چگونه با ارز دیجیتال پولدار شویم؟ | 9 استراتژی کسب درآمد

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
چگونه با ارز دیجیتال پولدار شویم؟ | 9 استراتژی کسب درآمد

فرصت‌های سودآور بیشماری در دنیای پهناور کریپتو، پیشروی علاقه مندان قرار دارد. به همین دلیل محبوبیت بازار کریپتو عنوان یک منبع درآمد آنلاین، به طور روز افزونی در حال گسترش است. روش‌های متنوعی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال وجود دارد که می‌تواند دستیابی به هدف کسب ثروت از رمز ارزها را تحقق بخشد. 

در عین حال یک فعالیت پرسود و کسب ثروت از ارز دیجیتال مستلزم شناخت کافی از بازار و درک درستی از ریسک‌های ذاتی و احتمالی موجود در این راه است. نظم و صبر دو ویژگی مهم در فعالیت معاملاتی است که در کنار آموزش، تحقیق و تجزیه و تحلیل و متنوع سازی پرتفوی، می‌تواند تجربه فعالیتی سودآور را برای معامله گر ثبت کند.در این مقاله پس از آشنایی با روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال، به نکاتی اشاره می‌کنیم که می‌تواند در کسب ثروت از بازار کریپتو موثر واقع باشد. 

 

روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال

هنگامی که یاد می‌گیرید چگونه با ارزهای دیجیتال ثروتمند شوید، این موضوع اهمیت پیدا می‌کند که با روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید. به علاوه کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون آشنایی با ریسک ذاتی معاملات و خطرات استراتژی‌های معاملاتی، امکان پذیر نخواهد بود. 

 • سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شامل خرید و نگهداری دارایی‌های دیجیتال با هدف بهره مندی از افزایش ارزش‌ها در طول زمان است. این استراتژی بلندمدت بر پایه افزایش ارزش توکن‌های دیجیتال در نتیجه پذیرش گسترده و ادغام ارزهای دیجیتال در سیستم‌های مالی و افزایش تقاضا برای انها، استوار است. سرمایه گذاران در نهایت با فروش دارایی‌های خود به قیمتی بالاتر از بهای تمام شده، سود کسب می‌کنند. این روش نیازمند صبر و تحمل شرایط ناپایدار بازار است. 

در استراتژی سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، با تمرکز بر دارایی‌هایی که پایه‌های قوی و پتانسیل رشد بلند مدت دارند، با انجام تحقیقات کامل، داراییهای مناسب برای خرید انتخاب می‌شوند. از طریق یک صرافی ارز دیجیتال خریداری شده و در کیف پول نگهداری می‌شوند. سرمایه گذاران در این رویکرد ماه‌ها یا سال‌ها، با فراز و فرود‌های بازار همراه می‌شوند و دارایی‌های خود را با هدف بهره مندی از افزایش ارزش آتی آنها، نگهداری می‌کنند. 

مزایا

پتانسیل بالا برای سودهای بلند مدت

تنوع سبد سرمایه گذاری

معایب

نوسانات می‌تواند منجر به زیان‌های قابل توجهی شود.

مستلزم شناخت کامل و تحقیق در مورد بازار ارز دیجیتال است.

 • تریدینگ ارز دیجیتال

رویکردی فعال برای کسب سود از نوسانات قیمت ارز دیجیتال است. معامله گر با استفاده از روش‌های مختلف از جمله تحلیل تکنیکال، فرصت‌های معاملاتی سوداور را شناسایی کرده و برای بهره مندی از حرکات کوچک قیمت، معاملات متعددی را در کوتاه مدت انجام می‌دهد. موفقیت در این روش مستلزم درک کامل روند‌های بازار و سرعت عمل در واکنش به تغییرات بازار است و به فعالیت مداوم و تمام وقت نیاز دارد. 

معامله گری ارز دیجیتال با افتتاح حساب کاربری برای خرید و  فروش دارایی‌های دیجیتال در یک صرافی ارز دیجیتال آغاز می‌شود. در این روش معامله گر ترکیبی از تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی را برای اتخاذ تصمیم‌های آگاهانه در زمان اجرای معاملات، استفاده می‌کند. به علاوه اطلاع از اخبار روز و رویدادهای موثر بر بازار در این اهمیت بالایی دارد. ابزارهایی مانند نمودار‌های قیمت، شاخص‌های معاملاتی و تعیین حد ضرر برای مدیریت ریسک معاملات استفاده می‌شود. 

مزایا

پتانسیل بازدهی بالا

انعطاف پذیری در استراتژی‌های سرمایه گذاری

معایب

ریسک بالا به دلیل ماهیت ناپایدار و بی ثبات بازار کریپتو.

