2 بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال بدون تحریم برای ایرانی ها

فهرست مطالب

صرافی ارز دیجیتال، فضایی جهت انجام معاملات بر روی ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر، بیش از 400 صرافی فعال در جهان وجود دارد. این تعداد صرافی، مسئله انتخاب را برای کاربران، امری دشوار می‌سازد. حال آنکه این صرافی‌ها در روند معاملات افراد بسیار موثر بوده و با یک انتخاب اشتباه، امکان از دست دادن کل سرمایه وجود خواهد داشت. برای آشنایی با مفهوم صرافی‌های دیجیتال، نکات انتخاب آنها و همچنین شناخت بهترین‌های این حوزه، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

صرافی بینگ ایکس

4.6
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
دسترسی به بازار کریپتو وفارکس اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر5 پشتیبانی فارسی
ثبت نام با تخفیف کارمزد در سایت صرافی آنلاین Bingx
چرا بینگ ایکس را انتخاب کردیم؟

بدون احراز هویت فعالیت معاملاتی خود در بازار کریپتو را آغاز کنید. در بینگ ایکس می‌توانید با فعال کردن تایید دو مرحله ای و رمز بیومتریک نسبت به امنیت حساب خود اطمینان بیشتری حاصل کنید.

بینگ ایکس با طراحی سایت اختصاصی به زبان فارسی،فعالیت معامله گران فارسی زبان را تسهیل کرده است. در این وب سایت محتوای آموزشی متنوعی در مورد امکانات صرافی و آموزش بازار معاملاتی ارائه شده است. به‌علاوه کاربران می‌توانند از خدمات تیم پشتیبانی این صرافی به زبان فارسی بهره‌مند شوند.

سطح کارمزد معاملات در بینگ ایکس پایین و بین 3 تا 5 درصد در معاملات اسپات محاسبه می شود. معاملات فیوچرز امکان دیگری است که برای کاربران فراهم شده است و با اعمال 0.02 تا 0.04 کارمزد می توانند از فرصتهای سود اور این بازار نیز بهره مند شوند.

با استفاده از کپی تریدینگ بدون دخالت مستقیم در بازار و نیاز به دانش معاملاتی، در سود نهفته در بازار کریپتو سهیم می شوید یا می توانید با استفاده از حساب دمو، دانش و مهارت خود را در فعالیت معاملاتی ارتقا دهید.

اگر کاربر تریدینگ ویو هستید یا از متاتریدر5 در جهت انجام معاملات خود استفاده می‌کنید، در بینگ ایکس می‌توانید به راحتی به هر دو پلتفرم متصل شوید.

این امکانات در وب سایت و اپلیکیشن اختصاصی این صرافی در دسترس کاربران قرار دارد.


مزایا و معایب
پشتیبانی از هر دو بازار کریپتو و فارکس
بیش از 250 ارز دیجیتال قابل معامله
بدون احراز هویت
کپی تریدینگ
امکان معاملات فیوچرز
تایید دومرحله ای
سطح پایین کارمزد
وب سایت و پشتیبانی به زبان فارسی
ارائه حساب دمو
دسترسی به امکانات از طریق وب سایت و اپلیکیشن
رابط کاربری آسان و دسترسی سریع
قابلیت اتصال به تریدینگ ویو و متاتریدر5
عدم پشتیبانی از ارزهای فیات
محدودیت در تبدیل‌های کریپتو به کریپتو
عدم ارائه طرح‌های درآمدزایی و استکینگ

صرافی مکسی

4.5
نظر کارشناسی
ویژگی ها:
بدون نیاز به احراز هویت فیوچرز ارز دیجیتال
ثبت نام سریع در سایت صرافی آنلاین MEXC
چرا مکسی را انتخاب کردیم؟

قابلیت معاملات فیوچرز ارز دیجیتال دارد که به شما اجازه می‌دهد تا 125 برابر پولتان معامله باز کنید (احتیاط کنید حتما).

از حجم معاملات فیوچرز جز 10 صرافی برتر جهان است. (آپدیت خرداد)

ایرانیان فقط می‌توانند ارز دیجیتال واریز و برداشت کنند. امکان واریز و برداشت ریال وجود ندارد.

درصرافی مکسی می‌توانید با دلار مجازی معامله گری را یاد بگیرید.


