بهترین بیمه عمر در تیر 1403 | معرفی 5 شرکت بیمه‌ای برتر

بروزرسانی در20 تیر 1403
بهترین بیمه عمر در تیر 1403 | معرفی 5 شرکت بیمه‌ای برتر
در اینجا 5 تا از بهترین شرکت های بیمه عمر معرفی شده است. لیست شرکت‌های بیمه موجود در این متن به صورت منظم به روزرسانی می‌شود تا با خیال راحت بهترین بیمه را انتخاب کنید.

اگر در بین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر سردرگم شدید و قادر به انتخاب نیستید، مقاله پیش رو با معرفی بهترین بیمه عمر به شما در این امر کمک خواهد کرد.

بیمه عمر نوعی سرمایه‌گذاری برای تامین آرامش است؛ قراردادی که بر پايه‌ آن شرکت بيمه تعهد می‌کند تا در برابر مقدار حق بیمه دریافتی از بيمه‌گذار، زيان وارد شده به او را از رويدادهای ناگهانی جبران کند. بیمه موضوعات مختلفی دارد.

یکی از انواع بیمه، بیمه عمر است. در این بیمه پرداخت حق بیمه بسته به نوع قرارداد تا زمانی معین ادامه دارد. با وقوع اتفاقاتی مانند فوت طبیعی، نقص عضو، از کارافتادگی، ابتلا به بیماری خاص یا ... شرکت بیمه باید سرمایه بیمه گذار را به صورت مستمری یا دیگر شیوه‌ها به او یا افراد ذکر شده در بیمه نامه پرداخت کند.

5 تا از بهترین شرکت های بیمه عمر در تیر 1403

بهترین بیمه عمر برای هر فرد با توجه به شرایط و نیازهای او متفاوت است. عوامل متعددی مانند سن، وضعیت تاهل، شغل، درآمد، سابقه بیماری، میزان سرمایه گذاری و پوشش های مورد نیاز در انتخاب بیمه عمر نقش دارند.

با این حال، طبق گزارش سال 1402 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، 5 شرکت برتر بیمه عمر از نظر توانگری مالی عبارتند از:

  1. بیمه پاسارگاد
  2. بیمه دانا
  3. بیمه ایران
  4. بیمه البرز
  5. بیمه معلم

این شرکت ها از نظر توانگری مالی در سطح مطلوبی قرار دارند و به تعهدات خود به بیمه گذاران عمل می کنند.

علاوه بر توانگری مالی، در انتخاب شرکت بیمه عمر باید به موارد دیگری مانند سابقه شرکت، تنوع طرح های بیمه عمر، پوشش های بیمه، کیفیت خدمات، قیمت و ... نیز توجه کرد.

در نهایت، به شما پیشنهاد می کنم برای انتخاب بهترین بیمه عمر، با یک کارشناس بیمه مشورت کنید و شرایط و تعهدات مختلف بیمه های عمر را به دقت با یکدیگر مقایسه کنید.

روش شناسایی بهترین بیمه عمر

برای شناسایی بهترین بیمه عمر ابتدا باید ویژگی‌هایی را که از شرکت بیمه انتظار دارید طبقه بندی کنید. ممکن است فردی به دنبال کسب سود از مبلغ سپرده خود بوده و فردی دیگر به دنبال پوشش بیمه قوی‌تر باشد. این در حالی است که ممکن است بیمه‌گذار دیگری صرفا به دنبال قیمت ارزان برای بیمه باشد. بنابراین در وهله اول انتظارات شما برای تعیین بهترین بیمه عمر از نظر شخص شما اهمیت زیادی دارد. با این وجود در ادامه برخی از ویژگی‌های بیمه عمر خوب را بررسی خواهیم کرد:

میزان سوددهی بیمه عمر
اگر قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت با خرید بیمه عمر را دارید، باید سوددهی شرکت‌‌های بیمه را بررسی کنید تا بهترین شرکت را از این منظر انتخاب کنید. سود بیمه عمر به سود تضمینی و سود مشارکت در منافع تقسیم می‌شود. در سود تضمینی بیمه مرکزی همه شرکت‌‌های بیمه را موظف به پرداخت مبلغ تعیین شده می‌کند. درصد این سود با توجه به سال شروع بیمه متفاوت خواهد بود.
اما سود مشارکت در منافع نسبت به شرکت‌ بیمه می‌تواند متفاوت باشد. مقدار این سود را سرمایه‌گذاری حق ‌بیمه‌ دریافتی از مشتریان توسط شرکت بیمه در پروژه‌های مختلف تعیین می‌کند. بنابراین سود مشارکت در منافع قابل پیش‌بینی نیست.

