آشنایی با ارز دیجیتال فری کوین FREEdom Coin

بروزرسانی در16 خرداد 1403
آشنایی با ارز دیجیتال فری کوین FREEdom Coin

ارز دیجیتال FREEdom Coin با نماد اختصاری FREE با هدف کمک به همه مردم (فارغ از جنسیت، ملیت و کشور) برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شد. این رمز ارز تاکنون توانسته است بسیاری از مشکلات موجود برای امنیت و انگیزه‌های لازم گره‌های اصلی را رفع کند. این گره‌ها سرورهایی هستند که یک نسخه کامل از بلاکچین را با خود حمل کرده و به عنوان نقاط مرجع مهم در بازار بلاکچین غیرمتمرکز عمل می‌کنند که در نهایت باید به موقع بروزرسانی شوند. اما کاربرد ارز دیجیتال فری کوین در بلاکچین چیست؟ چه مزیت‌ها و معایبی دارد؟ آیا خرید و فروش می‌شود؟ قیمت آن چقدر است؟ با نظارت بورس همراه شوید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

فری کوین چیست؟

رمز ارز «فری کوین» بر روی سه شبکه ترون (TRON) با استاندارد TRC-10، شبکه اتریوم (Ethereum) با استاندارد ERC-20 و بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) با استاندارد BEP-20 قرار دارد.

از آنجا که این آلتکوین در بین تریدرها و سرمایه‌گذاران محبوبیت زیادی پیدا کرده است و حالا در محافل ارزهای دیجیتال از آن زیاد نام برده می‌شود، تصمیم گرفته‌ایم آن را در اینجا معرفی کنیم.

این رمز ارز با حجم سرمایه حدود 2.45 میلیون دلار در رتبه 1500 ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد. میزان دامیننس این ارز دیجیتال در حال حاضر 0 درصد ارزیابی شده است. همانطور که می‌دانید دامیننس به ارزش یک ارز دیجیتال نسبت به ارزش کل بازار رمز ارزها اشاره دارد.

با این حال آنچه باعث محبوبیت فری کوین شده، رشد چند برابری این ارز دیجیتال در بازار بلاکچین است. در حال حاضر (31 اردیبهشت 1403) قیمت این آلتکوین 0.0000002460 دلار (برابر با ۰.۰۱۴۳۹ تومان) است. چون قیمت این ارز بسیار پایین است، می‌تواند یکی از دلایل رشد چند برابری آن باشد. به طوری که حتی اگر یک صفر از ممیزی‌های آن کم شود، میزان دارایی شما رشد 10 برابری را تجربه می‌کند.

وب سایت رسمی این رمز ارز در مورد سکه دیجیتالی خود اینطور نوشته است:

« FREEdom Coinیک ارز دیجیتال برای همه مردم است تا بتوانند به راحتی وارد فضای رمز ارزها شوند. در ابتدا این آلتکوین با قیمت بسیار پایین معرفی شد و در عین حال دارای امکان رشد زیادی بود. این ارز دیجیتال دوستانه می‌تواند از کاربران زیادی پشتیبانی کند و امکان انتخاب، خرید و فروش آن در صرافی‌های زیادی وجود دارد و در عین حال می‌توانید آن را در تعداد زیادی کیف پول ذخیره کنید. این رمز ارز برای آشنایی با دنیای ارز دیجیتال شروع مناسبی است و در عین حال برای تریدرهای حرفه‌ای جهت افزایش دارایی‌هایشان مناسب است.»

قیمت ارز دیجیتال

همانطور که اشاره کردیم این رمز ارز با قیمت بسیار پایینی عرضه شد و در طی مدت زمان کوتاه دستخوش نوسانات زیادی بوده است. با توجه به نوپا بودن و عرضه زیاد این ارز، قیمت آن در حال حاضر در محدوده چند هزارم سنت حرکت می‌کند. در اواخر سال 2021 بود که قیمت فری کوین رشد قابل توجهی داشت و به اوج خود یعنی حدود 0.000248 سنت رسید. در حال حاضر حجم معاملات روزانه این ارز به بیش از 1.1 میلیون دلار می‌رسد که نشانه‌ای از بالا بودن میزان نقدینگی این توکن است.

طبق تحلیل‌های صورت گرفته از رشد این ارز دیجیتال در گذشته، رشد پایدار و تدریجی را در بلندمدت تجربه کرده است. به طوری که از زمان عرضه اولیه (8 اکتبر 2018) تا به حال بیش از 100 برابر رشد داشته است. هرچند میزان رشد آن در مقایسه با سایر رمز ارزهای محبوب بسیار کمتر ارزیابی شده است.

