بهترین فیلم‌‌ و سریال اقتصادی در 1402 | برای علاقمندان بازار مالی

بروزرسانی در29 اردیبهشت 1403
بهترین فیلم‌‌ و سریال اقتصادی در 1402 | برای علاقمندان بازار مالی
در این متن قصد داریم تا بهترین فیلم اقتصادی برای علاقه مندان به بورس و فارکس را لیست کرده و توضیحات کوتاهی در خصوص آن‌ها ارائه کنیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند به کسب ثروت و‌ بازارهای مالی هستید، بدون وقفه به سراغ بررسی لیست زیر رفته.

دنیای سینما همواره اهمیت زیادی برای حوزه مالی قائل بوده است. به خصوص که با محبوبیت بیشتر سرمایه‌گذاری بین افراد، بسیاری از چالش‌های دنیای مالی در قالب تراژدی، کمدی، فجایع و ... در فیلم‌های مالی به تصویر کشیده شده است. این دسته از فیلم‌ها سرگرمی در کنار یادگیری فنون سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. به عبارتی در این گروه از فیلم‌ها بسیاری از شخصیت‌های حرفه‌ای‌ بازارهای مالی به تصویر کشیده شده و بعضا با داستان‌های واقعی تجارب بسیاری در اختیار شخص می‌گذارند. تماشای فیلم‌های مالی و سرمایه‌گذاری به آگاهی مالی فرد نیز می‌انجامد و به این ترتیب با اطلاعات بیشتری می‌توانید به علم اقتصادی خوب و در نتیجه تصمیمات معقول و موفق سرمایه‌گذاری برسید. در این متن قصد داریم تا بهترین فیلم اقتصادی برای علاقه مندان به بورس و فارکس را لیست کرده و توضیحات کوتاهی در خصوص آن‌ها ارائه کنیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر علاقه‌مند به کسب ثروت و‌ بازارهای مالی هستید، بدون وقفه به سراغ بررسی لیست زیر رفته و یکی از فیلم‌های فهرست شده را انتخاب کنید.

 

Margin Call 2011

داستان فیلم Margin Call یا درخواست نهایی مربوط به سال 2008 است. این داستانِ روایی بحران اقتصادی شدید آن سال را به تصویر کشیده که بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری به همین دلیل در حال فروپاشی و در مرز ورشکستگی قرار داشته‌اند. این فیلم روایت یک شبانه روز از اتفاقات داخلی یک شرکت سرمایه گذاری است که در آن بین چند نفر از اعضای اصلی شرکت استیصالی در پی رویارویی با بحران مالی و درگیری برای نجات سرمایه خود و شرکت است.

Margin Call 2011

اطلاعات تکمیلی:
ژانر فیلم مالی Margin Call 2011 : غم انگیز، مهیج
امتیاز IMDB : 7.1
مدت زمان فیلم : 108 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی

سال انتشار : 2011
ساخت کشور : آمریکا
کارگردان : J.C. Chandor


The Big Short 2015

این فیلم مربوط به بحران مالی سال 2008 در کشور آمریکا است. این داستان با نگاهی کمدی تصویری از معامله‌گران شورت را نشان می‌دهد. تقابل بین معامله‌گران بلندمدتی و معامله‌گران کوتاه مدتی بازار در ترقی انفجاری بازار مسکن آمریکا در آن سال تأثیر زیادی داشته و به همین دلیل این فیلم دید متفاوتی به عملکرد مدیران مالی و وام‌ها و بهره‌های بانکی سرسام‌آوری است که در نهایت کشور آمریکا را وارد بحران اقتصادی می‌کند. فیلم The Big Short نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب 2016 و برنده جایزه اسکار بهترین فیلم‌ نامه اقتباسی بوده است.

The big short 2015
اطلاعات تکمیلی:
ژانر فیلم اقتصادی The Big Short 2015 : اکشن، درام، کمدی، ماجراجویی

امتیاز IMDB : 7.8

مدت زمان : 109 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2015
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Adam McKay


Capitalism: A Love Story 2009

مستندی آمریکایی که سازنده آن، مایکل مور، نگاه انتقادی به نظام سرمایه‌داری داشته و اثری قابل تامل خلق کرده است. بحران مالی اواخر دهه 2000 و عوامل اقتصادی موثر در آن در این مستند هدف گرفته شده و در عین حال انتقاد بزرگی نسبت به نظام اقتصادی فعال آن زمان ایالات متحده داشته است. مستند  Capitalism: A Story Love سعی می‌کند پاسخی برای سوال گناه بودن سرمایه داری پیدا کند. به عبارتی کارگردان سعی دارد تا بگوید که نمی‌توان یک مسیحی بود و در عین حال از بازار آزاد حمایت کرد. 

