تحلیل بنیادی سهام سرمایه گذاری توسعه آذربایجان

بروزرسانی در29 اردیبهشت 1403
تحلیل بنیادی سهام سرمایه گذاری توسعه آذربایجان
شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان در زمینه سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت ها و موسسات تولیدی، بازرگانی، ساختمانی، کشاورزی، خدمات فروش، واگذاری و اجاره انواع کارخانجات و واحد های تولیدی در بخشهای مختلف اقتصادی از جمله معدن، کشاورزی و خدمات و صنعت، خريد و فروش سهام و اوراق بهادار و اوراق مشارکت، مشارکت در مؤسسات اعتباری و موسسات خدماتی و تولیدی و انجام كليه معاملات مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت فعالیت میکند.

تحلیل تکنیکال سهام وآذر

قیمت در تیر ماه 1401 توانست به دنبال رشد بازار 99 درصد افزایش داشته باشد و از محدوده 800 تومان به 1600 تومان برسد که پس از آن با کاهش 53 درصدی مواجه شد و در حال حاضر در محدوده 850 تومان قرار دارد. ناحیه 800 تومان یک حمایت معتبر و استاتیک ماژور 3 ساله است که برخلاف داینامیک اعتبار این چند سال را حفظ میکند و طبیعتا نباید از دست برود؛ در غیر اینصورت، ممکن است شاهد روند فرسایشی خسته کننده و یا نزول بیشتر قیمت باشیم. قیمت با حفظ حمایت 800 تومان میتواند به اولین هدف 2000 تومان برسد که شکست ترندلاین داینامیکی تقریبا در محدوده 1160 تومان به ادامه روند صعودی قوت میبخشد.

تحلیل بنیادی وآذر

شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان در سال 1401 به مبلغ 28 میلیارد تومان سود خالص داشت؛ در حالی که در سال 1400 این رقم 6 میلیارد تومان زیان بود که جبران شد ولی این سود 28 میلیارد تومانی نسبت به سال 1399 افت چشمگیری کرده است. زیان خالص شرکت در 9 ماهه سال 1402 به مبلغ 3.8 میلیارد شناسایی شده است که نشان میدهد ممکن است در صورت سود و زیان یک سال مالی 1402 ارقام رضایت بخشی را مشاهده نکنیم.

تحلیل NAV نماد وآذر

با توجه به خالص ارزش دارایی های بورسی و غیربورسی سهام وآذر، ارزش ذاتی هر سهم 561 تومان برآورد شده است که قیمت بازار 49 درصد بیشتر از ارزش ذاتی است و دلیل افت ارزش دارایی ها نیز کاهش سودسازی و قیمت سهم های خریداری شده است. شرکت های سهامی عام بورسی دنا آفرین فدک و کشت و صنعت پیاذر میباشند که در دسته بندی غیربورسی نیز شرکت ها آذر توسعه مسکن، تجارت کولاک تبریز، عمران جلفا، نبات کاغذ آذربایجان، مجتمع فولاد صائب تبریز، سرمایه گذاری توسعه و عمران شهرستان هشترود، نگین پخش آسان و راه گشا تجارت آذربایجان قرار میگیرند.

سود نقدی و آذر

بنظر می آید تنها راه سودسازی شرکت در سال 1403 از محل سرمایه گذاری و بخصوص پرتفوی غیر بورسی باشد و با توجه به کاهش ارزش روز دارایی ها نسبت به بهای تمام شده سرمایه گذاری ها و همچنین زیان 9 ماهه 1402 پیش بینی میشود شرکت صورت های مالی یک سال مالی 1402 خود را وضعیت ضعیف زیان ده و نقدینگی منتشر کند. شرکت در مجمع عمومی-عادی سالانه در تاریخ 21 مرداد ماه 1402 بر اساس 16 تومان سود خالص به ازای هر سهم، مبلغ 50 تومان را به‌عنوان سود نقدی میان سهامداران خود تقسیم کرد.

ریسک سرمایه گذاری!

این مقاله صرفاً جهت ارائه اطلاعات و دیدگاه تحلیلی به مخاطبان تهیه شده است و به هیچ عنوان به منزله سیگنال خرید یا فروش سهم خاصی تلقی نمی‌شود.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.