نحوه استیک (staking) کردن نات کوین

بروزرسانی در8 خرداد 1403
نحوه استیک (staking) کردن نات کوین
با استیک نات کوین کسب درآمد غیرفعال داشته باشید! در این مقاله به چیستی استیک نات کوین و راهنمای گام به گام نحوه استیکینگ این ارز می‌پردازیم.

برای استیک کردن بازی تلگرامی نات کوین، ابتدا باید کیف پول و یا پلتفرم مناسبی برای عملیات استیکینگ انتخاب کنید. قبل از هر چیز، مطمئن شوید که کیف پول یا پلتفرمی که انتخاب می‌کنید، قابلیت استیک کردن نات کوین را داشته باشد. اگر نات کوین را در صرافی ها خریداری کرده اید، می توانید آن را به ولت تراست ولت منتقل کنید. اما اگر بازی تلگرامی نات کوین را نگهداری کرده اید، می توانید با کیف پول تونکیپر عملیات استیکینگ آن را انجام دهید. اگر مایل به نگهداری نات کوین هستید، با ما تا انتهای این مقاله از نظارت همراه باشید تا به طور کامل با نحوه استیک کردن نات کوین آشنا شوید.

استیک نات کوین 

استیکینگ یک مفهوم مرتبط با رمز ارز  نات کوین است. استیکینگ به معنای نگهداری یا قفل کردن توکن NOT به منظور حمایت از شبکه آن است. افرادی که استیکینگ انجام می‌دهند به عنوان "استیکرها" شناخته می‌شوند که برای انجام این کار از واحد نات کوین استفاده می‌کنند. عملیات استیکینگ نات کوین از اردیبهشت ماه 1403 شروع شده و همه معامله گران می توانند این ارز را از صرافی های مختلف خریداری کرده و در کیف پول های اختصاصی (تراست ولت، ترزور و نات کوین) استیک کنند.

نحوه استیک نات کوین

برای استیک کردن نات کوین در صرافی های بایننس، بای بیت و اوکی ایکس، ابتدا باید در آن ها ثبت نام کرده و حساب کاربری بسازید، سپس توکن نات کوین را استیک کرده و به کیف پول اختصاصی خود منتقل نمائید.
صرافی هایی که استیک نات کوین را ارائه می دهند، عبارتند از:

 • صرافی بایننس (Binance) امکان استیک نات کوین را با استیک کردن ارزهای BNB و FDUSD در استخرهای جداگانه فراهم کرده است.
 • در صرافی بای بیت (BYBIT) کاربران می توانند نات کوین را با قیمت 0.009 تا 0.01 دلار استیک کنند.
 • صرافی OKX از 13 تا 20 می (24 تا 31 اردیبهشت) به هولدرهای تون کوین اجازه می‌دهد تا TON را استیک کرده و در مقابل نات کوین را به عنوان پاداش دریافت کنند.
 • صرافی های ایرانی بیت پین (BIT PIN) و رمزینکس (Ramzinex) نیز نات کوین را لیست کرده اند.

مراحل استیک کردن نات کوین

از آن جایی که دسترسی ایرانی ها به صرافی های خارجی محدود شده و امکان احراز هویت در صرافی های بایننس و بای بیت برای ایرانیان وجود ندارد، پیشنهاد می شود که از کیف پول تونکیپر برای استیک کردن نات کوین استفاده کنید.

مراحل استیک کردن نات کوین در تونکیپر به شرح زیر است:

 1. برای این منظور، ابتدا کیف پول Tonkeeper را از گوگل پلی دانلود کرده و نصب می کنیم، در این مرحله رمز ورود به کیف پول را تعیین کنید. سپس مراحل زیر را طی نمائید:
  در پلتفرم تلگرام، به ربات بازی نات کوین به آدرس Notcoin_bot بروید و بر روی گزینه Check the results کلیک کنید.
      از فهرست باز شده، بر روی گزینه Connect Wallet کلیک کرده و سپس در صفحه جدید از بین کیف پول های نمایش داده شده، ولت Tonkeeper را انتخاب کنید.
      سپس بر روی گزینه open Wallet in telegram کلیک نمائید. 
      در این مرحله برنامه نات کوین به طور خودکار به کیف پول تونکیپر متصل می‌شود.
 2. پس از باز شدن ولت تونکیپر، رمز ورود خود را وارد کنید، سپس Connect Wallet را زده تا این دو برنامه به یکدیگر متصل شوند.
      در این مرحله، برنامه نات کوین در تلگرام باز می شود و برای استیکینگ (به مدت 30 روز) و انتقال آن بر روی آیکون (↑) فلش کلیک کنید؛ در صورت استیک، توکن نات کوین به مدت یک ماه  قفل می شود.
 3. در صفحه جدید، بر روی Level Up earn more کلیک کرده و از پایین صفحه روی Continue بزنید.
 4. برای استیک کردن نات کوین بر روی گزینه Stake for 30 days کلیک کرده و در نهایت بر روی I confirm بزنید.