به نظارت و پیگیری مداوم بازار نیاز دارد. 

 • استکینگ کریپتو

فرایندی منحصر به فرد برای کسب درآمد از ارز‌های دیجیتالی است که از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کنند. سرمایه گذاران توکن‌های خود را برای کمک به ارتقا امنیت و حاکمیت شبکه، به اشتراک می‌گذارند و در ازای قفل کردن دارایی‌های خود برای اعتبار سنجی تراکنش‌ها و پشتیبانی از شبکه، پاداشی در قالب ارز دیجیتال دریافت می‌کنند. این روش جذاب فرصتی را برای کسب درآمد از دارایی‌های غیرفعال ایجاد می‌کند. 

در این روش، ارزهای دیجیتال در یک کیف پول رمز ارز برای پشتیبانی از عملیات شبکه بلاک چین نگهداری می‌شود. در واقع، ارزهای دیجیتال برای دریافت پاداش، قفل می‌شوند. مشارکت در این فرایند نیاز به داشتن ارز دیجیتالی است که از مکانیزم اثبات سهام استفاده می‌کند. در برخی از صرافی‌ها این امکان برای کاربر فراهم می‌شود که مستقیما از طریق پلتفرم آنها در استیکینگ مشارکت کنند. 

مزایا

ایجاد منبع درآمد غیرفعال از ارز دیجیتال

پشتیبانی از اکوسیستم ارز دیجیتال

معایب

قفل شدن و در دسترس نبودن دارایی دیجیتال طی مدت زمان استکینگ

آسیب پذیری صرافی‌ها در برابر هک و جرائم سایبری

 • وام ارز دیجیتال

وام دادن راهی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال، بدون فروش آنها است. می‌توانید دارایی‌های دیجیتال خود را در پتلفرم‌های وام دهی ارائه دهید و از وام گیرندگان که از دارایی‌های شما با اهداف مختلف مانند ترید یا تامین مالی پروژه‌های خود استفاده می‌کنند، سود دریافت کنید. این رویکرد به ویژه در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) رشد قابل توجهی داشته است و علی رغم سود‌های رقابتی، خطراتی نیز دارند. 

وام دادن با استفاده از پلتفرم‌هایی که وام دهندگان را به وام گیرندگان مرتبط می‌کند، انجام می‌شود. برای این منظور دارایی‌های دیجیتال خود را در یک پلتفرم وام دهی سپرده گذاری می‌کنید. امنیت وجوه و اعتبار پلتفرم و نرخ‌های بهره ارائه شده در پلتفرم از پارامترهایی است که در زمان سپرده گذاری باید مد نظر قرار دهید. پلتفرم‌های وام دهی DeFi معمولا بازدهی بالاتری ارائه می‌دهند و با قراردادهای هوشمند با شما در تعامل هستند و با پلتفرم‌های متمرکز متفاوت هستند. 

مزایا

پتانسیل بازدهی بالا

منبع درآمد غیرفعال

معایب

نقدشوندگی دارایی‌های شما را کاهش می‌دهد.

برخی از پلتفرم‌ها با چالش نقدینگی مواجه شده اند

 • رسانه‌های اجتماعی 

مشارکت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارز دیجیتال روش جدیدی برای کسب درآمد ارز دیجیتال است. این پلتفرم‌ها در ازای تولید محتوا، مرور پست‌ها یا کمک به جامعه به روش‌های دیگر، به کاربر پاداش می‌دهند. برای تولید کنندگان محتوا این روش می‌تواند یک روش سودآور باشد. 

استراتژی پولساز تعامل با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارز دیجیتال، مستلزم پیوستن به پلتفرم‌هایی است که برای فعالیت‌های مختلف تولید محتوا و مدیریت و تعامل با ارزهای دیجیتال، پاداش در نظر گرفته شده است. با استفاده از این پلتفرم‌ها، می‌توانید محتوا تولید کنید و با اشتراک گذاری محتوا، با کاربر تعامل ایجاد کنید. مشارکت منظم و اضافه شدن دنبال کنندگان می‌تواند پتانسیل درآمد شما را در این روش افزایش دهد. 

مزایا

برای فعالیت‌هایی مشابه آنچه قبلا در پلتفرم‌های سنتی انجام می‌داید، ارز دیجیتال کسب کنید.

به شناخت و به روز ماندن با جامعه ارز دیجیتال کمک می‌کند.

معایب

ممکن است درآمد ناپایدار باشد.