ارائه پوشش‌‌های بیمه عمر
یکی از دلایل اصلی انتخاب شرکت بیمه توسط بیمه‌گذاران، پوشش‌های ارائه شده توسط شرکت است. پوشش‌‌های این بیمه به دو دسته پوشش‌ اصلی و اضافی تقسیم‌بندی می‌شوند. همه شرکت‌های بیمه پوشش‌ اصلی شامل: پوشش فوت طبیعی و فوت بر اثر حادثه را برای بیمه عمر ارائه می‌دهند که بر اساس شرایط ‌‌‌‌باید به بازماندگان غرامت پرداخت کنند.
اما در پوشش‌‌های اضافی بیمه عمر، شرکت‌های بیمه متفاوت عمل می‌کنند. پوشش بیماری‌های خاص، پوشش نقص عضو و از کارافتادگی، پوشش درمان تکمیلی و … از جمله محبوبترین پوشش‌های اضافی بیمه عمر محسوب می‌شوند.
بنابراین بهتر است برای انتخاب بهترین بیمه عمر به پوشش‌‌های اضافی بیمه عمر هر شرکت و سقف تعهدات توجه داشته باشید.

قیمت بیمه عمر
برای برخی از افراد قیمت بیمه عمر مهم‌ترین دلیل انتخاب آن است. برای این که بهترین قیمت بیمه عمر را پیدا کنید، باید شرکت‌های بیمه مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. بهترین قیمت بیمه عمر برای شما می‌تواند بسته به سن و شرایط سلامتی شما متفاوت باشد. بنابراین اگر به دنبال ارزانترین بیمه عمر هستید، این مهم است که نقل قول‌های موجود را در خصوص چندین شرکت بیمه شنیده و مقایسه کنید تا متوجه شوید که با توجه به شرایط شما، کدام شرکت بیمه عمر را با قیمت خوبی ارائه می‌کند. اگر مشکلات خاص سلامتی دارید، با یک نماینده با تجربه بیمه عمر مشورت کنید تا نسبت به شرایط سلامت شما بهترین نرخ بیمه عمر را به شما معرفی کند.

سطح توانگری مالی شرکت‌ بیمه
این آیتم توسط بیمه مرکزی به صورت سالانه بررسی و اعلام می‌شود. نتیجه این بررسی نشان دهنده این است که هر شرکت بیمه چقدر توانایی جبران خسارت و انجام تعهدات مالی در قبال مشتریان دارد. توانگری مالی توسط بیمه مرکزی در 5 سطح اعلام می‌شود. سطح بهتر به معنی قابل اعتمادتر بودن شرکت در زمان بروز خسارت است. سطح توانگری مالی شرکت‌ بیمه نیز یکی از معیارهای مهمی است که می‌توان از طریق آن یک شرکت بیمه خوب را شناسایی کرد.

مزایای بیمه عمر

بیمه عمر مزایای زیادی برای بیمه‌گذار و بازماندگان او دارد. حتی با انتخاب پوشش‌های اضافی بیمه عمر می‌توانیم از مزایای بیشتر خرید بیمه عمر استفاده کنیم. در ادامه قصد داریم تا برخی از مزایای اصلی بیمه عمر را بررسی کنیم:

پرداخت هزینه‌ درمان بیماری خاص
پرداخت هزینه‌های پزشکی برای بیماری‌های خاص یکی از مزایای بیمه عمر است که می‌توانید در صورت نیاز در پوشش‌های اضافی بیمه عمر انتخاب کنید. به این ترتیب در زمان بروز بیماری‌های خاص این بیمه هزینه‌های زیاد درمان شما را تامین می‌کند.

