معرفی بهترین نرم‌افزارها برای استخراج بیت کوین در 1403

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
معرفی بهترین نرم‌افزارها برای استخراج بیت کوین در 1403
نرم‌افزار استخراج بیت کوین به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از سخت‌افزار کامپیوتر شخصی خود به تکنولوژی بلاک چین که بیت کوین را اجرا می‌کند دسترسی پیدا کنید. درازای این کار و به‌عنوان پاداش بیت کوین دریافت می‌کنید.

نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از سخت‌افزار کامپیوتر شخصی خود به تکنولوژی بلاک چین که بیت کوین را اجرا می‌کند دسترسی پیدا کنید. درازای این کار و به‌عنوان پاداش بیت کوین دریافت می‌کنید.

 بیشتر نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین به‌صورت مجانی در اختیار کاربران قرارگرفته‌اند و آن‌ها می‌توانند در هر سیستم‌عاملی از این نرم‌افزارها استفاده کنند.

سخت‌افزارهای کامپیوتر که به قطعات استخراج هم معروف هستند می‌توانند به‌سادگی یک سیستم پردازش ابری یا به پیچیدگی یک سیستم چند هزار دلاری اختصاصی و به‌روز باشند.

مشاور نظارت هم به‌طورکلی تمام موارد را بررسی و بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین را برای شما در اینجا آماده کرده است.

 

بهترین نرم‌افزار استخراج بیت کوین 2024


 

نرم‌افزار CGMiner

نرم افزار CGMiner

بهترین برای سازگاری سخت‌افزاری بین پلتفرم‌ها

دلیل انتخاب ما : این نرم‌افزار در سال 2011 توسعه پیدا کرد و می‌توان گفت که نرم‌افزار CGMiner یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزارها برای استخراج بیت کوین محسوب می‌شود و امروزه این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید ارزهای دیجیتال دیگر مثل دوج کوین و لایت کوین را هم از طریق این نرم‌افزار استخراج‌کنید.

این نرم‌افزار منعطف و پلتفرم متن‌باز آن به شما کمک می‌کند تا سرعت عملیات خود را ارتقا دهید و باید این موضوع را هم اشاره‌کنیم که این نرم‌افزار روی سخت‌افزارهای مختلف قابل‌استفاده است.

نرم‌افزار CGMiner به‌جای یک واسط گرافیکی ، روی یک واسط خط فرمان اجرا می‌شود. این موضوع به این معنی است که پلتفرم این نرم‌افزار نسبت به دیگر نرم‌افزارهای استخراج منحنی یادگیری تندتری را در خود ایجاد کرده است.

البته درنهایت باید این موضوع را بگوییم که نرم‌افزار CGMiner مناسب کاربران باتجربه‌تر است و این اجازه به آن‌ها داده می‌شود تا بتوانند این نرم‌افزار را روی پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف راه‌اندازی کنند.

با نرم‌افزار CGMiner شما می‌توانید سخت‌افزار استخراج خود را با استفاده از دستورهای کیبورد از راه دور هم مدیریت کنید. شما با استفاده از این دستورات می‌توانید موارد مختلفی مانند سرعت خنک‌کننده را به‌راحتی از طریق این نرم‌افزار تنظیم کنید.

نرم‌افزار CGMiner روی سیستم‌عامل ویندوز، مَک یا لینوکس قابل‌اجرا است. این نرم‌افزار سازگار با سخت‌افزارهای مختلف برای استخراج بوده و می‌توانیم به مدارات مجتمع با کاربرد خاص یا ASIC ، آرایه دریچه‌ای برنامه پذیر میدانی یا FPGA و سیستم‌های پردازش گرافیکی سازگار یا GPU اشاره‌کنیم.

بااین‌حال آخرین نسخه این نرم‌افزار سازگار با سخت‌افزارهای ASIC است.


 

نرم‌افزار Awesome Miner

نرم افزار Awesome Miner

بهترین برای مدیریت متمرکز سخت‌افزار

دلیل انتخاب ما : اگر شما هم قصد دارید تا حجم استخراج خود را با استفاده ترکیبی از چند سخت‌افزار مختلف افزایش دهید ، نرم‌افزار Awesome Miner این اجازه را به شما می‌دهد تا تمام این فعالیت‌ها را در یک محیط ایده آل انجام دهید.

