موضوعات برتر

صفحه اصلی
وبلاگ
آموزش بورس
بهترین سبدگردان بورس برای سرمایه زیر 2 میلیارد تومان
7 دقیقه
26 آذر 1401
اشتراک

بهترین سبدگردان بورس برای سرمایه زیر 2 میلیارد تومان

فهرست مطالب

سرمایه گذاران توسط روش های مختلفی می‌توانند سرمایه خود را وارد بازار بورس کنند. در روش سبدگردانی با توجه به اهداف سرمایه گذار، سبدی از دارایی های مختلف شامل اوراق، اوراق مبنی بر طلا، سهام شرکت ها و هر ابزار مالی که سازمان بورس مجوز سبدگردانی آن را ارائه داده باشد، تشکیل می‌شود. در این مقاله به توضیح تعدادی از سبد گردان های معتبر در بورس می‌پردازیم.

سبدگردانی چیست؟

سبدگردانی یک مفهوم کاربردی در بازار سرمایه است. سبدگردانی یعنی سپردن سرمایه به فردی به اسم سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه گذار را برعهده می‌گیرد و با دانش کافی و تجربه ایی که دارد سهم های مختلفی را خرید و فروش می‌کند. سبدگردان ها افرادی با تجربه و حرفه ای در بازار بورس می‌باشند و برای افرادی که قصد ورود به بازار بورس را دارند، اما زمان و دانش کافی را ندارند، توصیه می‌شود.سبدگردان با توجه به ویژگی های سرمایه گذار مانند ریسک پذیری و میزان سرمایه شخص، سبد مناسب تشکیل داده و به مدیریت آن می‌پردازد.

بهترین سبدگردان های 1400

ما قصد داریم تا در ادامه به معرفی تعدادی از شرکت های سبدگردان در سال 1400 که حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در این شرکت ها زیر 2 میلیارد تومان است بپردازیم.

شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار

شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار در سال 1398 نزد سازمان بورس اوراق بهادار با سرمایه  2 میلیارد تومان، شروع بکار کرد. تیم مدیریت سبدگردان اقتصاد بیدار با تجربه بالا، می توانند دارایی سرمایه گذار را در بورس به صورت حرفه ایی مدیریت کنند تا سرمایه گذاران بدون دغدغه خاصی از سود بازار سرمایه بهره مند شوند.به طور معمول قراردادهای شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار یکساله است. پرداخت سود از سوی این سبدگردانی به صورت سالانه می‌باشد. میزان کارمزد در هر شرکت سبدگردانی متفاوت است و بستگی به میزان سپرده ای دارد که سرمایه گذار در اختیار سبدگردان قرار می‌دهد. برای حداقل سرمایه کارمزد ثابت یک درصد کسر می‌شود. به غیر از کارمزد ثابت، کارمزد متغیر هم نصیب شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار می‌شود. مقدار سود متغیر در این شرکت 15 درصد است. حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری درسبدگردانی اقتصاد بیدار، یک میلیارد تومان می‌باشد.

مزایای شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار:

 • امکان فسخ قرارداد: امکان فسخ قرارداد از ویژگی های مهم شرکت های سبدگردانی می‌باشد که شرکت اقتصاد بیدار این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است. بعد از ارسال درخواست کتبی فسخ قرارداد توسط سرمایه گذار به شرکت سبدگردان، یک الی هفت روز زمان لازم است تا سهام سرمایه گذار فروخته شده و به سرمایه گذار تحویل داده شود. شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار برای فسخ قرارداد جریمه ایی دریافت نمی‌کند.
 • ارائه خدمات در شهرستان: یکی دیگر از مزایای شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار، ارائه خدمات در تهران و شهرستان ها است.

معایب شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار:

 • از معایب شرکت سبدگردانی اقتصاد بیدار، عدم بروزرسانی سریع پنل معاملاتی مشتریان است.