پوشش خسارت حوادث غیرمترقبه
یکی دیگر از مزایای بیمه عمر تامین هزینه‌هایی است که در زمان رخداد مصدومیت و از کارافتادگی بر اثر بروز تصادف، بلایای طبیعی و … به فرد تحمیل می‌شود. بیمه عمر می‌تواند با جبران هزینه‌های لازم در این شرایط موجب آسودگی خاطر بیمه‌گذار شود.

معافیت از مالیات
برای سرمایه فوت و اندوخته بیمه عمر خود نگران مالیات نباشید. این یکی از مزایای بیمه عمر است که به آن هیچ نوع مالیات یا ارزش‌افزوده تعلق نمی‌گیرد. حتی بدهکاری‌های بیمه‌گذار با دریافت سرمایه بیمه منافاتی ندارد.

سود تضمینی
در بیمه عمر این تضمین وجود دارد که در طول مدت اعتبار بیمه ‌نامه سود تضمینی به‌ بیمه‌گذار ارائه ‌شود.

امکان دریافت وام
دریافت وام با سود حداقل بدون ضامن با خرید بیمه عمر ممکن می‌شود. شما می‌توانید درصدی از اندوخته خود را به ‌عنوان وام دریافت کنید و حتی در زمان استفاده از مبلغ وام همچنان از سود تضمینی اندوخته خود بهره‌مند ‌شوید.

بازخرید بیمه عمر
در بیمه عمر اگر بیمه‌گذار بنا به هر دلیلی پیش از موعد بیمه‌نامه از قرارداد منصرف شود، امکان بازخرید اندوخته یا فسخ بیمه‌نامه وجود دارد. ارزش بازخرید بیمه به مدت‌ زمان بیمه بستگی دارد.

بیمه عمر مناسب چه کسانی است ؟

با توجه به مزایای بیمه عمر به نظر پوشش‌های این بیمه برای سرپرست‌های خانوار یا افرادی که به فکر آینده کودکان یا اعضای خانواده خود هستند، بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

با بیمه عمر آرامش آینده اعضای خانواده گارانتی می‌شود. به خصوص که با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کنونی، تورم و حتی ترس از رکود اقتصادی، ممکن است برای افزایش امنیت مالی به خرید بیمه عمر فکر کنید تا پس از فوت یا شرایط خاص، خانواده‌تان با بحران مالی مواجه نشوند.

با انتخاب این بیمه در حقیقت نوعی سرمایه‌گذاری برای آیندگان انجام داده‌اید تا در آینده تاب رویارویی با مخارج بالای زندگی را داشته باشند و چالش‌های مالی جدی برایشان ایجاد نشود.

بیمه عمر با بالاترین سرمایه فوت باعث می‌­شود تا در آینده اندوخته مالی بیشتری برای اعضای معرفی‌شده در قرارداد بیمه باقی بماند.

علاوه بر این اگر نگران مالیات بر اندوخته خود هستید، باید بدانید که سرمایه‌گذاری در بیمه عمر به هر میزان که باشد، از معافیت مالیاتی برخوردار است. حتی مبلغ قابل پرداخت به ذینفع تابع قانون ارث نیست و هیچ نوع ارزش افزوده‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد.

انواع بیمه عمر

بیمه عمر انواع مختلفی دارد: بیمه عمر زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و بیمه تامین آتیه فرزندان که در ادامه هر کدام را مختصرا بررسی خواهیم کرد.

بیمه‌ عمر زمانی: این نوع بیمه عمر برای مدتی معلوم ارائه شده و اندوخته بیمه گذار در صورت فوت در طول مدت بیمه به ذی‌نفعان ذکر شده در قرارداد پرداخت خواهد شد. بیمه زمانی می‌تواند توسط ادارات و سازمان‌ها به صورت گروهی و سالانه خریداری شود.

بیمه تمام عمر: در این نوع بیمه عمر شرکت بیمه موظف است تا سرمایه توافق شده در بیمه‌ نامه را به همراه سرمایه‌ مشارکت در منافع، پس از فوت بیمه گذار به وراث قانونی او تسلیم کند. بنابراین این نوع بیمه عمر مناسب افرادی‌ است که قصد دارند پس از فوت خود سرمایه‌ای برای وراث باقی بگذارند.

