راه‌های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال

فهرست مطالب
  1. معامله گری
  2. سرمایه گذاری بلند مدتی
  3. استخراج و راه اندازی فول نود
  4. سپرده گذاری
  5. آربیتراژ
  6. ایردراپ و عرضه های اولیه
  7. بازی های متاوری
  8. دریافت بونوس

 

1. معامله گری

یکی از راه های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال معامله گری است. معامله گر به کسی گفته میشود که در بازار های مالی چه برای خودش و چه از طرف شخص یا موسسات، دارایی های مختلفی از جمله جفت ارز های فارکس، ارز های دیجیتال، اوراق بهادار و کالا را خرید و فروش و از نوسانات قیمتی موجود سود کسب میکند.

لازمه معامله کردن در بازار، یادگیری علم تحلیل تکنیکال است و باید از منابع یا اساتید معتبر آموزش دید و پس از کسب تجربه کافی میتوان ترید را شروع کرد.
البته میتوان از سیگنال ها و کپی ترید استفاده کرد که نیازی به یادگیری هم نیست ولی باید در پیدا کردن تحلیلگر و مشاوران سرمایه گذاری نهایت دقت را به خرج داد تا دچار زیان نشویم.
این کار به عنوان شغل دوم توصیه میشود و علاوه بر سود های زیاد ریسک هم دارد.

 

2. سرمایه گذاری بلند مدت

در جامعه ارز دیجیتال ما به سرمایه گذاری و نگهداری بلند مدت سهام یا ارز هولد Hold میگوییم. روش مناسبی برای افرادی که زمان کافی برای ترید ندارند و میخواهند در بازه طولانی مدت سود خوبی را کسب کنند.
در این روش هم بهتر است آموزش ببینیم ولی برعکس معامله گری کوتاه مدت اجباری نیست و بیشتر بر اساس فاندامنتال است.
تصویر زیر مربوط به حالت های مختلف بازار و واکنش سرمایه گذاران بلند مدت است.

مسیر سخت معامله گری

3. استخراج و راه اندازی فول نود

در بازار ارز دیجیتال الگوریتم  یکسری از ارز ها اجماع اثبات کار Pow است و با استخراج از طریق دستگاه های ماینر امنیت و پردازش شبکه را تامین میکند.
در کل استخراج با وجود هزینه دستگاه ماینر، تعمیرات و مصرف برق سودآوری خیلی خوبی دارد که این سود بسته به سختی استخراج و میزان رشد قیمتی ارز متغیر است.

 

4. سپرده گذاری

همانطور که امکان سپرده گذاری در بانک وجود دارد و طبق نرخ مصوب شده سود دریافت میکنیم در بازار ارز دیجیتال هم میتوانیم داخل پلتفرم های معتبر وام دهی dao که غیر متمرکز هستند و با سرمایه ای که داریم ارز های الگوریتم pos را سپرده گذاری کنیم و طبق قرارداد های مختلف سود کسب کنیم.
استیک stake، کشت farm و وثیقه گذاری lending انواع سپرده گذاری هستند.

 

5. آربیتراژ

در این روش تعداد افراد محدودی به دنبال اختلاف قیمت ارز های دیجیتال در پلتفرم های مختلف هستند.
آنها یک ارز دیجیتال را از یک پلتفرم ارزان خریده و با انتقال به پلتفرمی دیگر آنرا گرانتر به فروش میرسانند، حاصل اختلاف قیمتی و سودی که بدست می آید میشود درآمد فرد از آربیتراژ گیری.
به عنوان مثال : فرض کنید فردی با میزان سرمایه 100 دلار در صرافی نوبیتکس ارز ترون trx را به قیمت 0.07 خریده و با تحقیق و بررسی متوجه میشود قیمت همین ارز در صرافی کراکن 0.08 است و او با انتقال ارز به آن صرافی اقدام به فروش میکند و یک سود 14 درصدی را از آن خود میکند، یعنی 14 دلار سود ناخالص که اگر با شبکه مناسب انتقال داده باشد حدودا 12 دلار سود خالص میشود.

 

6. ایردراپ و عرضه های اولیه

یکی از روش های فاندامنتالی بازار ارز دیجیتال جهت کسب درآمد ایردراپ و عرضه های اولیه است.
همانطور که در بورس ایران شرکت ها برای ورود به بازار و تبدیل به سهامی عام ابتدا با قیمت ارزان تر جهت جذب سرمایه عرضه اولیه ipo میشوند، در بازار ارز دیجیتال هم ما با این مسئله سر و کار داریم و کمپانی ها یا افراد برای جذب سرمایه و حمایت از بازار توکن بومی خود به یکی از چهار حالت ico، ido، ieo و igo طی مراحلی ایردراپ پاداش میدهد و یا با قیمت ارزان تر طی چند راند سکه های خود را پیش فروش میکند.

 

7. بازی های متاورس

ما در صنعت متاورس دو نوع بازی داریم، یکی گیمینگ ساده با سرمایه اولیه و اندک میتوان از طریق ساخت و ساز، مبارزات و… کسب درآمد کرد.
یکی هم play to earn که با راه رفتن و ورزش کردن میتوان پول درآورد.
همچنین شما میتوانید از طریق یکسری پلتفرم ها زمین مجازی خرید و فروش کنید که یک تجارت الکترونیک نوین است و توجه سرمایه گذاران را امروزه به خود جلب کرده است.

 

8. دریافت بونوس

اگر سرمایه ای برای فعالیت داخل بازار ارز دیجیتال ندارید پیشنهاد میشود شبکه های اجتماعی صرافی های ایرانی و خارجی را دنبال کنید تا از جشنواره هایی که میگذارند بی خبر نمانید. معمولا جوایز و بونوس ها از طریق زیر مجموعه گیری و یا احراز هویت به کاربران اهدا میشود.
حتما توجه داشته باشید که اکانت صرافی و یا حساب بانکی خود را در اختیار افراد سودجو با وعده پورسانت زیاد قرار ندهید چرا که یک کلاهبرداری جدید است و از این طریق با مسئولیت قربانی های بی اطلاع پولشویی های متعددی انجام میشود.
همچنین فعالیت و سرمایه گذاری در سایت های پانزی و شرط بندی اصلا توصیه نمیشود.

نویسنده: هادی بهرامی
20 شهریور 1402
آخرین بروزرسانی: مجید عزیززاده
2 هفته پیش