7 فرصت سرمایه گذاری در دبی 2024

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
7 فرصت سرمایه گذاری در دبی 2024

رشد اقتصادی پایدار دهه‌های اخیر، افراد بسیاری را به سرمایه گذاری در دبی جذب کرده است. فرقی نمی‌کند جذابیت املاک، زرق و برق طلا، دقت فارکس یا ثبات اوراق قرضه دولتی نظر شما را جلب کرده باشد، دبی خود را به عنوان فرصتی ایده ال در میان ناپایداری‌های اقتصاد جهانی، نمایان کرده است. 

 

فرصت‌های سرمایه گذاری در دبی

 

املاک و مستغلات

املاک یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها و محبوب ترین راه‌ها برای سرمایه گذاری در اقتصاد دبی است. بازار املاک و مستغلات دبی، به عنوان مظهر یک سبک زندگی مجلل شناخته می‌شود. در این بازار پر زرق و برق، املاک با کیفیت بالا برای دفاتر، هتل‌ها، خانه‌ها ارائه می‌شود و این دلیل شهرت امارات متحده عربی به عنوان مرکز سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. بازار املاک در امارات با رشد مداوم قیمت‌ها روبروست و فرصتی مناسب را برای خارجی‌ها و مهاجران برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مجلل فراهم کرده است.

 

سهام

اگر در جستجوی روشی برای ایجاد ثروت هستید، سرمایه گذاری در سهام گزینه خوبی است. خرید سهام کوچک در یک شرکت سهامی عام تمام چیزی است که برای سرمایه گذاری در سهام لازم است. سرمایه گذاری در سهام به این دلیل انجام می‌شود که افراد انتظار دارند در آینده عملکرد شرکت بهبود یافته و قیمت آن افزایش یابد. 

برای سرمایه گذارانی که درک خوبی از عملکرد شرکت دارند، بازار سهام بهترین مکان برای سرمایه گذاری است. اگر ریسک پذیر هستید و در تحقیق مهارت خوبی دارید، می‌توانید با سرمایه‌گذاری در سهام درآمد زیادی کسب کنید.

 

اوراق قرضه دولتی

سازمان اوراق قرضه دبی مسئول اوراق قرضه دولتی در دبی است. نیروی محرکه این سازمان در دست دولت دبی، با مالکیت 50 درصدی آن است.

برنامه ای منطبق با شرع توسط این سازمان ارائه شده است. این برنامه به افراد اجازه می‌دهد تا در اوراق قرضه سرمایه گذاری کنند و از سود آنها بهره مند شوند. مردم می‌توانند نرخ‌های بهره سالانه ای دریافت کنند که معمولاً بالاتر از نرخ‌های ارائه شده توسط بانک‌ها است. بررسی سابقه این اوراق نشان می‌دهد که اوراق قرضه ملی تاکنون سود زیادی برای سرمایه گذاران به همراه داشته است.

به دلیل اینکه طرح‌های دولتی بدون ریسک و قابل اعتماد هستند، سرمایه گذاری در طرح‌های دولتی ترجیح داده می‌شود. اوراق قرضه ملی نوعی سرمایه گذاری است که در آن مبلغ قابل توجهی را سرمایه گذاری می‌کنید و نرخ بازدهی بالایی کسب می‌کنید.

 

صندوق سرمایه گذاری مشترک

یکی دیگر از گزینه‌های جذاب سرمایه گذاری در دبی، صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک است. اگر مهارت لازم برای درک بازار سهام و زمان لازم برای پیگیری آن را ندارید، این صندوق‌ها می‌توانند  گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. صندوق سرمایه گذاری مشترک یکی از مطمئن ترین گزینه‌های سرمایه گذاری است و روشی کم هزینه برای سرمایه گذاری در طیف متنوعی از اوراق بهادار فراهم می‌کند.

صندوق سرمایه گذاری مشترک از تجمیع سرمایه تعداد زیادی سرمایه گذار تشکیل می‌شود. این سرمایه توسط مدیران حرفه ای، در اوراق قرضه، ابزارهای بازار‌های مالی، سهام و سایر اوراق بهادار، سرمایه گذاری می‌شود. سود حاصل از این سرمایه گذاری متعاقباً بین همه سرمایه گذاران تقسیم می‌شود.

