نرخ کارمزد صرافی‌های ایرانی در 1403 | کمترین کارمزد صرافی

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
نرخ کارمزد صرافی‌های ایرانی در 1403 | کمترین کارمزد صرافی
کارمزدهای ارز دیجیتال متناسب با صرافی و نوع ارز دیجیتال متغیر می‌باشد. با انتخاب بهترین صرافی با کمترین کارمزد در بازار کریپتوکارنسی‌ها یک سرمایه گذاری موفق داشته باشید.

اخیرا با توجه به ریزش شدید بورس و داغ شدن بازار کریپتوکارنسی‌ها و رمز ارزها، استقبال مردم از کریپتوکارنسی‌ها افزایش پیدا کرد و افراد زیادی وارد حوزه رمز ارزها شدند. اکثرا، به دلیل کسب سود از نوسانات رمز ارزها وارد این بازار شدند و به خرید و فروش آنها پرداختند. در چنین مواردی، افراد زیادی به میزان کارمزد انجام معاملات توجه می‌کنند و سوالات زیادی نیز درباره کارمزد تراکنش‌ها، دلایل پرداخت کارمزد برای تراکنش‌ها، علت تفاوت مقدار کارمزد تراکنش در رمز ارزهای مختلف و همینطور، علت تفاوت کارمزدها در صرافی مختلف به وجود آمده است. در واقع، محاسبه کارمزد ارزهای دیجیتال مطابق با فرمول خاصی انجام می‌گیرد. بسیاری از صرافی‌ها از کارمزدهای کمتری برخوردار می‌باشند. به این دلیل که، افراد هر چقدر میزان کارمزد کمتری پرداخت کنند، سرمایه بیشتری را وارد بازار رمز ارزها می‌نمایند. در این مقاله، به میزان کارمزد خرید و فروش در صرافی‌های آنلاین می‌پردازیم. پس، اگر می‌خواهید با نحوه محاسبه و میزان کارمزدها در خرید و فروش رمز ارزها آشنا شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. 

لیست کارمزد ارزهای دیجیتال

کارمزد انتقال شبکه برای رمز ارزهای مختلف متغیر خواهد بود. عوامل این متغیر بودن شامل؛ تعداد تایید کنندگان موجود در یک شبکه، میزان شلوغی یک شبکه، عرضه و تقاضا، تایید سریعتر تراکنش‌ها برای کاربران می‌باشد. نکته قابل توجه اینکه، کارمزد تراکنش‌ها دائما در حال نوسان و تغییر است؛ به همین دلیل، نمی‌توان مقدار معینی برای آن مشخص نمود. اما تعدادی از صرافی‌ها برای برداشت رمز ارزها مقدار کارمزد ثابتی دارند که ممکن است گاهی با توجه به عوامل مختلفی تغییر پیدا کند. در ادامه برای نمونه، به بررسی کارمزد دو ارز دیجیتال و برتر بیت کوین و اتریوم در صرافی‌های مختلف می‌پردازیم.   

صرافیکارمزد
نوبیتکس%0/2 - %0/35
رمزینکس%0/1 - %0/32
تبدیل%0/15 - %0/4
بیت پین%0/06 - %0/32
والکس%0/2 - %0/4
ارزپایا%0/2
جیبیتکس%0/12 - %0/32
بیت ایمن%0/15 - %0/32
ایکس نوین مارکت%0/13 - %0/33
فینیکس%0/15 - %0/4
اکسیر%0/1 - %0/4
رابین کش%0/14 - %0/2
دیدکس%0/1 - %0/2
بی بیت%0/1 - %0/4
لوپیرو%0/2 - %0/35
نیل%0/1 - %0/2
سلام کریپتو0
کوین کده0
آبان تتر%0/3
بیت نوین0

 

کارمزد تبدیل ارز دیجیتال

تبدیل ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها متناسب با نوع ارز دیجیتال و صرافی متفاوت است. در ادامه، به بررسی ارز دیجیتال ریپل و چند ارز دیگر، جزئیات خرید و فروش و انتقال آن می‌پردازیم. 

