موضوعات برتر

صفحه اصلی
وبلاگ
بانک
5 بهترین بانک خصوصی ایران در بهمن ۱۴۰۱ | از نظر خدمات اینترنتی
1 دقیقه
08 بهمن 1401
اشتراک

5 بهترین بانک خصوصی ایران در بهمن ۱۴۰۱ | از نظر خدمات اینترنتی

فهرست مطالب

این روزها بانک محل تامین سرمایه کسب و کار جدید و یا مکانی برای قرار دادن وجه نقد در قالب حساب‌های سرمایه‌گذاری است. در تعریف رسمی بانک نوعی موسسه مالی محسوب می‌شود که دارای مجوز دریافت سپرده‌های خرد و کلان مشتریان است. معمولا اصلی‌ترین بانک‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در کشورها به وسیله دولت اداره شده و تحت قانون بانک مرکزی عمل می‌کنند. با این وجود بانک‌های خصوصی با ارائه خدمات متمایز، مشتریان زیادی را برای سرمایه‌گذاری به خود جلب می‌کنند.
انتخاب بانک خوب اهمیت زیادی دارد. اگر برای فعالیت مالی خود بتوانید با خیالی آسوده به بانک اعتماد کنید، قسمت بزرگی از نگرانی‌های مربوط به پول فیزیکی از بین برده خواهد شد. شناخت و انتخاب بهترین بانک با بررسی برخی ویژگی‌ها در بانک‌ها میسر می‌شود. با ما همراه باشید تا ضمن معرفی بهترین بانک های ایران، ویژگی‌های اصلی بانک خوب را بررسی کنیم.

بهترین بانک از نظر خدمات اینترنتی در بهمن 1401

بهترین برای خدمات بانکداری الکترونیک

بانک پاسارگاد

4.2
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
خدمات بانکداری الکترونیک عالی کاپ کارت برای خرید اعتباری
چرا بانک پاسارگاد را انتخاب کردیم ؟

خدمات اینترنتی موبایل بانک و اینترنت بانک کامل و قوی ای دارد.

کاپ کارت ( کارت اعتباری پاسارگاد ) سرویس جدید این بانک است که از طریق اپلیکشن ویپاد قابل استفاده است . با این کارت شما میتوانید بدون ضامن وام تا سقف 5.000.000 تومان بصورت غیرحضوری دریافت کنید.

ثبت نام و دریافت اطلاعات اینترنت بانک و موبایل بانک از طریق مراجعه حضوری به شعبه انجام میشود.

9 نوع سپرده با نرخ سود متفاوت دارد که با مراجعه به بانک میتوانید جزیات دقیق آنرا بپرسید.

بانک پاسارگاد بیش از 300 شعبه در سراسر کشور دارد که معمولا شعبات خلوت و یا اگر شلوغ باشد نوبت رعایت میشود.

کارمندان در اکثر شعب با اخلاق و احترام با مشتری رفتار میکنند.


مزایا و معایب
اینترنت بانک و موبایل بانک کامل و کاربرپسند
ارائه کارت اعتباری تا سقف 5 میلیون تومان ( ویپاد )
دارای بیش از 300 شعبه در سراسر کشور
برخورد محترمانه بانکداران
پشتیبانی آنلاین ندارد

بانک سامان

4.1
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
خدمات بانکداری الکترونیک نوآورانه بلوبانک و یوبانک
چرا بانک سامان را انتخاب کردیم ؟

خدمات اینترنتی موبایل بانک و اینترنت بانک کامل و قوی ای دارد.

بلوبانک خدمات جدید بانک سامان است، به واسطه اپلیکشن بلوبانک میتوانید درخواست افتتاح حساب و صدور کارت با رنگ‌های آبی، سبز و قرمز داشته باشید.

ثبت نام و دریافت اطلاعات اینترنت بانک و موبایل بانک با اپلیکشن موبایلت یا بلوبانک بصورت کاملا آنلاین انجام میشود .

9 نوع سپرده با نرخ سود متفاوت دارد که با مراجعه به بانک میتوانید جزیات دقیق آنرا بپرسید.

بانک پاسارگاد بیش از 200 شعبه در سراسر کشور دارد که معمولا شعبات خلوت و یا اگر شلوغ باشد نوبت رعایت میشود.

کارمندان در اکثر شعب با اخلاق و احترام با مشتری رفتار میکنند.

بیشترین تمرکز بانک سامان برای مشتریان خاص و شرکتها است.