 

طلا

دبی به "شهر طلا" معروف است و سرمایه گذاران طلا را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. طلا در دبی ارزش بیش از یک کالای تزئیناتی دارد. در این شهر افراد به صورت سکه، شمش و صندوق، می‌توانند در طلا سرمایه گذاری کنند.

بسیاری از سرمایه گذاران در سراسر جهان، طلا به عنوان بهترین روش سرمایه گذاری در دبی شناخته می‌شود. ویژگی‌های منحصر به فرد طلا آن را به یک پوشش تورمی خوب تبدیل می‌کند. نقدینگی بالای آن نیز آن باعث می‌شود به عنوان یکی از بهترین ابزارهای سرمایه گذاری برای افراد از طبقات مختلف شناخته شود.

 

فارکس، ارز دیجیتال و ETF‌ها

روش محبوب دیگر سرمایه گذاری در دبی، فارکس است. با تجارت فارکس، سرمایه گذاران ارزهای بین المللی را با هدف کسب سود معامله می‌کنند. در امارات از معاملات فارکس مالیات دریافت نمی شود. این موضوع جذابی برای بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران فارکس است. 

روش محبوب معاملات فارکس در دبی، معاملات اسپات است. روشی برای خرید و فروش دارایی‌ها با نرخ فعلی بازار که محبوبیت زیادی در بین دی تریدرها دارد. در این روش معامله گران روزانه می‌توانند موقعیت‌های کوتاه مدت بدون تاریخ انقضا را باز کنند.

یکی دیگر از مقاصد سرمایه گذاری در دبی، ارزهای دیجیتال است. ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر توجه سرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب کرده است. برای سرمایه گذارانی که حاضر به تحمل ریسک در ازای بازده احتمالی بسیار زیاد هستند، ارزهای دیجیتال می‌توانند گزینه جذابی برای سرمایه گذاری باشند. 

ETF مجموعه ای از اوراق بهادار مختلف مانند سهام، اوراق قرضه و کالاهایی است که در بورس اوراق بهادار به صورت واحد معامله می‌شوند. از جمله مزایای ETF‌ها می‌توان به  هزینه‌های پایین تر، سهولت معامله و کارایی مالیاتی اشاره کرد.

خرید ETF به معنای سرمایه گذاری در عملکرد یک بخش بازار خاص است. ETF‌های مختلف در بخش‌های وسیعی از دارایی‌ها مانند شرکت‌های بزرگ، فلزات گرانبها، املاک و مستغلات و غیره سرمایه گذاری می‌کنند.

 

راه اندازی کسب و کار در دبی

برای سرمایه گذاری در دبی می‌توانید کسب و کار خود را در این شهر راه اندازی کنید. به طور کلی، شرکت‌ها یا به صورت انشور یا در هر یک از مناطق آزاد اقتصادی امارات ثبت می‌شوند. به این ترتیب، سرمایه گذاری در یک کسب و کار موجود تحت شرایط و ضوابط محل ثبت شرکت فعالیت خود را اغاز می‌کنند.

 

چرا سرمایه گذاری در دبی

در دهه‌های اخیر دبی جایگاه محکمی را به عنوان یک پایگاه اقتصادی جهانی برای خود ثبت کرده است و به یک مرکز تجاری بین المللی تبدیل شده است. در ادامه به دلایلی اشاره می‌کنیم که چرا سرمایه گذاری در دبی، یک سرمایه گذاری سوداور است.

 

موقعیت استراتژیک

دبی در منطقه تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد و این موقعیت جغرافیایی امتیازی است که باعث تقویت تجارت دبی شده و به عنوان یک قطب مهم اقتصادی جهانی شناخته می‌شود. دبی در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و به طرز ماهرانه ای از این موقعیت برای ایجاد زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل برتر استفاده کرده است. بنادر پویا و فرودگاه‌های شلوغ این شهر ساحلی، ارتباط با بازارهای جهانی را تسهیل کرده و دسترسی به بسیاری از فرصت‌های سرمایه گذاری را فراهم می‌کند.

