کاربران گرامی وب سایت نظارت آپدیت شده و همه قیمت ها آزمایشی می باشند و بزودی بروز خواهند شد.

معرفی 3 صرافی ارز دیجیتال معتبر جهانی| پیشنهاد تریدرهای حرفه‌ای به شما

4 ماه پیش
مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه
معرفی 3 صرافی ارز دیجیتال معتبر جهانی| پیشنهاد تریدرهای حرفه‌ای به شما
فهرست های مطلب

صرافی ارز دیجیتال، فضایی جهت انجام معاملات بر روی ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر، بیش از 400 صرافی فعال در جهان وجود دارد. این تعداد صرافی، مسئله انتخاب را برای کاربران، امری دشوار می‌سازد. حال آنکه این صرافی‌ها در روند معاملات افراد بسیار موثر بوده و با یک انتخاب اشتباه، امکان از دست دادن کل سرمایه وجود خواهد داشت. برای آشنایی با مفهوم صرافی‌های دیجیتال، نکات انتخاب آنها و همچنین شناخت بهترین‌های این حوزه، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال که تحت عنوان Exchange نیز شناخته می‌شود، بستری جهت انجام معاملات ارز دیجیتال می‌باشد. به عبارتی، اشخاص می‌توانند در این فضا، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخته و آنها را به پول یا ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل نمایند. معاملات در صرافی‌ها، به صورت الکترونیکی انجام گرفته و در واقع تجارتی تماماً آنلاین محسوب می‌شود. صرافی‌ها می‌توانند در قالب یک سایت یا یک اپلیکیشن موبایل یا هر دو باشند.

پس از ثبت نام در یک صرافی، امکان معامله بر روی ارز دیجیتال در قبال پول یا سایر ارزهای دیجیتال، برای شما فراهم می‌گردد. خرید و فروش یک ارز دیجیتال در مقابل ارز دیجیتال دیگر، تحت مفهوم جفت ارز، مطرح می‌شود. به عنوان نمونه، اگر قصد خرید بیت کوین به ازای پرداخت ریپل را دارید، می‌بایست بر روی جفت ارز بیت کوین/ ریپل معامله کنید.

صرافی ‌‌ها چگونه کار می‌کنند؟

نحوه کار صرافی‌ها نیز با توجه به نوع آنها متفاوت می‌باشد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان گفت، صرافی‌ها به یکی از دو حالت زیر کار می‌کنند:

 • حالت اول: صرافی تنها به عنوان واسطه عمل کرده و طرف معامله نیست. در این حالت، صرافی در قبال دریافت درصدی کمیسیون، خریداران و فروشندگان را به یک‌دیگر متصل می‌سازد و در واقع تنها نقش واسطه را دارد. باید اشاره کرد که اغلب صرافی‌های جهانی از این نوع می‌باشند. با این حال، صرافی‌های فعال در ایران، غالبا از نوع دوم بوده و خود طرف معامله می‌باشند.
 • حالت دوم: شما با خود صرافی معامله کرده و در واقع یک طرف معاملات، صرافی است. به عبارتی، افراد ارز دیجیتال را از خود صرافی خریداری کرده و برای فروش نیز به صرافی می‌فروشند. در این حالت، قیمت خرید از صرافی، اندکی بالاتر از قیمت فروش به آن بوده و درآمد صرافی از این تفاوت قیمت خرید و فروش حاصل می‌شود. (همانطور که گفتیم، تعداد این دسته از صرافی‌ها در ایران بسیار زیاد است.)

آشنایی با انواع صرافی ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. بطور کلی، صرافی‌ها در دو دسته، صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز جای داده می‌شوند. در ادامه با خصوصیات هر یک از آنها، به علاوه مزایا و معایبی که می‌توان برای آنها نام برد، آشنا خواهیم شد.

صرافی متمرکز

همانطور که از نام این صرافی‌ها مشخص است، اداره صرافی و کنترل دارایی‌های آن، توسط یک نهاد یا شخصی خاص انجام می‌گیرد. در این صرافی‌ها، شخصی تمامی تراکنشها و اطلاعات شما را کنترل، تایید و به نوعی حساب شما را مدیریت می‌کند. در واقع، در این صرافی‌ها، کاربران مالک ارزها نشده و تنها عدد دارایی در حساب آنها نمایش داده می‌شود و اصل دارایی در کیف‌پول‌های صرافی نگه‌داری می‌شود. بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله: کوین بیس، هیوبی، بایننس و... را می‌توان از نوع متمرکز دانست.

