تحلیل بیت کوین برای ورود به بازار آن

بروزرسانی در19 اردیبهشت 1403
تحلیل بیت کوین برای ورود به بازار آن
ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که ارز دیجیتال بیت کوین چگونه ارزی است؟ آیا می‌توان بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد؟ قبل از ورود به بازار و تحلیل بیت کوین باید بدانید که هدف بیت کوین چیست؟ آیا امن است؟

تا به حال این سؤال را از خود پرسیده‌اید که چگونه باید در بازار ارز به خصوص بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید؟ برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر موفق بیت کوین، باید بتوانید تحلیل بیت کوین مناسبی داشته باشید. این امر آسان نیست و زمان می‌برد. اما اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، می‌توانید در این بازار پر ریسک بهتر فعالیت کنید.

ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که ارز دیجیتال بیت کوین چگونه ارزی است؟ آیا می‌توان بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد؟ قبل از ورود به بازار و تحلیل بیت کوین باید بدانید که هدف بیت کوین چیست؟ آیا امن است؟

 به همین دلیل است که ما یک راهنمای رایگان آماده کردیم که به شما در این فرآیند یعنی تجزیه و تحلیل بیت کوین و روند‌های ورود به بازار آن کمک می‌کند و شما را به موفقیت مالی می‌رساند.

1- بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که بدون هیچ گونه کنترل یا نظارتی از طرف بانک‌ها یا دولت‌ها عمل می‌کند. در عوض به نرم‌افزار‌های نظیر به نظیرو رمزنگاری متکی است.

یک دفتر کل همه تراکنش‌های بیت‌کوین را ثبت می‌کند و کپی‌های آن در سرور‌های سراسر جهان نگهداری می‌شوند. هر کسی که یک کامپیوتر داشته باشد می‌تواند یکی از این سرور‌ها باشد که به عنوان گره می‌تواند راه‌اندازی شود.  جماع در مورد اینکه چه کسی صاحب کدام کوین است به‌جای تکیه بر یک منبع مرکزی مانند بانک، از طریق رمزنگاری در این گره‌ها به دست می‌آید.

هر تراکنش به صورت عمومی در شبکه پخش می‌شود و از گره‌ای به گره دیگر به اشتراک گذاشته می‌شود. هر ده دقیقه یا بیشتر، این تراکنش‌ها توسط ماینر‌ها در گروهی به نام بلوک جمع‌آوری می‌شوند و دائماً به بلوک چین اضافه می‌شوند.  

 به همان روش‌های سنتی که پول را در یک کیف پول نگاه می‌دارید، ارز‌های مجازی نیز در کیف پول‌های ذخیره‌سازی دیجیتال قرار می‌گیرند و از نرم‌افزار‌های مشتری یا ابزار‌های مختلف نظیر ابزار‌های آنلاین و سخت‌افزاری قابل دسترسی هستند.

در حال حاضر بیت کوین‌ها را می‌توان به هفت رقم اعشار تقسیم کرد: یک هزارم بیت کوین به عنوان میلیون و صد میلیون بیت کوین به عنوان ساتوشی شناخته می‌شود.

در حقیقت چیزی به نام بیت کوین یا کیف پول وجود ندارد، فقط توافقی در مورد مالکیت یک کوین وجود دارد. یک کلید مشخص برای اثبات مالکیت، هنگام انجام تراکنش استفاده می‌شود. یک فرد می‌تواند به سادگی کلید خصوصی خود را حفظ کند و به هیچ چیز دیگری برای بازیابی یا خرج کردن پول نقد مجازی خود نیاز ندارد، مفهومی که به عنوان "brain wallet" شناخته می‌شود.

2- آیا بیت کوین را می‌توان به پول نقد تبدیل کرد؟

بیت کوین را می‌توان مانند هر دارایی با پول نقد مبادله کرد. مبادلات ارز‌های دیجیتال متعددی به صورت آنلاین وجود دارد که افراد می‌توانند این کار را انجام دهند. تراکنش‌ها را می‌توان به صورت حضوری یا از طریق هر پلتفرم ارتباطی انجام داد. حتی به کار‌های کوچک نیز اجازه می‌دهد بیت کوین را بپذیرند.  

