چگونه در ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
چگونه در ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

ظهور صنعت کریپتو تحولات عظیمی در اقتصاد جهانی ایجاد کرده و نحوه معاملات و سرمایه گذاری ها و کسب و کارها را تغییر داده است. هر روز بر تعداد کاربران بازار کریپتو افزوده می شود و اولین چالشی که پیش روی افراد تازه کار قرار می گیرد نحوه ثبت نام در ارز دیجیتال است. سرمایه گذاران می توانند با پشت سر گذاشتن مراحل ثبت نام برای خرید ارز دیجیتال، فعالیت معاملاتی خود را آغاز کنند.

 

برای ثبت نام ارز دیجیتال چه باید کرد؟

صرافی های ارز دیجیتال نقش واسطه بین معامله گر و بازار را ایفا می کنند و برای آغاز فعالیت در بازار کریپتو خرید ارز دیجیتال، لازم است در ابتدا به افتتاح حساب در یک صرافی ارز دیجیتال اقدام کنید. برای ثبت نام ارز دیجیتال مراحل زیر را دنبال کنید:

یک صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید. برای انتخاب یک صرافی نیازهای معاملاتی خود را در نظر بگیرید، ایا استراتژی کوتاه مدت را با هدف انجام معاملات مداوم و روزانه انتخاب کرده اید یا استراتژی بلند مدت را برای سرمایه گذاری در نظر دارید. معاملات اسپات، قراردادهای فیوچرز و آپشن ها، از امکانات پلتفرم های مختلف هستند، که می توانید صرافی را که مطابقت بیشتر با نیازهای معاملاتی شما دارد، انتخاب کنید. 

پس از انتخاب یک صرافی معتبر، با انتخاب گزینه افتتاح حساب وارد به صفحه ثبت نام منتقل می شوید. با ثبت اطلاعات هویتی و ایمیل، یک پیام تایید ادرس ایمیل برای شما ارسال می شود. پس از تایید آدرس ایمیل، به صفحه کاربری در صرافی دسترسی خواهید داشت.

مراحل ثبت نام ارز دیجیتال در صرافی های مختلف بسته به شرایط قانونی محل جغرافیایی و دستورالعمل های صرافی متفاوت است. در برخی صرافی های ارز دیجیتال مانند بینگ ایکس، در این مرحله می توانید با شارژ حساب و بدون نیاز به تکمیل اطلاعات و احراز هویت، خرید و فروش ارز دیجیتال را آغاز کنید. اما فعالیت در برخی از صرافی های ارز دیجیتال مانند بیت پین، پس از تکمیل مراحل ثبت نام و ارسال مدارک شناسایی، عکس سلفی و تایید احراز هویت امکان پذیر است و حتی در برخی از صرافی ها برای ارتقا حساب و انجام تراکنش های بالا و افزایش حجم معاملات، ارسال مدارک شناسایی و ثبت آدرس پستی الزامی است.

ثبت نام ارز دیجیتال در صرافی های ایرانی معمولا با تکمیل مراحل احراز هویت همراه است. به این ترتیب که از کاربر درخواست می شود پس از ثبت اطلاعات هویتی و ایمیل خود، تصویر مدارک شناسایی و یک عکس سلفی را در فرایند ثبت نام بارگزاری کند. در این مرحله کاربر می تواند از امکانات صرافی به صورت محدود طبق دستورالعمل صرافی، استفاده کند. در مرحله بعدی برای انجام تراکنش های بالا و ارقام قابل توجه برای واریز یا برداشت از کاربر درخواست می شود نشانی و کد پستی خود را نیز در حساب کاربری خود ثبت کند. همچنین برای انجام واریز یا برداشت از حساب لازم است کاربر مشخصات یک حساب بانکی خود را نیز در فرایند ثبت نام درج کند. 

 ثبت نام ارز دیجیتال

توجه داشته باشید که ثبت نام ارز دیجیتال با پشت سرگذاشتن مراحلی ساده انجام می شود. اما باید در ثبت اطلاعات خواسته شده نهایت دقت را داشته باشید تا از مشکلات اتی مانند عدم تطابق اطلاعات ثبت شده با اطلاعات واقعی، اجتناب کنید. 

