اسکالپ طلا در فارکس | بهترین استراتژی اسکالپ طلا

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
اسکالپ طلا در فارکس | بهترین استراتژی اسکالپ طلا
طلا از نمادهای معاملاتی سوداور و پر معامله در فارکس است. سرمایه گذار می‌تواند با بهره گیری از نوسانات کوتاه مدت قیمت این فلز گرانبها، سود قابل توجهی را از معاملات کسب کند. به همین دلیل اسکالپ طلا در فارکس یکی از روش‌های رایج و متداول در بین معامله گران شناخته می‌شود. به این ترتیب معامله گر می‌تواند در مدت زمانی کوتاه با ثبت معاملات متعدد، در جهت کسب سود اقدام می‌کند.
در اسکالپینگ معامله گر باید به سرعت در موقعیت‌های مختلف وارد یا از آن خارج شود، این موضوع نشان دهنده ریسک بالای این سبک معاملاتی است، اما همچنان می‌تواند در مقایسه با خطرات موجود در خرید و فروش فیزیکی طلا، انتخاب بهتری بوده و سود بیشتری برای سرمایه گذار به همراه داشته باشد.
 

اسکالپ طلا در فارکس

طلا، به دلیل نوسان قیمت، یک انتخاب ایده آل برای استراتژی‌های اسکالپینگ در فارکس محسوب می‌شود. در این روش معامله گر به منظور کسب سود از معاملات متعدد در بازه زمانی کوتاه اقدام می‌کند. این معاملات مستلزم سرعت عمل بالایی در ورود و خروج از معامله است و ممکن است هر معامله سود جزئی به همراه داشته باشد. اما مجموعه این مبالغ جزئی در معاملات متعدد، می‌تواند سود قابل توجهی برای معامله گر به همراه داشته باشد.
 

5 گام موثر برای داشتن بهترین استراتژی اسکالپ طلا 

علی رغم ریسک بالای اسکالپ طلا، معامله گران بسیاری به این روش معاملاتی تمایل دارند. به منظور آغاز این روش، مراحل زیر را دنبال کنید.
 • انتخاب بروکر، اولین قدم در اسکالپ طلا در فارکس است. اکثر بروکرهای فارکس، طلا را در نمادهای معاملاتی خود ارائه می‌دهند، اما نکته مهم این است که بروکری را انتخاب کنید که اسپرد رقابتی و کمیسیون پایین تری برای معاملات در نظر گرفته باشد. 
 • تجزیه و تحلیل بازار، گام بعدی پس از انتخاب بروکر است. استفاده از تحلیل تکنیکال برای شناسایی روند‌های کوتاه مدت و تغییرات قیمت در بازار، روش متداولی است که اسکالپرها برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می‌کنند. به این ترتیب نمودارها و شاخص‌ها برای شناسایی الگوها و روندهایی که می‌تواند در پیش بینی حرکات آتی قیمت موثرباشد، بررسی می‌شوند.
 • تحلیل‌های بنیادی و بررسی رویدادهای اقتصادی و سیاسی نیز از اقدامات مهمی است که اسکالپرها برای پیگیری قیمت طلا، مد نظر قرار می‌دهند. رویدادهای خبری و انتشار گزارش‌های اقتصادی از آن جهت اهمیت دارند که عامل موثری بر عرضه و تقاضای طلا هستند.
 • پس از تجزیه و تحلیل، نوبت ب شناسایی نقاط ورود به معامله و خروج از ان، می‌رسد. استراتژی‌های مختلفی برای تعیین نقاط ورود و خروج، توسط اسکالپر‌ها استفاده می‌شود. سطوح حمایت و مقاومت، خطوط رند، میانگین متحرک از جمله استراتژی‌های رایج برای این امر است. به علاوه تعیین حد سود و ضرر در معاملات نیز از جمله نکات مهمی است که برای کاهش ریسک و برداشت سود معامله باید مدنظر قرار گیرد.
 • نظم و تمرکز بالا، لازمه انجام معاملات اسکالپ طلا در فارکس است. اسکالپر باید به سرعت به معامله اقدام کرده و مدیریت ریسک موثری نیز برای معاملات داشته باشد. یک برنامه معاملاتی قوی و پایبندی به آن، از جمله ابزارهای مهمی است که می‌تواند کمک بسیار خوبی برای معامله گر، حتی در نوسانات شدید بازار، باشد. 
استراتژی‌های معتددی برای اسکالپ طلا در فارکس وجود دارد. انتخاب بهترین استراتژی اسکالپ طلا به عوامل مختلفی از جمله شاخص‌ها تکنیکال و ابزارهای تحلیل، تایم فریم انتخابی، وابسته است. ممکن است اسکالپر در شرایطی به استفاده از ترکیبی از استراتژی‌های مختلف، تصمیم گیری کند. در ادامه به نمونه ای از استراتژی‌های رایج اسکالپ طلا اشاره می‌کنیم.