بیمه عمر مانده بدهکار: چنانچه بیمه گذار وام بانکی دریافت کرده باشد و قبل از بازپرداخت اقساط آن فوت کند، بیمه عمر مانده بدهکار، خانواده را از پرداخت اقساط وام رها می‌سازد تا بانک‌ها یا موسسات مالی نتوانند خانواده را تحت ‌فشار قرار دهند. در این نوع بیمه، شرکت اقساط وام را به بانک یا موسسه مالی پرداخت می‌کند و البته با گذشت زمان سرمایه بیمه کاهش می‌یابد.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری: بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کامل‌ترین نوع بیمه عمر است. این نوع بیمه سرمایه‌گذاری با سود تضمینی و بهره‌مندی همزمان از پوشش‌های درمانی، بیماری خاص یا‌ از کارافتادگی است.

بیمه تامین آتیه فرزندان: همانطور که از نام آن پیداست، این بیمه نامه برای فرزندان است که از سنین پایین توسط والدین خریداری می‌شود. زمانی که فرزندان به سن قانونی رسیده و نیاز به حمایت مالی دارند، اندوخته مالی بیمه نقش خود را نشان می‌دهد. علاوه بر این در زمان اعتبار این بیمه امکان استفاده از همه پوشش‌های بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیز وجود دارد.

موارد تحت پوشش بیمه عمر

همانطور که اشاره کردیم موارد تحت پوشش بیمه عمر تنها در فوت بیمه گذار و پرداخت اندوخته او به ذینفعان خلاصه نمی‌شود. برای این که بیمه عمر کاربردی داشته باشید می‌توانید در کنار پوشش‌های اصلی از پوشش‌های اضافی در بیمه نامه استفاده کنید. برخی از موارد تحت پوشش بیمه عمر را در ادامه بررسی می‌کنیم:

فوت طبیعی: پس از فوت مبلغ اندوخته یا سرمایه فوت توسط شرکت به بازماندگان پرداخت می‌شود. مبلغ اندوخته بدون نیاز به انحصار وراثت به ذینفعان ذکر شده در بیمه نامه تعلق می‌گیرد.

غرامت امراض خاص: بیماری‌های خاصی مانند: سرطان، عمل قلب باز، سکته مغزی، سکته قلبی و پیوند اعضای بدن تحت پوشش بیمه عمر امراض خاص قرار می‌گیرند. در زمان مواجه با این بیماری‌ها بیمه گذار می‌تواند هزینه مربوط به درمان را از شرکت دریافت کند.

پرداخت هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه: تامین هزینه‌های پزشکی ناشی از بروز حادثه در این پوشش بیمه عمر فراهم شده است که در آن در صورت بروز حادثه هزینه بیمارستان و سایر هزینه‌های پزشکی بیمه‌گذار توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. برای دریافت این پوشش، لازم است که زمان خرید بیمه عمر آن را انتخاب کنید. البته مبالغ دریافتی در این پوشش بیمه عمر متناسب با شرکت بیمه و حق بیمه پرداختی می‌تواند متفاوت باشد.

نقص عضو و از کار افتادگی: در صورتی که از کار افتادگی یا نقص عضو کلی یا جزئی شخص تایید شود، بیمه گذار از پرداخت حق بیمه معاف شده و علاوه بر عدم پرداخت سالیانه حق بیمه به شرکت بیمه، می‌تواند تا چند برابر آخرین حق بیمه پرداختی خود را سالانه به صورت مستمری دریافت کند.