Capitalism A Love Story 2009

اطلاعات تکمیلی:
ژانر فیلم اقتصادی Capitalism: A Love Story 2009 : اخبار، جنایی، مستند

امتیاز IMDB : 7.4
مدت زمان :  2ساعت و 7 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2009
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Michael Moore


Inside Job 2011

داستان مستند Inside Job نیز تحلیلی از بحران مالی آغاز شده از سال 2008 به مخاطب می‌دهد. بحران مالی تریلیون دلاری که دستاورد بیکاری و بی خانمانی میلیون‌ها نفر را در کارنامه دارد. رکود سال 2008 نه تنها آمریکا، بلکه اقتصاد جهان را دگرگون ساخت. علاوه بر مردم بسیاری از معتبرترین بانک‌ها به اجبار ورشکستگی خود را اعلام کرده و بازارهای مالی سراسر دنیا سقوط بی سابقه‌ای را تجربه کرد.

Inside Job 2011

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی Inside Job 2011 : مستند، جنایی، غم‌انگیز

امتیاز IMDB : 8.2
مدت زمان :  109 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2010
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Charles Ferguson


The Wolf of Wall Street 2013

فیلم گرگ وال استریت یکی از مشهورترین فیلم‌های اقتصادی و مالی دنیای سینما است. این فیلم با نگاهی درام و کمدی داستان زندگی یک دلال نیویورکی سخت کوش که در اواخر دهه‌ 80 میلادی فعالیت می‌کند را به نمایش می‌گذارد. او با وجود بدشانسی‌های مکرر، از نو شروع کرده و به عنوان تامین کننده در بازار سهام مشغول کار می‌شود. پس از مدتی به کمک شریک خود یک شرکت دلالی سهام تاسیس می‌کند و با موج کلاهبرداری در بازار اقتصادی وال استریت همراه شده و به یکی از ثروتمند‌ترین و قدرتمند‌ترین مردان وال استریت تبدیل می‌شود. اما داستان به این جا ختم نشده و ورق زندگی برای او بر می‌گردد. این روایت واقعی و بر اساس زندگی بلفورت است که تجارب بسیاری از دنیای سرمایه‌گذاری در سهام در اختیارتان می‌گذارد.

The wolf of wall street 2013

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی  The Wolf of Wall Street 2013 : درام، کمدی، زندگینامه
امتیاز IMDB : 8.2
مدت زمان : 180 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی، فرانسوی
سال انتشار فیلم : 2013
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Martin Scorseseتا به اینجا تنها برخی از بهترین فیلم های اقتصادی دوبله فارسی برای علاقه مندان بورس و فارکس را بررسی کریدم. برای انتخاب بهترین فیلم مالی تا به انتهای لیست همراه ما باشید.

 

Wall Street: Money Never Sleeps 2010

وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد، نام داستانی است که اقتصاد جهانی را در حالی که در آستانه فاجعه‌ای بی‌سابقه قرار دارد، به تصویر کشیده و کارگزار جوانی از وال استریت را با همکاری گوردن جکو که فردی باتجربه اما بدشهرت است، برای مأموریتی دوجانبه‌ به خدمت می‌گیرد. این داستان در عین حال که در به تصویر کشیدن وقایع در تلاش است، به دنبال به کارگیری مفاهیم بورس و سرمایه‌گذاری بوده و به همین دلیل تماشای آن به علاقه مندان بازارهای مالی پیشنهاد می‌شود.

wall street money never sleeps 2010

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی Wall Street: Money Never Sleeps 2010 : درام
امتیاز IMDB : 6.3
مدت زمان : 133 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2013
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Oliver Stone


The Company Men 2011

مردان شرکت یک فیلم درام آمریکایی است که داستان اخراج بسیاری از کارمندان شرکتی کشتی‌رانی منصوب به GTX را در بحبوحه رکود اقتصادی به نمایش می‌گذارد. واکر یک کارمند با حقوق شش رقمی و یک خانواده 4 نفره است. او پس از جریان اخراج کارکنان به سرنوشتی نه چندان خوب دچار می‌شود. به تدریج امکانات زندگی خود را از دست داده و حتی در نهایت به فروش خانه گران قیمت خود متوسل می‌شود. واکر نه تنها شاهد تغییر سبک زندگی خود و خانواده خود است، بلکه ارزشمندی خود را نیز در خطر می‌بیند.

the company men 2011

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی The Company Men 2011 : درام
امتیاز IMDB : 6.7
مدت زمان : 104 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2011
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : John Wells