 

شرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

اقتصاد بیدار

1 میلیارد

1%

25%

یکساله

دارد

دارد

 

معرفی تعدادی از شرکت های سبدگردان 

ما قصد داریم تا در ادامه به معرفی تعدادی از شرکت های سبدگردان که حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در این شرکت ها زیر 2 میلیارد تومان است بپردازیم.

شرکت سبدگردان سهم آشنا

شرکت سبدگردانی سهم آشنا در سال 1396 با سرمایه 100 میلیارد ریال به ثبت رسیده است. این شرکت با بهره گیری از تیم حرفه ای بهترین چیدمان دارایی را در قالب سبد سرمایه گذاری برای سرمایه گذار تعریف می‌نماید. همچنین با مدیریت و نظارت مستمر بالاترین سود را نصیب مشتریان می‌کند. حداقل سرمایه در این شرکت 500 میلیون تومان است.این شرکت مانند بقیه شرکت ها دارای کارمزد ثابت و متغیر می‌باشد.کارمزد ثابت یک درصد و کارمزد متغیر 20 درصد است.

مزایای شرکت سبدگردان سهم آشنا:

 • امکان فسخ قرارداد: در شرکت سبدگردان سهم آشنا بعد از درخواست کتبی بین 4 تا 5 روز کاری طول می‌کشد تا تمام نمادها و سهم ها به فروش برسد.
 • ارائه خدمات به شهرستان: این شرکت به شهرستان های دیگ خدمات ارائه می‌کند.

معایب شرکت سبدگردان سهم آشنا:

 • به روز رسانی سامانه معاملاتی با تاخیر یک روز کاریشرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

سهم آشنا

500 میلیون

1%

20%

یکساله

دارد

دارد

 

شرکت سبدگردانی آبان

شرکت سبدگردان آباد در سال 1397 به ثبت رسید. این شرکت با به کارگیری کادر مجرب و حرفه ایی و حفظ اسرار سرمایه گذاران به دنبال ارتقا اطمینان مشتریان به خود است. حداقل سرمایه لازم برای سبدگردانی در این شرکت یک میلیارد تومان می‌باشد.کارمزد ثابت 1 درصد و کارمزد متغیر در این شرکت 20 درصد است. دوره پرداخت سود در شرکت سبدگردانی آبان یکساله انجام می‌گیرد.

مزایای شرکت سبدگردانی آبان:

 • امکان فسخ قرارداد: میزان جریمه برای فسخ قرارداد را در زمان عقد قرارداد تعیین می‌کنند.
 • بروز رسانی روزانه سامانه معاملاتی

معایب شرکت سبدگردانی آبان:

 • خدمات شهرستانی ندارد

 

شرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

آبان

1 میلیارد

1%

20%

یکساله

دارد

ندارد

 

شرکت سبدگردان آسمان

شرکت سبدگردانی آسمان فعالیت خود را در سال 1390 با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار آغاز کرد. این شرکت یکی از شناخته شده ترین و فعال ترین سبدگردان در بازار بورس می‌باشد. مدت فعالیت شرکت سبدگردان آسمان به 10 سال رسیده است. حداقل یک میلیارد تومان سرمایه اولیه می تواند مبلغ مناسبی برای سبدگردانی در مجموعه آسمان باشد. کارمزد ثابت در این شرکت 15 درصد و کارمزد متغیر آن 20 درصد است. حداقل مدت سرمایه گذاری در شرکت سبدگردان آسمان یکساله می‌باشد.

مزایا شرکت سبدگردان آسمان:

 • امکان فسخ قرارداد در هر زمان

معایب شرکت سبدگردان آسمان:

 • خدمات شهرستان ندارد
 • بروزرسانی سامانه معاملات با تاخیر یک یا دو روز کاریشرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

آسمان

1 میلیارد

15%

20%

یکساله

دارد

ندارد

 

شرکت سبدگردان الماس

شرکت سبدگردانی الماس در سال 1394 با سرمایه 2 میلیارد تومان به ثبت رسیده است. این شرکت با بهره مندی از تیم متخصص و حرفه ایی در مشاوره و تحلیل بازار بورس توانسته کاربران مناسبی را بخود جذب کند. در این شرکت حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری یک میلیارد تومان می‌باشد. کارمزد ثابت برای مبالغ بالای یک میلیارد تومان 1 درصد و کارمزد متغیر برای بازده زیر 20 درصد، صفر و برای بالای آن 20 درصد است. امکان برداشت وجه در طول مدت قرارداد وجود دارد که طی متمم قرارداد صورت می‌گیرد. البته مشروط بر اینکه از حداقل مجاز آورده کمتر نشود. 

