بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال بدون تحریم برای ایرانی ها

بروزرسانی در6 خرداد 1403
بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال بدون تحریم برای ایرانی ها
بعد از مطالعه این مقاله شما با صرافی ارز دیجیتال خارجی که به ایرانیان خدمات میدهند آشنا میشوید.

صرافی ارز دیجیتال، فضایی جهت انجام معاملات بر روی ارزهای دیجیتال است. در حال حاضر، بیش از 400 صرافی فعال در جهان وجود دارد. این تعداد صرافی، مسئله انتخاب را برای کاربران، امری دشوار می‌سازد. حال آنکه این صرافی‌ها در روند معاملات افراد بسیار موثر بوده و با یک انتخاب اشتباه، امکان از دست دادن کل سرمایه وجود خواهد داشت. برای آشنایی با مفهوم صرافی‌های دیجیتال، نکات انتخاب آنها و همچنین شناخت بهترین‌های این حوزه، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

بینگ ایکس

بینگ ایکس BingX، یک صرافی بین‌المللی آنلاین است که دفتر مرکزی آن در کشور سنگاپور قرار دارد. در این صرافی می‌توانید معامله فیوچرز، معامله اسپات و معامله NFT انجام دهید؛ همچنین میانگین کارمزد 0.04% است که در شرایط نوسانی ممکن است کمی تغییر کند. این صرافی ارز دیجیتال پشتیبانی تلفنی ندارد اما پشتیبانی چت زنده فارسی و انگلیسی و پشتیبانی ایمیل 24 ساعته دارد. معمولا احراز هویت کاربران تا قبل از 24 ساعت پردازش می‌شود. در این صرافی بدون احراز هویت می‌توانید تا سقف 50 هزار دلار برداشت از حساب داشته باشید. لازم است بدانید که در این بروکر امکان معامله بیش از 300 ارز دیجیتال از طریق اپلیکشن Android / IOS و سایت فراهم شده است.

 

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال که تحت عنوان Exchange نیز شناخته می‌شود، بستری جهت انجام معاملات ارز دیجیتال می‌باشد. به عبارتی، اشخاص می‌توانند در این فضا، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال پرداخته و آنها را به پول یا ارزهای دیجیتال دیگر تبدیل نمایند. معاملات در صرافی‌ها، به صورت الکترونیکی انجام گرفته و در واقع تجارتی تماماً آنلاین محسوب می‌شود. صرافی‌ها می‌توانند در قالب یک سایت یا یک اپلیکیشن موبایل یا هر دو باشند.

پس از ثبت نام در یک صرافی، امکان معامله بر روی ارز دیجیتال در قبال پول یا سایر ارزهای دیجیتال، برای شما فراهم می‌گردد. خرید و فروش یک ارز دیجیتال در مقابل ارز دیجیتال دیگر، تحت مفهوم جفت ارز، مطرح می‌شود. به عنوان نمونه، اگر قصد خرید بیت کوین به ازای پرداخت ریپل را دارید، می‌بایست بر روی جفت ارز بیت کوین/ ریپل معامله کنید.

 

چگونه یک صرافی معتبر انتخاب کنیم؟

با توجه به حساس بودن معاملات ارزهای دیجیتال، انتخاب صرافی‌های معتبر در این حوزه، امری نسبتا دشوار است. امروزه، تحریم بودن صرافی‌های خارجی به دلیل شرایط خاص کشور و همچنین عدم شفافیت قوانین در صرافی‌های ایرانی، کاربران را دچار سردرگمی ساخته است. از این رو لازم است تا کاربران، معیارهای خاصی را مدنظر قرار داده تا بهترین انتخاب را داشته باشند. 3 مورد از کلیدی‌ترین نکاتی که می‌توان به آنها اشاره کرد، عبارتند از:

1. بررسی تاریخچه و سابقه صرافی را از یاد نبرید.

اولین نکته در انتخاب صرافی، توجه به سابقه و اعتبار صرافی منتخب است. در نظر داشته باشید که احتمال کلاهبرداری در صرافی‌های شناخته‎‌شده و نام آشنا، بسیار کمتر از دیگر صرافی‌ها خواهد بود. از این رو پیش از انتخاب، تمامی اطلاعات مرتبط با صرافی، از ساخت ساخت، تکنولوژی بکار رفته، مدیران توسعه دهنده تا آدرس شعبه فیزیکی و... را بررسی نمایید. توجه به این نکته را هیچگاه از یاد نبرید.

2. همواره نظرات کاربران را مورد توجه قرار دهید.

بطور کلی نظرات کاربران، تجربیات آنها را از کار با یک صرافی به شما نشان می‌دهد. توجه به این امر، به شما کمک می‌کند تا با مزایا و معایب آن صرافی، پیش از انتخاب آشنا شوید. البته توجه داشته باشید که در این بین، با نظرات غیرواقعی نیز رو به رو خواهید شد؛ از این رو دقت داشته باشید که چنین مواردی، ذهنیت شما را به غلط تغییر ندهند.

3. صرافی‌های با نرخ واقعی و لحظه‌ای را پیدا کنید.

نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، بسیار بالا بوده، از این رو، صرافی‌های با قیمت لحظه‌ای و واقعی در بین کاربران، اعتبار بیشتری خواهند داشت. یافتن بهترین قیمت خرید و فروش نیز، با مقایسه نمودن این قیمت‌ها در صرافی‌های مختلف امکان‌پذیر می‌شود. بطور کلی، نحوه قیمت‌گذاری و میزان کارمزدها، موضوع بسیار مهمی است که می‌بایست حتما مدنظر قرار گیرد.

علاوه بر این 3 نکته، مواردی همچون قوانین امنیتی، میزان سرمایه در گردش، چگونگی پشتیبانی صرافی و... نیز هست که توجه به آنها، در داشتن انتخابی بهتر، کمک‌کننده شما خواهد بود.

 

جمع‌بندی

در این مقاله، با صرافی‌ ارز دیجیتال جهانی و ویژگی‌های آنها، آشنا شدید. در پایان به یک نکته در مورد کلیه صرافی‌های خارجی که در شرایط تحریمی، بطور عادی به ایرانیان خدمات نمی‌دهند، اشاره خواهیم کرد. توصیه می‌شود هنگام تبدیل ارزهای خود به ریال در یک صرافی خارجی، ابتدا موجودی را به یک کیف پول و سپس به یک صرافی ایرانی انتقال دهید. حال عملیات تبدیلی و برداشت خود را انجام دهید. این مسئله سرمایه شما از خطر مسدود شدن نجات داده و ریسک معاملات شما بسیار کاهش می‌دهد.

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.