به عبارتی، صرافی‌های متمرکز، کلیدهای خصوصی کنترل وجوه را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند و تنها متناسب با سفارش آنها، اعتبار ارز دیجیتال به آنها تعلق می‌گیرد. این امر سبب می‌شود تا مشکلات مربوط گم کردن کلیدهای خصوصی در صرافی‌های غیرمتمرکز از بین رفته و کاربران نگران این موضوع نباشند. چرا که در صورت گم شدن کلیدها، فرد به دارایی حساب خود دسترسی نخواهد داشت و به نوعی می‌توان سرمایه وی را از بین رفته تلقی کرد.

به عقیده بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، ماهیت متمرکز این صرافی‌ها، برخلاف طبیعت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است. این مسئله، در کشور ایران که با مشکلات تحریمی نیز دست و پنجه نرم می‌کند و احتمال مسدود شدن حساب بالاست، بیشتر احساس می‌شود.

مزایای صرافی متمرکز

 • استفاده بسیار آسان در محیطی کاربر‌پسند
 • نقدینگی بالا
 • عدم وجود مشکلات مربوط به نگه‌داری کلیدهای خصوصی حساب (امکان بازیابی سرمایه با نشان‌دادن گذرنامه و کارت شناسایی)

معایب صرافی متمرکز

 • کنترل شدن معاملات توسط شرکت صرافی
 • امکان بسیار بالای هک شدن و از بین رفتن سرمایه
 • نیاز به ارائه مدارک شناسایی جهت احراز هویت
 • هزینه بالای انجام معاملات
 • عدم امکان فعالیت به صورت ناشناس

صرافی غیر‌متمرکز

صرافی غیرمتمرکز نوع دیگری از صرافی‌هاست که بر اساس این ایده، که ارز دیجیتال ماهیت غیرمتمرکز داشته، پس مبادلات آن نیز باید به صورت غیرمتمرکز انجام گیرد، وارد سیستم شده‌ است. در صرافی‌های غیرمتمرکز، معاملات با استفاده از قراردادهای هوشمند و بدون نیاز به واسطه، صورت می‌گیرد. به عبارتی، این صرافی‌ها با ساختن یک فضای هوشمند، بطور کلی واسطه را از مبادلات حذف خواهند کرد.

در این نوع صرافی‌ها، فرد پس از ورود به سایت و متصل کردن کیف پول خود به صرافی، می‌تواند مستقیما از طریق کیف پول خود معاملات را انجام دهد. به این صورت که ارز خود را بطور مستقیم به یک قرارداد هوشمند ارسال کرده و ارز جدید خود را از طریق همان قرارداد، دریافت می‌کند. در صرافی‌های غیرمتمرکز، هیچ کنترلی بر روی سرمایه شما وجود نداشته و کاربر بطور مستقیم با کاربر دیگر در ارتباط است. به عبارتی صرافی‌های غیرمتمرکز به صورت همتا به همتا (P2P) فعالیت می‌کنند.

بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز در زمان نوشتن این مقاله، یونی سواپ بوده که می‌توانید اطلاعات کامل این صرافی را با کلید روی عبارت آن، مطالعه کنید.

مزایای صرافی غیر‌متمرکز

 • انجام مستقیم معاملات بین کاربران
 • عدم وجود سیستم کنترلی یا دریافت اطلاعات اضافی از سوی صرافی
 • عدم نیاز به احراز هویت و ارائه مدارک شخصی در بسیاری از این صرافی‌ها
 • مدیریت کردن وجوه توسط خود کاربر و ناشناس ماندن
 • راهی برای انجام معاملات در شرایط تحریمی کشورها (احتمال بلوکه‌شدن حساب در این صرافی‌ها، بسیار پایین می‌باشد)
 • کاهش ریسک هک شدن

معایب صرافی غیر‌متمرکز

 • استفاده از آن برای تازه‌واردان این حوزه چندان ساده نیست و رابط کاربری سختی دارند.
 • عدم امکان معامله ارزهای دیجیتال با پرداخت فیات (پول‌های با پشتوانه دولتی هر کشور همچون دلار، یورو و...)
 • حجم کم معاملات که منجر به بروز مشکلات نقدشوندگی می‌شود.