شما حتی می‌توانید میزان استخراج خود را زمانی که از سیستم اصلی خود دور هستید بررسی و مدیریت کنید.

نرم‌افزار Awesome Miner تمام فعالیت استخراج شما را در یک برنامه و محیط مدیریت می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا در یک فضای مشخص فعالیت موتورهای استخراج و استخرهای موردنظر را بررسی و مدیریت کنید.

علاوه بر این، این نرم‌افزار می‌تواند چندین سخت‌افزار استخراج را به‌صورت هم‌زمان مدیریت کند.

از طریق منوی داشبورد این نرم‌افزار شما می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به استخراج خود مثل میزان هش ریت ، سرعت خنک‌کننده‌ها ، دمای دستگاه و میزان ارز استخراج‌شده را به‌صورت کاملاً ساده مشاهده کنید.

نرم‌افزار Awesome Miner روی سیستم‌عامل ویندوز ، لینوکس قابل‌استفاده است و همچنین باید به این موضوع هم اشاره‌کنیم که این نرم‌افزار یک نسخه فضای ابری هم دارد که می‌تواند از طریق مرورگر به هر دستگاهی متصل شود.


 

نرم‌افزار EasyMiner

نرم افزار EasyMiner

بهترین برای سرعت ، راه‌اندازی امن

دلیل انتخاب ما : اگر شما به هر دلیلی در شروع استخراج بیت کوین عجله دارید و نمی‌خواهید تا با نرم‌افزار پیچیده و عجیبی سروکار داشته باشید ، ما به شما نرم‌افزار EasyMiner را پیشنهاد می‌کنیم.

نرم‌افزار EasyMiner دارای داشبورد خاصی است که فرآیند استخراج ارز دیجیتال شما را به‌صورت گرافیکی در اختیار شما فرار می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید به‌راحتی استخر موردنظر خود را تغییر داده یا تنظیمات اینترنت خود را مشخص یا حتی کیف پول‌های ارز دیجیتال خود را بررسی کنید.

باید به این موضوع اشاره‌کنیم که نرم‌افزار EasyMiner سیستم امنیتی مناسبی هم دارد. این نرم‌افزار تمام فعالیت‌های استخراج شما را به‌صورت مخفی نگه می‌دارد تا ضریب احتمال سرقت بیت کوین‌های شما را به صفر برساند.

زمانی که شما تنظیمات نرم‌افزار را مشخص کردید، این نرم‌افزار به‌صورت خودکار استخراج بیت کوین را شروع می‌کند. در عوض این برنامه برای پردازش و استخراج از CPU شما انرژی کمتری می‌گیرد و تمرکز آن بیشتر روی کارت گرافیک شما است.

شما در نرم‌افزار EasyMiner فقط بیت کوین استخراج نخواهید کرد و باید این موضوع را بگوییم که شما می‌توانید ارزه‌ای دیگری مانند لایت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را از طریق این نرم‌افزار استخراج‌کنید.


 

نرم‌افزار Kryptex Miner

نرم افزار Kryptex Miner

بهترین برای بهینه‌سازی سوددهی استخراج

دلیل انتخاب ما : با تغییر شرایط بازار ارز دیجیتال، قطعاً پرسودترین ارز دیجیتال برای استخراج هم دستخوش تغییراتی می‌شود. نرم‌افزار Kryptex Miner یک نرم‌افزار سیستم‌عامل ویندوز است که برای استفاده از قدرت کامپیوتر کاربر هزینه پرداخت می‌کند.

این نرم‌افزار در پس‌زمینه فعالیت خود را انجام می‌دهد و به‌صورت خودکار تنظیمات شما را تغییر می‌دهد تا بتواند بهترین ارز دیجیتال را برای شما استخراج کند.

این نرم‌افزار حتی یک حالت به نام حالت ساده دارد که مناسب زمانی است که شما می‌خواهید از سیستم خود استفاده‌های دیگر نیز داشته باشید مانند استفاده از اینترنت یا بازی کردن.

کاربرانی که دارای سیستم گیمینگ هستند می‌توانند ماهیانه حدود 95 دلار درآمد داشته باشند ، درحالی‌که اگر شما یک سیستم خاص و گران‌قیمت و قوی دارید، باید توقع عددهای بالاتری به‌عنوان درآمد داشته باشید.

