پیش بینی ارز دیجیتال ICP | اینترنت کامپیوتر آینده دار است؟

بروزرسانی در22 اردیبهشت 1403
پیش بینی ارز دیجیتال ICP | اینترنت کامپیوتر آینده دار است؟
پروژه اینترنت کامپیوتر با نماد ICP یک بلاکچین غیر متمرکز بر پایه فناوری های چند لایه ای جهت ذخیره سازی اطلاعات و بستن قرارداد های هوشمند میباشد. ساختار فنی این شبکه بسیار سالم و البته هوشمند است که به راحتی و با اطمینان میتوان اطلاعات خود را در آن ذخیره و برای مسائل پرداخت و سایر امورات مالی استفاده نمود.
بازار ارز های دیجیتال پر از پروژه های قوی و ضعیف در دسته بندی های مختلف است که در روز های پر رونق میتوانند رشد های بسیار خوبی داشته باشند. با استفاده از علم تحلیل تکنیکال نمودار ها و بررسی بنیادی پروژه ها توانایی فیلتر کردن موقعیت های خوب برای سرمایه گذاری را خواهیم داشت که با ریسک به ریوارد بزرگ میتوان سود های خیلی خوبی را از بازار کسب کرد. البته باید خاطر نشان کرد که برخی صنایع پتانسیل رشد بیشتری را نسبت به بقیه دارند و از همان صنایع باید پروژه هایی را انتخاب کنیم که قیمتشان در محدوده کم ریسک و وضعیت بنیادیشان در سطح خوبی قرار داشته باشد.

تحلیل تکنیکال میان مدت

گاهی اوقات باید از دورنما به چارت نگاه کرد؛ زیرا برخی سطوح گمراه کننده هستند و با ناهماهنگی سبب تحلیل دوپهلو میشوند. در حال حاضر قیمت بین دو سطح قوی در میان مدت قرار دارد که در صورت عبور از هر طرف میتواند با همان سمت و سو حرکت کند. مقاومت مهم پیش رو 24 دلار میباشد که در صورت شکست موفقیت آمیز، اهداف 39 و 85 دلار در دسترس خواهند بود؛ در غیر اینصورت، اگر حمایت معتبر 8.6 دلار از دست برود، حمایت معتبر بعدی 4.7 دلار خواهد بود که بعید است حتی در بلند مدت از دست برود.

ارز دیجیتال ICP را عمیق تر بشناس!

بسیاری از تحلیلگران، پروژه اینترنت کامپیوتر چین را در دسته بندی Defi قرار میدهند و اعتقاد دارند که این پروژه جذاب نقدینگی است و چون با اسمارت کانترکت سر و کار دارد، به راحتی میتواند نقدینگی قفل شده (tvl) را افزایش و اکوسیستم خود را پر از پروتکل های سپرده گذاری و وام دهی کند؛ در حالی که یک دیدگاه اشتباه است.
با وجود رقبای قَدَر و بخصوص تمرکز تیم بر مسائل فنی شبکه، جذب نقدینگی بسیار ضعیف خواهد بود و این مورد کاملا عادیست؛ زیرا پروژه های قدرتمند دیگری هم مانند ریپل، آدا کاردانو و پولکادات وجود دارند که در زمینه پرداخت درون شبکه ای فعالیت میکنند ولی جذب نقدینگی ندارند.
معتقدیم، پروژه اینترنت کامپیوتر در صنعت عظیم web3 و به عنوان نسل سوم نوآوری های بلاکچین و همچنین فعال در زمینه متاورس و NFT به صورت کاملا ایمن، پرسرعت و گسترده قرار دارد که آن را به پلتفرم بزرگ ارائه دهنده خدمات تبدیل کرده است.

بررسی عملکرد قیمتی icp تا کنون

پروژه اینترنت کامپیوتر در سال 2018 با قیمت 4 دلار و با جذب سرمایه 195 میلیون دلار در آن زمان پیش فروش (ICO) شد که توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرد. قیمت با یک شدوی بسیار بلند از محدوده 3160 دلار به 237 دلار رسید و از آنجا در طی 2.5 سال به میزان 99 درصد سقوط کرد و روز های سختی را برای هولدران رقم زد. از عمیق ترین کف خود یعنی 3 دلار به دنبال رشد بازار به میزان 575 درصد افزایش یافت و به محدوده 21 دلار رسید که در حال حاضر 12 دلار قیمت دارد.

پیش بینی قیمت icp در آینده

پیش بینی دقیق قیمت هیچ ارز یا سهمی امکان پذیر نیست؛ زیرا تمامی تحلیل ها بر پایه احتمالات انجام میشود و پارامتر های تکنیکال و بنیادی صرفا به ما در یافتن موقعیت بهتر کمک میکنند. با این وجود اولین هدف قیمت ICP را محدوده 85 دلار در بلند مدت در نظر گرفته ایم و پس از آن، 178 و 250 دلار و در نهایت اگر روند صعودی قوی باشد، 350 دلار در دسترس خواهند بود. بنظر می آید رسیدن قیمت به محدوده 178 دلار با فرض ارزش بازار رقیق شده (FDMC) به مبلغ 82 میلیارد دلار و با بازدهی 1400 درصدی در بولران پیش رو منطقی باشد.

آیا ارز دیجیتال icp برای سرمایه گذاری مناسب است؟

اینترنت کامپیوتر چین یک پروژه قدرتمند است که 5 گرداننده اصلی و مجرب دارد و با توجه به شاخه های فعالیت میتوان به آینده این ارز دیجیتال امیدوار بود؛ زیرا توسعه فنی شبکه این پروژه تداوم دارد و به لحاظ کاربردی بودن، سطح قابل قبولی دارد.
با اینکه ارز icp از قدیمی های بازار است اما هنوز هم محبوبیت دارد و بازدهی های قیمتی هم نشان میدهد که نوسانگر های بزرگ هنوز زنده و پابرجا هستند. پس میتوان بر روی افزایش حداقل 1400 درصدی قیمت پروژه در بولران پیش روی بازار حساب باز کرد. از آنجایی که این پروژه رقیب قدرتمندی مثل فایل کوین دارد و پروژه های کوچکتری هم مانند فلاکس و ata در زمینه مشترک ذخیره سازی و شاخه های web3 فعالیت میکنند، جا برای رشد فضایی icp تنگ است ولی میتوان به رشد حداقلی که گفته شده امیدوار بود.
با توجه به ارزش بازار که این پروژه دارد، میتوان بر اساس ریسک پذیری و با مدیریت سرمایه روی آن سرمایه گذاری کرد.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.