نحوه ساخت کیف پول ارزدیجیتال در سال 2024

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
نحوه ساخت کیف پول ارزدیجیتال در سال 2024

گسترش بازار کریپتو و افزایش تمایل سرمایه گذاران به خرید و نگهداری دارایی‌های دیجیتال، مسئله امنیت و حفاظت از این دارایی‌ها و ساخت کیف پول ارز دیجیتال نیز گسترش پیدا کرد. کیف پول ارز دیجیتال به‌عنوان یک روش مطمئن برای ذخیره دارایی‌های دیجیتال شناخته می‌شود.

با انتشار اخبار ورشکستگی صرافی‌های ارز دیجیتال و حملات سایبری، توجه به مسئله امنیت و حفاظت از دارایی‌های دیجیتال مطرح می‌شود. استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری، یکی از روش‌های مورد استفاده سرمایه گذاران برای اجتناب از خطرات احتمالی است. در این مقاله با اشاره به ضرورت ساخت کیف پول، مراحل ایجاد کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری ارز دیجیتال را بررسی می‌کنیم.

 

ضرورت ایجاد کیف پول ارز دیجیتال

ایجاد کیف پول ارز دیجیتال برای تمامی افرادی که به دنبال فعالیت معاملاتی در بازار کریپتو و مدیریت دارایی‌های دیجیتال هستند اهمیت بسیار زیادی دارد. این کیف پول‌ها که محلی برای ذخیره و نگهداری دارایی‌های دیجیتال فراهم می‌کنند به دلایل مختلفی مورد توجه فعالان بازار کریپتو قرار گرفت. 

ماهیت ارزهای دیجیتال و عدم پشتیبانی دولت و نهاد قدرتمند از آنها، باعث شده است این دارایی‌های دیجیتال با خطرات بسیاری روبرو شوند. این موضوع باعث شد سرمایه گذاران به ساخت کیف پول ارز دیجیتال، به‌عنوان روشی مطمئن، برای حفظ امنیت دارایی‌های دیجیتال روی آورند. ارزهای دیجیتال در کیف پول به صورت رمزنگاری نگهداری می‌شود و به این ترتیب در برابر خطرات سایبری ایمن تر خواهد بود.

به‌علاوه کیف پول می‌تواند فرایند استفاده از ارزهای دیجیتال را برای عموم کاربران تسهیل می‌کند. با استفاده از کیف پول انجام تراکنش و انتقال دارایی‌ها به راحتی انجام می‌شود. همچنین در برخی کیف پول‌ها خدمات و امکاناتی مانند اخبار و گزارش‌های مختلف بازار در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که می‌تواند تجربه فعالیت کاربر در بازار کریپتو را بهبود بخشد و به تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

 

چگونه یک کیف پول ارز دیجیتال بسازیم؟

انواع مختلفی از کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری، برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال، در دسترس فعالان بازار کریپتو قرار دارد. ساخت کیف پول ارز دیجیتال فرایندی ساده بوده و با توجه به نوع نرم افزاری یا سخت افزاری، با طی کردن فرایندی کوتاه، می‌توانید یک کیف پول ارز دیجیتال بسازید.

 

مراحل درست کردن کیف پول ارز دیجیتال نرم افزاری

کیف پول‌های نرم افزاری، پلتفرمی برای ساخت کیف پول ارز دیجیتال موبایل یا کامپیوتر هستند. مراحل زیر را برای ایجاد کیف پول نرم افزاری دنبال کنید.