فعالیت استخراج شما با بیت کوین و دیگر روش‌ها مثل گیفت کارت آمازون یا کارت‌های ویزا/مستر پرداخت می‌شود.

باید این موضوع را هم به شما هشدار دهیم که این پرداخت ها یک سری موارد دیگر هم دارند. برای مثال اگر شما قرار باشد تا هزینه را به‌صورت بیت کوین دریافت کنید، میزان هزینه تراکنش حدود 0.00005 بیت کوین بوده که حدوداً 1.50 دلار است.


 

نرم‌افزار ECOS

نرم افزار Ecos

بهترین برای استخراج مبتنی بر فضای ابری

دلیل انتخاب ما : نرم‌افزار ECOS یک تجربه خوب و بی‌نظیر را برای استخراج بیت کوین در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. این نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری بوده که صورت آنلاین فعالیت خود را انجام می‌دهد و درنتیجه شما نیاز نیست تا ادوات استخراج رمز ارز را خریداری کرده تا بتوانید به کمک آن از نرم‌افزار ECOS استفاده کنید.

به‌جای این کار شما پیش پرداختی برای قرارداد استخراج خود پرداخت می‌کنید و از طریق آن شما تجهیزات و برق لازم برای استخراج بیت کوین را از ECOS اجاره می‌کنید.

از زمان شروع این قرارداد ، شما قیمت بیت کوین را در آینده ، زمان قرارداد و میزان قدرت هَش براثر استخراج را بر اساس میزان هزینه خود تخمین می‌زنید. این سایت در ادامه میزان سود شما را محاسبه می‌کند اما تمام این اعداد بر اساس قیمت لحظه‌ای بیت کوین در زمان استخراج شما است.

زمانی که شما این قرارداد استخراج مبتنی بر فضای ابری را خریداری کردید، شما یک هزینه ثابت برای استفاده از تجهیزات ECOS برای استخراج پرداخت می‌کنید.

باید این نکته را هم متذکر شویم که شاید میزان حاشیه سود شما حتی اگر از تجهیزات شخصی خود استفاده کنید پایین‌تر از میزان سود ارائه‌شده از طریق ECOS باشد و باید گفت واقعاً سخت است که نرم‌افزار ECOS را به این راحتی به‌عنوان یک راه‌حل خوب برای استخراج بیت کوین شکست داد.


 

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین همان اثبات مکانیسم انجام کار بوده که بیت کوین‌های جدید را شکل می‌دهد.

مانند دیگر ارزهای دیجیتال، بیت کوین هم بر اساس تکنولوژی بلاک چین شکل گرفته است. بیت کوین مثل یک دفتر کل توزیع است که تمام تراکنش‌های گذشته را ردیابی می‌کند. یک سیستم غیرمتمرکز است که توسط یک قدرت متمرکز کنترل نمی‌شود.

برای ثبت تراکنش‌ها و رمزگذاری آن‌ها در شبکه بلاک چین، ماینرهای بیت کوین از کامپیوترهای خود برای حل معادلات پیچیده‌ی ریاضی در جهت ایجاد بلاک‌های جدید در شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند.

برای حل این معادلات پیچیده به قدرت محاسباتی زیادی نیاز است که به آن هَش می‌گویند. ماینرها کامپیوترها یا همان محاسبه کننده‌ها که ما به آن‌ها قطعات استخراج‌کننده می‌گوییم را مستقر می‌کنند تا هَش های بعدی را حل کنند.

درازای این کار ، ماینرهای موفق بیت کوین‌های تازه تولیدشده را به‌عنوان حقوق دریافت می‌کنند.

در سال 2022 یک ماینر موفق حدود 6.25 بیت کوین که معادل 183 هزار دلار کنونی است برای حل هَش ها دریافت می‌کند. میزان بیت کوین‌های پرداختی با گذشت زمان کاهش پیدا می‌کند و می‌توان گفت که هر چهار سال این عدد نصف می‌شود.

 

چگونه بیت کوین استخراج‌ کنیم

برای استخراج بیت کوین، شما در مرحله اول باید نرم‌افزارهایی مانند نرم‌افزارهایی که در بالا خدمت اشاره کردیم برای حل معادلات ریاضی استفاده کنید.

