معرفی بهترین میم کوین های آینده دار در سال 2024

فهرست مطالب

هادی بهرامی؛ کارشناس تحلیل نظارت دات کام: این روزها بازار ارز دیجیتال سر و صدای زیادی به پا کرده و در شبکه های اجتماعی، موضوعات کریپتویی بسیار پر بازدید شده است. پروژه های ارزشمندی وجود دارد که سرمایه گذاران از آنها غافل هستند؛ اما به صورت ناگهانی شروع به پامپ های انفجاری میکنند. علم تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بازار های مالی به ما کمک میکند تا گزینه های مستعد رشد و مناسب سرمایه گذاری را پیدا کنیم. پیدا کردن و خرید این ارزها در زمان مناسب، نیاز به تجربه، قدرت تحلیل بازار و البته کمی هم شانس دارد. در این مطلب از بلاگ نظارت دات کام به معرفی و تحلیل 5 میم کوین آینده دار خواهیم پرداخت تا سرمایه گذاران بتوانند در بولران پیش رو به سبدشان تنوع بیشتری داده و بازدهی بیشتری کسب کنند.

 

1- بیبی دوج baby doge

بیبی دوج کوین (baby dogecoin) یکی از معروف‌ ترین و بهترین میم کوین های بازار کریپتو است. دلیل اینکه میگوییم بهترین و معروف ترین، اینست که یکی از با برنامه ترین، هدفمند ترین و بزرگ ترین جامعه میان میم کوین های بازار است. اکتیو بودن تیم توسعه دهنده و بازدهی متناسب با ارزش ذاتی پروژه به چشم دیده شده و با توجه به تجربیاتی که در دوران کاپیتولاسیون و اوج وحشت بازار بدست آمده، رفتار های قیمتی و بنیادی پروژه بیبی دوج کوین ثابت شده است. بیبی دوج، توکنی بر بستر شبکه های اتریوم و بایننس اسمارت چین است؛ اما عمده فعالیت های سرمایه گذاران و هولدرانش بر روی شبکه بایننس اسمارت چین یا همان bep20 است؛ زیرا کارمزد بسیار کم شبکه، خدمات دکس تریدینگ و سپرده گذاری گسترده و سرعت بالایی دارد. بیبی دوج در تلاش است تا با بهبود عملکرد و افزایش قابلیت‌ های خود از کوین پدر (دوج کوین) سبقت بگیرد که همین حالا هم با برنامه های توکن سوزی، تقویت دکس سواپ و تبیلیغات گسترده، محبوبیتی بیش از دوج کوین دارد و سرمایه گذاران هم به دلیل ارزش بازار بسیار کمتر نسبت به دوج کوین، به پتانسیل رشد این میم کوین اعتقاد دارند. ارزش بازار میم کوین بیبی دوج در بازار، مبلغ 320 میلیون دلار میباشد که در حال حاضر با 6.5 میلیون دلار ارزش معاملات در جایگاه 237 قرار دارد. در آینده نزدیک، نظارت دات کام به تحلیل مفصلی از بنیاد و تکنیکال بیبی دوج خواهد پرداخت و هر چیزی که لازم است تا آن را برای سرمایه گذاری بدانید به شما خواهد گفت.

تحلیل میم کوین بی بی دوج

تحلیل تکنیکال: قیمت ارز در مهرماه 1402 در واکنش مثبت به حمایت بلند مدت، یک رشد 300 درصدی را تجربه کرد و پس از ایجاد یک قله قیمتی با 45 درصد ریزش همراه شد که در حال حاضر بر روی یک حمایت معتبر بر اساس نقاط مشترک 2 فیبوناچی اصلی (prz) و حمایت استاتیک ماژور قرار دارد. این محدوده برای یک پله خرید مناسب میباشد و حمایت کم ریسک بعدی را 35 درصد کمتر میتوان در نظر گرفت. قیمت فعلی در محدوده 0.000000002 قرار دارد و اهداف آن را در بلند مدت 180 درصد و 1000 درصد در نظر گرفته ایم.

