نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر فارکس

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر فارکس

استفاده از لوریج به معامله گر امکان می‌دهد با درگیر کردن مقدار کمی از سرمایه اولیه خود، حجم معاملات را افزایش داده و در فرصت‌های معاملاتی بیشتری مشارکت داشته باشد. به این ترتیب سود حاصل از معاملات را تا چندین برابر افزایش دهد. به همین دلیل یکی از ابزارهای پرطرفدار و محبوب در بازار مالی به شمار می‌رود. میزان لوریج بسته به سطح ریسک پذیری در بین معامله گران متفاوت است. طبعیتا لوریج بالاتر، ریسک بالاتری نیز دارد و با انتخاب لوریج کمتر سطح ریسک نیز پایینتر خواهد بود.

در بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی، از جمله پلتفرم محبوب متاتریدر، امکان استفاده از این ابزار کاربردی فراهم شده است و معامله گر با انتخاب لوریج متناسب با سطح ریسک پذیری خود، به راحتی معاملات اهرمی را ثبت کند. در این مقاله نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر را مرور می‌کنیم.

 

نکات مهم در نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر

استفاده از لوریج ومتاتریدر

ساده ترین روش استفاده از اهرم در متاتریدر، انتخاب لوریج در زمان افتتاح حساب جدید است. بروکرهای بسیاری از پلتفرم متاتریدر پشتیبانی می‌کنند و به راحتی امکان افتتاح حساب واقعی یا دمو با سطح لوریج مورد نظر، مستقیما از طریق متاتریدر وجود دارد.

به مقررات توجه کنید. مقررات لوریج در هر کشور متفاوت است. به عنوان مثال در اروپا، معامله گران خرد امکان استفاده از اهرم‌های  بیش از 1:30 را ندارند. در حالی که در امریکا حداکثر اهرم برای معامله گران خرد 1:50 تعیین شده است. 

توجه داشته باشید که همانطور که با استفاده از لوریج سود معاملاتی افزایش می‌یابد، به همان نسبت ریسک معاملات نیز بیشتر می‌شود. سطح ریسک پذیری خود را شناسایی کنید و هرگز لوریجی بیش از سطح ریسک پذیری خود استفاده نکنید. 

پیشنهاد می‌کنم از اهرم‌های بالاتر از 1:100 استفاده نکنید. زیرا در صورتی که معاملات در جهتی خلاف انتظار شما پیش رود، به سرعت پیام کال مارجین دریافت می‌کنید و ممکن است در زمانی اندک سرمایه خود را از دست بدهید.

 

تغییر لوریج در متاتریدر

در پلتفرم متاتریدر امکانی برای تغییر اهرم‌های تعیین شده در حساب کاربری وجود ندارد. اما این تمام ماجرا نیست. بسته به بروکری که حساب معاملاتی افتتاح کرده اید، می‌توانید برای تغییر لوریج اقدام کنید تا تغییرات در حساب متصل به متاتریدر نیز اعمال شود.

تغییر تنظیمات لوریج در متاتریدر

ساده ترین روش برای تغییر لوریج در پلتفرم متاتریدر، از طریق پنل کاربری بروکر است. توجه داشته باشید که حتی در پنل کاربری نیز امکان افزایش لوریج بیش از مقداری که برای نوع حساب تعیین شده، وجود ندارد. برای آشنایی با نحوه تغییر لوریج در متاتریدر مراحل زیر را دنبال کنید. 

  • تمام موقعیت‌های معاملاتی باز را ببندید.
  • وارد پنل کاربری خود شوید.
  • حساب متصل به متاتریدر که قصد تغییر لوریج را دارید انتخاب کنید. 
  • از قسمت جزئیات حساب، گزینه ویرایش را انتخاب و لوریج مورد نظر را انتخاب کنید. 
  • صبر کنید تا تغییرات اعمال شود.

بروکرهای مختلف رویه‌های متفاوتی برای تغییر اهرم دارند، اما رویه کلی برای تغییر لوریج به این ترتیب انجام می‌شود.

 

سخن پایانی

با استفاده از لوریج معامله گر می‌تواند با درگیر کردن کمترین میزان سرمایه اولیه خود، سود حاصل از فعالیت معاملاتی خود را افزایش دهد. از آنجایی که معامله گران بسیاری از پلتفرم متاتریدر برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند، نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر می‌تواند فعالیت معاملاتی را تسهیل کند. لوریج در متاتریدر در زمان افتتاح حساب قابل تنظیم است و در بروکرهایی که از این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند، مستقیما امکان افتتاح حساب جدید و تنظیم لوریج در متاتریدر وجود دارد. اما این به آن معنا نیست که اگر در حسابی از قبل میزان لوریج را تعیین کرده اید، امکان تغییر ان وجود ندارد. با استفاده از پنل کاربری بروکر، با رعایت و پیروی از دستورالعمل بروکر، می‌توانید به تغییر لوریج و اعمال ان در حساب متاتریدر اقدام کنید. 

توجه داشته باشید که با افزایش اهرم ریسک معاملات نیز افزایش می‌یابد و با استفاده از اهرم‌های بالا، در صورتی که شرایط مطابق پیش بینی‌ها پیش نرود ممکن است ضرر هنگفت و غیرقابل جبرانی را متحمل شوید. به همین دلیل باید در استفاده از لوریج نهایت دقت را داشته باشید.

سوالات متداول

وجوهی که از طریق بروکر به معامله گر قرض داده می‌شود و معامله گر با استفاده از سرمایه ای بیش از موجودی اولیه خود می‌تواند سود بیشتری از معاملات کسب کند.
بله. اگر در حساب متصل به متاتریدر سطح لوریج را انتخاب کرده باشید، می‌توانید معاملات را با استفاده از لوریج انجام دهید.
امکان تغییر لوریج به طور مستقیم از طریق متاتریدر وجود ندارد. با ورود به پنل کاربری و انتخاب جزئیات حساب متصل به متاترید می‌توانید لوریج را تغییر دهید.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.