مزایا و معایب
پشتیبانی قوی
کارمزد معاملات بسیار پایین
امکان انجام معاملات دمو در لایو مارکت
قابلیت کپی ترید در معاملات فیوچرز و اسپات
بدون احراز هویت
واریز و برداشت ریال ندارد
نیاز به تحریم شکن

 

 •  

3. صرافی کوینکس (coinex)

صرافی کوینکس از سال 2017 در شهر هنگ کنگ شروع به فعالیت کرد و با توجه به اینکه این صرافی از قابلیت های بالای مالی برخوردار بود به سرعت کاربران زیادی از سراسر جهان جذب کرد، در حال حاضر این صرافی محبوب در رتبه 45  رنک جهانی صرافی ها قرار دارد. کوینکس در ایران با محبوبیت زیادی رو به رو شد و در سال های اخیر حدود 60 درصد کاربران این سایت را ایرانیان تشکیل می‌دادند. در اواخر مرداد ماه 1400 نامه ای از طرف رحیم زارع  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر مسدود سازی و فیلتر شدن صرافی های بین المللی در ایران ارسال شد و به همین دلیل کوینکس در حال حاضر فیلتر است.

با وجود فیلترینگ بر روی این صرافی هنوز محبوبیت خاصی بین ایرانیان دارد که یکی از بزرگ ترین دلایل آن، پلتفرم فارسی کوینکس و همچنین پشتیبانی فارسی زبان این صرافی است.


آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

چرا باید از کوینکس استفاده کنیم؟ 

 • پلتفرم یکپارچه پارسی
 • پشتیبانی آنلاین 24 ساعته فارسی
 • معاملات امن
 • شفافیت در هزینه معاملات
 • عدم ترس از تحریم
 • برداشت تا 1 میلیون دلار بدون احراز هویت
 • پشتیبانی از کیف پول Viawallet
 • اپلیکیشن کاربردی و آسان
 • پشتیبانی بیش از 100 ارز 
 • و....

 

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال که تحت عنوان Exchange نیز شناخته می‌شود، بستری جهت انجام معاملات ارز دیجیتال می‌باشد. به عبارتی، اشخاص می‌توانند در این فضا، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخته و آنها را به پول یا ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل نمایند. معاملات در صرافی‌ها، به صورت الکترونیکی انجام گرفته و در واقع تجارتی تماماً آنلاین محسوب می‌شود. صرافی‌ها می‌توانند در قالب یک سایت یا یک اپلیکیشن موبایل یا هر دو باشند.

پس از ثبت نام در یک صرافی، امکان معامله بر روی ارز دیجیتال در قبال پول یا سایر ارزهای دیجیتال، برای شما فراهم می‌گردد. خرید و فروش یک ارز دیجیتال در مقابل ارز دیجیتال دیگر، تحت مفهوم جفت ارز، مطرح می‌شود. به عنوان نمونه، اگر قصد خرید بیت کوین به ازای پرداخت ریپل را دارید، می‌بایست بر روی جفت ارز بیت کوین/ ریپل معامله کنید.

صرافی ‌‌ها چگونه کار می‌کنند؟

نحوه کار صرافی‌ها نیز با توجه به نوع آنها متفاوت می‌باشد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان گفت، صرافی‌ها به یکی از دو حالت زیر کار می‌کنند:

 • حالت اول: صرافی تنها به عنوان واسطه عمل کرده و طرف معامله نیست. در این حالت، صرافی در قبال دریافت درصدی کمیسیون، خریداران و فروشندگان را به یک‌دیگر متصل می‌سازد و در واقع تنها نقش واسطه را دارد. باید اشاره کرد که اغلب صرافی‌های جهانی از این نوع می‌باشند. با این حال، صرافی‌های فعال در ایران، غالبا از نوع دوم بوده و خود طرف معامله می‌باشند.
 • حالت دوم: شما با خود صرافی معامله کرده و در واقع یک طرف معاملات، صرافی است. به عبارتی، افراد ارز دیجیتال را از خود صرافی خریداری کرده و برای فروش نیز به صرافی می‌فروشند. در این حالت، قیمت خرید از صرافی، اندکی بالاتر از قیمت فروش به آن بوده و درآمد صرافی از این تفاوت قیمت خرید و فروش حاصل می‌شود. (همانطور که گفتیم، تعداد این دسته از صرافی‌ها در ایران بسیار زیاد است.)

 

آشنایی با انواع صرافی ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند. بطور کلی، صرافی‌ها در دو دسته، صرافی‌های متمرکز و صرافی‌های غیرمتمرکز جای داده می‌شوند. در ادامه با خصوصیات هر یک از آنها، به علاوه مزایا و معایبی که می‌توان برای آنها نام برد، آشنا خواهیم شد.