 • مرحله 1: انتخاب کیف پول نرم افزاری. قدم اول بررسی ویژگی های امنیتی و انتخاب یک ارائه دهنده معتبر کیف پول، مانند صرافی های ارز دیجیتال یا برند های شناخته ای مانند تراست ولت، است. نکته قابل توجه در پلتفرم های کیف پول این است که برخی هم در موبایل و هم دستکاپ قابل اجرا هستند و برخی دیگر مانند تراست ولت فقط در موبایل قابل استفاده است. 
 • مرحله 2: دانلود برنامه کیف پول. پلتفرم کیف پول را از سایت رسمی ارائه دهنده، دانلود و نصب کنید. 
 • مرحله 3: ایجاد حساب کاربری. اگر قصد استفاده از کیف پول های ارائه شده توسط صرافی‌های ارزدیجیتال را دارید، لازم است در صرافی، با ثبت و تکمیل اطلاعات شناسایی و هویتی و مراحل احراز هویت، حساب کاربری ایجاد کنید.

در پلتفرم هایی مانند تراست ولت، پس از فعال کردن گزینه create new wallet، عبارت بازیابی 12 کلمه ای برای شما نمایش داده می شود که تنها راه دسترسی به کیف پول خواهد بود. برای تکمیل مراحل ایجاد کیف پول باید عبارت 12 کلمه ای را به همان ترتیبی که مشاهده کردید، انتخاب کنید. 

 • مرحله 4: انتقال دارایی‌های دیجیتال به کیف پول.

پس از راه اندازی کیف پول، زمان انتقال دارایی‌های دیجیتال به کیف پول است. این فرایند معمولا شامل انتقال ارزهای دیجیتال از حساب صرافی به کیف پول است. روش‌های مختلفی برای این انتقال وجود دارد. اکثر کیف پول‌های نرم افزاری از ارز دیجیتال متنوعی پشتیبانی می‌کنند و امکان انتقال انواع مختلفی از دارایی‌های دیجیتال را به کاربر می‌دهد. با استفاده از آدرس کیف پول یا در برخی از کیف پول‌ها، QR کد، فرایند انتقال دارایی‌ها قابل اجرا خواهد بود. 

نکته مهم در امنیت کیف پول‌های نرم افزاری، محافظت از کلید‌های دسترسی است. از دست دادن این اطلاعات به از بین رفتن دارایی‌های دیجیتال منجر شود. 

 

نحوه ایجاد کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری با ذخیره سازی و نگهداری ارزهای دیجیتال را به صورت افلاین، امنیت بیشتری را برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد می‌کند. این کیف پول‌ها شبه USB‌های متحرک است که می‌توانید آنها را جابجا کنید. برای ساخت کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال مراحل زیر را دنبال کنید. 

 • مرحله 1: انتخاب سخت افزار.

سخت افزارهای متعددی وجود دارد که می‌توانید متناسب با نیاز و معیارهای خود انتخاب کنید. قیمت و امنیت، استفاده اسان، ویژگی های برجسته در انتخاب کیف پول هستند. برخی قیمت مقرون به صرفه ای دارند، برخی دیگر سطح امنیت بالایی ارائه می دهند و برخی فرایند استفاده اسانتری دارند. کیف پولی را انتخاب کنید که علاوه بر ارائه دهنده معتبر، امنیت بالا و تجربه کاربری خوبی برای ان ثبت شده است.  

 • مرحله 2: خرید سخت افزار و نصب نرم افزارهای جانبی مورد نیاز. 

همراه با کیف پول‌های سخت افزاری، نرم افزار مخصوص به آن نیز ارائه می‌شود. این نرم افزارها به راه اندازی و مدیریت محتویات کیف پول سخت افزاری کمک می‌کند. برای اطمینان از تنظیم صحیح کیف پول، مراحل نصب نرم افزار را مطابق دستورالعمل ارائه دهنده طی کنید.

 • مرحله 3: انتقال دارایی‌های دیجیتال.

پس از نصب نرم افزار و راه اندازی کیف پول، نوبت به انتقال دارایی‌های دیجیتال به کیف پول است. می‌توانید کیف پول خود را به حساب بروکر یا صرافی مرتبط کرده و دارایی‌های دیجیتال را منتقل کنید. ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های سخت افزاری به صورت افلاین نگهداری می‌شود و این موضوع امنیت دارایی‌های دیجیتال را افزایش می‌دهد. 