2- هدف بیت کوین چیست؟

بیت کوین به عنوان راهی برای مردم برای ارسال پول از طریق اینترنت ایجاد شد. هدف از این ارز دیجیتال ارائه یک سیستم پرداخت جایگزین بود که بدون کنترل مرکزی عمل کند اما مانند ارز‌های سنتی مورد استفاده قرار گیرد.

3- آیا بیت کوین امن است؟

رمزنگاری پشت بیت کوین توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و بر اساس الگوریتم SHA-256 طراحی شده است. شکستن آن، غیرممکن است، زیرا کلید‌های خصوصی زیادی وجود دارد که باید آزمایش شوند. تعداد این کلید‌ها خیلی بیشتر از اتم‌های موجود در جهان است!

چندین مورد برجسته از هک شدن صرافی‌های بیت‌کوین و سرقت وجوه وجود دارد، اما این سرویس‌ها همواره ارز دیجیتال را از طرف مشتریان حفظ می‌کنند و در واقع آنچه در این موارد هک شد، وب سایت بود و نه شبکه بیت کوین.

در تئوری، اگر یک مهاجم بتواند بیش از نیمی از گره‌های بیت‌کوین موجود را کنترل کند، می‌تواند اجماع داشته باشد که مالک تمام بیت‌کوین است و آن را در بلاک چین جاسازی کند. اما با افزایش تعداد گره‌ها، این کار کمتر عملی می‌شود.

البته، ورود نهایی محاسبات کوانتومی عملاً می‌تواند همه چیز را به هم بزند. بسیاری از رمزنگاری‌ها متکی به محاسبات ریاضی هستند که انجام آن‌ها برای رایانه‌های کنونی بسیار سخت است، اما رایانه‌های کوانتومی بسیار متفاوت عمل می‌کنند و ممکن است بتوانند آن‌ها را در کسری از ثانیه اجرا کنند.

یک مشکل واقع بینانه این است که بیت کوین بدون هیچ مرجع مرکزی عمل می‌کند. به همین دلیل، هر کسی که با یک تراکنش در کیف پول خود اشتباه کند، هیچ راه حلی ندارد. اگر به طور تصادفی بیت کوین را برای شخص اشتباهی ارسال کردید یا رمز عبور خود را گم کردید، کسی نیست که بتوانید به او مراجعه کنید تا مشکل شما را حل کند، پس دقت داشته باشید!

4- بیت کوین بخریم یا نه؟

می‌خواهیم در مورد یکی از سؤالات پر تکرار این روز‌ها صحبت کنیم که آیا بیت کوین بخریم یا نه. یکی از جذابیت‌های بازار ارز‌های دیجیتال، وجود نوسانات و حرکت‌های شدید است که چه در صعود و چه در نزول وجود دارد. وقتی ما در بازاری قرار می‌گیریم که تعداد تقاضا‌کنندگان و خریداران بسیار بیشتر از فروشندگان و عرضه‌کنندگان است؛ اصطلاحاً به آن بازار بازار بول (bull) یا بول ران یا گاوی می‌گویند. وقتی بازار به اصطلاح بول است؛ فرصت برای معامله گران و تریدر‌هایی که در فاصله زمانی کوتاه مدت مثلاً هفتگی، معاملاتی را انجام می‌دهند؛ فرصت بسیار طلایی است. اما برای سرمایه‌گذارانی که دید سرمایه‌گذاری طولانی مدت دارند و همچنین سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند سرمایه جدیدی وارد بازار کنند؛ موقعیت بسیار ریسکی است. زیرا یکی از خصوصیات بازار بول این است که چون تعداد تقاضا‌کنندگان بسیار زیاد است؛ سقف‌های قیمتی به راحتی می‌شکند. هرچه شکستن سقف قیمتی سریع‌تر باشد؛ اصلاح و ریزش نیز سریع‌تر خواهد بود. بنابراین برای سرمایه‌گذار با دید بلند مدت که می‌خواهد سرمایه جدید وارد بازار کند؛ یک ریسک است. می‌توان گفت بازار bull برای ترید مناسب است اما برای ورود سرمایه جدید از سمت سرمایه‌گذار مناسب نیست.