چگونه یک صرافی معتبر انتخاب کنیم؟ 3 نکته کلیدی در انتخاب صرافی ارز دیجیتال

با توجه به حساس بودن معاملات ارزهای دیجیتال، انتخاب صرافی‌های معتبر در این حوزه، امری نسبتا دشوار است. امروزه، تحریم بودن صرافی‌های خارجی به دلیل شرایط خاص کشور و همچنین عدم شفافیت قوانین در صرافی‌های ایرانی، کاربران را دچار سردرگمی ساخته است. از این رو لازم است تا کاربران، معیارهای خاصی را مدنظر قرار داده تا بهترین انتخاب را داشته باشند. 3 مورد از کلیدی‌ترین نکاتی که می‌توان به آنها اشاره کرد، عبارتند از:

1. بررسی تاریخچه و سابقه صرافی را از یاد نبرید.

اولین نکته در انتخاب صرافی، توجه به سابقه و اعتبار صرافی منتخب است. در نظر داشته باشید که احتمال کلاهبرداری در صرافی‌های شناخته‎‌شده و نام آشنا، بسیار کمتر از دیگر صرافی‌ها خواهد بود. از این رو پیش از انتخاب، تمامی اطلاعات مرتبط با صرافی، از ساخت ساخت، تکنولوژی بکار رفته، مدیران توسعه دهنده تا آدرس شعبه فیزیکی و... را بررسی نمایید. توجه به این نکته را هیچگاه از یاد نبرید.

2. همواره نظرات کاربران را مورد توجه قرار دهید.

بطور کلی نظرات کاربران، تجربیات آنها را از کار با یک صرافی به شما نشان می‌دهد. توجه به این امر، به شما کمک می‌کند تا با مزایا و معایب آن صرافی، پیش از انتخاب آشنا شوید. البته توجه داشته باشید که در این بین، با نظرات غیرواقعی نیز رو به رو خواهید شد؛ از این رو دقت داشته باشید که چنین مواردی، ذهنیت شما را به غلط تغییر ندهند.

3. صرافی‌های با نرخ واقعی و لحظه‌ای را پیدا کنید.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، بسیار بالا بوده، از این رو، صرافی‌های با قیمت لحظه‌ای و واقعی در بین کاربران، اعتبار بیشتری خواهند داشت. یافتن بهترین قیمت خرید و فروش نیز، با مقایسه نمودن این قیمت‌ها در صرافی‌های مختلف امکان‌پذیر می‌شود. بطور کلی، نحوه قیمت‌گذاری و میزان کارمزدها، موضوع بسیار مهمی است که می‌بایست حتما مدنظر قرار گیرد.

علاوه بر این 3 نکته، مواردی همچون قوانین امنیتی، میزان سرمایه در گردش، چگونگی پشتیبانی صرافی و... نیز هست که توجه به آنها، در داشتن انتخابی بهتر، کمک‌کننده شما خواهد بود.

آشنایی با 3 صرافی معتبر ارز دیجیتال در جهان

در حال حاضر، تعداد بسیار زیادی صرافی‌ ارز دیجیتال در جهان حضور دارد که همین مسئله، انتخاب را برای کاربران دشوار ساخته است. برخی از این صرافی ها، تنها برای افراد تازه‌کار مناسب بوده و برخی دیگر متناسب با نیازهای حرفه‌ای‌های بازار، توسعه و بهبود یافته‌اند. از این رو، انتخاب صرافی، موضوعی بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه 3 صرافی ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد که بی‌شک از پیشتازان این حوزه بوده و انتخاب تریدرهای حرفه‌ای بازار می‌باشند. با ما همراه باشید.