صرافی متمرکز

همانطور که از نام این صرافی‌ها مشخص است، اداره صرافی و کنترل دارایی‌های آن، توسط یک نهاد یا شخصی خاص انجام می‌گیرد. در این صرافی‌ها، شخصی تمامی تراکنشها و اطلاعات شما را کنترل، تایید و به نوعی حساب شما را مدیریت می‌کند. در واقع، در این صرافی‌ها، کاربران مالک ارزها نشده و تنها عدد دارایی در حساب آنها نمایش داده می‌شود و اصل دارایی در کیف‌پول‌های صرافی نگه‌داری می‌شود. بیشتر صرافی‌های ارز دیجیتال از جمله: کوین بیس، هیوبی، بایننس و... را می‌توان از نوع متمرکز دانست.

به عبارتی، صرافی‌های متمرکز، کلیدهای خصوصی کنترل وجوه را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند و تنها متناسب با سفارش آنها، اعتبار ارز دیجیتال به آنها تعلق می‌گیرد. این امر سبب می‌شود تا مشکلات مربوط گم کردن کلیدهای خصوصی در صرافی‌های غیرمتمرکز از بین رفته و کاربران نگران این موضوع نباشند. چرا که در صورت گم شدن کلیدها، فرد به دارایی حساب خود دسترسی نخواهد داشت و به نوعی می‌توان سرمایه وی را از بین رفته تلقی کرد.

به عقیده بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، ماهیت متمرکز این صرافی‌ها، برخلاف طبیعت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است. این مسئله، در کشور ایران که با مشکلات تحریمی نیز دست و پنجه نرم می‌کند و احتمال مسدود شدن حساب بالاست، بیشتر احساس می‌شود.

مزایای صرافی متمرکز

 • استفاده بسیار آسان در محیطی کاربر‌پسند
 • نقدینگی بالا
 • عدم وجود مشکلات مربوط به نگه‌داری کلیدهای خصوصی حساب (امکان بازیابی سرمایه با نشان‌دادن گذرنامه و کارت شناسایی)

معایب صرافی متمرکز

 • کنترل شدن معاملات توسط شرکت صرافی
 • امکان بسیار بالای هک شدن و از بین رفتن سرمایه
 • نیاز به ارائه مدارک شناسایی جهت احراز هویت
 • هزینه بالای انجام معاملات
 • عدم امکان فعالیت به صورت ناشناس

صرافی غیر‌متمرکز

صرافی غیرمتمرکز نوع دیگری از صرافی‌هاست که بر اساس این ایده، که ارز دیجیتال ماهیت غیرمتمرکز داشته، پس مبادلات آن نیز باید به صورت غیرمتمرکز انجام گیرد، وارد سیستم شده‌ است. در صرافی‌های غیرمتمرکز، معاملات با استفاده از قراردادهای هوشمند و بدون نیاز به واسطه، صورت می‌گیرد. به عبارتی، این صرافی‌ها با ساختن یک فضای هوشمند، بطور کلی واسطه را از مبادلات حذف خواهند کرد.

در این نوع صرافی‌ها، فرد پس از ورود به سایت و متصل کردن کیف پول خود به صرافی، می‌تواند مستقیما از طریق کیف پول خود معاملات را انجام دهد. به این صورت که ارز خود را بطور مستقیم به یک قرارداد هوشمند ارسال کرده و ارز جدید خود را از طریق همان قرارداد، دریافت می‌کند. در صرافی‌های غیرمتمرکز، هیچ کنترلی بر روی سرمایه شما وجود نداشته و کاربر بطور مستقیم با کاربر دیگر در ارتباط است. به عبارتی صرافی‌های غیرمتمرکز به صورت همتا به همتا (P2P) فعالیت می‌کنند.

بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز در زمان نوشتن این مقاله، یونی سواپ بوده که می‌توانید اطلاعات کامل این صرافی را با کلید روی عبارت آن، مطالعه کنید.

مزایای صرافی غیر‌متمرکز

 • انجام مستقیم معاملات بین کاربران
 • عدم وجود سیستم کنترلی یا دریافت اطلاعات اضافی از سوی صرافی
 • عدم نیاز به احراز هویت و ارائه مدارک شخصی در بسیاری از این صرافی‌ها
 • مدیریت کردن وجوه توسط خود کاربر و ناشناس ماندن
 • راهی برای انجام معاملات در شرایط تحریمی کشورها (احتمال بلوکه‌شدن حساب در این صرافی‌ها، بسیار پایین می‌باشد)
 • کاهش ریسک هک شدن

معایب صرافی غیر‌متمرکز

 • استفاده از آن برای تازه‌واردان این حوزه چندان ساده نیست و رابط کاربری سختی دارند.
 • عدم امکان معامله ارزهای دیجیتال با پرداخت فیات (پول‌های با پشتوانه دولتی هر کشور همچون دلار، یورو و...)
 • حجم کم معاملات که منجر به بروز مشکلات نقدشوندگی می‌شود.