مزایا و معایب
اینترنت بانک و موبایل بانک کامل و کاربرپسند
افتتاح حساب آنلاین با بلوبانک و موبایلت
دارای بیش از 200 شعبه در سراسر کشور
برخورد محترمانه بانکداران
پشتیبانی آنلاین ندارد

 

بهترین بانک از نظر اعطای وام در بهمن 1401

لیست بانکها درحال بروز رسانی است

روش شناسایی بهترین بانک

بانک‌ها از گذشته تا به امروز نقش پررنگی در مراودات مالی داشته‌اند. امروزه با اسامی مختلفی از بانک‌ها مواجه می‌شویم. بانک‌های دولتی یا خصوصی که هر کدام به نحوی با ارائه خدمات خود سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. در بین ویژگی‌هایی که برای مشتریان اهمیت دارد، برخی از آن‌ها بیشتر جلب توجه می‌کنند. برای مثال اهمیت تعدد شعب بانک ویژگی مهمی برای مشتریان است. تعداد شعب بیشتر، دسترس پذیری بانک را افزایش می‌دهد. امکان دریافت برخی از خدمات تنها با مراجعه حضوری به بانک میسر می‌شود. بنابراین نزدیکی مکان شعبه بانک مورد نظر در زمان لزوم، تاثیر زیادی در جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان خواهد داشت.

حضور پررنگ بانک‌ها به صورت فیزیکی اهمیت زیادی برای مشتریان دارد. با این حال امروزه تمایل افراد برای دریافت خدمات حضوری کمتر شده و تمایلات به سمت آنلاین شدن خدمات پیش می‌رود. این روزها اکثر بانک‌ها به صورت فیزیکی و آنلاین برای ارائه خدمات بانکی حضور دارند. خدمات آنلاین اغلب با استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی یا وب سایت‌ها ارائه می‌شود. بنابراین تکنولوژی نرم افزار مورد استفاده از بانک تاثیر زیادی در سرعت ارائه خدمات آنلاین خواهد داشت. بانک‌هایی که از نرم افزارهای به روز و کاربر پسند استفاده می‌کنند، جایگاه ویژه‌ای در بین مشتریان دارند. به همین دلیل قبل از انتخاب بانک مورد نظر از کارکرد خدمات اینترنت بانک، تلفنبانک و ... مطمئن شوید.

نقش پشتیبانی از مشتریان را در چک لیست انتخاب بانک خوب قرار دهید. این که برخورد پرسنل با مشتریان بانک چطور ارزیابی شود، تاثیر زیادی در جلب مشتریان جدید دارد. اما همانطور که اشاره کردیم، امروزه خدمات آنلاین طرفداران بیشتری دارد. بنابراین پشتیبانی آنلاین در کنار برخورد مناسب پرسنل شعب در انتخاب شما نقش خواهد داشت.

 

هنگام انتخاب بانک به دنبال چه چیزی باشیم؟

برخی از مشتریان بانکی به دنبال خدمات بانکی آنلاین از طرف بانک منتخب خود هستند. این که سقف پرداخت آنلاین در بانک چقدر است، کارمزد انتقال پول چند درصد محاسبه می‌شود، به روز رسانی اطلاعات به چه میزان سریع است، نرم افزار بانکی ارائه شده کاربرپسند و پیشرفته است یا خیر و یا این که امکان پرداخت آنلاین صورت حساب‌ها در بانک وجود دارد و ... از جمله مواردی هستند که برای این دسته از مشتریان اهمیت به سزایی دارد. فراموش نکنید که از ارتباط کامل بانک با شبکه شتاب مطمئن شوید تا امکان انتقال مبالغ به دیگر بانک‌ها فراهم باشد.

اما دسته دیگر از مشتریان به دنبال خدمات متفاوتی هستند. کارمزد خدمات بانکی کمتر، امکان دریافت وام با سود پایین و شرایط مناسب، سود سپرده بانکی بیشتر، اعطای اعتبار بانکی و ... از جمله موارد با اهمیت برای این دسته از مشتریان است. این دسته از مشتریان باید بررسی کنند که اعطای اعتبار بانکی در آینده منجر به پرداخت وام از طرف بانک شود. همچنین اگر طرفدار حساب روز شمار یا دیگر حساب‌های سودی هستید، می‌توانید از واریز سود سپرده به حساب مشتریان در زمان‌های تعهد شده توسط بانک جویا شوید. در صورتی که قصد سپرده گذاری برای دریافت سود دارید، به مدت زمان بلوکه شدن پول در حساب توجه کنید. حساب‌های بلندمدتی برای مدت طولانی امکان برداشت سرمایه را به صاحب حساب نخواهند داد. بنابراین تنها درصد بالای سود بانکی اهمیت ندارد. باید تمام جوانب را در نظر بگیرید.

