معرفی 5 سهام برای خرید کوتاه مدت در بورس تهران

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
معرفی 5 سهام برای خرید کوتاه مدت در بورس تهران

هادی بهرامی؛ کارشناس تحلیل نظارت دات کام: شرایط اقتصادی و بخصوص بازار های مالی در سال های اخیر تغییر کرده و کوچک ترین اشتباه در تحلیل و انتخاب گزینه های سرمایه گذاری علاوه بر عقب ماندن از نرخ تورم و ارزش زمانی پول، میتواند منجر به ضرر و زیان سنگین و در نهایت نابودی سرمایه شود. به طور کلی سرمایه گذاری کوتاه مدت را میتوان به معامله یک دارایی (کالا، سهام و ارز) در کمتر از شش ماه تلقی کرد و سرمایه گذار کوتاه مدتی با نوسانات روزانه بیشتر درگیر میشود. علم تکنیکال بهترین ابزار برای بازه زمانی کوتاه مدت است که با استفاده از آن فقط بر روی تحرکات قیمت در نمودار ها تمرکز میکنیم. در ادامه به تحلیل تکنیکال 6 سهم شرکت های بورسی که مناسب خرید هستند خواهیم پرداخت.

 

1- تحلیل سهم حگردش

قیمت سهم از آبان ماه سال 1401 تا اسفند همان سال نزدیک به 212 درصد رشد را تجربه کرد و سپس با سقوط 54 درصدی به محدوده حمایتی 280 تومان رسیده است که این ناحیه بسیار معتبر بوده و تحت هیچ شرایطی نباید از دست برود. قیمت با حفظ کف معتبر 280 تومان هر لحظه احتمال صعود تا مقاومت استاتیک ماژور 360 تومان را دارد که میتوان آنجا را ناحیه سیو سود تلقی کرد و در صورت عبور از آن، صعود بیشتری در راه خواهد بود. حمایت 200 تومان آخرین کف چندین ساله سهم میباشد که بعید است تاچ شود. اهداف نیز به ترتیب 360، 450 و 610 تومان است که قیمت تا اواسط سال 1403 میتواند حتی به بالاتر از این اهداف هم برسد. آپدیت اخر اسفند 1402

 تحلیل حگردش اسفند

 

2- تحلیل سهم گدنا

قیمت سهم گدنا در حال حاضر بر روی حمایت معتبر 700 تومان قرار دارد که با حفظ آن میتواند تا هدف 920 و در گامی بزرگ تر تا هدف 2300 تومان رشد کند. اوسیلاتور rsi که به دستگاه معاملاتی سیگنال اشباع شناخته میشود بر روی کف 1.5 ساله خود قرار دارد که به کم ریسک بودن قیمت سهم اشاره دارد. اگر نگاهی دقیق تر به رفتار و شکل گیری سیکل های مختلف قیمت سهم داشته باشیم، متوجه میشویم که نگهداری سهم صبر بیشتری میخواهد؛ اما در نهایت بازدهی خوبی را نصیب سرمایه گذاران میکند.

تحلیل گدنا فروردین

3- تحلیل سهم غدانه

قیمت سهم غدانه بر روی حمایت خوب 530 قرار دارد که با حفظ آن میتواند تا هدف 670 تومان و در قدم بعدی 1100 تومان رشد کند. در صورت عبور از مقاومت 970 تومان میتوان شدت گرفتن روند صعودی و رسیدن به اهداف بالاتر را برای قیمت متصور بود. در مقیاسی بزرگتر، اگر بخواهیم اهداف بالاتر از 1100 تومان داخل چارت مشخص کنیم، میتوانیم 1600 و در نهایت 2800 تومان را در نظر بگیریم.

تحلیل غدانه فروردین

4- تحلیل سهم آبین

قیمت سهم آبین در بهمن ماه 1400 شروع به رشد کرد و با افزایش 670 درصدی به سقف تاریخی 1080 تومان رسید و سپس وارد سیکل نزولی بلند مدت شد که با سقوط 73.5 درصدی به حمایت معتبر 280 تومان رسیده است. قیمت با حفظ این حمایت هر لحظه احتمال پامپ شدن دارد و با عبور از مقاومت مینور 380 تومان میتواند با قدرت به هدف 750 و 1080 تومان برسد. حداکثر زمان برای آغاز روند صعودی بزرگ 6 الی 10 ماه است و از الان میتوان روی پر بازده بودن سهم در روز های پر رونق بازار بورس حساب باز کرد.

تحلیل سهام آبین

5- تحلیل سهم گکیش

قیمت از سقف تاریخی 1399 تا به امروز، با سه گام بزرگ ریزشی مواجه شده است که در اولین گام 73 درصد، در دومین گام 62 درصد و در گام سوم 45 درصد ریزش کرد. در حال حاضر قیمت سهم بر روی حمایت معتبر و بلند مدتی 840 تومان قرار دارد که با حفظ آن میتواند تا اهداف بالاتر صعود کند. با عبور از مقاومت چندگانه 1200 تومان روند صعودی سهم قوت پیدا میکند و میتواند تا اهداف بزرگ 2300 و 3100 تومان نیز رشد داشته باشد.

تحلیل گکیش فروردین

حرف آخر

تنها راه مطمئن برای موفقیت در شناسایی سهام مستعد رشد در بازار سرمایه، افزایش دانش و آگاهی در کنار استفاده از مهارت‌های تجربی در این زمینه است. قیمت سهام مانند اغلب دارایی‌ها تابع عرضه و تقاضا بین خریداران و فروشندگان است و به همین دلیل هم هیچ روش تضمینی و بدون خطایی در این راه وجود ندارد. تحلیلگری به نقاشی ها و خط کشی های روی چارت نیست؛ بلکه ذهنیت تحلیلی قوی و افزایش دانش و تجربه به صورت مستمر میتواند فرد را از موقعیت های مناسب داخل بازار آگاه کند. سهم های معرفی شده داخل مقاله بدیل کوتاه مدتی بودن صرفا تکنیکالی بررسی شده اند و با وجود داشتن اعتبار، به هیچ عنوان توصیه خرید نیست و سرمایه گذاران باید سهم های معرفی شده توسط هر تحلیلگر را قبل از خرید به صورت کامل بررسی نمایند.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.