 

چگونه یک صرافی معتبر انتخاب کنیم؟

با توجه به حساس بودن معاملات ارزهای دیجیتال، انتخاب صرافی‌های معتبر در این حوزه، امری نسبتا دشوار است. امروزه، تحریم بودن صرافی‌های خارجی به دلیل شرایط خاص کشور و همچنین عدم شفافیت قوانین در صرافی‌های ایرانی، کاربران را دچار سردرگمی ساخته است. از این رو لازم است تا کاربران، معیارهای خاصی را مدنظر قرار داده تا بهترین انتخاب را داشته باشند. 3 مورد از کلیدی‌ترین نکاتی که می‌توان به آنها اشاره کرد، عبارتند از:

1. بررسی تاریخچه و سابقه صرافی را از یاد نبرید.

اولین نکته در انتخاب صرافی، توجه به سابقه و اعتبار صرافی منتخب است. در نظر داشته باشید که احتمال کلاهبرداری در صرافی‌های شناخته‎‌شده و نام آشنا، بسیار کمتر از دیگر صرافی‌ها خواهد بود. از این رو پیش از انتخاب، تمامی اطلاعات مرتبط با صرافی، از ساخت ساخت، تکنولوژی بکار رفته، مدیران توسعه دهنده تا آدرس شعبه فیزیکی و... را بررسی نمایید. توجه به این نکته را هیچگاه از یاد نبرید.

2. همواره نظرات کاربران را مورد توجه قرار دهید.

بطور کلی نظرات کاربران، تجربیات آنها را از کار با یک صرافی به شما نشان می‌دهد. توجه به این امر، به شما کمک می‌کند تا با مزایا و معایب آن صرافی، پیش از انتخاب آشنا شوید. البته توجه داشته باشید که در این بین، با نظرات غیرواقعی نیز رو به رو خواهید شد؛ از این رو دقت داشته باشید که چنین مواردی، ذهنیت شما را به غلط تغییر ندهند.

3. صرافی‌های با نرخ واقعی و لحظه‌ای را پیدا کنید.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، بسیار بالا بوده، از این رو، صرافی‌های با قیمت لحظه‌ای و واقعی در بین کاربران، اعتبار بیشتری خواهند داشت. یافتن بهترین قیمت خرید و فروش نیز، با مقایسه نمودن این قیمت‌ها در صرافی‌های مختلف امکان‌پذیر می‌شود. بطور کلی، نحوه قیمت‌گذاری و میزان کارمزدها، موضوع بسیار مهمی است که می‌بایست حتما مدنظر قرار گیرد.

علاوه بر این 3 نکته، مواردی همچون قوانین امنیتی، میزان سرمایه در گردش، چگونگی پشتیبانی صرافی و... نیز هست که توجه به آنها، در داشتن انتخابی بهتر، کمک‌کننده شما خواهد بود.

لیست بهترین صرافی های خارجی برای ایرانیان

**نکته: برای ورود حتما از فیلترشکن استفاده نمایید.

لوگو صرافی نام صرافی لینک ثبت نام
صرافی بینگ ایکس ثبت نام
صرافی کوکوین ثبت نام
صرافی کوینکس ثبت نام

آشنایی با 3 صرافی معتبر ارز دیجیتال در جهان

در حال حاضر، تعداد بسیار زیادی صرافی‌ ارز دیجیتال در جهان حضور دارد که همین مسئله، انتخاب را برای کاربران دشوار ساخته است. برخی از این صرافی ها، تنها برای افراد تازه‌کار مناسب بوده و برخی دیگر متناسب با نیازهای حرفه‌ای‌های بازار، توسعه و بهبود یافته‌اند. از این رو، انتخاب صرافی، موضوعی بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه 3 صرافی ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد که بی‌شک از پیشتازان این حوزه بوده و انتخاب تریدرهای حرفه‌ای بازار می‌باشند. با ما همراه باشید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله، با 3 مورد از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهانی و ویژگی‌های آنها، آشنا شدید. در پایان به یک نکته در مورد کلیه صرافی‌های خارجی که در شرایط تحریمی، بطور عادی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند، اشاره خواهیم کرد. توصیه می‌شود هنگام تبدیل ارزهای خود به ریال در یک صرافی خارجی، ابتدا موجودی را به یک کیف پول و سپس به یک صرافی ایرانی انتقال دهید. حال عملیات تبدیلی و برداشت خود را انجام دهید. این مسئله سرمایه شما از خطر مسدود شدن نجات داده و ریسک معاملات شما بسیار کاهش می‌دهد.

نویسنده: فاطمه محمدجانی
20 دی 1402
آخرین بروزرسانی: سعید محمد
1 ماه پیش