Equity 2016

فیلم برابری داستان زندگی نائومی بیشاپ یک سرمایه‌گذار بزرگ بانکی است که بعد از شکست در آخرین پروژه خود با از دست دادن مشتریان بزرگ خود اعتماد به نفس خود را نیز از دست می‌دهد. او به دنبال بازگشت به صحنه با استخدام شرکتی فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی است. اما او اطلاعی از قابل هک بودن شبکه‌های اجتماعی نداشته و به همین دلیل دوست او برای سرقت اطلاعاتش دست به کار می‌شود.

equity 2016

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی Equity 2016 : درام
امتیاز IMDB : 5.5
مدت زمان : 100 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2016
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Meera Menon


Money Monster 2016

داستان این فیلم در حالی آغاز می‌شود که شوی تلویزیونی درباره خرید و فروش سهام توسط لی گیتس در حال برگزاری است که ناگهان یکی از کسانی که زندگی خود را در بورس باخته است به داخل استودیو ضبط برنامه قدم گذاشته و داستان را مهیج می‌سازد. او فردی است که توسط مشاوره سرمایه‌گذاری گیتس ضرر و زیان سنگینی را تجربه کرده و به همین دلیل به دنبال انتقام از اوست.

money monster 2016

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی Money Monster 2016 : اکشن، هیجان انگیز
امتیاز IMDB : 6.6
مدت زمان : 93 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2016
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Jodie Foster


The Wizard of Lies 2017

این فیلم سرگذشت برنی میداف یک دلال سهام و مشاور سرمایه‌گذاری است که توانسته با استفاده از پانزی بازی بزرگترین کلاهبرداری جهان را رقم بزند! او به تنهایی 65 میلیارد دلار از سرمایه‌گذاران مختلف کلاهبرداری کرده است. این فیلم تصویری حقیقی از مشکلات نظام سرمایه‌داری دارد. پس از آن زندگی رابرت مدوف بعد از افشای کلاهبرداری با نمایش درماندگی او مقابل دید مخاطب قرار می‌گیرد.

the wizard of lies 2017

اطلاعات تکمیلی:

ژانر فیلم اقتصادی The Wizard of Lies 2017 : بیوگرافی، جنایی، غم انگیز
امتیاز IMDB : 6.9
مدت زمان : 133 دقیقه
زبان فیلم : انگلیسی
سال انتشار فیلم : 2017
ساخت کشور: آمریکا
کارگردان : Barry Levinson


روش شناسایی بهترین فیلم سینمایی

دنیای فیلم و سریال دنیایی متنوع و بسیار گسترده است. بنابراین انتخاب فیلمی جذاب که مطابق سلیقه افراد باشد، بسیار زمانبر و حتی خسته کننده خواهد بود. به همین دلیل نیاز است تا برخی از معیارها برای انتخاب سریع بهترین فیلم ارزیابی شوند. گاهی به سرعت فیلمی را انتخاب و شروع به تماشا می‌کنیم. اما متاسفانه جذابیتی که در بنر و خلاصه داستان مشاهده شده در فیلم نمایان نیست. اینجاست که نیاز به بررسی دیگر معیارها برای انتخاب قوت می‌گیرد.

برای معرفی بهترین فیلم اقتصادی و سرمایه گذاری در این متن معیارهای بسیاری را مورد بررسی قرار داده‌ایم. امتیاز IMDB که بر اساس رای و نظر تماشاگران فیلم تعیین شده، بررسی تریلر و خلاصه، بررسی کارگردان و بازیگران حاضر در فیلم و دیگر معیارها برای انتخاب این فیلم‌ها در نظر گرفته شده‌اند. بنابراین می‌توانید در صورت علاقه به فیلم با موضوع سرمایه گذاری، یکی از فیلم‌های معرفی‌شده در لیست بالا را انتخاب کنید.

سوالات متداول

برای معرفی بهترین فیلم اقتصادی و سرمایه گذاری باید معیارهای بسیاری را مورد بررسی قرار داد. امتیاز IMDB، نظرات کاربران، بررسی خلاصه فیلم، بررسی کارگردان و بازیگران حاضر در فیلم و دیگر معیارها باید برای انتخاب فیلم‌ در نظر گرفته شود.
اگر علاقه مند به فیلم‌های سینمایی با موضوعیت اقتصاد به خصوص سرمایه گذاری در بازار سرمایه یا بازار فارکس هستید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش رو دارید. در متن مقاله تعدادی از بهترین فیلم های سرمایه گذاری و اقتصادی دوبله فارسی معرفی شده است. برای مشاهده به متن مقاله مراجعه کنید.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.