 

چشم انداز رشد آتی

با تمرکز دبی بر تنوع و نوآوری، انتظار می‌رود به رشد اقتصادی خود ادامه دهد. موقعیت استراتژیک این شهر در تقاطع مسیرهای مهم تجاری جهان، آن را به مرکزی ایده آل برای تجارت بین المللی تبدیل کرده است. دولت با تمرکز بر توسعه بخش‌های مهم، مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و انرژی‌های تجدید پذیر، رشد اقتصادی پایدار در بلندمدت را دنبال می‌کند. به علاوه برای حمایت از گسترش صنایع و فناوری‌های جدید، سرمایه گذاری‌های بسیاری در طرح‌های تحقیق توسعه انجام می‌دهد.

 

گردشگری

گردشگری در دبی چیزی بیش از مکان‌های دیدنی آن است. مراکز خرید مجلل مانند دبی مال و مرکز خرید امارات، جایی که بوتیک‌های سطح بالا، برندهای برتر و مارک‌های انحصاری در کنار هم قرار می‌گیرند تا بهشتی را برای علاقه‌مندان به مد ایجاد کنند.

در دبی اشپزی صحنه متنوعی را ارائه می‌دهد، رستوران‌های ستاره‌دار میشلین، بازارهای غذای خیابانی پر جنب و جوش، و تجربه‌های منحصر به فرد غذاخوری، که هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. برای ماجراجویان نیز دبی زمین بازی هیجان انگیز است. از سافاری‌های هیجان انگیز در صحرا و تپه‌های شنی گرفته تا ورزش‌های آبی در امتداد سواحل بکر، اسکی و چتربازی بر فراز نخل جمیرا، به شهرت دبی به عنوان قطب هیجان و سرگرمی، افزوده است.

دبی در فرهنگ و بزرگداشت میراث خود نیز حرفی برای گفتن دارد. منطقه تاریخی الفهیدی، با معماری سنتی برج بادی و موزه دبی، نگاهی اجمالی به گذشته شهر دارد. در همین حال، منطقه هنری Alserkal Avenue و جشنواره‌های فرهنگی مختلف، صحنه‌ای از هنر معاصر پر جنب و جوش را به نمایش می‌گذارند که ترکیبی هماهنگ از سنت و مدرنیته را تقویت می‌کند.

 

کیفیت زندگی

کیفیت بالای زندگی در دبی بسیار فراتر از زیرساخت‌های شگفت انگیز، امکانات مراقبت‌های بهداشتی و سیستم آموزشی آن است. این شهر یک تجربه ای از یک زندگی کامل را ارائه می‌دهد که شامل غنای فرهنگی، تنوع تفریحی و تمرکز قوی بر امنیت است.

به علاوه، محیط جهانی دبی یک صحنه اجتماعی پر رونق را تضمین می‌کند و همه چیز را از مناطق خرید لوکس و مکان‌های غذاخوری نفیس گرفته تا تجربیات ورزشی و فرهنگی پرماجرا ارائه می‌دهد و بر جذابیت‌های سرمایه گذاری در بی می‌افزاید. 

از نظر مراقبت‌های بهداشتی، دبی بر گسترش بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی پیشرفته تمرکز دارد و مراقبت‌های پزشکی پیشرفته را ترویج می‌کند. توجه به سلامت با پارک‌ها، فضاهای تفریحی و امکانات ورزشی متعدد تکمیل می‌شود و زندگی فعال و سالم را برای ساکنان فراهم می‌کند. سیستم آموزشی این شهر مطابق  با بسیاری از مدارس و دانشگاه‌های بین المللی طراحی شده که آموزش در سطح جهانی را در یک محیط چند فرهنگی ارائه می‌دهند.

