مزایای خرید ارز دیجیتال | چرا بر روی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟

بروزرسانی در29 اردیبهشت 1403
مزایای خرید ارز دیجیتال | چرا بر روی ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟
ارز دیجیتال یا ارز مجازی با سیستم رمزنگاری خود راهی ایمن شده در برابر تقلب مالی است. با استفاده از این ابزار شبکه نقل و انتقالات مالی تحولی چشمگیر پیدا می‌کند. بسیاری از ارزهای دیجیتال شبکه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین بوده که دارای دفتر کل توزیع‌شده‌ای هستند که توسط شبکه‌ای از رایانه‌ها اجرا می‌شوند. در ادامه قصد داریم تا پس از معرفی ارز دیجیتال و شبکه بلاک چین، به بررسی مزایای خرید ارز دیجیتال بپردازیم. پس قبل از شروع سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
 

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یک واحد ارزشی است که بر روی شبکه‌های رمزنگاری شده استفاده شده و به طور کلی بر پایه تکنولوژی بلاک چین ساخته می‌شود. خرید ارز دیجیتال به معنای تبدیل وجه نقد واقعی به یک واحد ارزشی دیجیتال است. قبل از پدید آمدن ارز دیجیتال افراد به دنبال راه‌هایی برای ایجاد امنیت در فضای تجارت آنلاین بوده‌اند. با ظهور ارزهای دیجیتال افراد می‌توانند پول را به حساب دیگران انتقال دهند. ارز دیجیتال وجوه را به صورت امن و بدون واسطه به دست افراد می‌رساند. رمز ارزها ماهیتی غیرمتمرکز دارند و هیچ موسسه مالی یا دولتی نمی‌تواند به کنترل آن‌ها بپردازد.
ارز دیجیتال به طور قابل‌توجهی کمترین هزینه‌ و وقت را برای تبدیل و انتقال نسبت به ارزهای سنتی دارد. علاوه بر این خرید ارز دیجیتال به نوعی سرمایه‌گذاری برای کسب سود است. ارز دیجیتال به عنوان یک راه‌حل نوین و نوپا در جهان مالی مورد توجه قرار گرفته است و به افراد این امکان را می‌دهد تا بدون وابستگی کنترل کاملی بر دارایی خود داشته باشند.
ارزهای رمزنگاری شده را می‌توان استخراج کرد و یا از صرافی ارزهای دیجیتال خریداری کرد. با این که روز به روز به محبوبیت رمز ارزها افزوده می‌شود، تا به امروز همه سایت‌های تجاری امکان خرید با استفاده از ارزهای دیجیتال را فراهم نکرده‌اند. بنابراین برای خرید و فروش کالا یا خدمات با ارزهای دیجیتال، حتی با ارزهای محبوبی مانند بیت کوین یا اتریوم، به سختی می‌توان از آن‌ها برای معاملات بین المللی یا خرید کالا و خدمات استفاده کرد. با این حال ارزش و مزایای ارز دیجیتال باعث محبوبیت آن‌ها است.
 

تعریف بلاک چین

عملکرد ارزهای دیجیتال بر بستر تکنولوژی بلاک چین است. یک بلاک چین با قابلیت بلوکی خود می‌تواند اطلاعات مختلفی را در هر بلوک داده در زنجیره ذخیره کند. مجموعه‌ای از بلوک‌های اطلاعاتی متصل زنجیره بلوکی را تشکیل می‌دهند که در نهایت یک دفتر کل آنلاین است. اما بر خلاف دیگر روش‌های سنتی ذخیره این اطلاعات تنها در یک منبع صورت نمی‌گیرد و اطلاعات به صورت غیر متمرکز روی تمام شبکه پخش می‌شوند. هر بلوک شامل مجموعه‌ای از تراکنش‌ها است که به طور مستقل توسط اعتبارسنجی اکثریت شبکه تأیید شده است.
هر بلوک جدیدی که ایجاد می‌شود قبل از تأیید باید توسط مجموعه‌ای از گره‌ها یا نودها تأیید شود. با تایید اکثریت اعضای شبکه جعل تاریخچه تراکنش‌ها تقریبا غیر ممکن می‌شود. محتویات دفتر کل دیجیتال یا آنلاین نیز توسط شبکه‌ای از گره‌ها یا رایانه‌ها نگهداری می‌شود. به این ترتیب با ادعای غلط یک گره، دیگر گره‌ها نسخه صحیح از اطلاعات را در دست خواهند داشت.
فناوری بلاک چین علاوه بر حوزه ارزهای دیجیتال می‌تواند به روش‌های مختلفی در حوزه‌های متنوعی مثل زنجیره‌ تامین، فرآیند رای گیری آنلاین، بهداشت و درمان، امور خیریه و تامین مالی کاربرد داشته باشد.
بسیاری از ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین خاص خود ساخته شده‌اند. به خصوص که بعد از بیت کوین فرآیند استفاده از شبکه بلاک چین برای افراد روشنتر بوده و مزایای این پلتفرم بیش از پیش برای استفاده عمده نمایان شد. به مرور زمان پس از مشاهده برخی از کاستی‌های هر شبکه نسخه جدیدی روی بلاک چین مشابه ایجاد شده و در برخی موارد نسخه جدید نام کاملا مجزایی گرفت. 
 

