تحلیل و پیش‌ بینی قیمت بیت کوین از 2024 تا 2030

بروزرسانی در22 اردیبهشت 1403
تحلیل و پیش‌ بینی قیمت بیت کوین از 2024 تا 2030
در این مقاله قصد داریم در مورد آینده ارز دیجیتال بیت کوین در سال جدید و همچنین سال‌های آینده ارز دیجیتال بیت‌کوین صحبت کنیم و پیش‌بینی‌ در این زمینه داشته باشیم.

بیت‌کوین نیازی به معرفی ندارد، زیرا این ارز دیجیتال اولین ارز دیجیتالی بود که درهای زیادی را در بازار ارزهای دیجیتال باز کرد. طی چند سال گذشته، رشد این کوین به‌صورت تصاعدی بوده و راه را برای هزاران آلت‌کوین و پروژه‌های ارزهای دیجیتال دیگر هموار کرده است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد آینده این ارز دیجیتال در سال جدید و همچنین سال‌های آینده ارز دیجیتال بیت‌کوین صحبت کنیم و پیش‌بینی‌هایی در این زمینه داشته باشیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در هفته آینده

قیمت مشابه سناریوی اعلامی از حمایت اعلامی یک بار دیگر به بالا برگشت و همچنان بالای این حمایت قرار دارد. حدود 56000 الی 58000 حمایت مهم و تعیین کننده می‌باشد که شکست یا عدم شکست این حدود تعیین کننده روند کوتاه مدت بعدی خواهد بود.

احتمالا تست کف قبلی و ناحیه حمایتی این بار برای بار آخر رخ خواهد داد و در صورت حفظ این ناحیه خریدار با خیال راحتتر خرید کرده و باعث رشد قیمت به حدود 70-73 هزار دلار وجود دارد. اما در صورتیکه 56000 اینبار شکسته شود کاهش های بیشتر محتمل خواهد بود. در واقع 51500-52000 حمایت متوسط است که می تواند باعث نوسان و پولبک به حمایت شکسته شده، شود و پایینتر ناحیه 43 الی 45 هزار دلار حمایت های قوی بعدی خواهند بود.

تحلیل بیت کوین تایم فریم دیلی

تحلیل قیمت بیت کوین در بلند مدت

تحلیل بنیادی : پس از رشدی که قیمت بیت کوین در سال 2020 هنگام شیوع بیماری کرونا و اوضاع بد کسب و کار داشت از محدوده 67 هزار دلار شروع به سقوط کرد.
تعطیلی استخراج بیت کوین در چین، افزایش نرخ بهره توسط سازمان فدرال رزرو، شکایت ها و قانون گذاری های سختگیرانه بورس اوراق بهادار آمریکا علیه کمپانی های بازار ارز دیجیتال، کلاهبرداری و سقوط پروژه لونا و اف تی ایکس باعث تشدید روند نزولی بازار شدند.
پس از گذراندن دوران کاپیتولاسیون و سنتیمنت منفی بازار بیت کوین از کف 16 هزار دلاری تا محدوده 31 هزار دلار صعود کرد.
سختی استخراج بالا رفته و موسسات سرمایه گذاری درخواست مجوز صندوق etf بیت کوین را کرده اند و پیش بینی میکنیم قیمت بیت کوین حداقل 6 ماه پس از رویداد هاوینگ در سال 2024 رشد اصلی خود را آغاز کند.
تحلیل تکنیکال : با کمتر شدن حجم خرید در پامپ های قیمتی، برخورد با مقاومت 30 هزار دلاری ریزش تا حوالی 20 هزار دلار محتمل است.
در محدوده 18 الی 20 هزار دلار حجم خرید بالایی وجود دارد و میتواند فاز انباشت خوبی در آنجا شکل بگیرد. شکست مقاومت بلند مدت 30 هزار دلار و تثبیت در بالای این محدوده میتواند آغازگر روند صعودی بعدی باشد.
اهداف بلند مدت : 45 و 70 هزار دلار

تحلیل حجم معاملات بیت کوین

تحلیل آنچین : طبق الگوریتم های حرکتی قبل، حجم معاملات بیت کوین بر روی حمایت معتبر بلند مدت قرار دارد و با شکست محدوده مقاومتی قرمز حجم بیت کوین میتواند همراه با روند صعودی قیمت از 650 هزار سکه به 8 الی 10 میلیون سکه برسد. قرار گرفتن حجم معاملات در فاز رنج، انباشت های پیاپی و آرامش قبل از طوفان تلقی میشود.