مزایای شرکت سبدگردانی الماس:

 • برای فسخ قرارداد در این شرکت هیچ جریمه ای تعلق نمی‌گیرد و بعد از درخواست کتبی حداقل یک ماه طول می‌کشد تا سهم به فروش برسد.
 • این شرکت خدمات شهرستانی دارد ولی هیچ نمایندگی در شهرهای دیگر ندارد و عقد قرارداد به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

معایب شرکت سبدگردان الماس:

 • بروزرسانی سامانه معاملاتی با تاخیر 1 الی 2 روز کاری انجام می‌شود.

 

شرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

الماس

1 میلیارد

1%

20%

یکساله

دارد

ندارد

 

شرکت سبدگردان مدبر آسیا

شرکت سبدگردان مدبر آسیا در سال 1398 با سرمایه 2 میلیارد تومان ثبت شده است. این شرکت با بکارگیری افراد حرفه ای با مدرک تحصیلی مرتبط به رصد روزانه بازار سرمایه و تحلیل روندهای بازار و شاخص ها می‌پردارند و با توجه به ویژ

گی سرمایه گذار و میزان ریسک پذیری آن، به خرید و فروش سهام مناسب اقدام می‌کنند. حداقل سرمایه در شرکت سبدگردان مدبر آسیا 1.5 میلیارد تومان است. کارمزد ثابت در این شرکت  2 درصد و کارمزد متغیر تا 20 درصد سود صفر می‌باشد و سود بالای 20 درصد کارمزد متغیر 20 درصد تعلق می‌گیرد.

مزایای شرکت سبدگردان مدبر آسیا:

 • امکان فسخ قرارداد وجود دارد.
 • این شرکت خدمات شهرستانی دارد ولی هیچ نمایندگی در شهرهای دیگر ندارد و عقد قرارداد به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

معایب شرکت سبدگردانی مدبر آسیا:

 • بروز رسانی سامانه معاملاتی آن با تاخیر 2 روز کاری انجام می‌شود.

 

شرکت

حداقل سرمایه

کارمزد ثابت

کارمزد متغیر

حداقل مدت سپرده گذاری

پنل معاملاتی

خدمات شهرستان

مدبر آسیا

1.5 میلیارد

2%

20%

یکساله

دارد

ندارد

 

مزایای سبدگردانی

سبدگردانی در بازار بورس مزایای زیادی دارد که به توضیح مواردی در این قسمت می‌پردازیم.

 1.  پایین آوردن میزان ریسک: زمانی که فردی با شرکت های سبدگردان در ارتباط باشد.به دلیل شناخت سبدگردان ها به بازار و سهام های موجود در بازار بورس، ریسک خرید به حداقل می رسد.
 2. امنیت خاطر در سرمایه گذاری: با سبدگردانی توسط یک سبد گردان حرفه ایی در بازار سرمایه، سرمایه گذار از امنیت سرمایه خود و روند خرید و فروش خیالی آسوده دارد چون سبدگردان تمام جوانب را برای انتخاب سبد مناسب به کار می‌گیرد.
 3. مدیریت زمان: برای معامله در بازار بورس و توجه به نحوه خرید و فروش احتیاج به زمان زیادی است.همچنین در طول روز باید تمام معاملات و گزارشات زیر نظر گرفته شود. با داشتن سبدگردان می توان در زمان خود به میزان زیادی صرفه جویی کرد و کار معامله و … را به متخصص در این زمینه سپرد.
 4.  اختصاصی بودن سبد سهام: سبدگردان با بررسی شخصیت سرمایه گذار، سبدی را مختص به رفتار آن شخص تشکیل می‌دهد و این کار  با توجه به نوع ریسک پذیری و عجول یا صبور بودن فرد انجام می‌گیرد.
 5. مدیریت پرتفوی: انجام دادن معاملات در بازار بورس و انتخاب پرتفوی مناسب برای سرمایه گذاری نیاز به تخصص در این زمینه دارد. با انتخاب سبدگردان مجرب، مدیریت سبد سرمایه شما به بهترین حالت انجام می‌گیرد.