1. صرافی بایننس (Binance)

صرافی بایننس، به عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان شناخته می‌شود. این صرافی، به دلیل اعتبار بالایی که دارد، توجه بسیاری از طرفداران کریپتو را به خود جلب کرده است. بایننس، امکان تبادل و خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با بالاترین کیفیت ممکن، برای کاربران خود از سرا‌سر جهان، فراهم ساخته است.

صرافی بایننس در سال 2017، فعالیت خود را در کشور چین آغاز نمود. بنیان‌گذار اصلی بایننس، چانگ پنگ ژائو بود که با نام مستعار CZ نیز شناخته می‌شد. ژائو به دلیل سابقه بالایی که در این حوزه داشت (مدیر فنی شرکت Blockchain.com و توسعه دهنده کیف پول بلاک چین)، در توسعه این صرافی بسیار موفق عمل کرد. به طوریکه، این صرافی توانست با سرعت بسیار زیادی رشد کند و لقب بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان را بدست آورد.

سازندگان بایننس، پیش از شروع فعالیت، سرمایه مورد نیاز خود را از طریق عرضه اولیه سکه یا ICO، تامین نمودند. با این کار، سرمایه‌گذاران از یک شرکت نوپا و در شرف تاسیس حمایت کرده و در مقابل سود خود را بدست می‌آورند. در واقع، بایننس 15 میلیون دلار از سرمایه مورد نیاز خود را از طریق ICO جمع‌آوری کرد و در مقابل توکن‌هایی را در اختیار سرمایه‌گذاران گذاشت که ارزش سرمایه آنها را از ابتدای شروع فعالیت شرکت تا کنون، 260 برابر نمود.

حجم معاملاتی که روزانه در بستر این پلتفرم انجام می‌گیرد، رقمی در حدود 1 میلیارد دلار می‌باشد. از این رو بایننس به لحاظ حجم مبادلات در جایگاه اول در بین صرافی‌های ارز دیجیتال، قرار دارد. سرعت رشد این اکسچنج به حدی بالا بود که در یک روز، 240 هزار نفر، اقدام به ایجاد حساب جدید در آن نمودند. در نتیجه این استقبال بی‌نظیر کاربران، بایننس مجبور شد برای مدتی کاربر جدید پذیرش نکرده و ثبت نام خود را متوقف نماید.

ویژگی‌های صرافی بایننس

 • پشتیبانی از بیش از 200 کوین: بایننس از مجموعه بزرگی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی کرده و این امتیاز، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. علاوه بر کریپتوهای شناخته شده همچون اتریوم، بیت کوین و...، بایننس از کوین های نه چندان معروف همچون زدکوین نیز پشتیبانی می‌کند.
 • کارمزد بسیار اندک: نرخ کارمزد تراکنشهای کریپتو- کریپتو در این صرافی، به شدت پایین می‌باشد. به طوریکه، مشتریان در هر خرید و فروش، تنها 0.1 درصد از معامله را به عنوان کارمزد پرداخت می‌نمایند. این عدد در مقایسه با پلتفرم‌های دیگر به شدت ناچیز می‌باشد. باید توجه داشت که در بایننس نیز همچون بسیاری از صرافی‌ها، شارژ حساب رایگان بوده و تنها در برداشت ملزم به پرداخت کارمزد هستید.
 • امنیت: موضوع امنیت در صرافی بایننس به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این صرافی از استاندارد CCSS، جهت حفاظت از حساب کاربران خود استفاده می‌نماید. بعلاوه، این صرافی، احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را برای کاربران خود در نظر گرفته است. در این روش، با هر بار ورود کاربر به حساب، علاوه بر رمز عبور ثابت، یک کد یکبار مصرف نیز ارسال می‌شود که وارد کردن آن الزامی است. این کد به شماره موبایل یا ایمیل کاربر ارسال می‌گردد.
 • لانچ پد عرضه اولیه (ICO): این صرافی بلافاصله پس از تکمیل عرضه اولیه رمز ارزهای جدید، اقدام به معرفی آنها در فهرست خود می‌نماید. در واقع برای لیست کردن توکن‌ها، تنها معیار بایننس، زیربنا و پشتوانه محکم کوین‌ها می‌باشد. به عبارتی هیچگاه، قدیم یا جدید بودن رمز ارزها برای این صرافی ملاک نبوده است. این موضوع، بایننس را به صرافی محبوب کمپانی‌های فعال این حوزه، تبدیل نموده است.