پلتفرم‌ها ممکن است دسترسی یا کاربری مشابه رسانه‌های اجتماعی نداشته باشند.

 • استخراج ارز دیجیتال

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال، یکی از قدیمی ترین روش‌های کسب درآمد از رمز ارز‌ها است. در این روش از سخت افزار‌های کامپیوتری تخصصی برای حل مسائل پیچیده ریاضی در جهت امنیت شبکه و پردازش تراکنش‌ها، استفاده می‌شود. ماینر‌ها پاداش خود را از کوین‌های تولید شده دریافت می‌کنند. در این روش به منابع مالی زیادی برای تهیه سخت افزار‌های تخصصی و پرداخت‌های مداوم هزینه برق، نیاز است. 

پس از راه اندازی سخت افزار‌های تخصصی مانند ماینر‌های ASIC برای استخراج بیت کوین یا پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته برای سایر ارزهای دیجیتال، باید نرم افراز ماینینگ را نصب و به یک استخر استخراج متصل شوید تا شانس کسب پاداش را افزایش دهید. ارز دیجیتال استخراج شده قابلیت نگهداری یا معامله در بازار را دارد. این روش انرژی بر است و در صورتی که کاربر منابع مالی مناسبی برای پرداخت هزینه برق و تهیه تجهیزات لازم را دارد، می‌تواند منبع درآمد مناسبی باشد. 

مزایا

راه مستقیم برای به دست آوردن ارز دیجیتال جدید.

پتانسیل بالا بازده

معایب

انرژی بر

نیاز به سرمایه گذاری بالا برای تهیه تجهیزات دارد.

همیشه سودآور نیست

 • هدایا

این روش شامل دریافت توکن‌های رایگان در ازای مشارکت در کمپین‌های تبلیغاتی یا بازاریابی است. علی رغم اینکه یک روش رایج برای کسب درآمد نیست اما اگر مداومت داشته و ارزش توکن‌های دریافتی بیشتر شود، پتانسیل سود بالایی دارد. مشارکت کنندگان در چنین طرح‌هایی باید مراقب فعالیت‌های سودجویانه و کلاهبرداری‌ها باشند زیرا دریافت توکن‌های رایگان،پیشنهاد جذابی است که می‌تواند به عنوان طعمه از جانب سودجویان باشد. 

شرکت در طرح‌های اعطای رایگان توکن‌های دیجیتال برای کسب درآمد معمولا با پیوستن به یک جامعه یا یک پروژه بلاک چین، مانند دنبال کردن آنها در رسانه‌های اجتماعی یا ثبت نام در خبرنامه‌ها، همراه است. این پروژه‌ها ممکن است از شرکت کنندگان درخواست انجام وظایفی مانند اشتراک گذاری پست‌ها را داشته باشند. این روش علی رغم اینکه فعالیت زیادی نیاز نداشته و اعتبار پایینی دارند، می‌تواند با افزایش شدید ارزش توکن و سود قابل توجهی همراه باشد. 

مزایا

فرصتی برای دریافت ارز دیجیتال رایگان.

حداقل تلاش لازم است.

معایب

کلاهبرداری‌های بالقوه یا خطرات بدافزار.

احتمال درآمد پایین 

 • بازی 

بازی به عنوان حوزه جدیدی در فضای کریپتو پدیدار شد. کسب درآمد از طریق بازی مبتنی بر بلاک چین امکان پذیر است. برای شروع، باید مکانیزم بازی و نحوه ایجاد درآمد را شناسایی کنید، که ممکن است درون بازی، NFT‌ها باشد. بسته به طراحی بازی، ممکن است بازیکنان نیاز به سرمایه گذاری در دارایی‌ها یا شخصیت‌های اولیه داشته باشند. دارایی‌های کسب شده از بازی قابل معامله در بازار بوده که با فروش دارایی‌ها می‌توان به سود قابل توجهی دست یافت.

مزایا

روشی جذاب برای کسب ارز دیجیتال

صنعت رو به رشد با فرصت‌های روزافزون.

معایب

برخی از بازی‌ها نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارند.

غیرقابل پیش بینی بودن بازار

 • ایردراپ و فورک

رویدادهایی هستند که کسب ارزهای دیجیتال جدید را به همراه دارند. ایردراپ زمانی اتفاق می‌افتد که پروژه‌ها، توکن‌های رایگان را بین دارندگان فعلی توزیع می‌کنند تعامل یا پاداش وفاداری را افزایش دهند. فورک زمانی رخ می‌دهد که یک بلاک چین به چند موجودیت مختلف و مجزا تبدیل می‌شود و به دارندگان ارز اصلی تعدادی ارز جدید تعلق می‌گیرد. این دو سناریو منجر به دریافت دارایی جدید، بدون خرید آنها، می‌شود. 

