بهترین بیمه تکمیلی در اسفند 1402 | معرفی 5 شرکت بیمه‌ای برتر

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
بهترین بیمه تکمیلی در اسفند 1402 | معرفی 5 شرکت بیمه‌ای برتر
بیمه تکمیلی درمانی راه جبران هزینه‌های درمان در کنار بیمه‌های پایه افراد است. بیمه تکمیلی توسط شرکت‌های بیمه مختلفی ارائه می‌شود. در ادامه قصد داریم تا بهترین بیمه تکمیلی را به شما معرفی کنیم.

بیمه تکمیلی درمانی راه جبران هزینه‌های درمان در کنار بیمه‌های پایه افراد است. با این که بیمه درمانی هزینه‌های پزشکی را پوشش می‌دهد، اما این پوشش اغلب تمام و کمال نیست. در حالی که بسیاری از طرح های بیمه درمانی پوشش قوی ارائه می‌دهند، اما مسئله جبران باقیمانده هزینه‌ها نیز برای افراد اهمیت دارد. بیمه تکمیلی همانطور که از نام آن پیداست، به دنبال جبران هزینه‌های پزشکی بوده و برای تکمیل پوشش طرح‌های بیمه درمانی پایه طراحی شده است. معمولا بیمه تکمیلی جایگزین بیمه درمانی نیست و به پرداخت هزینه‌های پزشکی که توسط بیمه درمانی پوشش داده نشده و یا به عنوان پوشش اضافی برای نیازهای خاص است. بیمه تکمیلی توسط شرکت‌های بیمه مختلفی ارائه می‌شود. در ادامه قصد داریم تا بهترین بیمه تکمیلی را به شما معرفی کنیم و البته دلیل این انتخاب را شرح دهیم. پس توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب خود تا انتهای متن با ما همراه باشید.

بهترین شرکت‌‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی

 

 

روش شناسایی بهترین بیمه تکمیلی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم بیمه تکمیلی توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود. هر کدام از این شرکت‌ها ممکن است موارد ویژه‌ای برای جذب مشتریان به بیمه تکمیلی اضافه کنند. برای شناسایی بهترین بیمه تکمیلی باید به موارد مختلفی توجه کنید. شاید مهمترین آیتم برای انتخاب بیمه تکمیلی سقف تعهدات و ضمانت‌هایی باشد که در بیمه نامه انتخاب می‌‌کنید. بهتر است موارد تحت پوشش را با قیمت‌های ارائه شده مقایسه کنید. بیمه مناسب هر بیمه شده با تنوع موارد تحت پوشش بیمه تعیین شده تا مطلوب‌ترین مدل با بهترین نرخ به دست آید. هر چه میزان موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر است. با این حال تعدد موارد تحت پوشش نوعی آینده‌گری در نظر گرفته می‌شود.

سقف تعهدات نیز اهمیت زیادی در انتخاب موسسه بیمه تکمیلی دارد. علاوه بر این باید شرکت بیمه منتخب با مراکز پزشکی و بیمارستان‌های متعددی قرارداد داشته باشد. بیمه‌ای که برای شما صادر می‌شود باید امکان استعلام آنلاین در مراکز پزشکی داشته باشد. در این شرایط امکان پرداخت هزینه‌ها به بیمه‌گذار با سرعت بیشتری فراهم می‌شود. اگر مرکز درمانی که به آن مراجعه می‌کنید طرف قرارداد شرکت بیمه تکمیلی شما نباشد، باید به ناچار با تهیه فاکتور به شرکت بیمه مراجعه کنید تا پس از طی مراحل اداری بتوانید مبلغ پرداختی را از بیمه دریافت کنید. به این ترتیب تعداد بیشتر موسسات درمانی طرف قرارداد و امکان استفاده آنلاین از بیمه آیتم مهم دیگری برای انتخاب شرکت بیمه خواهد بود.