ممنوعیت بایننس برای کاربران ایرانی

صرافی بایننس به دلیل پیروی این شرکت از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، ثبت نام و ورود کاربران ایرانی را ممنوع اعلام کرده است. در واقع چنانچه سیستم از هر طریقی به هویت ایرانی شما پی ببرد، به سرعت حساب شما را مسدود و دارایی شما را نیز بلوکه خواهد کرد. مواردی که هویت شما را آشکار می‌سازد عبارت است از: ارائه شماره تلفن با پیش شماره +98، استفاده از سیستم با آی پی کشور ایران، الزامی بودن احراز هویت واقعی.

توجه داشته باشید که موضوع بلوکه‌ شدن دارایی، علیرغم استرس‌زا بودن، با پیگیری از طریق پشتیبانی و ارسال مدارک قابل حل خواهد بود. باید گفت که بسیاری از کاربران ایرانی علیرغم این محدودیت‌ها، هنوز هم با بایننس کار می‌کنند. در واقع، اگر شما نیز به دو نکته زیر توجه داشته باشید، می‌توانید فعالیت خود را در این صرافی معتبر جهانی، آغاز کنید:

 • از وارد کردن شماره تلفن خود هنگام ثبت نام خودداری نمایید. چرا که با وارد کردن پیش شماره +98 که مختص ایران است، هویت ایرانی شما آشکار خواهد شد. از این رو اکیداً توصیه می‌شود که شما به جای روش احراز هویت پیامکی، روش ارسال از طریق ایمیل را انتخاب نمایید. با این کار هویت شما نیز آشکار نخواهد شد.
 • از یک VPN با آی پی ثابت استفاده کنید. از این طریق شما می‌توانید با انتخاب سرور در کشوری که در لیست تحریم‌های این صرافی قرار ندارد، تحریم بایننس را به نوعی دور بزنید. در واقع در این صورت، بایننس شما را کاربری تصور می‌کند که از کشور انتخابی به آن متصل شده‌اید. فقط توجه داشته باشید که همواره برای استفاده از حساب خود، از همان آدرس IP استفاده نمایید.

برای آشنایی بیشتر با صرافی بایننس و نحوه ثبت نام در آن کلیک نمایید.

2. صرافی کوین بیس (Coinbase)

صرافی کوین بیس، در سال 2012 توسط بنیان‌گذاران خود با نام‌های، برایان آرمسترانگ و فرد هرسام تاسیس شد. برایان از مهندسین سابق سرویس اجاره آنلاین ایر بی ان بی (Airbnb) و هرسام از معامله‌گران شناخته شده بازار بود. این صرافی را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان دانست که امکان انجام معاملات با فیات را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

کوین بیس در ابتدای شروع فعالیت خود، نتوانست کاربران زیادی را جذب خود سازد. اما با ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، بعد از دو سال توانست، تعداد کاربران فعال خود را به 1 میلیون نفر برساند. این موج صعودی جذب کاربر ادامه یافت تا اکنون که کاربران این صرافی به رقمی حدود 30 میلیون نفر رسیده است. عددی که حتی بزرگ‌ترین رقیب این صرافی، یعنی بایننس، تنها به نصف آن دست یافته است (15 میلیون کاربر).

کوین بیس به جز خدماتی که در حوزه خرید و فروش رمز ارز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، این امکان را به نیز آنها می‌دهد تا کریپتوهای خود را در کیف پولی که در بستر سایت کوین بیس می‌سازند، ذخیره نمایند. البته این امر چندان توصیه نمی‌شود. چرا که امنیت این کیف پول‌ها تا حدی پایین بوده و پیشنهاد ما برای کاربران، تنها استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری است.

