تحلیل و پیش بینی قیمت سهم گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو

بروزرسانی در24 اردیبهشت 1403
تحلیل و پیش بینی قیمت سهم گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو
طبق گفته کارشناسان بازار سرمایه، قیمت شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو که با نماد خگستر در بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کند، در مقایسه با ارزش ذاتی آن کمتر برآورد می‌شود. در ادامه به تحلیل سهم خگستر و معرفی نقاط حمایت و مقاومت آن در سال 1403 خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال خگستر (گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو)

درحال حاضر قیمت در محدوده حمایتی استاتیک قرار دارد، طی 8 ماه اخیر، قیمت بارها بین محدوده کادر قرمز و سبز ( مقاومت و حمایت ) در حال نوسان بوده. اما با توجه به افت های اخیر، قیمت سهم در محدوده مناسب خرید ( محدوده حمایتی کادر سبز )  قرار گرفته است. تا وقتی که قیمت بالای 400 تومان باشد، احتمال رشد بیشتر وجود دارد.
تحلیل خگستر 1403

نقاط حمایت مقاومت خگستر

محدوده حمایتی : 390 الی 400 تومان
محدوده مقاومتی : 500 الی 550 تومان

تحلیل بنیادی خگستر

همان طور که می‌دانید، شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو یکی از بزرگترین هلدینگ‌های فعال در صنعت قطعات خودرو در ایران است. این شرکت در سال‌های اخیر با بالا بردن نرخ تولید و تنوع محصولات خود، رشد قابل توجهی داشته است.
وضعیت مالی خگستر با نسبت‌های مالی مناسب و توانایی بالای پرداخت سود سهام، خوب و مطلوب است. چشم انداز صنعت خودرو در ایران نیز با توجه به نیاز بازار و حمایت‌های دولت، مثبت ارزیابی می‌شود.

پیش بینی سهام خگستر در 1403

با توجه به تحلیل بنیادی و تکنیکال انجام شده، پیش بینی می‌شود که سهم خگستر در سال 1403 عملکرد مطلوبی داشته باشد و رشد قیمتی را تجربه کند. 
 

ریسک سرمایه گذاری!

هیچ تضمینی برای صحت این پیش بینی وجود ندارد و سرمایه‌گذاری در بورس با ریسک همراه است. قبل از سرمایه‌گذاری در هر سهمی، باید به طور کامل در خصوص آن سهم تحقیق و بررسی کنید و از وضعیت مالی، چشم‌انداز آتی و ریسک‌های مرتبط با آن آگاهی کامل داشته باشید. مواردی که در این تحلیل ذکر شده است صرفاً جهت ارائه اطلاعات و دیدگاه تحلیلی به مخاطبان تهیه شده است و به هیچ عنوان به منزله سیگنال خرید یا فروش سهم خاصی تلقی نمی‌شود.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.