 

2- کیشو اینو kishu inu

ارز کیشو اینو (kishu inu) یکی دیگر از میم کوین‌ های جنجالی کریپتو است که مانند دوج کوین (doge) و شیبا اینو (shib) با الهام از یک سگ ساخته شده است. این توکن بر بستر شبکه اتر پیاده شده است و به‌ عنوان توکن ابزاری برای اجرای اکوسیستم غیرمتمرکز مورد استفاده قرار میگیرد. به‌ طور کلی این پروژه میخواهد تعاریف جدیدی از سیستم پاداش دهی ناشی از مشارکت، دکس dex و nft ارائه دهد.
سرمایه گذاران از کیشو اینو هنگام عرضه به بازار بسیار استقبال کردند و ارزش بازار آن به حدود 2 میلیارد دلار و تعداد هولدر بیش از 100 هزار نفر رسید که رقم بسیار خوبی برای یک میم کوین محسوب میشود. برخی از کاربران کیشو اینو را یک بی خاصیت بی هدف میدانند؛ اما عده ای دیگر به ارزش بازاری فراتر از 2 میلیارد دلار در بولران پیش رو اعتقاد دارند. در وایت پیپری که توسط تیم کیشو اینو منتشر شده، اطلاعات زیادی از اهداف و کاربرد واقعی میم کوین مشاهده نمیشود و بنظر می آید صرفا قصد دارد بهتر از میم کوین های دیگر، مسئله سگ و گربه را در بازار رواج دهد. ارزش بازار میم کوین کیشو اینو در بازار، مبلغ 55 میلیون دلار میباشد که در حال حاضر با 1.7 میلیون دلار ارزش معاملات در جایگاه 650 قرار دارد.

تحلیل تکنیکال کیشو اینو

تحلیل تکنیکال: قیمت در شهریورماه 1402 همزمان با رشد بازار ارز دیجیتال، به میزان 700 درصد رشد کرد و از ارزش بازار 16 میلیون دلار به 100 میلیون دلار رسید! در حال حاضر قیمت ارز قیمت فعلی در محدوده 0.00000000057 قرار دارد و فقط 22 درصد با کف معتبر و کم ریسک فاصله دارد که در صورت حفظ آن میتواند در میان مدت و بلند مدت اهداف بسیار خوبی را لمس کند.

 

3- دوج ایلان مارس doge elon mars

دوج ایلان مارس (elon) یک پروژه میم کوینی برگرفته از شوخی اینترنتی دوج است که با هدف رسیدن به رنکینگ برتر در دسته میم کوین ها، از نام دوج کوین و ایلان ماسک (کارآفرین) استفاده کرده است. این میم کوین علاوه بر سگ دوج، به برنامه ایلان ماسک برای زندگی مریخ و به آینده ای موفق اشاره میکند. توکن دوج ایلان مارس بر بستر 5 شبکه اتریوم، پالیگان، بایننس اسمارت چین، کرونز و سولانا  فعالیت میکند که نشان دهنده ارائه دسترسی راحت تر به کاربران است؛ اما سرمایه گذاران و تیم توسعه دهنده بیشتر بر روی شبکه اتر با این میم کوین کار میکنند. قیمت این میم کوین 99 درصد با سقف تاریخی ATH خود فاصله دارد و به لحاظ اقتصاد توکن (Tokenomics) تعداد سکه در گردش سالم به نظر میرسد؛ اما باید دید که تیم پروژه با 45 درصد سکه های قفل شده در آینده چه کار خواهد کرد! ارزش بازار میم کوین دوج ایلان مارس در بازار، مبلغ 170 میلیون دلار میباشد که در حال حاضر با 5.5 میلیون دلار ارزش معاملات در جایگاه 353 قرار دارد.