ویژگی‌های صرافی کوین بیس

 • ارائه و پشتیبانی ارزهای قابل اعتماد: کوین بیس تنها 4 ارز دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و لایت کوین را ارائه می‌دهد. در واقع، این صرافی تنها ارزهای دارای تضمین را پشتیبانی می‌کند. البته به دلیل گسترش بازار رمز ارزها، تعدادی ارز دیجیتال دیگر، همچون استلار، ریپل، ایاس و... نیز به این فهرست 4 گانه اضافه شده است.
 • پذیرش ارزهای فیات: کوین بیس در مقابل ارائه ارزهای دیجیتال، انواع فیات همچون دلار، پوند و یورو را می‌پذیرد. علاوه بر این، روش‌های پرداخت در این صرافی متنوع است. روش‌هایی همچون نقل و انتقال بانکی، کارت‌های نقدی/اعتباری، PayPal، دبیت کارت و انتقال SEPA. این تنوع روش‌ها، عملیات پرداخت را برای کاربران آسان‌تر ساخته است.
 • کاربر پسند بودن: رابط کاربری این صرافی طوری طراحی شده که افراد مبتدی نیز بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
 • سیستم تبادل فوری: این ویژگی سبب می‌شود تا شما امکان ارسال بیت کوین بر مبنای فیات را داشته باشید. در واقع شما فیات پرداخت می‌کنید و سیستم به صورت خودکار و رایگان، پرداخت شما را به بیت کوین تبدیل می‌کند. در این حالت، دیگر نیازی به خرید بیت کوین با فیات و سپس ارسال آن را نخواهید داشت.

علاوه بر موارد فوق، این صرافی از مزایایی همچون امنیت بسیار بالا، قابلیت اعطای وام روی بیت کوین، قابلیت Shift Card (مختص کاربران آمریکایی) و... نیز برخوردار می‌باشد. با وجود این نقاط مثبت، صرافی کوین بیس نیز بدون ایراد نمی‌باشد. 3 مورد از نقاط ضعف اساسی این صرافی عبارت است از:

 • محدودیت حساب کاربری (محدودیت هزینه و تعداد دفعات پرداخت ارز دیجیتال با فیات)
 • کارمزدهای نسبتا بالای انجام مبادلات
 • غیرمتمرکز نبودن و فاش شدن هویت کاربر

کوین بیس و ثبت نام کاربران ایرانی

کوین بیس نیز همچون بایننس به دلیل شرایط تحریمی، اجازه ارائه خدمات به ایرانیان را ندارد. از این رو، برای ثبت نام و استفاده از خدمات این صرافی معتبر جهانی، لازم است تا تمامی نکاتی که در مورد استفاده از صرافی بایننس به آن اشاره شد را، انجام دهید. انتخاب یک VPN با IP ثابت از کشوری به غیر از ایران، اولین گام برای ثبت نام در این صرافی است.

نکته: توصیه می‌شود جهت ثبت نام و یا فعالیت در این صرافی، از سرور کشورهای امریکا، کانادا و انگلیس نیز استفاده نکنید.

ارزهای دیجیتال ارائه شده در کوین بیس

این صرافی به جز 4 ارز دیجیتال معتبر بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و لایت کوین، رمز ارزهای زیر را نیز به فهرست خود اضافه کرده است:

 • بیسیک اتنشن توکن (BAT)
 • دای (DAI)
 • زیرو اکس (ZRX)
 • ایاس (EOS)
 • یو اس دی کوین (USDC)
 • زی کش (ZEC)
 • اتریوم کلاسیک (ETC)
 • چین لینک (LINK)
 • آئوگور (REP)
 • ریپل (XRP)

همانطور که گفته شد، کوین بیس یکی از بهترین و معتبرترین صرافی‌های حال حاضر در جهان است. از این رو پیشنهاد می‌شود، این صرافی را نیز در لیست موارد قابل بررسی خود، قرار دهید. البته مسئله تحریم و استفاده دائمی از VPN، جهت کار با این صرافی را نیز مد نظر داشته باشید.

3. صرافی هیوبی گلوبال (Huobi Global)

صرافی هیوبی را می‌توان یکی از معتبرترین‌های بازار ارز دیجیتال دانست که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این صرافی در سال 2013 میلادی در کشور سنگاپور، توسط Leon Li دانش آموخته رشته کامپیوتر، تاسیس گردید. البته این صرافی، چندین نمایندگی مختلف، در کشورهای چین، ژاپن، کره، استرالیا، هنگ‌کنک و آمریکا نیز دارد. این امر، دامنه ارائه خدمات هیوبی را به شدت گسترش داده است.