آیا ارزهای دیجیتال قانونی هستند؟

آیا ارز دیجیتال قانونی است ؟
ارزهای دیجیتال توسط هیچ نهاد دولتی یا خصوصی پشتیبانی نمی‌شوند. بنابراین پیگیری حقوقی در حوزه های قانونی در سراسر جهان دشوار است. وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال پیامدهایی برای استفاده از آن‌ها در سرمایه‌گذاری و معاملات روزانه دارد. در نقاط مختلف جهان مقررات فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال وابسته به حوزه قضایی مورد نظر متفاوت است. برای مثال قانون خدمات پرداخت ژاپن بیت کوین را به عنوان دارایی قانونی تعریف کرده و به طور متناقض، هند فعالیت در این زمینه را کاملا غیرقانونی می‌داند. با این حال شنیده شده که هند در حال تدوین چارچوبی برای استفاده از ارزهای دیجیتال است.
ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا قانونی هستند. البته در این زمینه مشتقات و سایر محصولاتی که از رمز ارزها استفاده می‌شوند باید به عنوان ابزار مالی واجد شرایط باشند. در ایالات متحده به عنوان بزرگترین و پیچیده‌ترین بازار مالی در جهان، مشتقات ارز دیجیتال مانند معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو موجود است. این موضع نشان می‌دهد که وضعیت قانونی ارز دیجیتال ممکن است در آینده مشمول رعایت قوانین و مقررات شود.
اگرچه ارزهای رمزنگاری شده نوعی پول در نظر گرفته می‌شوند، برخی دولت‌ها آن را به عنوان دارایی مالی یا دارایی برای اهداف مالیاتی در نظر می‌گیرد. به این ترتیب در این قانون مانند بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های دیگر اگر از فروش یا تجارت ارزهای رمزنگاری شده سود به دست آورید، دولت بخشی از سودتان را برای خود می‌خواهد. البته در کشور ایران قوانین در این زمینه هنوز موضع‌گیری مشخصی ندارند.
ارزهای رمزنگاری شده ارزهای دیجیتالی هستند که در یک شبکه رمزنگاری منتشر شده و می‌توانند در هر نقطه از جهان خرید و فروش شوند. اگرچه ارزهای دیجیتال معمولا ارزش تقریبا یکسانی در سراسر جهان دارند، قوانین و مقرراتی در کشورها متفاوت است که منجر به ایدئولوژی متفاوتی برای افراد با ملیت‌های مختلف می‌شود. بنابراین به جای اینکه بسیاری از کشورها برای توسعه مقررات ارزهای دیجیتال تلاش کنند، بهتر است یک نهاد نظارتی وجود داشته باشد که قوانین را برای تراکنش‌های بین المللی ارزهای دیجیتال اجرا کند. چنین اقدامی می‌تواند تاثیر قابل توجهی در ایجاد اعتماد در استفاده از ارز دیجیتال در سراسر جهان داشته باشد.
در حال حاضر تنظیم قانون برای ارزهای دیجیتال در سراسر جهان مورد نیاز است و تنظیم روش‎های جدید تامین مالی می‌تواند مقررات جهانی را تعریف کند. یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها در توسعه یک محیط دوستدار رمزنگاری در صورتی محقق خواهد شد که همه اقتصادهای بزرگ جهانی گرد هم آیند تا یک نهاد نظارتی با قوانین عادلانه تنظیم کنند. این می تواند مزایایی را برای مسائلی به خصوص در زمینه سرقت و هک غیرقانونی به همراه داشته باشد.
 