این نرم‌افزارها نیازمند سخت‌افزارهای قدرتمند برای حل معادلات ریاضی هستند. در روزهای اولیه ارز دیجیتال، می‌توانستید از CPU های خانگی برای انجام این فعالیت‌ها استفاده کنید.

امروزه، ماینرها سیستم‌های قدرتمندتری بر اساس GPU ایجاد می‌کنند تا قطعات سخت‌افزاری بهتری شکل دهند. آن‌ها همچنین قطعات مستقل و مبتنی بر ASIC را برای استخراج بیت کوین ایجاد می‌کنند.

یک قطعه یا ریگ که دارای سه GPU است به طور متوسط اندازه یک کولرگازی متوسط انرژی مصرف می‌کند. شما همچنین باید خنک کننده های خوبی هم برای سیستم خود خریداری کنید تا دچار مشکلاتی مانند گرمایش بیش‌ازحد یا حتی خرابی سیستم نشوید.

اگر شما نمی‌خواهید این وسایل را خود به تنهای بخرید، می‌توانید این ادوات و وسایل را اجاره کنید و به همین شکل بیت کوین را از طریق فضای ابری استخراج‌کنید.

شما همچنین می‌توانید به یک استخر استخراج بیت کوین متصل شوید که خود می‌تواند راهی دیگر برای استخراج بیت کوین و کاهش هزینه‌های اولیه باشد.

شما با این کار و از طریق نرم‌افزارهای استخراج سیستم خود را با ماینرهای دیگر به اشتراک می‌گذارید. اگر فردی در استخر شما موفق شود تا هَش خاصی را تکمیل کند، میزان بیت کوین دریافتی آن شخص بین بقیه افراد تقسیم می‌شود. این موضوع میزان شانس برای تکمیل یک هَش را افزایش می‌دهد. (که این اتفاق نادری است.)

نکته : اگر قصد خرید ارز دیجیتال را دارید می توانید در نظارت بهترین صرافی ارز دیجیتال را از میان 10 صرافی برتر انتخاب کنید.

چگونه بهترین نرم‌افزار برای استخراج بیت کوین را انتخاب کنیم

افراد مبتدی شاید نرم‌افزارهای مبتنی بر فضای ابری را انتخاب کنند زیرا این نرم‌افزارها نیازمند تجهیزات استخراج یا مانینگ نیستند و این نرم‌افزارها برای استخراج برای مدل‌های ساده CPU و GPU طراحی‌شده‌اند.

آن‌ها همچنین ممکن است نرم‌افزاری را انتخاب کنند که نیازمند موارد اولیه کمتری باشد. باید به این مسئله هم اشاره‌کنیم که نرم‌افزارها محدودیت‌های خاصی دارند و استخراج بیت کوین به‌وسیله آن‌ها زمان طولانی‌تری را به خود اختصاص می‌دهد.

ماینرهای خاص با سیستم‌های قدرتمندتر شاید ترجیح دهند از برنامه‌های قابل تنظیم برای باز بودن دست خود در استخراج بیت کوین استفاده کنند و انتخاب‌های خوبی درزمینه استخراج ارز دیجیتال ، استخرهای استخراج داشته باشند.

سوالات متداول

در حال حاضر استخرهای زیادی در دنیای ارز دیجیتال وجود دارد که مشغول فعالیت بوده و دستگاه‌های استخراج در حال فعالیت در آن هستند. از بین این استخرها می‌توانیم به استخرهای BTC.com ، F2Pool ، SlushPool و خیلی موارد دیگر اشاره‌کنیم.
واقعیت این است که تمام ارزهای دیجیتال قابل‌استخراج نیستند. یکی از موارد که در این زمینه بسیار مهم و اساسی بوده، ساختار شبکه بلاک چین ارز است. اگر ارز موردنظر از قانون اثبات کار پیروی کند ، درنتیجه ارز انتخابی کاربر قابل‌استخراج خواهد بود.
در زمان استخراج فشار زیادی به سخت‌افزار وارد می‌شود و سخت‌افزارهای تلفن همراه قادر به تحمل چنین قدرت و فشاری نیستند و این امکان وجود دارد که تلفن همراه شما از کار بیوفتد و از بین برود.
در حال حاضر نرم‌افزارهای رمز ارز می‌توانند از 50 ارز مختلف پشتیبانی کنند و خدمات خوبی را به کاربران خود ارائه کنند.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.