این صرافی در سال 2014، کیف پولی مخصوص بیت کوین با نام Quick Wallet را به جهانیان معرفی کرد که بسیار مورد توجه نیز واقع شد. هیوبی در سال 2016، 60 درصد از مبادلات صورت گرفته روی بیت کوین را به خود اختصاص داده بوده که با ظهور صرافی‌های متعدد، این مقدار کاهش قابل توجهی داشت.

این صرافی چیزی حدود 900 ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کند و این تعداد برای یک صرافی، رقم بسیار مناسبی است. علاوه بر این، هیوبی از زمان راه‌اندازی تاکنون، هیچ مشکلی امنیتی نداشته و حتی یک مورد هک هم که موجب از دست رفتن سرمایه کاربران شود، گزارش نشده است.

هیوبی، این امکان را به کاربران می‌دهد تا برای تمامی کوین‌هایی که این صرافی پشتیبانی می‌کند، کیف پول طراحی نمایند. به این صورت که کاربران برای هر ارز دیجیتال خود، یک کیف پول مخصوص داشته و آدرس آن نیز تنها در اختیار خود آنهاست. باید اشاره کرد که برای کار با این صرافی نیز همچون دو صرافی بایننس و کوین بیس، لازم است تا از IP کشوری به جز ایران استفاده نمایید.

ویژگی‌های هیوبی

 • پشتیبانی از تعداد بسیار بالای رمز ارزها (حدود 900 ارز)
 • آسان بودن روند انجام ثبت نام در مقایسه با سایر صرافی‌ها
 • رابط کاربری بسیار ساده و متناسب با دانسته‌های مبتدیان این حوزه
 • حجم معاملات و سرعت نقدشوندگی بسیار بالای ارزهای دیجیتال
 • پذیرش فیات برای انجام معاملات بر روی بیت کوین، اتریوم و ریپل
 • برخورداری این صرافی از سرویس امنیتی با نام Huobi Security Reserve، که به عنوان پشتوانه ارزهای دیجیتالی عمل می‌کند. در واقع هیوبی، تعداد 20000 بیت کوین را ذخیره کرده تا بتواند در زمان حمله هکرها، سرمایه کاربران را به آنها بازگرداند.
 • هیوبی یک ارز دیجیتال با نام Huobi Token را به کاربران خود عرضه کرده است. این کوین علاوه بر اینکه می‌تواند به عنوان کارمزد مورد استفاده قرار گیرد؛ به سبب ارزش بالایی که دارد، منجر به تقویت پشتوانه این صرافی نیز گشته است.

علیرغم تمام نکات مثبتی که از این صرافی گفته شد، هیوبی از تعداد زیادی از استیبل کوین‌ها (ارز دیجیتال با‌ثبات) پشتیبانی نمی‌کند و تنها موردی که ارائه می‌دهد، تتر می‌باشد. در مجموع این صرافی، یک پلتفرم امن و معتبر جهت انجام معاملات شماست و خواسته‌های شما از یک صرافی را نیز به خوبی برآورده خواهد ساخت.

جمع‌بندی

در این مقاله، با 3 مورد از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهانی و ویژگی‌های آنها، آشنا شدید. در پایان به یک نکته در مورد کلیه صرافی‌های خارجی که در شرایط تحریمی، بطور عادی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند، اشاره خواهیم کرد. توصیه می‌شود هنگام تبدیل ارزهای خود به ریال در یک صرافی خارجی، ابتدا موجودی را به یک کیف پول و سپس به یک صرافی ایرانی انتقال دهید. حال عملیات تبدیلی و برداشت خود را انجام دهید. این مسئله سرمایه شما از خطر مسدود شدن نجات داده و ریسک معاملات شما بسیار کاهش می‌دهد.

برچسبی یافت نشد
تیم تحریریه نظارت
این مقاله به کوشش فاطمه محمدجانی و دیگر اعضای تیم نظارت تولید شده است. تک‌تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت وب فارسی داشته باشیم.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
مطالب پیشنهادی
نظرات ثبت شده
پاسخی بگذارید
شماره همراه شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *
X