بهترین سبدگردان بورس برای سرمایه زیر 2 میلیارد تومان

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
بهترین سبدگردان بورس برای سرمایه زیر 2 میلیارد تومان
سرمایه گذاران با روش‌های مختلفی می‌توانند سرمایه خود را وارد بازار بورس کنند. در روش سبدگردانی با توجه به اهداف سرمایه‌گذار سبدی از دارایی‌های مختلف شامل اوراق، اوراق مبنی بر طلا، سهام شرکت‌ها و هر ابزار مالی که سازمان بورس مجوز سبدگردانی آن را ارائه داده باشد، تشکیل می‌شود. در این مقاله به معرفی تعدادی از سبد گردان‎های معتبر در بورس یا پربازده ترین سبدگردان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.
 

سبدگردانی چیست؟

سبدگردانی یک مفهوم کاربردی در بازار سرمایه است. سبدگردانی یعنی سپردن سرمایه به فردی به اسم سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه گذار را برعهده می‌گیرد و با دانش کافی و تجربه‌‌ایی که دارد سهم های مختلفی را خرید و فروش می‌کند. بنابراین سبدگردانی به افرادی که قصد ورود به بازار بورس را دارند، اما زمان و دانش کافی ندارند، توصیه می‌شود. سبدگردان با توجه به ریسک پذیری و میزان سرمایه شخص، سبد مناسب تشکیل داده و به مدیریت آن می‌پردازد.
 

بهترین سبدگردان بورس 1401

ما قصد داریم تا در ادامه به معرفی تعدادی از شرکت های سبدگردان در سال 1401 که حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در این شرکت ها زیر 2 میلیارد تومان است بپردازیم.
 
شرکت
حداقل سرمایه
کارمزد ثابت
کارمزد متغیر
حداقل مدت سپرده گذاری
پنل معاملاتی
خدمات شهرستان
مدبر آسیا
1 میلیارد
2%
20%
یکساله
دارد
ندارد
سهم آشنا
500 میلیون
1%
20%
یکساله
دارد
دارد
آبان
1 میلیارد
1%
20%
یکساله
دارد
ندارد
آسمان
1 میلیارد
15%
20%
یکساله
دارد
ندارد
اقتصاد بیدار
1 میلیارد
1%
25%
یکساله
دارد
دارد
الماس
1 میلیارد
1%
20%
یکساله
دارد
ندارد
 

شرکت سبدگردان مدبر آسیا

شرکت سبدگردان مدبر آسیا در سال 1398 با سرمایه 2 میلیارد تومان ثبت شده است. این شرکت با بکارگیری افراد حرفه ای با مدرک تحصیلی مرتبط که به رصد روزانه بازار سرمایه و تحلیل روندهای بازار و شاخص ها می‌پردازند، با توجه به ویژگی سرمایه‎گذار و میزان ریسک پذیری او به خرید و فروش سهام مناسب اقدام می‌کند. حداقل سرمایه برای سبدگردانی در شرکت سبدگردان مدبر آسیا 1.5 میلیارد تومان است. کارمزد ثابت در این شرکت  2 درصد و کارمزد متغیر برای سود تا 20 درصد صفر و سود بالای 20 درصد تا میزان 20 درصد متغیر است.
مزایای شرکت سبدگردان مدبر آسیا:
امکان فسخ قرارداد
ارائه خدمات شهرستانی به صورت غیر حضوری
معایب شرکت سبدگردانی مدبر آسیا:
بروزرسانی سامانه معاملاتی با کمی تاخیر
تلفن تماس جهت مشاوره : 09333933329

شرکت سبدگردان الماس

شرکت سبدگردانی الماس در سال 1394 با سرمایه 2 میلیارد تومان به ثبت رسیده است. این شرکت تاکنون توانسته کاربران مناسبی را به خود جذب کند. در این شرکت حداقل سرمایه برای سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومان است. کارمزد ثابت برای مبالغ بالای یک میلیارد تومان 1 درصد و کارمزد متغیر برای بازده زیر 20 درصد، صفر و برای بالای آن 20 درصد است. امکان برداشت وجه در طول مدت قرارداد وجود دارد که طی متمم قرارداد صورت می‌گیرد.
مزایای شرکت سبدگردانی الماس:
امکان فسخ قرارداد بدون جریمه با درخواست کتبی تا یک ماه
خدمات شهرستانی به صورت غیر حضوری
معایب شرکت سبدگردان الماس:
بروزرسانی سامانه معاملاتی با تاخیر 1 الی 2 روز کاری
آدرس سایت : https://almasam.ir/