آیا خرید ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری ایمنی است؟

ارزهای دیجیتال یا ارزهای رمزنگاری شده به دلیل سود بالا توجه بسیار زیادی را به خود جذب کرده‌اند. با این وجود زیان‌های متفاوتی نیز در نتیجه کلاهبرداری، هک و حملات سایبری دارایی دیجیتال را تهدید می‌کند. بنابراین بازار کریپتوکارنسی می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرریسک شناخته شود. با این وجود اکثر رمز ارزها از پلتفرم‎های ایمن و رمزنگاری قوی استفاده می‌کنند. بنابراین زیربنای بلاک چینی به طور کلی ایمن است. اما پیچیدگی فنی استفاده و ذخیره دارایی‌ها می‌تواند خطرات قابل توجهی برای کاربران ایجاد کند.
علاوه بر ریسک‌ هک و کلاهبرداری برخی دیگر از خطرات سرمایه‌گذاری در این فضا را تهدید می‌کنند:
_ قبل از انجام هر تراکنشی در این فضا باید بدانید که هیچ راهی برای لغو یا تغییر تراکنش ارز دیجیتال پس از ارسال آن وجود ندارد. علاوه بر این در صورت فراموشی رمز عبور یا کلید خصوصی کیف پول دارایی غیر قابل استفاده خواهد شد. بر این اساس در حال حاضر مقدار قابل توجهی از بیت کوین‌ها به دلیل گم شدن رمزهای عبور کیف پول و یا بی دقتی و استفاده از آدرس ارسالی نادرست غیرقابل دسترس هستند.
_ برای فعالیت در بازارهای مالی قوانین امنیتی فضای مبادلاتی را تعیین و تعریف می‌کند. متاسفانه تا به امروز وضعیت نظارتی بیشتر ارزهای دیجیتال هنوز نامشخص بوده و بسیاری از دولت‌ها هنوز هیچ نوع قوانین و مقرراتی برای حمایت از فعالین این فضا تعیین نکرده‌اند. به همین دلیل باید این انتظار را داشت که با یک سرکوب ناگهانی نظارتی توسط دولت  روند خرید و فروش ارزهای دیجیتال تغییر کرده و یا با افت قیمتی مواجه شود.
_ بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتال خود به صرافی متکی هستند. سرقت توسط صرافی به دلیل در دست داشتن کلید خصوصی دور از ذهن نیست. بنابراین صرافی به عنوان شخص میانی با سهل انگاری یا اقدامات سو استفاده‌گرانه می‎تواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه فرد شود.
_ برای خرید و فروش ارز دیجیتال باید از پلتفرم‌های مورد اعتماد استفاده کرد. بسیاری از پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری از قراردادهای هوشمند خودکار یا سایر ابزارهای اتوماتیک و کامپیوتری برای کنترل حرکت سپرده کاربران استفاده می‌کنند. استفاده از پلتفرم نامطمئن سرمایه‌گذاری با یک مشکل امنیتی در برنامه‌ می‌تواند باعث از دست دادن سرمایه‌ شود.
_ بازار کریپتوکارنسی مانند سایر بازارهای مالی خطر دستکاری بازار یا ایجاد هیجانات کاذب را دارد. بنابراین انجام معاملات نادرست به دلیل جو بازار همچنان یک مشکل اساسی در ارزهای دیجیتال است.
_ با وجود این خطرات بازار ارزهای دیجیتال با افزایش ارزش کل بازار جهش بزرگی در قیمت‌ها داشته‌ که باعث تولید سودهای زیاد برای فعالین شده است. بنابراین این دارایی توانسته‌ با وجود ریسک سرمایه‌گذاری خود حجم بازار قابل توجهی ایجاد کند.
 