به این ترتیب اگر به دنبال انتخاب بهترین بانک هستید، باید ابتدا انتظارات خود را مشخص کنید. اگر در دسته اول قرار می‌گیرید به دنبال بانک‌هایی باشید که خدمات آنلاین سریع و مناسبی ارائه می‌دهند. اگر در دسته دوم قرار می‌گیرید با تعیین اولویت خود به سراغ بانکی که در زمینه موارد عنوان شده بهترین خدمات را ارائه می‌دهد، بروید. در هر صورت می‌توانید بدون اتلاف وقت با مراجعه به ابتدای متن، لیست بهترین بانک ایران در مهر 1401 را بررسی کرده و بانک مورد نظر را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب کنید.

 

بانک‌های ایران چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

بانک‌ها خدمات متفاوتی به مشتریان ارائه می‌کنند. این مشتریان هستند که به تناسب نیاز خود از خدمات بانکی ارائه شده استفاده می‌کنند. در ادامه برخی از خدمات خاص بانکی را بررسی می‌کنیم:

 

چک

چک یکی از انواع خدمات بانکی بوده که در لغت به معنی سندی است که با استفاده از آن مبلغی از حساب بانکی شخص اول برداشت و به شخص دیگری حواله می‌شود. چک به عنوان جایگزینی برای پول نقد یا ضمانت حسن انجام کار استفاده می‌شود. این سند باید به محض ارائه به بانک نقد شود و در صورت عدم موجودی به اصطلاح برگشت داده شود. طی این گواهی می‌توان از طریق مراجع قانونی برای وصول وجه درج شده اقدام کرد.  چک بانکی انواع مختلفی دارد: چک عادی، چک تایید شده، چک تضمین شده، چک رمزدار و چک مسافرتی که در ادامه آن‌ها را مختصرا بررسی خواهیم کرد:

چک عادی: چک عادی ابزاری برای انتقال کل یا بخشی از وجوه نقد صاحب چک به شخص یا اشخاص دیگر است که قواعد صدور و نوشتار مخصوصی دارد. بدون رعایت این قواعد چک فاقد اعتبار خواهد بود.

چک تایید شده: چک تایید شده توسط شخص صادر شده و بانک مبلغ مندرج در برگه چک و وجه نقد را در حساب صادر کننده تایید می‌کند.

چک تضمین شده: این نوع چک بانکی نیز توسط شخص صادر شده و پرداخت وجه چک توسط بانک تضمین می‌شود.

چک رمزدار: این نوع چک به درخواست مشتری صادر شده و نوعی حواله است که به موجب آن، مبالغ می‌توانند بین بانک و حساب مشتری، جابه جا شوند.

چک مسافرتی: چک مسافرتی یا تراول چک یکی دیگر از انواع چک بانکی است که توسط بانک با درج مبلغ آن بر روی چک، صادر می‌شود.

 

کارت بانکی

کارت عابر بانک، کارت بانکی یا کارت نقدی کارتی است که از آن برای انجام عملیات دریافت وجه، انتقال وجه، دریافت اطلاعات مربوط به حساب بانکی، پرداخت قبوض، پرداخت اقساط وام و… استفاده می‌شود. از این دسته از کارت‌های الکترونیکی در دستگاه‌های خودپرداز استفاده شده که توسط بانک‌ها صادر می‌شوند تا سرعت انتقال وجه را به شکل چشمگیری افزایش دهند. با استفاده از کارت بانکی برای انجام خدمات بانکی تحت پوشش، نیازی به مراجعه به بانک نیست. علاوه بر این جلوگیری از اتلاف زمان در بانک، افزایش امنیت در نگهداری و انتقال پول نقد، کاهش هزینه چاپ اسکناس و ... نیز از دیگر مزایای استفاده از کارت بانکی است.

 

کارت به کارت

کارت به کارت یکی از روش‌های انتقال وجه بین افراد دارای حساب بانکی است که امروزه به دلیل سرعت انجام آن کاربرد بسیاری دارد. با استفاده از این خدمات مشتریان بانکی می‌توانند مبالغی را در بازه تعیین شده توسط بانک خود، به حساب شخصی حتی در بانک دیگر انتقال دهند. دستگاه خودپرداز، همراه بانک، اینترنت بانک‌ها، اپلیکیشن‌های موبایلی، کد دستوری  USSDو شعب بانک‌ها، هر کدام به نحوی امکان استفاده از خدمات کارت به کارت را برای مشتریان فراهم کرده‌اند.

 

سامانه ساتنا

ساتنا مخفف سامانه تسویه ناخالصی آنی است. سامانه ساتنا به منظور انتقال مبالغ کلان از حساب یک فرد به حساب شخص دیگری، ایجاد شده که نوع تراکنش آن به صورت فوری بوده و مدت زمان انتقال وجه در آن بین 2 ثانیه تا 20 دقیقه متغیر است. در این روش از انتقال وجه باید مبالغی بین 15 میلیون تا 50 میلیون تومان انتقال داده ‌شود.