شرکت سبدگردان آسمان

شرکت سبدگردانی آسمان فعالیت خود را در سال 1390 با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار آغاز کرد. این شرکت یکی از شناخته‎شده ترین و فعال‌ترین سبدگردان‌ها در بازار بورس است. حداقل یک میلیارد تومان سرمایه اولیه می تواند مبلغ مناسبی برای سبدگردانی در مجموعه آسمان باشد. کارمزد ثابت در این شرکت 15 درصد و کارمزد متغیر آن 20 درصد و حداقل مدت سرمایه‌گذاری در شرکت سبدگردان آسمان یکساله است.
مزایا شرکت سبدگردان آسمان:
امکان فسخ قرارداد در هر زمان
معایب شرکت سبدگردان آسمان:
خدمات شهرستان ندارد
بروزرسانی سامانه معاملات با تاخیر یک یا دو روز کاری
آدرس سایت : https://asemanamc.com/

شرکت سبدگردانی آبان

شرکت سبدگردان آبان در سال 1397 به ثبت رسید. این شرکت با به کارگیری کادر مجرب و حرفه‌ایی و حفظ اسرار سرمایه‌گذاران به دنبال ارتقا اطمینان مشتریان به خود است. حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در این شرکت یک میلیارد تومان است. همچنین کارمزد ثابت 1 درصد و کارمزد متغیر در این شرکت 20 درصد و دوره پرداخت سود یکساله است.
مزایای شرکت سبدگردانی آبان:
امکان فسخ قرارداد با تعیین میزان جریمه در زمان عقد قرارداد
بروزرسانی روزانه سامانه معاملاتی
معایب شرکت سبدگردانی آبان:
خدمات شهرستانی ندارد
آدرس سایت : https://aban.capital/

شرکت سبدگردان سهم آشنا

شرکت سبدگردانی سهم آشنا در سال 1396 با سرمایه 100 میلیارد ریال به ثبت رسیده است. این شرکت با کمک تیم حرفه‌ای بهترین چیدمان دارایی را تعریف کرده و با مدیریت و نظارت مستمر بالاترین سود را نصیب مشتریان می‌کند. حداقل سرمایه در این شرکت 500 میلیون تومان است. کارمزد شرکت سبدگردان سهم آشنا در قسمت کارمزد ثابت یک درصد و در کارمزد متغیر 20 درصد است.
مزایای شرکت سبدگردان سهم آشنا:
امکان فسخ قرارداد با درخواست کتبی بین 4 تا 5 روز کاری
ارائه خدمات به شهرستان
معایب شرکت سبدگردان سهم آشنا:
به روز رسانی سامانه معاملاتی با تاخیر یک روز کاری

شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار

شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار در سال 1398 نزد سازمان بورس اوراق بهادار با سرمایه  2 میلیارد تومان، شروع بکار کرد. تیم مدیریت سبدگردان اقتصاد بیدار با تجربه بالا، دارایی سرمایه گذار را در بورس به صورت حرفه ایی مدیریت می‌کنند.
زمان قراردادهای شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار معمولا یکساله و پرداخت سود از سوی این سبدگردان نیز به صورت سالانه است. میزان کارمزد بستگی به میزان سپرده سرمایه گذار دارد. برای حداقل سرمایه کارمزد ثابت یک درصد کسر می‌شود. البته به غیر از کارمزد ثابت، کارمزد متغیر هم کسر می‌شود. مقدار سود متغیر در این شرکت 15 درصد و حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در سبدگردانی اقتصاد بیدار یک میلیارد تومان است.
مزایای شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار:
امکان فسخ قرارداد بعد از ارسال درخواست کتبی فسخ قرارداد بدون جریمه
ارائه خدمات در شهرستان
معایب شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار:
عدم بروزرسانی سریع پنل معاملاتی مشتریان
آدرس سایت : https://sabadgardan.com/

مزایای سبدگردانی چیست؟

سبدگردانی در بازار بورس مزایای زیادی دارد. در ادامه قصد دارم تا برخی از این مزایا را بررسی کنیم:
کاهش ریسک سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری مستقیم نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد. به دلیل شناخت سبدگردان از بازار و شرکت‌های موجود، سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری داشته و ریسک خرید به حداقل می‌رسد.
امنیت سرمایه: با سبدگردانی سرمایه‌گذار از امنیت سرمایه خود اطمینان بیشتری داشته و در تمام روند خرید و فروش خیالی آسوده دارد. سبدگردان در این شرایط تمام جوانب را برای انتخاب سبد مناسب به کار می‌گیرد.
مدیریت زمان: برای معامله در بازار بورس برای کشف سهام مناسب برای خرید و یا درک نقطه مناسب برای فروش احتیاج به زمان زیادی برای رصد سهام و رفتار کل بازار است. با کمک سبدگردان در زمان خود به میزان زیادی صرفه جویی کنید.
اختصاصی بودن سبد سهام: سبدگردان با بررسی شخصیت سرمایه گذار، سبدی را مختص به رفتار آن شخص تشکیل می‌دهد. این کار با توجه به نوع ریسک پذیری و عجول یا صبور بودن فرد انجام می‌گیرد.
مدیریت پرتفوی: انجام دادن معاملات در بازار بورس و انتخاب پرتفوی مناسب برای سرمایه‌گذاری نیاز به تخصص در این زمینه دارد. با انتخاب سبدگردان مجرب، مدیریت سبد سرمایه شما به بهترین حالت انجام می‌گیرد.
 