 

مزایای بیمه تکمیلی

به طور کلی خرید بیمه تکمیلی مزایای بسیار زیادی دارد. کمک به پرداخت هزینه درمان مزیت اصلی تهیه این نوع بیمه نامه است که می‌تواند به بیمه‌گذار آرامش خاطر هدیه کند. بیمه تکمیلی درمان هزینه‌های درمانی شما جبران می‌کند. پوشش های بیمه تکمیلی درمان به مراتب از بیمه‌های پایه درمان بیشتر است. برای مثال فرض کنید فردی برای انجام یک عمل جراحی به بیمارستان مراجعه می‌کند. بیمه پایه درصدی از هزینه جراحی و بیمارستان ( برای مثال 50 درصد ) را پرداخت می‌کند. در این شرایط با پوشش بیمه تکمیلی می‌توانید تمام یا درصدی از هزینه باقیمانده عمل جراحی را پرداخت کنید. در شرایط حساس، تامین هزینه درمان بار سنگینی از دوش بیمار یا خانواده او بر می‌دارد.

معمولا شرکت‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی با مراکز درمانی بیشتری طرف قرارداد هستند. بنابراین در انتخاب مرکز درمانی اغلب با محدودیت کمتری نسبت به بیمه پایه مواجه خواهید بود. علاوه بر این پوشش‌های بیمارستانی شرکت‌های بیمه تکمیلی بسیار متنوع‌تر از پوشش بیمه‌های پایه است. سقف پوشش هزینه‌های درمانی نیز در بیمه‌های تکمیلی بیشتر از بیمه پایه است. به همین دلیل در حال حاضر بسیاری از افراد نسبت به تهیه بیمه‌های تکمیلی درمان در کنار بیمه‌های پایه اقدام می‌کنند.

 

بیمه تکمیلی مناسب چه کسانی است؟

بیمه درمان تکمیلی شکاف‌های بیمه پایه درمان را پر می‌کند. هدف از بیمه درمانی تکمیلی، ارائه پوششی برای هزینه‌های خاصی است که یک طرح بیمه پایه آن را پوشش نمی‌دهد. حتی با بهترین طرح بیمه درمانی، همچنان ممکن است برخی از بیماری‌ها یا خدمات پزشکی نیاز به پرداخت هزینه داشته باشند. هزینه‌ درمان گاها مبالغ گزافی است که ممکن است بیماران ناتوان از پرداخت آن باشند. هزینه‌های زیاد و ناگهانی می‌تواند فشار بیشتری به بیمار و خانواده او وارد کند. بیمه‌های درمان تکمیلی بار مالی را در این موقعیت‌ها از دوش بیمار و خانواده او بر می‌دارد. با این حال بیمه درمانی تکمیلی قرار نیست جایگزین بیمه پایه شما شود. در اغلب شرکت‌های بیمه بیمه‌گذار قبل از خرید بیمه تکمیلی باید دارای طرح‌های بیمه پایه سلامت، خدمات درمانی و ... برای پوشش‌های اولیه مراقبت‌های پزشکی باشد. داشتن بیمه تکمیلی می‌تواند هزینه مابه التفاوت مبالغ پرداختی از بیمه پایه و کل هزینه درمان را پرداخت کند.

با خرید بیمه تکمیلی می‌توانید با حق بیمه قابل قبولی تقریبا تا 90 درصد از مخارج مربوط به درمان را به موسسه بیمه واگذار کنید. به این ترتیب افراد می‌توانند در زمان سلامتی خود بیمه تکمیلی را خریداری کنند تا در روزهای سخت بیماری، به جای فکر کردن به هزینه‌های درمان تنها به فکر درمان و سلامت خود باشند.

 

انواع بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی انواع مختلفی دارد که قصد داریم در ادامه آن‌ها را به صورت مختصر بررسی کنیم:

بیمه تکمیلی گروهی: بیمه گروهی توسط مدیران شرکت‌ها برای پرسنل تهیه می‌شود. در این بیمه کارفرمایان کارگران یا کارمندان خود را به شکل گروهی زیر پوشش خدمات بیمه تکمیلی قرار می‌دهند و فرصت استفاده از امتیازات این بیمه را برای آن‌ها و دیگر افراد تحت تکفل‌شان مهیا می‌سازند. بیمه گروهی دارای شرایط خاصی است. از جمله این شرایط این است که تعداد افراد بیمه شده باید به تعداد مشخصی برسد. در غیر اینصورت بیمه گروهی محسوب نخواهد شد.