برگردیم به این سؤال که بیت کوین بخریم یا نه؟

از دو دیدگاه به این پرسش پاسخ می‌دهیم. 1- وقتی داریم در مورد بازاری صحبت می‌کنیم که در سال‌های آتی قرار است پایه پولی دنیا را تغییر دهد، وقتی از بازاری صحبت می‌کنیم که از تکنولوژی نسل چهارم استفاده می‌کند و وقتی از بازاری صحبت می‌کنیم که سود دهی زیادی دارد و از آن درآمد دلاری داریم؛ نمی‌توان گفت که بیت کوین نخرید! اما باید قوانین خاص آن را رعایت کرد و تحلیل بیت کوین مناسبی انجام داد.

 اگر بخواهید سرمایه جدیدی وارد بازار بیت کوین کنید؛ بهتر است در کف‌های قیمتی این کار را انجام دهید. چون نگاه سرمایه‌گذار، نگاه بلند مدت است؛ بهتر است درکف‌های قیمتی به خصوص کف‌های قیمتی سه ماهه این کار انجام شود.

2- ما از کودکی با نرخ بهره، نرخ دلار، سود سپرده و... آشنا بوده‌ایم اما با این حال رفتار آن‌ها را درست تشخیص نمی‌دهیم و باعث می‌شود که معاملات اشتباهی روی آن‌ها داشته باشیم. اما هم اکنون در مورد مارکتی صحبت می‌کنیم که نوپاست و ما می‌خواهیم با تفکر سرمایه‌گذاری ایرانی وارد این مارکت نوپا با تکنولوژی نسل چهارم شویم. با تفکر بازار ایران بهتر است اصلاً وارد این بازار نشویم چرا که این بازار جذاب‌تر و صد البته تخصصی‌تر از بازار‌های دیگر است.

اگر بخواهید به صورت تخصصی وارد بازار و تحلیل بیت کوین شوید؛ این بازار فرصت‌های طلایی زیادی دارد. اما قبل از هرکاری باید به تحلیل بیت کوین پرداخت به این صورت که با ریسک‌های آن آشنا شوید، با ابعاد مختلف آن آشنا شوید و پس از شناخت این بازار، اگر تشخیص دادید که مناسب شرایط شماست؛ ورود قدرتمند و اصولی داشته باشید.

برای شناخت بازار و تحلیل بیت کوین به صورت تخصصی می‌‎‌توانید از آموزش‌های رایگان گروه سرمایه‌گذاری مهدی رجبی شروع کنید. بدین ترتیب شما متوجه برخی از قوانین موجود خواهید شد. و بنابراین سود حاصل از خرید و فروش به موقع بیت کوین خود را افزایش می‌دهید.

 گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی (mahdi rajabi)، بیش از ده سال است که تمرکز خود را بر روی پیش بینی حوزه های مالی، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه و فعالیت در بازارهای سهام بین المللی قرار داده است و در این مسیر پر ریسک همواره به دنبال ایجاد اعتماد هرچه بیشتر سرمایه گذاران به مجموعه ی خود بوده است. تلاش این گروه در سالهای متمادی فعالیت در بازارهای مختلف نظیر بازارهای فارکس، بورس، ارزهای دیجیتال و سایر حوزه های مالی، ایجاد بستری امن و سودمند برای یکایک سرمایه گذاران فعال در این حوزه ها بوده است.

 شما می توانید برای دیدن ویدئوهای آموزشی بیشتر در حوزه های مربوط به سرمایه گذاری و ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال آن به شبکه های اجتماعی گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی سر بزنید:

Aparat: https://www.aparat.com/mahdirajabi.com

Instagram: https://www.instagram.com/mahdirajabi_com

Twitter: https://twitter.com/mahdirajabi_com

Telegram: https://t.me/mahdirajabi_com

همچنین می توانید از طریق شماره ی زیر با آنها در تماس باشید:

021-88684077

نظارت دات کام
پلتفرم مقایسه و بررسی نهادهای مالی
Enamadlogo-samandehi
کلیه حقوق این سایت متعلق به آسیا سرمایه هوشیار (nezarat) می‌باشد.