پس از ورود به حساب کاربری نوبت به شارژ حساب است. در اکثر صرافی ها روش های متنوعی جهت شارژ و واریز وجه به حساب در نظر گرفته شده است و کاربر می تواند با استفاده از ارز فیات (در صورت پشتیبانی صرافی از ارز فیات)، کارت های اعتباری، تراکنش بانکی، انتقال ارزهای دیجیتال، پلتفرم های انتقال وجه، موجودی حساب خود را تامین کند. 

با شارژ حساب، می توانید برای انجام معاملات و ثبت سفارش خرید یا فروش، اقدام کنید. 

برای اطمینان از امنیت دارایی های دیجیتال خود لازم است یک روش ذخیره ارز دیجیتال نیز انتخاب کنید. برای این منظور کیف پول های ارز دیجیتال که دو نوع رایج آنها کیف پول های سرد و گرم هستند، گزینه امنی محسوب می شوند. دسترسی به دارایی های دیجیتال در کیف پول های گرم که به طور مداوم به اینترنت متصل هستند، سریعتر است. اما کیف پول های سرد که دارایی ها به صورت افلاین نگهداری می شوند، امنیت بالاتری دارند.

بهترین صرافی ها برای ثبت نام

{best_exchange ids="71621,69603" title=""}

نکاتی برای امنیت حساب کاربری

پس از ثبت نام در ارز دیجیتال لازم است از روش های مختلف برای امنیت بیشتر حساب کاربری خود استفاده کنید. با فعال کردن قابلیت های امنیتی ارائه شده توسط صرافی مانند تایید ایمیل، رمز دو مرحله ای، گزارش های امنیتی و بسیاری قابلیت های دیگر، امنیت حساب کاربری خود را افزایش می دهید. 

  • رمز عبور حساب خود را به طور مرتب به روز کنید، مانند هر حساب آنلاین دیگر، رمز عبور حساب کاربری خود را مرتب به روزرسانی کنید. 
  • از یک آدرس ایمیل جداگانه برای حساب ارز دیجیتال خود استفاده کنید. استفاده از آدرس ایمیل مجزا می تواند یک لایه امنیتی اضافی برای حساب شما ایجاد کند. 
  • مراقب فعالیت های فیشینگ و کلاهبرداری باشید. مجرمان سایبری معمولا به تقلید از صرافی های ارز دیجیتال فعالیت هایی انجام می دهند تا بتوانند اطلاعات کاربری شما را سرقت کنند. به همین دلیل لازم است صرفا با ارتباطات رسمی با صرافی خود تعامل داشته باشید و فعالیت های مشکوک را گزارش دهید. 
  • از تایید دومرحله ای برای ورود به حساب کاربری خود استفاده کنید. با فعال کردن ورود دو مرحله ای می توانید از یک لایه امنیتی اضافی در حساب خود استفاده کنید.

 

سخن پایانی

پیوستن به بازار کریپتو فرایندی پیچیده و سخت نیست. برای ثبت نام ارز دیجیتال لازم است یک صرافی معتبر داخلی یا خارجی که با نیازها و معیارهای معاملاتی شما مطابقت بیشتری دارد انتخاب کرده و به افتتاح حساب کاربری اقدام کنید. فرایند افتتاح حساب بسته به سیاست های صرافی و الزامات قانونی منطقه، ممکن است تفاوت هایی داشته باشد اما در حالت کلی در تمام صرافی های ارز دیجیتال مراحل ثبت نام ارز دیجیتال مشابه است. 

در صرافی های ایرانی کاربر پس از ثبت نام و افتتاح حساب کاربری برای آغاز فعالیت معاملاتی باید مراحل احراز هویت را با ارسال تصویر مدارک شناسایی و عکس سلفی و در مراحل بالاتر تایید آدرس و کد پستی محل سکونت، تکمیل کند. برای انجام تراکنش ها و شارژ و برداشت از حساب نیز لازم است مشخصات یک حساب بانکی متعلق به شخص معامله گر در حساب ثبت شود. 

 

منابع ترجمه:

how to register for cryptocurrency exchange

setting up crypto exchange account

سوالات متداول

انتخاب صرافی، افتتاح حساب کاربری، ثبت اطلاعات هویتی و ایمیل، تایید آدرس ایمیل و ثبت رمز عبور، تکمیل مراحل احراز هویت. 
بروزرسانی رمزعبور، استفاده از ایمیل مجزا، استفاده از ورود دو مرحله ای، استفاده از روش های ارتباطی رسمی با صرافی 
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.