تحلیل حجم معاملات

تحلیل حجم بازار آلت کوین ها

تحلیل تکنیکال : شاخص توتال 2 که یا همان حجم بازار آلت کوین بر روی حمایت میان مدت خوبی قرار دارد که میتوان انتظار رشد تا 600 میلیارد دلار را داشت.
در اوسیلاتور هم rsi میتواند طبق الگو های قبل روند نزولی خود را شکسته و یک رشد خوب داشته باشد. حمایت 450 میلیارد دلار یک محدوده بسیار کم ریسک است.

تحلیل حجم بازار آلت کوین

آیا نوسانات بیت‌کوین در سال 2024 ادامه خواهد داشت؟

قیمت بیت‌کوین در نوامبر سال 2022 به پایین‌ترین حد خود در دو سال اخیر رسید و در میان آشفتگی گسترده‌تر در بازارهای ارزهای دیجیتال با خبر فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX مواجه شدیم. اگرچه بیت‎‌کوین در سال 2023 مقداری ضرر خود را جبران کرده است اما هنوز با قیمت 69 هزار دلاری خود در ماه نوامبر سال 2021 فاصله طولانی‌ای دارد.

علیرغم شرایط کنونی بازار نزولی طی ده سال گذشته سرمایه‌گذاران بیت‌کوین از بالاترین بازدهی در میان سایر دارایی‌ها برخوردار بوده‌اند، به‌طوری‌که 1000 دلار سرمایه‌گذاری در سال 2013 به بیش از 1.6 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

به‌صورت کلی می‌توان گفت که بازارهای ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران صبور و آن‌هایی که می‌توانند در برابر نوسانات ذاتی بازار مقاومت کنند پاداش‌های ارزشمندی ارائه می‌کند.

چه مواردی روی ارزش بیت‌کوین تأثیرگذار است؟

عوامل مختلفی می‌توانند روی قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارند. برخلاف اکثر آلت‌کوین‌ها، این ارز دیجیتال به بقیه بازار ارزهای دیجیتال ارتباطی ندارد و اصولاً ترندها روی این ارز دیجیتال تأثیرگذار هستند. بااین‌حال، بیت‌کوین هنوز هم عوامل کلی مانند افزایش نرخ بهره یا اخبار ارزهای دیجیتال واکنش نشان می‌دهد. اگر این اخبار به کل صنعت یا سایر کوین‌های بزرگ مانند اتریوم یا شیبا مربوط باشد، واکنش‌های جالبی از خود نشان می‌دهد.

قیمت بیت‌کوین نیز تحت تأثیر اخبار غیر مرتبط به بازار ارزهای دیجیتال هم قرار می‌گیرد. یکی از مثال‌های جالب در این بخش به بهار سال 2020 برمی‌گردد. یکی دیگر از بخش‌هایی که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به آن توجه دارند و بر اساس آن میزان سرمایه‌گذاری خود را تعیین می‌کنند، موضوعات مربوط به محیط‌زیست است.

مانند هر دارایی دیگری، بیت‌کوین هم تحت تأثیر اخبار مربوط به آن قرار می‌گیرد و هر اخباری چه در مورد بیت‌کوین، معاملات رمز ارز یا تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند روی این ارز دیجیتال تأثیرگذار باشد. قیمت ارزهای دیجیتال اصولاً زمانی افزایش پیدا می‌کند که خبری مربوط به پذیرش انبوه، پیشرفت‌های تکنولوژی و موارد دیگر منتشر شود. از سوی دیگر، هرگونه نگرانی می‌تواند باعث کاهش شدید ارزش ارزهای دیجیتال شود.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین بر اساس نظرات متخصصان

ارز دیجیتال بیت‌کوین بدون شک یکی از محبوب‌ترین دارایی‌های این روزها برای سرمایه‌گذاری است. ازآنجایی‌که بازار ارزهای دیجیتال موانع و فیلترهای کمی برای ورود دارد، باعث می‌شود تا افرادی که قبلاً هرگز علاقه‌ای به تجارت یا معامله نداشته‌اند هم به‌راحتی روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. درنتیجه، تعداد زیادی پیش‌بینی در مورد قیمت بیت‌کوین وجود دارد که هدف آن‌ها تنها پاسخ به یک سؤال ساده و مشترک است:

