تحلیل و پیش بینی قیمت سهم بانک ملت

بروزرسانی در25 اردیبهشت 1403
تحلیل و پیش بینی قیمت سهم بانک ملت
آیا سهم و بملت که نماد یکی از بزرگترین بانک های دولتی ایران است، برای سرمایه گذاری در سال 1403 مناسب است؟ سهامدارن فعلی بانک ملت ، این سهم را نگه دارند یا از آن خارج شوند؟ 
در این مقاله به بررسی تحلیلی وضعیت فعلی وبملت، اخبار و پتانسیل‌های این سهم برای رشد در سال 1403 می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال وبملت (بانک ملت)

قیمت در یک کانال ثابت که سقف قیمت آن 269 و کف قیمت آن 215 تومان است. در حال نوسان 15 درصدی میباشد. با توجه به کاهش شاخص کل، کلیت بازار منفی شده و اکثر سهم ها به حمایت استاتیک رسیده. در حال حاضر محدوده مهم حمایتی سهام وبملت 215 تومان است و تا وقتی که قیمت بالای این عدد باشد، احتمال رشد قیمت تا محدوده 270 تومان زیاد است. تحلیل تکنیکال وبملت در 1403

تحلیل بنیادی سهم وبملت

وبملت با وجود نقاط قوت متعدد، با چالش‌هایی نیز مواجه است. رشد اقتصادی، توسعه بانکداری الکترونیک، رفع تحریم‌ها و افزایش سرمایه می‌توانند فرصت‌های مناسبی برای وبملت ایجاد کنند.

بی‌ثباتی اقتصادی، افزایش نرخ تورم، تغییرات در قوانین و مقررات و رقابت از سوی فین‌تک‌ها نیز از جمله تهدیدات پیش روی این شرکت هستند.

با توجه به موارد ذکر شده، سرمایه‌گذاری در سهم وبملت در سال 1403 با ریسک و سود همراه است.

اخبار وبملت

رشد سودآوری:
وبملت در سال گذشته با رشد 19 درصدی سود هر سهم مواجه شد. این موضوع عمدتاً به دلیل افزایش حجم تسهیلات اعطایی و بهبود وصول مطالبات بوده است.
افزایش سرمایه:
مجمع عمومی وبملت در تاریخ 1402/11/21 افزایش سرمایه این شرکت را به تصویب رساند.

ریسک سرمایه گذاری

هیچ تضمینی برای صحت این پیش‌بینی وجود ندارد و سرمایه‌گذاری در بورس با ریسک همراه است. قبل از سرمایه‌گذاری در هر سهمی، باید به طور کامل در خصوص آن سهم تحقیق و بررسی کنید و از وضعیت مالی، اخبار و ریسک‌های مرتبط با آن آگاهی کامل داشته باشید.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.