استعلام و پرداخت بیمه عمر

با خرید بیمه عمر و پرداخت حق بیمه اندوخته‌ بیمه‌گذار شکل می‌گیرد و بر اساس قرارداد با شرکت بیمه‌ سود تضمینی و سود مشارکت به اندوخته تعلق می‌گیرد. این مبالغ در بازه زمانی طولانی سرمایه‌گذاری پرسودی را رقم می‌زنند. اما گاهی بیمه گذار قصد دارد تا از مبلغ اندوخته خود مطلع شده و یا باخبر شود که اندوخته را بعد از چه مدتی می‌تواند به صورت مستمری دریافت کند. حتی گاهی بیمه گذار برای بررسی اعتبار و قیمت شرکت‌های بیمه مختلف دچار سردرگمی می‌شود. به همین دلیل برای رفع این مشکلات امکان استعلام و پرداخت بیمه عمر در سایت بیمه مرکزی فراهم شده است.

سخن پایانی

خرید بیمه همواره یکی راه‌های ایجاد اطمینان برای آینده نامشخص است. بیمه عمر یکی از مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری برای داشتن آینده‌ای توام با آرامش به شمار می‌آید. این بیمه توسط شرکت‌های بیمه مختلفی با قیمت‌ها و پوشش‌های مختلف ارائه می‌شود.

برای انتخاب بهترین بیمه عمر باید با شرکت‌های بیمه مختلف آشنا باشید که دستیابی به آن با توجه به تنوع این شرکت‌ها معمولا کار آسانی نیست. ما به مقایسه دقیق ویژگی‌ها برای معرفی بهترین بیمه عمر در این مطلب پرداخته‌ایم تا امکان انتخاب بهترین شرکت بیمه را در چند لحظه برای شما فراهم کنیم.

سوالات متداول

با این که قیمت عامل مهمی در انتخاب و خرید بیمه عمر است، اما توجه به آن به تنهایی کافی نیست. قبل از نهایی شدن انتخاب خود باید به ویژگی‌ها و مزایایی که شرکت بیمه می‌تواند به شما ارائه دهد نیز توجه کنید. در متن مقاله موارد مهم برای یافتن و انتخاب بهترین بیمه عمر به طور دقیق بررسی شده است.
یکی از مزایای بیمه عمر دریافت مستمری دوران بازنشستگی است که شرکت پس از پایان قرارداد بیمه، اندوخته را در یک مرحله، به صورت مستمری یا ترکیبی از این دو روش به بیمه گذار پرداخت می‌کند. مزیت این آیتم این است که هر زمان که نیاز بود می‌توانید بعد از گذشت حداقل 10 سال از قرارداد بیمه درخواست دریافت مستمری را به شرکت بیمه اعلام کنید. البته میزان مستمری به مبلغ اندوخته، نوع قرارداد و سن فرد بستگی دارد و با شرایط مختلفی پرداخت می‌شود.
سرمایه فوت همان منبع مالی است که در طول مدت قرارداد بیمه توسط حق بیمه و سود آن برای فرد انباشته شده است که بعد از فوت بیمه گذار بدون مالیات و کسورات دیگر به بازماندگان پرداخت می‌شود. سرمایه فوت بعد از فوت بیمه‌ گذار با ارائه مدارک به وراث یا ذینفعان ذکر شده در قرارداد بیمه پرداخت می‌شود.
بیمه عمر مزایای زیادی دارد. در اولین قدم تشکیل سرمایه گذاری قابل توجه برای بیمه گذار با پرداخت حق بیمه به نسبت کم به طور برجسته خود را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این با اندوخته بیمه امکان دریافت وام بدون نیاز به ضامن را دارید. بیمه عمر از پرداخت مالیات و ارزش افزوده معاف است. امکان تعریف ذینفعان مورد نظر حتی به غیر از وراث قانونی برای استفاده از سرمایه بیمه برای بیمه گذار وجود دارد. در نهایت پرداخت سود تضمینی و سود مشارکت به سرمایه اندوخته شده از جمله مزیت‌های بیمه عمر محسوب می‌شود.
چنانچه پوشش معافیت یا دریافت مستمری از کارافتادگی را برای بیمه عمر خریداری کرده باشد، می‌توانید علاوه بر دریافت غرامت از کارافتادگی، ادامه پرداخت حق بیمه خود را متوقف کنید. به عبارتی اگر بیمه‌گذار در اثر حادثه ناگواری از کارافتاده شود و امکان ادامه شغل فعلی خود را نداشته باشد، مجبور به پرداخت حق بیمه عمر نخواهد بود.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.