میزان رشد (با درصد) قیمت فری کوین را می‌توانید طی دوره‌های زمانی مختلف در جدول زیر مشاهده کنید:

دوره رشداز اولین قیمتاز ابتدای 2023دوره یک سالهدوره سه ماهدوره یک ماههیک هفتهیک روزیک ساعت
میزان رشد151.20%-42.04%68.38%

-16.73%

 

14.52%

-0.20%7.90%0.82%
 

قیمت این توکن از سال 2024 تا 2030 پیش‌بینی شده است که بر این اساس باید گفت حداکثر و حداقل قیمت این ارز دیجیتال در هر سال به صورت زیر محاسبه شده است:

حداقل قیمت (دلار)

حداکثر قیمت (دلار)

سال

0.00000023

0.00000053

2024

0.00000048

0.000002

2025

0.00000029

0.0000013

2026

0.00000033

0.00000054

2027

0.00000034

0.000001

2028

0.00000091

0.0000035

2029

0.0000005

0.0000017

2030

مزایا و معایب ارز دیجیتال فری کوین

هر ارز دیجیتالی که در بازار معرفی می‌شود، با مزیت‌ها و معایبی همراه است که قبل از انتخاب یک توکن، باید همه مشکلات، چالش‌ها، کاربردها و مزیت‌های آن را در نظر داشته باشید.

براین اساس باید گفت:

مزایا فری کوین

تاکنون ثابت شده که میزان ریسک در معاملات فری کوین در مقایسه با سایر ارزها کمتر بوده است. از آنجا که قیمت این ارز بسیار پایین است، می‌توانید سکه‌های بیشتری خریداری کنید و این می‌تواند در کسب سود بیشتر موثر باشد. از سوی دیگر برای مبتدیان در بازار ارز دیجیتال، خرید این رمز ارز (به دلیل ارزان بودن) توصیه می‌شود.

از آنجا که قیمت آن بسیار پایین است، حتی اگر افت قیمت داشته باشد، باعث ضرر مالی زیادی نمی‌شود. از سوی دیگر اگر فقط یک صفر از اعشار آن کم شود، رشد 10 برابری را به دنبال دارد که به معنای کسب سود بالاست.

این ارز دیجیتال برای کسانی که اطلاعات زیادی در دنیای ارز دیجیتال ندارند، یک انتخاب عالیست تا با آن کسب و کار خود را شروع کنند. از سوی دیگر این آلتکوین در بسیاری از صرافی‌ها نیز معامله می‌شود که در ادامه همین مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

معایب ارز دیجیتال فری کوین

با وجود ارزان بودن، اما این رمز ارز با مشکلات و چالش‌های زیادی نیز مواجه است که از جمله باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اگرچه صاحبان پروژه فری‌کوین تلاش زیادی برای معرفی این سکه داشته‌اند، اما هنوز هم صرافی‌های مشهور زیادی هستند که از این رمز ارز پشتیبانی نمی‌کنند.
 • تنها معامله‌ای که می‌توانید روی این رمز انجام دهید، معامله نقطه‌ای (اسپات) است که در آن باید خرید و فروش این ارز دیجیتال را با قصد تحویل و تسویه فوری انجام دهید. به همین دلیل است که تریدرهای حرفه‌ای که به معاملات آتی علاقمندند، روی این توکن حساب باز نمی‌کنند.
 • وایپ پیپر یا سند سفید که برای توضیح هدف ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود، در فری کوین در اختیار تریدرها قرار نمی‌گیرد که یک ضعف بزرگ برای این ارز محسوب می‌شود. شما از طریق وایپ پیپر است که می‌توانید با کاربرد، تاریخچه و ماهیت فری کوین آشنا شوید. بدون این سند عملاً هیچ اطلاعات مفیدی در مورد این ارز دیجیتال در اختیار ندارید.
 • رقابت شدید در بازار هم باعث نوسانات شدید قیمت این ارز می‌شود که ریسک خرید آن را بالا می‌برد.
 • یکی دیگر از چالش‌های مربوط به فری کوین، وجود ریسک نظارتی و قانونی است.
 • این ارز دیجیتال از نظر فنی به شبکه بلاکچین وابستگی دارد.