چطور بهترین سبدگردان بورس را پیدا کنیم؟

مهمترین فاکتور برای انتخاب بهترین سبدگردان بورس خدماتی است که آن شرکت ارائه می دهد. برخی از سبدگردانان برای جذب مشتریان بیشتر خدماتی متفاوت ارائه می‌کنند. با این وجود برای انتخاب سبدگردان باید به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید.
عقد قرارداد رسمی: برای سبدگردانی در قراردادی رسمی باید نرخ کارمزد ثابت، کارمزد متغیر، نحوه گزارش عملکرد، تعهدات سبدگردان و… به صورت شفاف مشخص شود.
پنل معاملاتی: داشتن پنل معاملاتی ساده و کاربردی یکی از خدمات مهم سبدگردانی است. مشتریان باید بتوانند به سادگی روند معاملات و تغییر ارزش سهام خود را دنبال کنند.
پشتیبانی: مشاوره آنلاین و همیشگی از سمت سبدگردان و پاسخگویی 24 ساعته یکی از فاکتورهای انتخاب بهترین سبدگردان است.
ارائه گزارش ماهانه: در این گزارش باید به شرایط بازار معامله، خلاصه‎ای از روند گذشته، وضع حاضر بازار، پیش بینی اتفاقات آینده و … اشاره شود.
 

سبدگردانی بهتر است یا صندوق سرمایه گذاری؟

سبدگردانی و صندوق سرمایه گذاری دو شیوه محبوب فعالیت در بازار بورس است. به طور کلی تفاوت سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها در حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری، مدت زمان سرمایه‌گذاری، اختصاصی بودن سبد، دریافت مشاوره، اطلاع از وضعیت سبد و تنوع دارایی‌ها است.
شاید برای این که یک سرمایه‌گذاری پرسود را طرح ریزی کنید باید همواره در تکاپوی یافتن بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری باشید. اما خوب است بدانید که بهترین گزینه‌های متفاوتی برای افراد مختلف وجود دارد. هر کدام از گزینه‌های سرمایه‌گذاری مزایا و معایب خاص خود را دارند. این میزان ریسک پذیری افراد مختلف، سود مورد انتظار، مقدار سرمایه و بازه زمانی سرمایه‌گذاری شخص است که بهترین سرمایه‌گذاری را برای او مشخص می‌سازد. بنابراین هر سرمایه‌گذار باید ابتدا تفاوت‌های سبدگردانی و صندوق سرمایه گذاری را به خوبی بررسی کرده و متناسب با ویژگی‌های مربوط به خود دست به انتخاب بزند.
 

کارمزد در شرکت سبدگردان چقدر است؟

شرکت‎های سبدگردان به ازای ارائه خدمات مبلغی را به عنوان کارمزد از سرمایه‌گذار دریافت می‌کنند. در هنگام انتخاب سبدگردان مناسب حتما به میزان کارمزد دریافتی دقت کنید. به طور کلی دو نوع کارمزد ثابت و کارمزد متغیر در سبدگردانی وجود دارد.
کارمزد ثابت: کارمزد ثابت به صورت سالانه و در پایان قرارداد به صورت درصدی از سرمایه نهایی دریافت می‌شود.
کارمزد متغیر: این کارمزد طبق میزان درصد بازده کل سبد در دوران یکسال، دریافت می‌شود.
 

سخن پایانی

سبدگردانی یک شیوه سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است. در این روش گروهی از افراد حرفه ای و متخصص در بازار بورس با توجه به تجربیات و علم خود، سرمایه شما را مدیریت کرده و درصدی از سود حاصل از این سرمایه را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. شرکت‎های زیادی تحت عنوان سبدگردان در حال فعالیت هستند. به عنوان سرمایه‌گذار باید علاوه بر دریافت بازده بالا در معاملات حتما در انتخاب بهترین سبدگردان دقت کنید.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.