چه زمانی ارز دیجیتال بخریم؟ روش های مدیرت زمان برای خرید کرپپتو

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
چه زمانی ارز دیجیتال بخریم؟ روش های مدیرت زمان برای خرید کرپپتو
قیمت دارایی ارز دیجیتال شما که تا چند لحظه قبل ثابت بود، امکان دارد که در چند دقیقه دچار نوسان شود و به بالا یا پایین حرکت کند. سرمایه‌گذاران همیشه در حال تحقیق برای پیش‌بینی بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال هستند.

نکته بسیار مهمی که قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید به یاد داشته باشید، ماهیت و طبیعت متزلزل آن است. قیمت دارایی ارز دیجیتال شما که تا چند لحظه قبل ثابت بود، امکان دارد که در چند دقیقه دچار نوسان شود و به بالا یا پایین حرکت کند. سرمایه‌گذاران همیشه در حال تحقیق برای پیش‌بینی بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال هستند .

بااین‌حال، به بیان ساده، با توجه به نوسانات ارزهای دیجیتال، به‌طورکلی زمان مناسب برای خرید یک کوین ارز دیجیتال وجود ندارد. سرمایه‌گذاران با پیروی از چند روش، این مشکل را حل می‌کنند. شما می‌توانید با پیروی از این روش‌ها سرمایه‌گذاری‌های خود را زمان‌بندی کنید و بهترین پاداش‌های ممکن را درنهایت دریافت کنید.

 

روش‌های مدیریت زمان برای خرید ارز دیجیتال

 

1.روش روزانه

معاملات ارز دیجیتال در سراسر جهان در تمام طول روز انجام می‌شود. شما می‌توانید داده‌های قیمت دارایی انتخابی برای سرمایه‌گذاری را در بازه‌های زمانی مختلف مثلاً چند ماه بررسی و تحلیل کنید. این فرآیند به شما کمک می‌کند تا الگوهایی را شناسایی کنید که در کدام بازه از روز آن دارایی می‌توانند پایین‌ترین قیمت را برای خرید داشته باشد.

شما می‌توانید زمان خرید خود را بر اساس آن زمان‌بندی کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که نمودار قیمت کوین‌های ارز دیجیتال با بالاترین ارزش در بازار را دنبال و بررسی کنید.

برای مثال:

شما قصد خرید اتر و کاردانو را دارید. بنابراین، برای پیش از یک ماه، می‌توانید قیمت روزانه آن‌ها را به طور منظم بررسی کنید. برنامه‌های موبایل مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای این کار استفاده کنید. بعدازاینکه روند صعود و نزول آن‌ها را پیدا کردید، می‌توانید این دارایی‌ها را در زمانی که در پایین‌ترین حد خود هستند خریداری کنید.

با توجه به داده‌های معاملات ارز دیجیتال، به نظر می‌رسد صبح زود یکی از بهترین زمان‌های روز برای خرید بیشتر ارزهای دیجیتال است.

 

2.روش هفتگی

همانند روش روز، می‌توانید بفهمید که دارایی‌های ارز دیجیتال موردنظر شما در کدام‌یک از روزهای هفته با کم‌ترین قیمت هستند تا بتوانید آن‌ها را متناسب با آن خریداری کنید. برخلاف بازار سهام، دنیای ارزهای دیجیتال در تمام‌روز باز است. بنابراین ممکن است که بهترین روز شنبه یا یک‌شنبه باشد و شما می‌توانید قیمت دارایی‌های خود را تجزیه‌وتحلیل کنید.

همانند داده‌های معاملات ارزهای دیجیتال، دیده شد که در ماه‌های اکتبر و نوامبر 2021، شش هفته از هشت هفته شاهد افت ارزهای دیجیتال در روزهای پنج‌شنبه بودیم. طبق داده‌ها ، روز بعدی افت روز دوشنبه است. پنج اُفت در روزهای دوشنبه در بین هشت هفته در دو ماه گفته‌شده وجود داشته است.

 

3.روش ماهیانه

در این روش باید بهترین زمان ماه برای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های هدف خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. می‌تواند روز یا دوره خاصی باشد که قیمت در پایین‌ترین حد خود باقی بماند.

تحقیقات نشان می‌دهد که در ده روز اول ماه، قیمت ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد. به دنبال آن سقوط رخ می‌دهد و قیمت‌ها در نیمه دوم ماه به پایین‌ترین حد خود می‌رسد. اکنون، این وظیفه شما است که روزهای خاصی را تعیین کنید که در آن قیمت برای یک ارز دیجیتال خاص کمترین حد باقی می‌ماند و بر این اساس شما می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید.

نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که این روش برای هر یک از دارایی‌های ارز دیجیتال متفاوت است. آلت کوین‌های جدید یا کوچک ممکن است روند متفاوتی را نشان دهند. ارزهای دیجیتال با بالاترین ارزش بازار دارای بیشترین روند مشابه هستند.

 

متوسط هزینه دلاری

متوسط هزینه دلاری (DCA) روشی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران برای کاهش تأثیر نوسانات قیمت روی سرمایه‌گذاری‌های خود از آن استفاده می‌کنند. معمولاً سرمایه‌گذاران در صورت نوسانات قیمت، زمان بازار را تعیین می‌کنند. آن‌ها از استراتژی پایین بخر، بالا بفروش پیروی می‌کنند. بااین‌حال، بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در ایران اغلب از روش DCA پیروی می‌کنند.

در این فرآیند، شما مقدار کمی را در زمان‌های مشخص سرمایه‌گذاری می‌کنید. این یک روش کاملاً محبوب برای سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید از این فرآیند برای دارایی‌هایی استفاده کنید که فکر می‌کنید به‌مرورزمان ارزش آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و نوسان قیمت را در این مسیر تجربه خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید که این یک سیاست سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت است. روش DCA روشی محبوب برای سرمایه‌گذاری برای بازارهای سنتی مانند طلا،سهام و سایر کامودیتی ها و ارزهای دیجیتال است.

بیایید برای درک بهتر شما مثالی بزنیم

فرض کنید هرماه 8 میلیون و هشت‌صد هزار تومان در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید. شما تصمیم می‌گیرید این کار را برای یک سال به صورت مداوم انجام دهید. بنابراین، شما پس‌ازاین دوره، تقریباً یک میلیارد تومان از طرف خود روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری خواهید کرد.

حالا نوساناتی در این مسیر وجود خواهد داشت. در هفته‌هایی که قیمت بیت‌کوین پایین است، ممکن است احساس کنید که سرمایه‌گذاری شما در آن زمان سودآور نیست. اما اگر آینده جلوتری را در نظر بگیرید، خواهید دید که هفته‌های خاصی وجود دارد که بیت‌کوین قیمت بالایی داشته و سرمایه‌گذاری شما سود خوبی هم به شما ارائه کرده است.

بنابراین، اگر کل سناریو را ببینید، تقسیم سرمایه‌گذاری شما در یک بازه زمانی منظم در یک سال کامل، سود خوبی به همراه دارد. اگر این را با یک طرح سرمایه‌گذاری یکجا مقایسه کنید، کل مبلغ سرمایه‌گذاری شده شما به‌جای اینکه فقط بخشی از آن باشد، از نوسان قیمت رنج می‌برد.

روش متوسط هزینه دلاری مزایای دیگری هم دارد. شما از تجارت احساسی که در آن عوامل روانی مانند هیجان یا ترس نقش می‌بندند، دور می‌شوید. این روش بسیار منظم‌تر است که به شما امکان می‌دهد از تعدد معامله یا فروش وحشتناک در زمان‌های آشفتگی اجتناب کنید. همچنین، این روش هم می‌تواند سرمایه‌گذاری امنی باشد زیرا نیازی به سرمایه‌گذاری یک‌باره مبلغ قابل‌توجه نیست.

 

کلام آخر

به یاد داشته باشید که با در نظر گرفتن عوامل مختلف در قیمت‌گذاری یک کوین، زمان‌بندی خرید برای هر کوین ارز دیجیتال می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

قبل از سرمایه‌گذاری، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. در این بازار ارزهای دیجیتال، هدف‌گذاری برای سرمایه‌گذاری بلندمدت بهترین راه است. اگر با حجم کم خرید داشته باشید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که قبل از رفتن به داخل این اقیانوس عمیق، آزمایشی داشته باشید. شما می‌توانید بالاترین و معقول‌ترین بازده را از این استراتژی به دست بیاورید.

سوالات متداول

این استراتژی برای معامله گران تازه‌کار و باتحمل ریسک کمتر می‌تواند استراتژی مناسبی باشد. البته باید گفت که بازار باید در حال خرسی باشد.
در این استراتژی بهتر است که به‌جای سرمایه‌گذاری به‌صورت یکجا، خریدهای دوره‌ای داشته باشید و آن سرمایه‌گذاری را به یک پس‌انداز تبدیل کنید.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.