صرافی های خرید

صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند، عبارتند از:

 • صرافی ProBit
 • صرافی BKEX
 • صرافی LATOKEN
 • صرافی XT.com
 • صرافی Gate.io
 • صرافی BitMart

از آنجا که فری‌کوین با استانداردهای توکن شبکه‌های مختلف منطبق است، در بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) نیز معامله می‌شود. از جمله این صرافی‌ها باید به PancakeSwap (در شبکه بایننس اسمارت چین) و Uniswap (در شبکه اتریوم) اشاره کنیم.

کیف پول برای ذخیره فری کوین

این آلتکوین را می‌توانید در کیف پول ذخیره کنید و منتظر افزایش قیمت آن (البته در بلند مدت) بمانید. برخی از معتبرترین کیف‌پول‌ها برای ذخیره FREEdom Coin عبارتند از:

 • کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)
 • کیف پول سیف‌پال (SafePal)
 • کیف پول متامسک (MetaMask)
 • کیف پول تراست والت (Trust Wallet)
 • کیف پول کوین‌بیس (Coinbase Wallet)
 • کیف پول ایم Token (imToken)

این کیف‌پول‌ها به شکل اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی‌های اندروید و IOS و یا نصب پلاگین در مرورگر هستند. مهم‌ترین ویژگی این کیف پول‌ها، پشتیبانی از استانداردهای چندگانه توکن فری کوین در شبکه‌های مختلف است.

در کنار کیف پول‌های نرم‌افزاری شما می‌توانید برای امنیت بیشتر از کیف پول سخت‌افزاری هم استفاده کنید. این نوع کیف پول‌ها برای تریدرهای حرفه‌ای که دارای حجم بالایی از فری کوین هستند، پیشنهاد می‌شوند. از جمله این کیف پول‌ها باید به لجر نانو (Ledger Nano) یا کیف پول‌های کاغذی (Paper Wallets) اشاره کنیم

کاربرد های ارز دیجیتال فری کوین

این ارز دیجیتال در زنجیره هوشمند بایننس، ترون و اتریوم در گردش است و صرافی‌های زیادی خرید و فروش می‌شود. مهم‌ترین کاربردهای این توکن عبارتند از:

 • برای پرداخت مکانیسم‌های پرداخت تجارت الکترونیکی که توسط ivendPay پشتیبانی می‌شوند و پرداخت‌های دستگاه‌های فروش خودکار، سیستم‌های Point of Sale (POS) از این رمز ارز استفاده می‌شود.
 • برای پرداخت‌های QR در فروشگاه‌های اینترنتی، فروشگاه‌های فیزیکی و شخص به شخص که از طریق SWFT PAY انجام می‌شود و جایگزینی بلاکچین برای Paypal است، از فری کوین استفاده کنید.
 • بدون نیاز به کیف پول ارز دیجیتال و با استفاده از ربات تلگرام AF-TX می‌توانید از رمز ارز فری کوین، پرداخت انجام دهید.
 • در بسیاری از کشورهای آسیایی از فری‌کوین برای پرداخت هزینه قهوه، تنقلات و در روسیه برای استفاده از ماشین‌های فروش خودکار IVENDPAY از این ارز دیجیتال استفاده می‌شود.
 • استیک کردن و کسب درآمد غیرفعالی در صرافی‌ها اغلب از ارز دیجیتال فری‌کوین استفاده می‌شود.

در آخر

فری کوین هم مثل سایر ارزهای دیجیتال با فراز و نشیب زیادی همراه بوده تا به این جایگاه رسیده است. از آنجا که این ارز دیجیتال قیمت بسیار پایینی دارد، خرید آن برای تریدرهای کم تجربه و با اطلاعات پایین پیشنهاد می‌شود. در این مطلب به روند رشد قیمت فری کوین طی چند دوره پرداختیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

سوالات متداول

freedom coin یک ارز دیجیتال بر بستر شبکه‌های بلاک چین اتریوم، ترون و بایننس اسمارت چین است و بسیاری از صرافی‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند که از جمله باید صرافی گیت (Gate.io)، صرافی یونی سواپ (UniSwap V3) و صرافی پنکیک سواپ اشاره کنیم.
این ارز دیجیتال برای برای پرداخت مکانیسم‌های پرداخت تجارت الکترونیکی، پرداخت‌های دستگاه‌های فروش خودکار و سیستم‌های Point of Sale (POS) کاربرد دارد.
خیر. این رمز ارز قابلیت استخراج ندارد و تمامی توکن‌های آن از قبل ایجاد شده‌اند.
تاکنون این رمز ارز پتانسیل رشد بلند مدت داشته است و بنابراین پیش‌بینی می‌شود درآینده هم به همین صورت باشد.
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.