  • نکته‌ای که قبل از خرید و فروش و انتقال ریپل، مورد توجه واقع شده این است که، تمامی کیف پول‌ها در اولین انتقال ریپل، تعداد 20 ریپل را نزد خود نگهداری می‌کنند. این مقدار در اولین مرتبه انتقال صورت می‌گیرد و در دفعات دیگر هم اتفاق نمی‌افتد. 
ارز دیجیتال ریپل

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که وارد بازار کریپتوکارنسی شد. به همین دلیل، در میان کاربران شناخته شده‌تر است. بنابراین، افراد زیادی برای خرید و فروش و تبادل رمز ارزها از بیت کوین استفاده می‌کنند. برای اطلاع از کارمزد انتقال بیت کوین می‌توانید از جدول زیر استفاده نمایید. 

ارز دیجیتال بیت کوین

صرافی های ارز دیجیتال با کمترین کارمزد

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال، به یک صرافی نیاز دارند. برخی سرمایه گذاران برای معاملات خود، صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را برای سرمایه گذاری خود انتخاب می‌کنند. در ادامه، به معرفی 6 صرافی خارجی با کمترین مقدار کارمزد خواهیم پرداخت.  

 

1. صرافی بیترکس (Bittrex)

این صرافی، یک کارمزد ثابت دارد. برای کلیه معاملات خود 25% کارمزد کسر می‌کند. 

2. صرافی هیت بی تی سی (HitBTC)

 در این صرافی، هر چقدر بیشتر معامله کنید، درصد کارمزد معاملات نیز کمتر می‌شود. 

3. صرافی بایننس (Binance)

در این صرافی، برای افرادی که معاملات آنها زیر 50 بیت کوین باشد؛ برای هر معامله 0/1% را پرداخت می‌کنند. اما، اگر از ارز بایننس کوین برای معاملات خود استفاده کنید 25% تخفیف برای کاربر در نظر گرفته می‌شود. 

4. صرافی کوکوین (Kucoin)

در این صرافی، هر معامله کارمزد ثابت 0/1% دارد. هزینه‌ها نیز بر اساس حجم معاملات کاربر کاهش پیدا می‌کند. 

5. صرافی پولونیکس (Poloniex)

معاملات (واریز و برداشت) در این صرافی بدون کارمزد می‌باشد. اما، اگر کارمزدی هم در نظر گرفته شود حداکثر کارمزد 0/25% می‌باشد. 

6. صرافی هیوبی (Huobi)

کارمزدها در صرافی هیوبی برای تمام جفت ارزها معادل 0.25% می‌باشد.

 

نکات مهم در خرید و فروش ارز دیجیتال

  1. بهتر است قبل از خرید و فروش ارز دیجیتال، درباه آنها تحقیقات لازم را انجام دهید و بدون اطلاعات کافی اقدام به معامله نکنید. 
  2. حتما متمرکز یا غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال را بررسی نمایید.  
  3. ارزهای دیجیتال همانند ارزهای ملی، ارزش و نرخ تورم متفاوتی دارند. 
  4. می‌توانید از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به جای استفاده از خدمات بانکی و سرمایه گذاری در آن استفاده نمایید. ممکن است به هر دلیلی، دسترسی به خدمات بانکی مسدود شده باشد اما، به راحتی می‌توانید از طریق یک گوشی هوشمند یک کیف پول ارز دیجیتال دانلود کنید و با هر کسی در هر کجای دنیا باشد، معامله کنید. 
  5. استفاده از ارزهای دیجیتال به منظورهای متفاوتی صورت می‌گیرد. ممکن است، برخی برای سرمایه گذاری بازار ارز دیجیتال را انتخاب نمایند و برخی دیگر، به منظور پرداخت‌های روزانه بین مرزی خود از این بازار استفاده می‌کنند.
  6. اگر علاقه‌ای به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال ندارید، می‌توانید استیبل کوین (ارز دیجیتال با ارزش ثابت) خریداری نمایید. این نوع ارز، ترکیبی از ارزهای دیجیتال و ارزهای بین‌المللی مثل دلار است.

همچنین میتوانید با مقایسه صرافی های ارز دیجیتال صرافی مورد نیاز خود را انتخاب کنید برای مقایسه از صفحه بهتری صرافی ارز دیجیتال دیدن کنید.

خلاصه مطالب

برای سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی و انجام معاملات چه از طریق صرافی‌های خارجی و چه از طریق صرافی‌های ایرانی، باید فاکتورهایی مثل امنیت، شهرت، اعتبار، کارمزد و … مورد بررسی و مطالعه قرار داده شود. 

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.