مزایای خرید ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال با هدف ایجاد تحول در زیرساخت مالی معرفی شدند. این دارایی در نوع خود به دلیل مزایای عمده روز به روز محبوب‎تر می‌شود. در ادامه برخی از مزایای خرید ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد:
_ یکی از مزیت‌های اصلی خرید ارز دیجیتال در افزایش امنیت و ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی آن نهفته است. تراکنش‌های مالی سنتی معمولا واسطه‌هایی مانند بانک‌ها یا پردازشگرهای پرداخت را شامل می‌شوند که دارایی افراد را در معرض خطرات امنیتی قرار می‌دهند. در مقابل ارزهای دیجیتال از رمزگذاری پیشرفته و فناوری بلاک چین غیرمتمرکز استفاده می‌کنند که آن‌ها را بسیار در برابر هک مقاوم می‌سازد.
_ ارزهای دیجیتال به افراد این امکان را می‎دهند که حریم خصوصی مالی خود را حفظ کنند. در این شبکه تراکنش‌ها با نام مستعار انجام می‌شوند که نیازی به اشتراک اطلاعات شخصی ندارند. این افزایش حریم خصوصی به ویژه برای افرادی که در مناطقی با ثبات مالی محدود یا شرایط سختگیرانه دولتی زندگی می‌کنند و یا حتی دولت‌هایی که با تحریم و کنترل سرمایه فعالیت می‌کنند بسیار مهم است. پول دیجیتال به این افراد اجازه می‌دهد تا به طور ایمن و گمنام معاملات خود را انجام دهند و از ثروت خود محافظت کنند.
_ یکی دیگر از مزایای کلیدی خرید ارز دیجیتال این است که هر کسی با اتصال به اینترنت و تلفن هوشمند می‌تواند به ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشد. این مسئله نیاز به واسطی به نام بانک را از بین می‌برد. فراگیری استفاده از کریپتوکارنسی افراد را قادر ساخته تا در شبکه‌های مالی جهانی مشارکت کرده و حتی منجر به رشد اقتصادی کشور شوند. بنابراین ارز دیجیتال پتانسیل ارائه خدمات مالی به افراد در سراسر جهان را دارد که به آن‌ها فرصتی برای پس انداز و سرمایه‎‌گذاری بهتر ارائه می‌دهد.
_ سرمایه‎گذاری در ارز دیجیتال فرصت رشد و کسب ثروت را فراهم می‎کند. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال همراه با عرضه محدود و افزایش تقاضا منجر به افزایش قابل توجه ارزش در طول زمان شده است. از داده‎های تاریخی مشخص است که ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین رشد قابل توجهی داشته که افراد را متقاعد به انتخاب خود برای سرمایه‌گذاری کرده‌اند. با گنجاندن ارزهای دیجیتال به طور بالقوه می‌توان از رشد خوب این دارایی بهره‌مند شد.
_ ارزهای رمزپایه نشان دهنده یک الگوی جدید و غیرمتمرکز برای پول هستند. در این سیستم واسطه‌ متمرکز مانند بانک‌ برای اعتماد بین دو طرف ضروری نیست. بنابراین سیستمی با ارزهای رمزنگاری شده احتمال ورشکستی به دلیل کاستی یک بانک بزرگ را از بین می‌برد.
_ ارز دیجیتال در بانکداری باعث ایجاد اعتماد بین طرفین تنها با استفاده از کلیدهای عمومی و کلیدهای خصوصی، اشکال مختلف سیستم‌هایی مانند اثبات کار یا اثبات سهام، قرارداد هوشمند و ... می‌شوند.
_ از آنجا که کریپتوکارنسی‌ها از شخص ثالث استفاده نمی‌کنند، انتقال ارز دیجیتال بین دو طرف معامله می‌تواند سریعتر از انتقال پول سنتی باشد.
 