 

سامانه پایا

پایا مخفف سامانه اتاق پایاپای الکترونیکی است. سامانه پایا مانند ساتنا است؛ با این تفاوت که برای انتقال مبالغ متفاوت در بازه گسترده‌تر از آن استفاده می‌شود. به کمک این سامانه مشتریان می‌توانند مبالغ را از حساب خود به حساب مشتریان دیگر حواله کنند. مبالغ مورد انتقال از طریق سامانه پایا حداقل 1 ریال تا حداکثر 99.999.99 تومان است. حواله‌های پایا در دو یا سه سیکل در طول شبانه روز تسویه می‌شود و به همین دلیل انتقال وجه با استفاده از این روش آنی نیست.

 

سخن پایانی

بانک یکی از اصلی‌ترین مراکز جذب و نگهداری سرمایه افراد و ارائه خدمات مالی است. امروزه بانکداری به سرعت، در حال تغییر است. به همین دلیل به خصوص با رقابتی شدن صحنه جذب مشتریان برای بانک‌ها، تکنولوژی پا به میان گذاشته و برای ارائه خدماتی بهتر با سرعت بیشتر در زمان کمتر، محصولات و خدمات جدیدی ایجاد کرده است. با وجود همه تبلیغاتی که از بانک‌های دولتی و خصوصی وجود دارد، برای انتخاب بانک خوب در دسترس بودن شعب، برخورد کارکنان، کارایی و کاربرپسندی اپلیکیشن موبایلی، سود بانکی بیشتر، هزینه خدمات کمتر، اعطای اعتبار، وام بانکی با سود کم و ... در درک عملکرد و جلب اعتماد و امنیت سرمایه‌گذاری مشتریان تاثیر زیادی دارد.

سوالات متداول

  • برای انتخاب بهترین بانک باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم؟

    بانک‌ها خدمات متفاوتی به مشتریان ارائه می‌کنند و در کنار آن هر کدام ممکن است ویژگی‌های خاصی داشته باشند. این مشتریان هستند که به تناسب نیاز خود از خدمات بانکی ارائه شده استفاده می‌کنند. نرخ سود حساب پس انداز، هزینه خدمات، برخورد پرسنل و کارکنان، خدمات بانک آنلاین، پشتیبانی آنلاین، شرایط اعطای اعتبار و وام و ... از ویژگی‌هایی هستند که برای انتخاب بانک یا موسسه مالی و اعتباری خوب باید بررسی کنیم. در متن مقاله تمام این ویژگی‌ها به تفصیل بررسی شده است.

  • آیا می‌توانیم از موسسات مالی و اعتباری نیز مانند بانک خدمات مالی دریافت کنیم؟

    موسسات مالی و اعتباری نیز خدمات مشابه بانک‌ها ارائه می‌دهند. البته دقت داشته باشید که در این راه باید مراقب پیشنهادهای وسوسه برانگیز برخی از موسسات اعتباری باشید که با وعده سود بیشتر افراد را به خود جذب کرده اما در نهایت به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند. برای سپردن سرمایه خود به این موسسات، باید ابتدا نسبت به شهرت موسسه مالی، سابقه و سال فعالیت آن، پرس و جو از مشتریان قدیمی و ... از امنیت آن مطمئن شد. حتما موسساتی را انتخاب کنید که تحت نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کنند. این موسسات معتبر بوده و به دلیل خصوصی بودن سودهایی بیشتر از سرمایه گذاری در بانک دولتی برای مشتریان در نظر می‌گیرد. البته در نهایت سرمایه گذاری در بانک‌های دولتی با وجود پرداخت سود کم برای حساب‌های بانکی، مطمئن و قابل اعتمادتر است.

  • کارت به کارت از طریق همراه بانک چگونه انجام می شود؟

    اپلیکیشن‌های همراه بانک‌ها توسط بانک‌های مختلف برای مشتریان ارائه می‌شوند. این برنامه‌ها اپلیکیشن‌هایی هستند که با در اختیار داشتن آن‌ها می‌توانید خدمات بانکی را بدون نیاز به مراجعه به بانک دریافت کنید. شما می توانید با نصب این اپلیکیشن‌ها روی گوشی هوشمند خود خدمات تحت پوشش را سریعتر و ساده‌تر دریافت کنید. یکی از امکانات اپلیکیشن بانک انتقال وجه آنلاین از طریق کارت بانکی است که با وارد کردن شماره کارت، رمز دوم، CVV2 و تاریخ انقضای کارت بدون نیاز به دستگاه عابر بانک امکان انتقال مبلغ وجود دارد.

تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش زهرا هادی زاده و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مطالب مرتبط