گفتنی است!

در بین کیف پول های ارائه شده، برای نات کوین تلگرام ولت های دیگری نیز وجود دارد. ولت تلگرام برای ایرانیان تحریم شده است و غیر قابل دسترسی است.

پاداش استیک نات کوین

پاداش استیک نات کوین ، مبلغی است که به ازای قفل کردن توکن‌های نات کوین خود برای مدت زمان مشخص و کمک به تامین امنیت و ثبات شبکه Notworld، دریافت می‌کنید. هرچه مدت زمان استیک بیشتر باشد، نرخ پاداش نیز بیشتر خواهد بود. همچنین، هرچه تعداد توکن‌های قفل شده بیشتر باشد، پاداش دریافتی بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، برنامه‌های استیک نات کوین با نرخ پاداش متفاوت وجود دارند.

دوره های استیک نات کوین

برای استیکینگ نات کوین ، دوره های مختلف با نرخ پاداش‌ها و شرایط متفاوتی وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به نیاز و میل خود، از بین این دوره‌ها دست به انتخاب بزنید. در حال حاضر دوره های استیک نات کوین در سه دسته اصلی قرار دارند که عبارتند از:

 1. دوره برنز: مدت زمان قفل توکن‌ها 30 روز و نرخ پاداش سالانه 10% می‌باشد.
 2. دوره نقره‌ای: مدت زمان قفل توکن‌ها 90 روز و نرخ پاداش سالانه 15% است.
 3. دوره طلایی: مدت زمان قفل توکن‌ها 180 روز و نرخ پاداش سالانه 20% است.

علاوه بر مدت زمان قفل توکن‌ها و نرخ پاداش موارد دیگر از جمله، برنامه‌های تشویقی، قابلیت براشت و اعتبار پلتفرم نیز در انتخاب دوره استیکینگ نات کوین دارای اهمیت هستند. 

جمع بندی
در این مقاله با نحوه استیک کردن نات کوین به طور کامل آشنا شدیم. با توجه به فرآیند سرمایه ‌گذاری در این توکن، کاربران خرد می‌توانند در کارکرد شبکه نات کوین سهیم شوند و بسته به میزان دارایی خود به کسب سود بپردازند. استیک کردن (Staking) در نات کوین به معنای نگهداری و قفل کردن توکن ‌های NOT برای حمایت از امنیت شبکه و در عوض دریافت پاداش است.
برای استیک کردن نات کوین، می‌توانید از کیف پول ‌ها و یا پلتفرم‌ های مختلفی مانند بایننس، بای بیت و اوکی ایکس استفاده کنید.

سوالات متداول

استیک نات کوین به معنای نگهداری و سرمایه‌گذاری در توکن NOT است. در واقع، این فرآیند به عملکرد بهتر شبکه نات کوین کمک می‌کند و در ازای حمایت از شبکه، پاداشی در قالب توکن ‌های NOT به معامله گران داده می شود.
معامله گران از صرافی های خارجی بایننس، بای بیت و اوکی ایکس می توانند نات کوین را معامله و استیک کنند. همچنین، صرافی های ایرانی رمزینکس و بیت پین نیز نات کوین را به لیست رمز ارزهای خود اضافه کرده اند.
از بهترین کیف پول ها برای نگهداری نات کوین می توان به موارد زیر اشاره کرد: ● کیف پول متامسک (Metamask)؛ ● کیف پول تراست والت (Trust Wallet)؛ ● کیف پول آرجنت (Argent)؛ ● کیف پول کریپتو دات کام (Crypto.com)؛ ● کیف پول ایدو (Eidoo)؛ ● اج (Edge)؛
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.