معایب خرید ارز دیجیتال چیست؟

در حالی که خرید ارزهای دیجیتال مزایای متعددی دارد، باید قبل از هر گونه فعالیت در این حوزه معایب آن را با احتیاط در نظر بگیرید. در ادامه برخی از اشکالات خرید ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد:
_ یکی از معایب سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال نوسانات زیاد در بازار کریپتوکارنسی است. قیمت ارزهای دیجیتال می‌تواند به شدت نوسان داشته باشد و منجر به بی ثباتی مالی شود. بنابراین بازار کریپتوکارنسی می‌تواند به شدت تحت تأثیر احساسات اهالی بازار قرار گیرد. چنین نوسانات قیمتی پیش بینی ارزش ارزها را دشوار می‎کند.
_ ارزهای دیجیتال به صورت غیرمتمرکز و بدون هیچ مقام مرکزی یا نهادهای نظارتی کار می‌کنند. در حالی که این جنبه برای برخی از سرمایه‌گذاران جذاب است، می‌تواند سرمایه‌گذاران را در معرض خطرات بالقوه قرار دهد. فقدان مقررات می‌تواند فعالیت متقلبانه، کلاهبرداری و دستکاری بازار را زیاد کند. حتی در صورت سرقت یا از دست دادن دارایی‌های دیجیتالی سرمایه‌گذاران از هیچ راهی نمی‌توانند مشکل را حل کنند.
_ یکی دیگر از معایب خرید ارز دیجیتال خطرات امنیتی مرتبط با ذخیره و انجام تراکنش با این دارایی است. کیف‌پول‌های دیجیتالی که برای ذخیره ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند، در معرض حملات هکری هستند و سرمایه‌گذاران را در شرایط خطرناک سرقت و از دست دادن وجوه خود قرار می‌دهند. مخازن ذخیره‌سازی کلیدها قابل هک هستند. طبق داده‌های تاریخی بسیاری از صرافی‌ها و کیف‌پول‌های ارز دیجیتال در گذشته هک شده‌ و گاهی منجر به سرقت میلیون‌ها دلار دارایی شده‌اند.
_ با وجود محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال، پذیرش آن‌ها به عنوان یک روش قانونی پرداخت هنوز محدود است. در حالی که برخی از کسب و کارها ارزهای دیجیتال را می پذیرند، این پذیرش در مقایسه با اشکال سنتی پرداخت کم است. این عدم پذیرش نقدینگی ارزهای دیجیتال را محدود می‌کند و می‌تواند منجر به مشکلاتی در قیمت‌ ارزهای دیجیتال و ایجاد رکود در بازار شود.
_ اکثر ارزهای دیجیتال به مقادیر قابل توجهی انرژی برای استخراج نیاز دارند. مصرف انرژی مرتبط با استخراج ارز دیجیتال نگرانی‌هایی را در مورد اثرات زیست محیطی آن ایجاد کرده است. مصرف برق به تولید کربن دی اکسید کمک می‌کند که مشکلات مربوط به تغییرات آب و هوایی را تشدید می‌کند. 
_ اگرچه این حوزه ادعا می‌کند که به نوعی در تراکنش ناشناس است، اما برای خرید و فروش رمز ارزها نام مستعار و آدرس IP وجود دارد. بنابراین افراد یک دنباله دیجیتالی از خود به جا می‌گذارند که برای مثال اداره تحقیقات فدرال (FBI) می‌تواند در مورد آن تحقیق کرده و تراکنش‌های مالی را پیگیری کند.
 

