخص است قیمت پروژه متیک از ایاس بسیار بیشتر بوده است. همه ما میدانیم که توکن بومی شبکه قدرتمند پالیگان یعنی متیک matic یک ارز دیجیتال رتبه برتر و بسیار قوی است که با استفاده از بهترین ساختار های لایه دومی بلاکچین و تبعیت از zkp و همچنین ساختار قوی به لحاظ فنی و اقتصادی توکن یکی از بلاکچین های پیشرو میباشد و این قدرتمندی بلاکچین یک روزی قیمت ناچیز توکن را به ارزش ذاتی آن میرساند. ایاس در اوج پامپ بازار در سال 2020 تنها 200 درصد بازدهی داشت که بعدا آن را هم از سرمایه گذاران بدشانس پس گرفت!

 

1- متیک matic

متیک پروتکلی برای ساخت و اتصال شبکه‌ های بلاکچین سازگار با اتریوم است که قصد دارد محدودیت‌ های اتریوم را با استفاده از یک راه حل جدید زنجیره‌ ای برطرف کند. در واقع پالیگان یک راهکار مقیاس‌ پذیر زنجیره جانبی یا لایه دو است که در کنار بلاکچین اتریوم فعالیت میکند و باعث افزایش سرعت تراکنش‌ ها و کاهش کارمزدها میشود. علاوه بر سرعت و مقیاس پذیری و کارمزد کمتر، یکی از ویژگی های فوق العاده شبکه پالیگان تبعیت از فناوری اثبات دانش صفر zkp است که بسیاری از بنیادی کاران بازار را به خود جذب کرده است.

 

2- اتم atom

اتم توکن شبکه کازماس است که سعی دارد علاوه بر حل کردن مشکل مقیاس پذیری سایر بلاک چین ها، بستری برای تعامل و اتصال زنجیره های مختلف بلاک چین ایجاد کند. پلتفرم Cosmos با استفاده از فناوری‌ های جدید، اینترنت Blockchain را خلق کرد که امکان ارتباط بین بلاکچین ها را فراهم میکند و یکی از ساختار های قدرتمند میان بلاکچین ها را دارد. پروژه کازماس، اکوسیستمی از شبکه‌ ها و ابزارها برای ساخت بلاکچین‌ های هم‌ تعاملی است که بستر خوبی برای اپلیکیشن ها و استخر های نقدینگی مخصوص الگوریتم pos میباشد.

 

3- فانتوم ftm

فانتوم یک پروژه لایه اول است که از الگوریتم اثبات سهام برای حمایت از ساخت چندین زنجیره اجرایی و تامین امنیت شبکه استفاده میکند. FTM توکن اصلی روی فانتوم است و برای امور مربوط به پرداخت کارمزد، انتقال سرمایه، سپرده گذاری و پاداش به اعتبارسنج ها که FTM را استیک کرده‌اند، استفاده میشود. بلاکچین فانتوم میان رقبای خود، جایگاه خیلی خوبی به لحاظ سرعت، صرفه اقتصادی و قدرت پردازش دارد. از دیگر جنبه‌های‌ منحصر به فرد، وجود اکوسیستمی غنی از ابزارهای ماژولار است که برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و سرعت توسعه بلاکچین طراحی شده است.

 

4- سویی sui

پروژه Sui یک بلاکچین لایه 1 است که برای حل برخی از مشکلات پیرامون وب 3.0 طراحی شده و تمرکز اصلی این پروژه روی کاهش تاخیر در زمان لازم برای اجرای قرارداد های هوشمند و متحول کردن فناوری بلاکچین با افزایش سرعت و امنیت آن است. این پلتفرم خود را خانه آینده بازی‌ های جدید NFT بلاکچین میداند که در مجموع سویی را باید قدرتمند در اجرای قرارداد های هوشمند و متمرکز بر توکن های غیرقابل‌ تعویض و از همه مهم تر جذب کننده نقدینگی در نظر گرفت.

 

5- کادنا kda

شبکه کادنا (Kadena) یک شبکه بلاک چین عمومی مشابه بیت کوین با هدف مقیاس پذیری می باشد که برای تامین امنیت غیرمتمرکز و اجماع میان نود ها، از مکانیسم گواه اثبات کار pow استفاده میکند. طراحی ساختار شبکه کادنا، ضمن افزایش مقیاس پذیری و افزایش توان عملیاتی، حفظ امنیت بلاکچین را تضمین میکند. پروژه بلاکچینی کادنا را میتوان یکی از پر سرعت ترین های قابل استخراج دانست که امنیت و سرعت پردازش بسیار خوبی دارد و معتقدیم پتانسیل رشد بسیاری هم دارد و به دلیل خاصیت نهنگ محوری بودنش اینگونه است که مدت طولانی را می خوابد و به یکباره پامپ سنگین میکند.

 

6- نیر پروتکل near

نیر یک شبکه بلاکچین عمومی با قابلیت شاردینگ، قابل توسعه و مبتنی بر الگوریتم گواه اثبات سهام pos است که در پذیرش اپلیکیشن ها dapps قدرت زیادی دارد و یکی از ویژگی های فوق العاده آن، کارمزد کم و سرعت پردازش بالا است. پروتکل نیر بدون نقص نیست و فاصله زیادی تا رسیدن به سطح تمرکز زدایی شبکه‌ های آولانچ و سولانا یا حجم اعتباردهنده‌ های پولکادات دارد؛ اما هنوز هم قدرتمندی خود را میان بلاکچین های بازار حفظ کرده است.

 

7- آپتیمیزم op

Optimism یک راه حل مقیاس‌ پذیر لایه 2 برای شبکه اتریوم است که برای ارائه تراکنش‌ های سریع با کمترین کارمزد طراحی شده است. هدف آن، دستیابی شبکه اتریوم به تمرکززدایی از طریق یک بلاکچین شفاف است. آپتیمیزم هم مانند آربیتروم و پالیگان، هدف کارمزد کمتر و مقیاس پذیری بیشتر را در سر میپروراند. این کوین همانند آربیتروم جذب کننده نقدینگی خوبی شناخته میشود که شاخص های اقتصادی و مالی خوبی دارد؛ تنها ایراد آن مشکلات ساختار توکنومیکی است که توکن ها حتما باید به مرور زمان آزاد شوند نه یکباره.

 

سخن پایانی

بلاکچین های بسیاری در بازار ارز دیجیتال وجود دارد که ما در این مقاله سعی کردیم تا چند مورد از قوی ترین ها را به شما معرفی کنیم که بتوانید جهت خرید و سرمایه گذاری، راحت تر بررسی کنید. برای تحلیل بنیادی یک پروژه صرفا ساختار و قدرت بلاکچین کافی نیست؛ بلکه پارامتر های مالی و فنی دیگری برای پروژه وجود دارد که باید حتما مد نظر قرار بگیرد. برای 7 کوین معرفی شده آینده خوبی متصور هستیم؛ بخصوص برای پروژه های متیک، فانتوم و کادنا که بسته به حجم بازارشان میتوانند آینده قیمتی شگفت انگیزی داشته باشند.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.