دوج کوین بخریم یا شیبا اینو ؟ کدام میم کوین بهتر است؟

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
دوج کوین بخریم یا شیبا اینو ؟ کدام میم کوین بهتر است؟

در بازار ارز دیجیتال گروهی از پروژه ها هستند که به آنها میم کوین meme coin گفته میشود؛ این دسته از رمز ارزها با حیوانات رابطه مستقیم دارند و صرفا برای سرگرمی به وجود آمده اند. این کوین ها معمولا ارزش ذاتی ندارند و میتوان گفت بدون هیچ هدف و پروژه ای ایجاد میشوند. روند اینگونه است که اینفلوئنسرها میم کوینی را تبلیغ میکنند و سرمایه گذاران با تبعیت از آنها خرید کرده و باعث افزایش قیمت ارز میشوند.

در این مقاله به معرفی و مقایسه دو میم کوین محبوب خواهیم پرداخت، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

معرفی دوج کوین

این رمزارز در سال 2013 جهت سرگرمی به وجود آمد و با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های قیمتی در سال 2021 با آغاز روند صعودی بازار و حمایت های ایلان ماسک توانست رشدی بیش از 70 هزار درصد داشته باشد. دوج کوین هم مانند سایر میم کوین ها پروژه خاصی ندارد و میتوان گفت تبلیغات افراد مشهور پشتوانه آن است. دوج کوین از طریق استخراج دستگاه های ماینر امنیت شبکه را تامین میکند و الگوریتمش اسکریپت pow است.
این ارز یک صرافی بسیار کوچک دارد که بتواند تا حدودی به کاربرانش خدمات ارائه دهد. داشتن اپلیکیشن و همچنین فعالیت در پلتفرم بایننس از پروژه های کوچک دوج میباشد. بزرگترین حامی این ارز ایلان ماسک میباشد که با توییت هایش آن را پامپ میکند. تیم توسعه دهنده دوج کوین بیلی مارکوس و جکسون پالمر از مهندسان کامپیوتر هستند.

 

معرفی شیبا اینو

ارز دیجیتال شیبا اینو، توکنی با استاندارد ERC-20 مبتنی بر شبکه اتریوم است که با نماد SHIB خود را به بازار رمز ارزها معرفی کرد. این توکن، میم کوینی است که در طراحی خود از سگی ژاپنی به همین نام الهام گرفته است. پامپ 40 میلیون درصدی شیبا اینو باعث محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران شد. پروژه اصلی شیبا دکس شیبا سواپ میباشد. فردی به نام ریوشی، خالق بی هویت شیبا است که احتمالا به قصد ناشناس ماندن همانند ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، تمام توییت های خود را حذف کرده است. او پس از راه اندازی این میم کوین 50 درصد از عرضه کل سکه های آن را به ویتالیک بوترین خالق اتریوم هدیه داده است که 410 تریلیون آن سوزانده شد و مابقی در راه خیریه صرف شد. الگوریتم شیبا pos است که از طریق سپرده گذاری در پلتفرم های دائو تامین امنیت میشود.

 

مقایسه دوج کوین و شیبا اینو

1- صرافی غیر متمرکز شیبا سواپ متعلق به ارز شیبا اینو دارای 4.7 میلیون دلار لیکوئیدیتی و 16 میلیون دلار نقدینگی قفل شده است که علاوه بر استخر فعال، لغزش قیمتی کمی دارد و عملیات تعویض را به خوبی انجام میدهد.
2- الگوریتم تامین امنیت شبکه دوج کوین pow از نوع اسکریپت است که برای استخراج به توان محاسباتی بالایی نیاز ندارد.
3- دوج کوین بر خلاف شیبا اینو، تورم زا است و حداکثر تعداد سکه ندارد.
4- یکی از عیوب شیبا اینو عدم استقلال و داشتن شبکه بلاکچین مخصوص پرداخت است.
5- شیبا تیک امنیتی سازمان سرتیک را با امتیاز 90 درصد و دوج کوین تیک امنیتی سازمان فیری پروف را با امتیاز 80 درصد دارد؛ سازمان های سکوریتی به شیبا دید بهتری دارند.
6- جمع میزان نقدینگی قفل شده در شبکه شیباریوم و صرافی شیبا سواپ 20.5 میلیون دلار است و برای دوج کوین 3.5 میلیون دلار است!
7- جمع درآمد های عملیاتی بنیاد دوج کوین امسال 365 هزار دلار و برای شیبا اینو 931 هزار دلار میباشد. تامین هزینه خزانه شیبا اینو در وضعیت بهتری قرار دارد.
8- دوج کوین تورم زاست؛ اما نرخ توکن سوزی شیبا روز به روز بیشتر میشود و این خوب است.
9- FVD و EPS شیبا اینو در وضعیت بهتری قرار دارد …

 

دوج کوین یا شیبا اینو؟

هر دو رمزارز رهبر دسته میم کوین ها هستند ولی با توجه به مقایسه پارامتر های فنی، امنیتی و اقتصادی میتوان گفت شیبا اینو پیشرفت بهتری داشته و در صورت رشد تعداد کاربران، تراکنش ها و نقدینگی قفل شده صرافی غیر متمرکزش همچنین گسترش شبکه شیباریوم و سایر موارد میتوان برای این ارز در آینده صعود خوبی را متصور بود.

 

تحلیل تکنیکال ارز دوج کوین

قیمت مدت زیادی است با انباشت های ریز و افزایش هولدر در محدوده 5 الی 9 سنت رنج میزند. اگر پول هوشمند وارد شده و مقاومت 9 سنت شکسته شود روند صعودی ارز شکل میگیرد و میتواند اهداف بلند مدت بالایی را تاچ کند.

تحلیل دوج کوین

محدوده کم ریسک : 5.5 و 4.5 سنت

اهداف بلند مدت : 0.16-0.35-0.45-0.70

پیش بینی سقف بعدی : 1.2 و 2 دلار

 

تحلیل تکنیکال ارز شیبا اینو

قیمت طی دو سال حدودا 92 درصد سقوط کرده و در حال حاضر به حمایت 0.0000062 نزدیک است. احتمال از دست رفتن حمایت کم است و اگر قیمت خود را در این محدوده حفظ کند، با شکست مقاومت 0.000009 در میان مدت میتواند به هدف 0.000017 برسد.


محدوده کم ریسک : 0.000006
اهداف بلند مدت : 0.000017 - 0.000034 - 0.000074

 

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.