 

زیرساخت در کلاس جهانی

تلاش بی وقفه دبی به توسعه و حفظ زیرساخت‌های کلاس جهانی در سیستم‌های حمل و نقل، انرژی و مخابرات، موقعیت آن را به عنوان یک مکان ایده آل برای مشاغل و سرمایه گذاران تثبیت کرده است. املاک مسکونی و تجاری در این شهر رشد روزافزونی را تجربه می‌کنند.  این تحولات در املاک مسکونی و تجاری دبی را به عنوان شهری به نمایش می‌گذارد که نه تنها با نیازهای در حال تغییر ساکنان و مشاغل خود سازگار است، بلکه به طور فعال آینده زندگی شهری را شکل می‌دهد. رویکرد دبی به زیرساخت‌های کلاس جهانی، در حمل و نقل، انرژی و املاک و مستغلات، این شهر به عنوان پیشرو جهانی در پرورش محیطی قرار می‌دهد که در آن مشاغل رونق می‌گیرند، ساکنان از کیفیت بالای زندگی بهره مند هستند و سرمایه گذاران به فرصت‌های متنوع در بخش‌های مختلف دسترسی دارند.

 

امنیت و ثبات

امنیت و ثبات، پارامتر اساسی در جذابیت مقصد سرمایه گذاری برتر دبی هستند. دبی به‌عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود. نرخ جرم و جنایت پایینی دارد، رفاه ساکنان خود را تضمین می‌کند و فضایی امن را برای مشاغل و سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند. تمرکز بر امنیت، فراتر از حد معمول رفته و محیطی را ایجاد می‌کند که افراد و شرکت‌ها می‌توانند با خیالی آسوده رشد کنند.

ثبات سیاسی دبی علاوه بر سابقه امنیت عالی، موقعیت آن را به عنوان یک مرکز قابل اعتماد برای سرمایه گذاری در دبی را تقویت می‌کند. در این شهر محیطی از تداوم سیاسی و حکمرانی مؤثر حکمفرما است و زیرساختی محکم برای رشد اقتصادی پایدار فراهم می‌کند. این ثبات سنگ بنای ایجاد اعتماد سرمایه‌گذاران است و به آنها اطمینان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌هایشان در برابر ناپایداری‌های همراه با تغییرات سیاسی در مناطق دیگر، محافظت می‌شود.

 

ویزا‌های متنوع

انواع مختلفی از ویزا مطابق با نیاز‌های مختلف، در امارات متحده عربی معرفی شده است. این تنوع جذب استعداد‌ها، نیروهای متخصص و سرمایه گذاری در بی را تسهیل می‌کند. اولین گزینه ایده آل، ویزای طلایی 10 ساله است که اقامت طولانی مدت و مزایای بی شماری را به سرمایه گذاران و کارآفرینان اعطا می‌کند و سهم قابل توجهی در رشد بازار املاک دبی دارند. این ویزا تشویقی برای سرمایه گذاری پایدار، ارتقای ثبات اقتصادی و تقویت روابط بلندمدت بین این کشور  و سرمایه گذاران بین المللی است.

ویزای طلایی 5 ساله و ویزای سرمایه گذار ملکی 5 ساله گزینه‌های جذاب دیگری به سرمایه گذارانی ارائه می‌دهد که با هدف کوتاه مدت و در عین حال بهره مندی از مزایای اقامت به دبی قدم می‌گذارند. ویزای امارات متحده عربی بازنشستگان، کارمندان و دانشجویان را فراموش نکرده است.

 

بازده بالا اجاره املاک

افزایش مداوم قیمت املاک دبی نشان دهنده رشد اقتصادی قوی این شهر است. طرح جامع شهری 2040 دبی، ابتکاری از توسعه پایدار و نوآوری، چشم انداز سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را بیش از پیش تقویت می‌کند. محیط جهانی شهر، گروه بزرگی از مهاجران، کارآفرینان و متخصصان را به خود جذب می‌کند. این موضوع افزایش تقاضا برای اقامتگاه با کیفیت را در پی دارد. ثبات، امنیت و امکانات درجه یک دبی، این شهر را به مقصدی ایده آل برای اقامت کوتاه مدت و بلندمدت تبدیل کرده است که در نتیجه آن تقاضا برای اجاره املاک افزایش می‌یابد.

 

مالیات

سیستم مالیاتی متمایز جهانی دبی، جذابیت دیگری برای سرمایه گذاری در دبی است. در این سیستم، مالیات بر درآمد شخصی یا دارایی وجود ندارد و سرمایه گذاران می‌توانند بخش قابل توجهی از درآمد خود را حفظ کنند. این مزیت به ویژه در بازار املاک و مستغلات دبی مفید است، جایی که فقدان مالیات بر درآمد شخصی و دارایی منجر به افزایش نقدینگی برای سرمایه‌گذارانی می‌شود که می‌خواهند از فرصت‌های سرمایه‌گذاری پررونق استفاده کنند.