 

نکات مهم در ساخت والت ارز دیجیتال

نگهداری از دارایی‌های دیجیتال موضوع مهمی برای تمام سرمایه گذاران کریپتو است. با در نظر گرفتن چند پارامتر می‌توانید اطمینان خاطر بیشتری نسبت به نگهداری ارزهای دیجیتال داشته باشید.

 • امنیت

به دنبال کیف پولی باشید که روش‌های امنیتی را برای نگهداری از دارایی‌ها استفاده می‌کند. احراز هویت دو مرحله ای، پشتیبانی از چند امضا، پشتیبانی و بازیابی از ویژگی‌های مهمی است که در کنار سابقه امنیتی قوی و عملکرد خوب، می‌توان برای یک کیف پول در نظر گرفت. 

 • کارمزدها

در کیف پول‌ها انجام تراکنش مستلزم پرداخت کارمزد است. این هزینه‌ها در بین کیف پول‌های مختلف، متفاوت هستند. مهم است قبل از انتخاب کیف پول هزینه‌های آن را بررسی کنید. کیف پول‌هایی را انتخاب کنید که کارمزدی معقول و نرخ‌های شفافی ارائه می‌دهند. 

 • تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده

 اگر در ارزهای دیجیتال متنوعی سرمایه گذاری کردید، کیف پولی را انتخاب کنید که از تمام ارزهای دیجیتال شما، پشتیبانی می‌کند. ارزهای مختلف، عملکرد و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.  با بررسی اطلاعات مندرج در وب سایت کیف پول، می‌توانید به لیست ارزهای پشتیبانی شده ان دسترسی پیدا کنید.

 • پلتفرم آسان

کیف پولی را انتخاب کنید که در کنار رابط کاربری جذاب، برای استفاده و انجام تراکنش‌ها، نیاز به عبور از مراحل پیچیده و طولانی نداشته باشد.

 • پشتیبانی

کیف پولی را انتخاب کنید که پشتیبانی پاسخگو داشته و منابع مختلفی را جهت راهنمایی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در استفاده از کیف پول با سوال یا مشکلی مواجه می‌شوید. به این ترتیب سطح مطلوب ارائه خدمات نیز می‌تواند نقش مهمی در انتخاب کیف پول داشته باشد.

 

سخن پایانی

گسترش بازار کریپتو و افزایش علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال، اهمیت مسئله امنیت و حفاظت از دارایی‌های دیجیتال را دوچندان می‌کند. به همین دلیل استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری و نرم افزاری، برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال و کاهش خطرات احتمالی، رواج یافته است. علاوه بر امنیت، کیف پول‌های ارز دیجیتال، فرایند مدیریت دارایی‌های دیجیتال را نیز تسهیل کرده است. 

به منظور انتقال دارایی‌های دیجیتال و نگهداری آنها در کیف پول ارز دیجیتال، لازم است علاوه بر انتخاب یک ارائه دهنده معتبر کیف پول، ویژگی‌های مختلف آن را از لحاظ امنیت، کارمزدها، رابط کاربری، تعداد ارزهای پشتیبانی شده، مورد بررسی قرار دهید. 

سوالات متداول

پلتفرمی برای ذخیره و نگهداری ایمن دارایی‌های دیجیتال است.
به طور کلی کیف پول‌ها در دو گروه سخت افزاری و نرم افزاری، ارائه می‌شوند.
انتخاب ارائه دهنده و پلتفرم معتبر، دانلود و نصب برنامه‌های مرتبط، ایجاد حساب کاربری (در صورت نیاز)، انتقال دارایی‌های دیجیتال به کیف پول
خیر، با وجود ارزهای دیجیتال متنوع در بازار کریپتو، پلتفرم های کیف پول ارز دیجیتالی وجود دارند که از انواع ارزها پشتیبانی می کنند و برای نگهداری دارایی های دیجیتال متنوع نیاز به ساخت کیف پول جداگانه وجود ندارد.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.