برای مشارکت در ایردراپ و فورک، دارنده ارز دیجیتال باید از رویدادهای اتی مطلع دارایی مطلع باشد. با نگهداری یک ارز دیجیتال حاصل در بازه زمانی مشخص، واجد شرایط دریافت توکن‌های رایگان در فرایند ایردراپ خواهید شد. در فورک، دارندگان ارز دیجیتال موجود، معمولا توکن‌های جدید را به نسبت یک به یک دریافت می‌کنند. فعال ماند در جامعه کریپتو و پیوستن به کانال‌های اطلاع رسانی پروژه و داشتن سبد متنوع از دارایی‌ها احتمال بهره مند شدن از مزایایی این رویدادها را افزایش می‌دهد. 

مزایا

توکن‌های رایگان می‌توانند سودهای غیر منتظره ای به همراه داشته باشد.

فرصتی است برای کشف پروژه‌های جدید بدون تعهد مالی.

معایب:

بسیاری از ایردراپ‌ها ارزش چندانی ندارند.

کلاهبرداری‌های احتمالی یا طرح‌های تقلبی.

 

چگونه با ارز دیجیتال پولدار شویم؟

دنیای پهناور کریپتو، فرصت سرمایه گذاری عالی برای کسانی است که برای شناخت آن وقت می‌گذارند. به خاطر داشته باشید که در این بازار پر نوسان، تضمینی برای سودآوری سرمایه گذاری‌ها وجود ندارد. در عین حال می‌توانید با توجه به چند نکته می‌توانید فعالیت پرسودی را تجربه کنید. 

 1. در مورد بازار کریپتو بیاموزید

یادگیری و رسیدن به درک مناسبی از چیستی بازار و رمز ارزها، نحوه کارکرد آن و تاثیرگذاری بر قیمت‌هااز اولین قدم‌های کسب ثروت از بازار ارز دیجیتال است. 

 1. تحقیق و تحلیل کنید

پس از شناخت بازار، لازم است در مورد رمز ارزهای مختلف تحقیق کرده و ریسک‌ها و بازده‌های احتمالی را تجزیه و تحلیل کنید. 

 1. پرتفوی متنوع از ارزهای دیجیتال تشکیل دهید

توکن‌هایی را انتخاب کنید که ارزش بازار خوبی دارند و برای کاهش ریسک‌های احتمالی، روی چندین ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. 

 1. از ربات‌های معاملاتی استفاده کنید

برای حذف یا مقابله با احساسات و اشتباهات انسانی می‌توانید از ربات‌های معاملاتی کمک بگیرید تا روند‌ها و فرصت‌های معاملاتی را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس ترجیحات شما معاملات را انجام دهند. 

 1. منتظر بمانید

اهداف بلند مدت برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خود تعیین کنید. در این بازار نوسان قیمت بسیار زیاد است و روند رشد ارزش توکن‌ها ممکن است زمان بر باشد.

 

سخن پایانی

کسب ثروت از بازار کریپتو، مستلزم آشنایی کامل با جنبه‌های مختلف بازار و شناخت روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال است. به علاوه بازار کریپتو مانند هر بازار مالی دیگر، مملو از خطراتی است که سرمایه معامله گر را تهدیدی می‌کند به همین دلیل شناخت ریسک‌ها و روش‌های مقابله با آنها نیز می‌تواند به معامله گر کمک کند تا در شرایط بحرانی و ناپایدار بازار واکنش مناسب را داشته و تصمیم‌های آگاهانه در جهت به حداقل رساندن ضرر و حفظ سود، اتخاذ کند. 

معامله گری، ماینینگ، بازی، ایردراپ وفورک، وام دهی، استیکینگ، هولدینگ، از روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است. معامله گر می‌تواند پس از تحقیق و آشنایی با ویژگی‌های هر کدام، روش مناسب را انتخاب و با تشکیل سبدی متنوع دارایی‌های دیجیتال، در انتظار کسب بازدهی از سرمایه گذاری‌های خود در ارزهای دیجیتال باشد.

 

منابع ترجمه:

how to get rich off crypto

how to make money with cryptocurrency

top 10 ways to make money with cryptocurrency in 2023

سوالات متداول

بله. معامله ارز دیجیتال به عنوان یکی از منابع کسب درآمد شناخته می‌شود. 
استیکینگ، بازی، مشارکت در پلتفرم‌های اهدای رایگان ارز دیجیتال، یلد فارمینگ و وام دهی، ماینینگ، معامله گری.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.