فاکتورهای انتخاب سبدگردان مناسب

مهمترین فاکتورهای انتخاب سبدگردان خدماتی است که آن شرکت ارائه می دهد.

 1. عقد قرارداد رسمی: نرخ کارمزد ثابت، کارمزد متغیر، نحوه گزارش عملکرد، تعهدات سبدگردان و… باید به صورت رسمی و شفاف به آنها اشاره شود.
 2. پنل معاملاتی: داشتن پنل معاملاتی ساده و کاربردی یکی از خدمات مهم سبدگردانی ها می‌باشد.
 3. پشتیبانی فعال: مشاوره آنلاین و همیشگی  از سمت سبدگردان و پاسخگویی 24 ساعته
 4. ارائه گزارش ماهانه: در این گزارش باید به شرایط بازار معامله، خلاصه ای از روند گذشته، وضع حاضر بازار، پیش بینی اتفاقات آینده و … اشاره شود.

کارمزد در شرکت های سبدگردان

شرکت های سبدگردان به ازای ارائه خدمات مبلغی را به عنوان کارمزد از سرمایه گذار دریافت می‌کند. در هنگام انتخاب سبدگردان مناسب حتما به میزان کارمزد دریافتی دقت کنید. به طور کلی دو نوع کارمزد در سبدگردانی وجود دارد: 1-کارمزد ثابت 2- کارمزد متغیر

 • کارمزد ثابت: کارمزد ثابت به صورت سالانه و در پایان قرارداد به صورت درصدی از سرمایه نهایی دریافت می‌شود.
 • کارمزد متغیر: این کارمزد طبق میزان درصد بازده کل سبد در دوران یکسال، دریافت می‌شود.

کلام آخر

سبدگردانی یک شیوه سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است در این روش گروهی از افراد حرفه ای و متخصص در بازار بورس با توجه به تجربیات و علم خود، سرمایه شما را مدیریت کرده و درصدی از سود حاصل از این سرمایه را به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند.برای دریافت بازده بالا در معاملات حتما در انتخاب سبدگردان دقت کنید.

سوالات متداول

 • سبدگردانی چیست؟

  سبدگردانی یک مفهوم کاربردی در بازار سرمایه است. سبدگردانی یعنی سپردن سرمایه به فردی به اسم سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه گذار را برعهده می‌گیرد و با دانش کافی و تجربه ای که دارد سهم های مختلفی را خرید و فروش می‌کند.

 • سبدگردان چه کسی است؟

  سبدگردان ها افرادی با تجربه و حرفه ای در بازار بورس می‌باشند و برای افرادی که قصد ورود به بازار بورس را دارند، اما زمان و دانش کافی را ندارند، توصیه می‌شود. سبدگردان با توجه به ویژگی های سرمایه گذار مانند ریسک پذیری و میزان سرمایه شخص، سبد مناسب تشکیل داده و به مدیریت آن می‌پردازد.

 • شرکت های سبدگردان چند نوع کارمزد دریافت می‌کنند؟

  کارمزد ثابت: کارمزد ثابت به صورت سالانه و در پایان قرارداد به صورت درصدی از سرمایه نهایی دریافت می‌شود. کارمزد متغیر: این کارمزد طبق میزان درصد بازده کل سبد در دوران یکسال، دریافت می‌شود.

تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش سمانه اطراف و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.

مطالب مرتبط