تحلیل و پیش بینی قیمت سهم فولاد مبارکه اصفهان 1403

بروزرسانی در23 اردیبهشت 1403
تحلیل و پیش بینی قیمت سهم فولاد مبارکه اصفهان 1403
سهام فولاد مبارکه اصفهان یکی از پرمخاطب‌ترین سهم های بازار بورس است. به همین دلیل در این مقاله به بررسی تحلیل سهم فولاد مبارکه اصفهان و افزایش سهام آن در سال 1403 پرداختیم.

تحلیل تکنیکال نماد فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)

قیمت در یک کانال صعودی در حال نوسان است و تا وقتی که قیمت به پایینتر از 470 کاهش پیدا نکند، احتمال رشد بیشتر وجود دارد. به نظر میرسد که محدوده قیمتی 470 محدوده مهم حمایتی نماد فولاد باشد و با توجه به این که سقف قیمتی نیز شکسته شده، احتمال رشد بیشتر وجود دارد.
تحلیل نماد ذوب

تحلیل بنیادی سهم فولاد

شرکت فولاد مبارکه اصفهان نه تنها بزرگترین شرکت فولادسازی ایران است؛ بلکه یکی از بزرگترین شرکت‌های فولاد جهان است. محصولات تولیدی این شرکت عبارتند از:
  • تولید انواع ورق‌های فولادی
  • محصولات گرم نورد شده
  • محصولات سرد نورد شده
  • لوله‌های فولادی
  • مقاطع ساختمانی
سهم فولاد در سال‌های اخیر با نوسانات زیادی همراه بوده است.

افزایش سهام فولاد مبارکه

مورخ 18 اسفند سال گذشته یعنی 1402، افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه از مبلغ 800,000,000 میلیون ریال به‌مبلغ 1,080,000,000 میلیون ریال در پورتفوی سهامدارنش اعمال شد. بخشی از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و بخشی دیگر نیز از آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی صورت گرفته است.

مهم ترین عوامل بنیادی تاثیرگذار بر قیمت سهام فولاد

اولین عامل قیمت جهانی فولاد در سال 1403 است که احتمالا در بلند مدت صعودی خواهد بود. این موضوع قطعا به نفع شرکت فولاد مبارکه اصفهان خواهد بود.
نرخ ارز نیز یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر گذار بر قیمت سهم فولاد می‌باشد. افزایش نرخ ارز به نفع صادرات شرکت بوده و موجب سودآوری آن می‌شود. 
تقاضا برای فولاد در ایران به طور سنتی بالا بوده است و انتظار می‌رود که این روند در سال 1403 نیز ادامه داشته باشد که قطعا بر افزایش قیمت سهام این شرکت نیز موثر خواهد بود.
برخی عوامل مثل بالا رفتن قیمت مواد اولیه و به طور کلی هزینه های تولید می‌تواند سودآوری شرکت را کاهش دهد و تاثیر منفی روی ارزش سهام فولاد داشته باشد.
چشم‌انداز اقتصادی کشور نیز از جمله فاکتورهای مهمی است که باید در نظر گرفته شود. رونق اقتصادی می‌تواند به افزایش تقاضا برای فولاد و در نتیجه افزایش قیمت سهم فولاد منجر شود.

پیش بینی قیمت سهم فولاد در 1403

با توجه به عوامل بنیادی و تکنیکال، چشم انداز سهام فولاد مبارکه اصفهان در سال 1403 مثبت ارزیابی می‌شود.
عوامل رشد سهم فولاد عوامل مانع رشد سهم فولاد
افزایش قیمت جهانی فولادکاهش قیمت جهانی فولاد
افزایش نرخ ارزکاهش نرخ ارز
افزایش تقاضا در بازار داخلیکاهش تقاضا در بازار داخلی
کاهش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژیافزایش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی
حمایت‌های دولتی از صنعت فولادعدم حمایت‌های دولتی از صنعت فولاد
رونق اقتصادیرکود اقتصادی
نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.