آیا قیمت بیت‌کوین در آینده دوباره افزایش پیدا خواهد کرد یا نه؟

اکثر کارشناسان به‌طورکلی نسبت به قیمت بیت‌کوین خوش‌بین هستند. برخی مانند شرکت Digital Coin Price فکر می‌کنند که در پنج سال آینده شاهد برابری قیمت بیت کوین با قیمت 120 هزار دلار خواهیم بود. بااین‌حال، برخی دیگر پیش‌بینی‌های مثبت کمتری نسبت به این ارز دیجیتال دارند. برای مثال شرکت Wallet Investor انتظار دارد که بیت‌کوین در آینده نزدیک به 9 هزار دلار کاهش پیدا کند و حتی ادعا می‌کند که ممکن است قیمت بیت‌کوین سطوح پایین‌تری را هم شاهد باشد.

آیا سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین خوب است؟

بیت‌کوین در حال حاضر در یک روند صعودی قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که در آینده هم به رشد خود ادامه دهد. بنابراین، این ارز دیجیتال می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی باشد. بااین‌حال قبل از سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری باید خطرات آن را به‌دقت زیر نظر داشته باشید.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین واقعاً امکان‌پذیر نیست و تمامی پیش‌بینی‌ها صرفاً تحلیل و بررسی و حدس و گمان است. شما باید قبل از سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری تمامی عوامل را بررسی کنید. اگر هنوز هم تمایل به سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین را دارید باید این موضوع را هم به یاد داشته باشید که بیت‌کوین نوسانات زیادی هم دارد.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2025

بر اساس تحلیل‌های فنی کارشناسان ارزهای دیجیتال در مورد قیمت بیت‌کوین، انتظار می‌رود بیت‌کوین در سال 2025 حداقل و حداکثر قیمت‌های زیر را داشته باشد:

حداقل قیمت 74119.48 دلار

حداکثر قیمت 85754.66 دلار

میانگین قیمت معاملات بیت‌کوین هم حدود 76196.70 دلار خواهد بود.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در سال 2030

تحلیل گران ارزهای دیجیتال پیش‌بینی‌های خود را در مورد قیمت بیت‌کوین در سال 2030 اعلام کرده‌اند. آن‌ها انتظار دارند که حداکثر قیمت بیت‌کوین در سال 2030 حدود 567869.36 دلار باشد. بااین‌حال نرخ آن ممکن است به حدود قیمتی 466925.19 دلار کاهش پیدا کند. بنابراین، میانگین قیمت معاملاتی بیت‌کوین حدود 483904.81 دلار است.

سوالات متداول

در یک برنامه پنج‌ساله، ارز دیجیتال بیت‌کوین احتمالاً می‌تواند تا بازه قیمتی 143779 دلار افزایش داشته باشد. با توجه به نوسانات قیمت در بازار، لطفاً همیشه قبل از سرمایه‌گذاری در هر دارایی تحقیقات لازم را انجام دهید.
با توجه به این واقعیت که قیمت بیت‌کوین درگذشته چندین بار ارزش خود را دو برابر کرده است، این امکان و رسیدن به 100 هزار دلار وجود دارد. بااین‌حال، این ارز دیجیتال به یک افزایش قیمت دیگر در سطح بازار و همچنین یک سفر اختصاصی به ماه نیاز دارد.
بیت‌کوین یک سرمایه‌گذاری نسبتاً امن در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال است. بااین‌حال، هنوز یک نوع دارایی با ریسک و پاداش بالا است و نباید به‌عنوان یک ذخیره بلندمدت قابل‌اعتماد به آن نگاه کرد.
در 10 سال آینده، بیت‌کوین می‌تواند به 100 هزار دلار یا حتی 200 هزار دلار برسد. زمانی که هیچ تهدیدی ازنظر رقابت و مقررات برای آن وجود نداشته باشد، عرضه محدود و محبوبیت روزافزون آن باید این تضمین را به سرمایه‌گذاران دهد که همچنان سقف‌های جدیدی را به دست آورد.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.