 

سیاست‌های تجارت دوستانه

تعهد دولت دبی به ایجاد محیطی مناسب برای کسب‌وکار، این شهر را به مکانی عالی برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل می‌کند. رویکرد تجارت دوستانه دبی عمدتاً به طیف گسترده ای از سیاست‌های معافیت مالیاتی آن نسبت داده می‌شود. اشخاص و شرکت‌ها از یک محیط مالیاتی سود می‌برند و سرمایه‌گذاران خارجی امتیازی منحصربه‌فرد برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه (ROI) خود خواهند داشت.

دبی همچنین بخش قابل توجهی از موفقیت اقتصادی خود را مدیون ایجاد مناطق آزاد تجاری است که نقش مهمی در رشد شهر داشته است. این مناطق به‌عنوان قطب‌های اقتصادی عمل می‌کنند که نشان دهنده تمرکز  دبی به ارتقای تجارت بین‌المللی است.

 

نکات مهم برای سرمایه گذاری در دبی

اگر تصمیم به سرمایه گذاری در دبی را دارید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  • مکان: برای سرمایه گذاری در املاک، انتخاب مکان مناسب اهمیت ویژه ای دارد. محبوبیت مکان و میزان دسترسی به جاذبه ها و مقاصد مهم از پارامترهایی است که سودآوری سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال، دبی به عنوان یک مرکز خرید بین المللی شناخته می شود. ساکنان از زندگی در مناطق نزدیک به مراکز خرید محبوب مانند دبی مال و مال امارات لذت می برند.
  • اجاره‌های کوتاه‌مدت در مقابل اجاره‌های بلندمدت: اجاره کوتاه مدت برخی از املاک، مانند آپارتمان‌ها در مرکز شهر دبی، پالم جمیرا، دبی مارینا، و  JBR، بازدهی بهتری دارند. در مقابل، ویلاهای دبی هیلز، پارک جمیرا، و JVT بازدهی بهتری در اجاره های بلند مدت ایجاد می کنند.
  • هزینه های خدمات و هزینه های مدیریت دارایی

 

سخن پایانی

زیرساخت‌های کلاس جهانی، برنامه ریزی شهری و ارتباطات دبی، نه تنها آن را در خاورمیانه، بلکه در سرتاسر جهان به قطبی مهم تبدیل کرده است. اقتصاد پویا و به سرعت در حال رشد هر ساله فرصت‌های سرمایه گذاری هیجان انگیزی را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند. در حال حاضر، دبی یکی از بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در ملک است. سبک زندگی، نور خورشید در طول سال، نرخ پایین جرم و جنایت، اتصال به سایر نقاط جهان و تنوع اجتماعی از جمله دلایلی است که سرمایه گذاری در دبی را جذاب کرده است.

تنوع فرصت‌های سرمایه گذاری در دبی بسیار زیاد است، فقط کافی است که بدانید به دنبال چه چیزی هستید و چیزهایی که باید از آنها اجتناب کنید را بشناسید. تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در دبی مستلزم تحلیل و تحقیق جامع و دقیق است. شما باید ریسک‌ها، توانایی‌های خود و وضعیت بازار را در نظر بگیرید تا برای چنین گام مهمی برنامه ریزی منظمی داشته باشید.

 

منابع ترجمه:

Investing In National Bonds In Dubai 

10 reasons why you should invest in dubai properties 

best investments in dubai 

سوالات متداول

بله. دبی بستر مناسبی برای فعالیت و تجارت بین الملل فراهم کرده و افراد از تمام نقاط جهان می‌توانند در مناطق آزاد یا سایر نقاط این شهر سرمایه گذاری کنند.
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، طلا، بازارهای مالی از جمله فارکس، کریپتو، اوراق قرضه دولتی، راه اندازی کسب و کار شخصی
کیفیت بالای سطح زندگی، امنیت و ثبات، پتانسیل رشد اتی، سیاست‌های تجارت دوستانه دبی، بازده بالا سرمایه گذاری، امتیازات مالیاتی
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.