تحلیل میم کوین ایلان

تحلیل تکنیکال: قیمت در شهریورماه 1402 همزمان با رشد بازار ارز دیجیتال، به میزان 220 درصد رشد کرد و از ارزش بازار 70 میلیون دلار به 194 میلیون دلار رسید. در حال حاضر قیمت ارز همانند کیشو اینو 20 درصد با حمایت معتبر و کم ریسک فاصله دارد که در صورت حفظ آن میتواند اهداف خوبی را تاچ کند. در صورتی که قیمت از مقاومت مهم 0.0000005 عبور کند اولین هدف، همان سقف تاریخی ATH خواهد بود؛ بدون هیچ ابزار و متریک خاصی هدف 700 درصدی سقف تاریخی را با عبور از مقاومت برای قیمت ارز پیش بینی میکنیم.

 

میم کوین چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است میم کوین ها و ساختار آنها را تعریف کنیم. این دسته از رمز ارزها با حیوانات رابطه مستقیم دارند و صرفا برای سرگرمی به وجود آمده اند. این کوین ها معمولا ارزش ذاتی ندارند و میتوان گفت بدون هیچ هدف و پروژه ای ایجاد میشوند. روند اینگونه است که اینفلوئنسرها میم کوینی را تبلیغ میکنند و سرمایه گذاران با تبعیت از آنها خرید کرده و باعث افزایش قیمت ارز میشوند.

 

تفاوت میم کوین با شت کوین و آلت کوین چیست؟

هر ارز دیجیتال بجز بیت کوین را در بازار، آلت کوین نامگذاری میکنند و هر آلت کوینی را که بدون پروژه به وجود می آید شت کوین به حساب می آورند. در این میان، یک دسته بندی دیگر وجود دارد که به آن میم کوین میگویند و این نوع ارز ها با هدف سرگرمی و حمایت از حیوانات با اشکال باغ وحشی به بازار عرضه میشوند. همانطور که در مقاله ای با موضوع روش شناسایی ارز های پامپی نوشته شد، نحوه فیلتر و شناسایی شت کوین ها نسبتا راحت تر از شناسایی میم کوین ها قبل از رشد است؛ اما با استفاده از برخی متریک ها میتوان آنهایی را که خیز برداشته و پتانسیل رشد  دارند پیدا کرد و با مبلغ کمی خرید.

توصیه مهم
1- فراموش نکنیم که میم کوین ها صرفا با هدف شوخی و سرگرمی ایجاد میشوند.
2- در خرید و فروش میم کوین ها و هر ارز دیگری از استراتژی DCA استفاده کنیم.
3- با انگیزه متمایز بودن، دنبال شت کوین های پوچ نباشیم و میم کوین معتبر بخریم.

 

حرف آخر

پارامتر های زیادی برای بررسی بنیاد پروژه ها وجود دارد و با استفاده از تجربیات گذشته میتوانستیم بیشتر به تحلیل و مقایسه میم کوین های بیبی دوج، کیشو اینو و دوج ایلان مارس به لحاظ تحرکات نقدینگی، تکنیکال قیمت، درآمد پروتکل ها، تراکنش ها و بالانس هولدر های بالای 1 درصد، تیم توسعه دهنده، جامعه و شبکه های اجتماعی و… بپردازیم؛ اما نوشتن تمامی آنها از حوصله کاربران خارج است و سعی بر آن بود که در این بلاگ از نظارت دات کام، مهم ترین متریک ها را شرح دهیم. میان صد ها میم کوین بازار ارز دیجیتال 3 گزینه خوب و معتبر را معرفی و تحلیل کردیم که سرمایه گذاران بتوانند با بررسی های بیشتر به راحتی موقعیت ها را فیلتر کنند.

نویسنده: هادی بهرامی
14 فروردین 1403
آخرین بروزرسانی: مجید عزیززاده
1 هفته پیش