بیمه درمان تکمیلی خانواده: این بیمه نیز به نوعی بیمه گروهی محسوب می‌شود. با این تفاوت که بیمه درمان تکمیلی خانواده برای تعداد کمتری از افراد طراحی شده است؛ مانند چند خانواده در یک شرکت. معمولا به نسبت بیمه گروهی این نوع بیمه تکمیلی قیمت بیشتری در شرکت‌های بیمه دارد.

بیمه تکمیلی انفرادی: این نوع بیمه تکمیلی برای یک شخص ارائه می‌شود و در کنار هزینه بالاتر به نسبت دیگر انواع بیمه تکمیلی، سطح کیفی بالا و پوشش‌های بیشتری دارد که به عنوان عمده‌ترین امتیازات آن محسوب می‌شوند. اشخاصی که به دنبال خدمات با کیفیت بیشتر هستند، باید پس از رسیدن به سن قانونی برای کامل کردن فرم درخواست اخذ بیمه تکمیلی به شعب شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کنند. شرط دیگر اخذ بیمه تکمیلی انفرادی سن کمتر از 70 سال است که باید قبل از خرید بیمه به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و در خصوص این محدودیت از آن‌ها پرس و جو کنید.

 

موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی علاوه بر این که در زمان رخداد حوادث پزشکی برای بیمه‌گذار اهمیت زیادی دارد، برای تعیین حق بیمه نیز بسیار مهم است. مواردی که بیمه برای هزینه درمان پزشکی موظف به پرداخت مبلغی است را موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گویند. قیمت بیمه تکمیلی را در واقع پوشش انتخابی بیمه گذار تعیین می‌کند. پوشش‌های بیمه تکمیلی در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است و به نسبت نیاز مشتری می‌تواند متفاوت انتخاب شود. عمده پوشش‌هایی که که توسط شرکت‌های مختلف برای بیمه تکمیلی ارائه می‌شود، در ادامه نام برده شده است:

_ هزینه‌های مربوط به بستری، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، انواع سنگ ‌شکن و ...
_ هزینه جراحی‌های مهم مربوط به مغز، اعصاب مرکزی و نخاع، سرطان، قلب، پیوند ریه، کبد، مغز استخوان و ...

_ هزینه‌های پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، ام آر آی، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولتر، آنژیوگرافی چشم و ...
_ هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین و هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری
_ هزینه عمل‌های سرپایی، گچ گیری، ختنه، بخیه، بیوپسی، تخلیه کیست، لیزر درمانی و ...
_ هزینه خدمات آزمایشگاهی پاتولوژی یا آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، نوار قلب، فیزیوتراپی و ...
_ هزینه‌های ویزیت، دارو و خدمات اورژانس و آمبولانس
_ دندانپزشکی
_ هزینه خرید عینک یا سمعک
_ و ...

توجه داشته باشید که ارائه تمام این پوشش‌ها در شرکت‌های بیمه الزامی نیست و هر شرکت بنا به نیاز مشتریان تمام یا برخی از هزینه‌ها را تقبل می‌کند.

 

سخن پایانی

بیمه تکمیلی درمان می‌تواند راهی مطمئن برای آسایش خاطر در آینده باشد که به جبران درصدی از هزینه‌های درمانی می‌پردازد. شرکت‌های مختلفی بیمه تکمیلی را با پوشش‌های متنوع به مشتریان ارائه می‌دهند. شرکت می‌تواند بعضی از پوشش‌ها را جزو پوشش‌های اصلی و پوشش‌های دیگر را به عنوان پوشش فرعی با پرداخت حق بیمه بیشتر به بیمه‌گذار ارائه دهد. علاوه بر این سقف تعهدات بیمه‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. هر چه سقف تعهدات یک بیمه بیشتر باشد، در صورت بروز حادثه هزینه بیشتری از طرف بیمه پرداخت می‌شود. با این حال سقف تعهدات بیشتر نیز قیمت بیمه را افزایش می‌دهد. در این متن بهترین بیمه تکمیلی را به شما معرفی کرده و دلایل انتخاب این شرکت‌ها را بررسی کردیم. پس از بررسی کامل ویژگی‌های عنوان شده می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی درمان اقدام کنید.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.