مزایای استراتژی اسکالپینگ طلا

 • در اسکالپینگ معامله گران با اجرای سریع معاملات، از حرکات کوچک قیمت در بازار طلا بهره مند می‌شود.
 • اجرای صحیح اسکالپینگ، می‌تواند به بازده قابل توجهی منجر شود.
 • معامله گر می‌تواند با تخصیص درصد کمی از سرمایه، ریسک معاملات را محدود کند.

معایب استراتژی اسکالپینگ طلا

 • تعدد معاملات، با پرداخت کارمزدها و اسپردهای قابل توجهی همراه است که هزینه معاملاتی را افزایش می‌دهد.
 • نیاز به توجه و تمرکز مداوم در اسکالپینگ، خستگی ذهنی به همراه دارد.
 • اجرای معاملات سریع، ممکن است در هر معامله سود جزئی و محدودی را عاید معامله گر کند.
 

 اندیکاتورهای متداول در اسکالپینگ طلا

اندیکاتورها ابزارهای تسهیل کننده فرایند تجزیه و تحلیل در فارکس هستند. از جمله اندیکاتورهای رایج مورد استفاده اسکالپر‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
 1. میانگین‌های متحرک: شاخصی متداول برای شناسایی جهت روند و نقاط ورود و خروج احتمالی است. 
 2. RSI: شاخصی برای اندازه گیری قدرت روند است و در شناسایی نقاط اشباع خرید و فروش و نقاط مناسب ورود و خروج، بکار می‌رود. 
 3. باندهای بولینگر: شاخص نوسان است، دو مرز بالایی و پایین در باندهای بولینگر، محدوده قیمت دارایی را در یک بازه زمانی نشان می‌دهد. این اندیکاتور مناسب شناسایی سطوح حمایت و مقاومت است. خروج قیمت از باند‌های بولینگر، می‌تواند نشانه ای از معکوس شدن روند باشد. در این شرایط فیبوناچی اصلاحی می‌تواند ابزار مناسبی برای تجزیه و تحلیل باشد.
 4. فیبوناچی ریتریسمنت، در شناسایی نقاط ورود و خروج احتمالی در حرکات اصلاحی روند، مفید است. 
 

بهترین زمان اسکالپ طلا در فارکس

طبیعتا بهترین زمان معامله در فارکس، ساعاتی است که حجم معاملات و نقدینگی به بیشترین رقم می‌رسد. این ویژگی تنها در ساعاتی اتفاق می‌افتد که بیش از یک بازار، به طور همزمان در فارکس فعال هستند. معاملات طلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توان گفت بهترین زمان برای اسکالپ طلا، ساعات همپوشانی دو بازار، در فارکس است. ساعات فعالیت دو بازار لندن و نیویورک، به دلیل گردش بیشترین جریان نقدینگی در فارکس و بالاترین حجم معاملات روزانه، می‌تواند زمانی ایده آل برای معاملات اسکالپ باشد.
 

سخن پایانی

اسکالپ طلا در فارکس، استراتژی رایج معاملاتی برای معامله گران کوتاه مدت محسوب می‌شود. اسکالپرها برای کسب سودی قابل توجه در مدت زمانی کوتاه، به اجرای معاملات متعدد اقدام می‌کنند. در این استراتژی سرعت عمل، نظم و تمرکز کامل، از پارامترهای مهم موفقیت محسوب می‌شود. طرح پلن معاملاتی و پایبندی به ان، پیگیری و رصد بازار با انواع ابزارهای تحلیل تکنیکال و پیگیری رویدادهای اقتصادی و سیاسی می‌تواند تاثیر قابل توجهی در اسکالپینگ طلا داشته باشد. 
با توجه به اینکه استراتژی اسکالپ معاملاتی سریع و متعدد را ایجاب می‌کند، اجرای تکنیک‌های مدیریت ریسک در این معاملات ، به منظور کاهش ضرر‌های احتمالی و کسب سود‌های جزئی از حرکات کوچک بازار، بیش از پیش مشهود است.
 
منابع ترجمه :

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.