آشنایی با ارزهای دیجیتال معروف

آشنایی با ارزهای دیجیتال
رمز ارزها ارزهای دیجیتال یا مجازی امکان پرداخت آنلاین امن را بدون استفاده از واسطه شخص ثالث فراهم می‌کنند. در نام کریپتوکارنسی، Crypto به الگوریتم‌های رمزگذاری و تکنیک‌های رمزنگاری اشاره دارد که از این ورودی‌ها محافظت می‌کنند. از آنجایی که ارزهای رمزپایه زیادی در بازار وجود دارد، شناخت انواع ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. درک اینکه آیا ارز مورد نظر شما هدفی دارد که به آینده درخشان ختم می‌شود یا خیر، می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر برای خرید و سرمایه‌گذاری روی آن تصمیم بگیرید. خرید یک ارز دیجیتال بدون هدف و پشتیبان ریسک بیشتری نسبت به ارزهای کاربردی دارد.
در ادامه قصد داریم تا برخی از معروفترین ارزهای دیجیتال بازار را به صورت مختصر معرفی کنیم:
  1. بیت کوین (BTC) : بیت کوین پیشگام ارزهای دیجیتال است که با ارائه یک جایگزین غیرمتمرکز و شفاف برای سیستم بانکداری سنتی، چشم انداز بستر مالی تجاری را متحول کرد. بیت کوین به دلیل شناخت جهانی آن به یک وسیله ذخیره ارزش و وسیله مبادله در تجارت الکترونیک و معاملات بین‌المللی تبدیل شده است که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به یک اندازه مجذوب خود می‌کند.
  2. اتریوم (ETH) : اتریوم به عنوان یک پلتفرم وسیله‌ای است که توسعه دهندگان را برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز و قرارداد هوشمند توانمند می‌سازد. اتریوم با عملکرد قابل برنامه ریزی خود به قطب صنعت مالی غیرمتمرکز یا DeFi تبدیل شده است. این شبکه بستری برای ابزارهای مالی نوآورانه ایجاد کرده و موج جدیدی از عدم وابستگی مالی و اعتباری ایجاد می‌کند.
  3. بایننس کوین (BNB) : بایننس کوین ارز مخصوص صرافی بایننس است که به عنوان یک ارز دیجیتال متحول کننده در اکوسیستم معاملاتی ظهور کرده است. این کوین با ارائه کارمزدهای کم و ارائه دسترسی به خدمات مختلف در اکوسیستم بایننس خود را به عنوان یک توکن کاربردی و البته با ارزش تثبیت کرده است.
  4. کاردانو (ADA) : کاردانو یک پلتفرم بلاک چینی است که وجه متمایز آن رویکردی آکادمیک و علمی برای ایجاد تحول در صنعت مالی غیر فیزیکی است. همچنان کاردانو قصد دارد تا یک زیرساخت امن و مقیاس‌پذیر برای توسعه برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و اجرای قراردادهای هوشمند ایجاد کند که با عملی شدن آن موج جدیدی از افزایش قیمت برای ADA ممکن خواهد شد.
  5. ریپل (XRP) : ایکس آر پی ارز رمزنگاری شده بومی شبکه ریپل است که وسیله انجام تراکنش‌های بین المللی است. علاوه بر هدف تسهیل نقل و انتقالات و سرعت بخشیدن به تجارت‌ها این ارز دیجیتال قصد دارد تا انقلابی در سیستم بانکداری سنتی با ایجاد امکان تراکنش‌های جهانی شبانه روزی و افزایش دسترسی مالی برای افراد و مشاغل در سراسر جهان ایجاد کند.
  6. دوج کوین  (DOGE) : دوج از اعماق اینترنت به عنوان یک ارز دیجیتال ظهور کرد. این ارز دیجیتال در ابتدا تنها به عنوان یک شوخی ایجاد شد. اما به سرعت ورق بازی برگشته و طرفداران مشتاقی به دست آورد. البته در این راه قدرت شبکه‌های اجتماعی در شکل دادن ارزش این دارایی دیجیتال غیر قابل انکار است.
  7. پولکادات  (DOT) : پولکادات به دنبال راهی است تا به جای صرف وقت و هزینه تمامی مدل‌های طراحی شده روی همه بلاکچین‌ها پیاده سازی شوند. دو مشکل اساسی شبکه بلاک چین مقیاس پذیری و حاکمیت است که این ارز دیجیتال با هدف حل این مشکلات وارد بازار شده است. بنابراین ارتباطات بین بلاک چین‌های مختلف را برای ایجاد یک شبکه یکپارچه و مقیاس پذیر تقویت می‌کند. با فعال کردن ارتباطات زنجیره‌ای و امنیت مشترک پولکادات قصد دارد یک اکوسیستم بلاک چین به هم پیوسته ایجاد کند.
  8. لایت کوین (LTC) : لایت کوین به نسبت بیت کوین جایگزینی سریعتر و سبک تر برای تراکنش مالی محسوب می‌شود که به نوعی مشکلات موجود در بیت کوین را حل کرده است. لایت کوین با تمرکز بر تراکنش‌های روزمره با کارمزدهای پایین، محبوبیت خود را در بین کاربران سراسر جهان به دست آورده است. بنابراین ال تی سی را می‌توان به عنوان یک ارز دیجیتال کاربردی و در دسترس برای تعاملات مالی روزانه معرفی کرد.
  9. استلار  (XLM) : استلار قصد دارد تا یک شبکه پرداخت جهانی ایجاد کند که تراکنش‌های سریع و کم‌هزینه را تسهیل می‌کند. البته این کار بدون نیاز به واسط میانی و بانک سنتی انجام خواهد شد. بنابراین در زمان و هزینه صرفه جویی می‌شود. Stellar با تمرکز بر مشارکت با سازمان‌های جهانی قصد دارد تا شکاف بین سیستم‌های مالی سنتی و دنیای ارزهای دیجیتال را پر کند. به این ترتیب یک چشم‌ انداز مالی عادلانه‌ و قابل دسترس‌ ایجاد خواهد شد.
 

سخن پایانی

ظهور ارز دیجیتال چشم‌ انداز بازارهای مالی را متحول کرده و به افراد راه جدیدی برای سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزش ارائه داده است. مزایای خرید ارز دیجیتال بسیار زیاد است. از امنیت و حفظ حریم خصوصی تا پتانسیل رشد قابل توجه در آینده، کاربران را بیش از دیگر بازارهای مالی به خود جذب می‌کند. این مقاله مزایای منحصر به فرد سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را بررسی کرده است. با این حال با توجه به نوسانات و عدم وجود قوانین نظارتی پیرامون این بازار لازم است تا با احتیاط و آموزش کامل به سرمایه‌گذاری در این حوزه وارد شوید. اما در نهایت به نظر می‌رسد مزایای خرید ارز دیجیتال به اندازه‌ای است که افراد را به پذیرش ریسک برای رسیدن به سود زیاد تشویق می‌کند.

سوالات متداول

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.