مقایسه یس کوین با نات کوین

بروزرسانی در13 خرداد 1403
مقایسه یس کوین با نات کوین
در این مقاله به طور دقیق به بررسی تفاو‌ت‌ها و شباهت‌های یس کوین (YES) و نات کوین (NOT)، دو ارز دیجیتال محبوب، می پردازیم که ببینیم کدام برای سرمایه گذاری بهتر است؟!

یس کوین یا نات کوین ؟ کدام برای سرمایه گذاری بهتر است؟

راهنمای جامع برای سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به دو ارز تلگرامی یس کوین و نات کوین

مقایسه یس کوین با نات کوین

  • یس کوین: یس کوین یک پلتفرم قرارداد هوشمند مقیاس پذیر است که با هدف ارائه تراکنش‌های سریع، ارزان و امن بر روی بلاک چین خود ساخته شده است.
  • نات کوین: یک ارز دیجیتال همتا به همتا است که با هدف ارائه تراکنش های فوری و بدون کارمزد بر روی بلاک چین نانو ساخته شده است.

یس کوین و نات کوین چه تفاوتی با هم دارند؟

در اولین نگاه، بزرگترین تفاوت یس کوین با نات کوین این است که نات کوین در صرافی ها لیست شده ولی یس کوین هنوز در صف انتظار برای لیست شدن قرار دارد. بنابراین نات کوین قابل معامله بوده و ارزش بازار آن هر روز تغییر می‌کند. یس کوین تا زمانی که لیست نشود یک بازی تلگرامی است که همواره شک و تردیدهایی نسبت به آن وجود خواهد داشت.

در ادامه یس کوین و نات کوین را از نظر تکنولوژی، تحلیل اقتصادی، نحوه استخراج، میزان سوددهی، تعداد طرفداران و مزایا و معایب هریک، مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه تکنولوژی یس کوین با نات کوین

ویژگییس کویننات کوین
بلاک چیناختصاصینانو
مقیاس پذیریبالابسیار بالا
سرعت تراکنشبالابسیار بالا
کارمزد تراکنشکمبدون کارمزد
امنیتبالابالا

تحلیل اقتصادی یس کوین و نات کوین

ویژگییس کویننات کوین
عرضه کل14 میلیون 102.72 میلیون
تقاضادر حال رشددر حال رشد
پتانسیل رشدبالابالا

مقایسه جامعه یس کوین با نات کوین

ویژگییس کویننات کوین
فعالیت جامعهبالابالا
تعاملبالابالا
حمایتدر حال افزایشدر حال افزایش

مقایسه نحوه استخراج یس کوین با نات کوین

در نات کوین، معامله گران با ضربه زدن مداوم بر روی صفحه نمایش گوشی، می توانستند توکن‌ استخراج ‌کنند که این کاری تکراری بود و موجب خسته شدن بازیکنان می شد. حتی برخی از افراد از ربات برای بازی در نات کوین استفاده می کردند. در حالی که یس کوین یک بازی اسلایدی است و به جای ضربه زدن کاربران با حرکت دادن انگشت خود روی صفحه نمایش، توکن‌ها را استخراج می‌کنند. این روش می‌تواند جذاب‌تر بوده و استفاده از ربات ها را محدود می کند.

مقایسه یس کوین با نات کوین از نظر نقد شوندگی

یس کوین در حال حاضر در هیچ صرافی فهرست نشده است، بنابراین قابلیت نقد شوندگی ندارد. نات کوین در برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز فهرست شده است، بنابراین قابلیت نقد شوندگی بالایی دارد.

نات کوین سودآورتر است یا یس کوین؟

نات کوین در حال حاضر در لیست صرافی های مشهور قرار گرفته و نقدینگی و میزان خرید و فروش آن با توجه به نوآوری های شبکه اش بالا رفته است. در حالی که توسعه‌دهندگان یس کوین در حال حاضر حتی سایتی برای پروژه خود راه اندازی نکرده و تاریخی برای لیست شدن آن مشخص نکرده اند. 

طرفداران یس کوین بیشتر هستند یا نات کوین؟

نات کوین از جامعه نسبتاً بزرگی در تلگرام و سپس با انتشار  اخبارآن، توجه معامله گران کل جهان را به خود جلب کرد. در حالی که یس کوین جامعه کوچک‌تری نسبت به نات کوین دارد، اما به سرعت در حال رشد است. به طور کلی یس کوین یک پروژه ساده و قابل دسترس با پتانسیل سود نامشخص است اما آینده نات کوین با لیست شدنش، درخشان به نظر می‌رسد.

جمع‌بندی| کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است؟

تعیین اینکه یس کوین یا نات کوین برای سرمایه گذاری مناسب تر است، به عوامل مختلفی بستگی دارد و هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. هر دو پروژه مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب نهایی به اهداف سرمایه گذاری و تحمل ریسک شما بستگی دارد.

در حال حاضر که یس کوین پتانسیل رشد در بلند مدت را دارد و می‌تواند با افزایش کابرد، پذیرش بیشتر و لیست شدن در صرافی های معتبر، رشد چشمگیری داشته باشد.

اما نات کوین بیشتر مناسب افرادی است که مایل به پذیرش ریسک بالا هستند و می‌تواند سودآوری کوتاه مدت داشته باشد.

سوالات متداول

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، چون اصلا یس کوین حتی لیست هم نشده است. با این حال، یس کوین پتانسیل رشد در بلند مدت را دارد و می‌تواند با افزایش کابرد، پذیرش بیشتر و لیست شدن در صرافی های معتبر، رشد چشمگیری داشته باشد. اما نات کوین بیشتر مناسب افرادی است که مایل به پذیرش ریسک بالا هستند و می‌تواند سودآوری کوتاه مدت داشته باشد.
این دو ارز دیجیتال از جهات مختلف زیادی با هم فرق دارند که داخل مقاله به طور مفصل به تفاوت ها و مقایسه این دو پرداخته شده است.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.