تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB)
در بازار ارز دیجیتال دسته‌های مختلفی جهت فعالیت پروژه‌های دیجیتالی وجود دارد که برخی از آنها هدفمند و برخی دیگر بی هدف هستند. در بازار ارز دیجیتال گروهی از پروژه‌ها هستند که به آنها میم کوین meme coin گفته می‌شود؛ این دسته از رمز ارزها با حیوانات رابطه مستقیم دارند و صرفا برای سرگرمی به وجود آمده‌اند. این توکن‌ها به غیر از برخی میم کوین فعال مانند بیبی دوج و فلوکی، بی برنامه و بی ارزش هستند. روند اینگونه است که اینفلوئنسرها میم کوینی را تبلیغ می‌کنند و سرمایه گذاران با تبعیت از آنها خرید کرده و باعث افزایش قیمت ارز می‌شوند. در این مقاله به معرفی بنیادین و تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال شناخته شده خواهیم پرداخت؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معرفی شیبا اینو

ارز دیجیتال شیبا اینو بر بستر بلاکچین اتریوم فعالیت می‌کند و با نماد SHIB خود را به بازار رمز ارزها معرفی کرد. این توکن، میم کوینی است که در طراحی خود از سگی ژاپنی به همین نام الهام گرفته است. پامپ 40 میلیون درصدی شیبا اینو باعث محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران شد و پروژه اصلی شیبا دکس شیبا سواپ می‌باشد. فردی به نام ریوشی، خالق بی هویت شیبا است که احتمالا به قصد ناشناس ماندن همانند ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، تمام توییت‌های خود را حذف کرده است. او پس از راه اندازی این میم کوین 50 درصد از عرضه کل سکه‌های آن را به ویتالیک بوترین خالق اتریوم هدیه داده است که 410 تریلیون آن سوزانده شد و مابقی در راه خیریه صرف شد.
 

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا اینو

قیمت شیبا اینو طی حدودا 10 ماه گذشته با افزایش 513 درصدی از کف عمیق 0.0000065 به محدوده مقاومتی 0.000038 دلار رسید و پس از واکنش منفی به مقاومت سنگین، با ریزش 45 درصدی به کف 0.000017 دلار رسیده است. در حال حاضر با حفظ حمایت گفته شده میتواند تا هدف 0.000038 و سپس سقف تاریخی 0.00009 دلار صعود کند؛ در غیر اینصورت با از دست رفتن حمایت، امکان ریزش 45 درصدی و نهایتا 70 درصدی وجود خواهد داشت. بهترین و قوی ترین حمایت قیمتی شیبا اینو محدوده 0.0000065 دلار میباشد که بعید از بخواهد حتی در شرایط وخیم بازار به این کف عمیق برسد. حمایت 0.000017 و سپس 0.000011 دلار برای خرید و سرمایه گذاری مناسب است.
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا
 

اهداف و پیش بینی قیمتی شیبا اینو تا سال 2025

پیش بینی های تحلیلگران با یکدیگر متفاوت است و این تحلیل ها بر اساس پارامتر های مختلف و ناشی ذهنیت تحلیلی هر فرد است. ممکن است تحلیل یک فرد بی سواد دقیق تر از یک تحلیلگر کاردان باشد؛ پس باید بهترین آنالیز ها را کنار هم بگذاریم و تصمیم نهایی خود را با توجه به برداشت منطقی از تحلیل ها بگیریم. اما نظر ما در مورد اهداف قیمتی شیبا اینو تا سال 2025 بر اساس سبک فراکتال شناسی و سطوح prz فیبوناچی در گام های بزرگ برای تعیین هدف بلند مدت اینست که اولین هدف بزرگ قیمت همان سقف تاریخیست؛ پس از آن هدف 0.00014 و سپس 0.00026 دلار در دسترس خواهد بود. هدف اول 500 درصد و هدف دوم 1014 درصد با قیمت فعلی فاصله دارد که در نواحی مناسب و کم ریسک میتوان برای سرمایه گذاری بررسی بیشتری انجام داد. پیش بینی میشود قبل از شروع رالی بزرگ برای قیمت، یک بار دیگر کف های آخر این ارز دیجیتال غیرمتمرکز را ببینیم و سپس به سمت بالا پرتاب شویم.
تحلیل بلند مدت شیبااینو
 

تحلیل بنیادی

صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ متعلق به ارز شیبا اینو دارای 25 میلیون دلار نقدینگی قفل شده است که علاوه بر استخر فعال، لغزش قیمتی کمی دارد و عملیات تعویض را به خوبی انجام میدهد. بر اساس پارامتر اقتصاد توکن (tokenomics) شیبا اینو وضعیت بهتری نسبت به دوج کوین و سایر رقبای خود دارد؛ آنهم به دلیل سقف تعداد سکه مشخص (عدم تورم زایی) و توکن سوزی است. شیبا اینو تیک امنیتی سازمان سرتیک را با امتیاز 90 درصد دارد که نشان دهنده جلب اعتماد است. جمع میزان نقدینگی قفل شده در شبکه شیباریوم و صرافی شیبا سواپ 28 میلیون دلار است و برای دوج کوین 10 میلیون دلار است. در نتیجه این تحلیل ها میتوان به وضعیت بهتر شیبا اینو نسبت به دوج کوین و سایر رقبا پی برد.

جمع‌بندی

با توجه به مقایسه پارامتر های فنی، امنیتی و اقتصادی میتوان گفت شیبا اینو پیشرفت بهتری نسبت به سایر رقبا داشته و در صورت رشد تعداد کاربران، تراکنش ها و نقدینگی قفل شده صرافی غیر متمرکزش همچنین گسترش شبکه شیباریوم و سایر موارد میتوان برای این ارز در آینده صعود خوبی را متصور بود. همه تحلیل ها بر اساس احتمالات است و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید؛ پس لطفا تحلیل های سلیقه ای هر فردی را صرفا با دید جنبه کمک و آموزش نگاه کنید و اگر قصد خرید میم کوین های بزرگ را داشتید حتما مدیریت سرمایه را رعایت کنید و در موقعیت های کم ریسک و پر پتانسیل در نواحی مناسب سرمایه گذاری پله ای (DCA) داشته باشید.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.