صفحه اصلی . قیمت ارز دیجیتال .
قیمت چیلیز (CHZ)
(0.6363%)
$
0.082183645066349
$0.06
24 ساعت گذشته
$0.06
نمودار
اخبار

CHZ توکن بومی چیلیز است. چیلیز یک شبکه بلاک چین بوده که تعامل طرفداران در برنامه Socios را تقویت می‌کند و به طرفداران ورزشی این برنامه اجازه می‌دهد تا توکن های طرفداری خود را در صرافی ورزشی چیلیز خریداری کنند.

با مبادله توکن CHZ با توکن های طرفداری، دارندگان آن می‌توانند در رأی‌گیری تصمیمات تیم‌های موردعلاقه شرکت کنند، به پلتفرم‌های انحصاری دسترسی اختصاصی داشته باشند و همچنین می‌توانند از تیم‌های خود جوایزی دریافت کنند.

 

قیمت CHZ

توکن CHZ ارز دیجیتال بومی شبکه چیلیز است که به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن های طرفداری خود را در سایت و برنامه Socios.com خریداری کنند. این توکن در ابتدا به‌عنوان یک توکن ERC-20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد اما پس از یک همکاری استراتژیک با صرافی بایننس، شروع به تولید و ارائه نسخه‌های بلاک چین بایننس یا همان BEP-2 توکن های CHZ کرد.

چیلیز دارای عرضه ثابت 8.888.888.888 توکن CHZ است و کاربران می‌توانند توکن خود را مستقیماً از برنامه Socios و صرافی چیلیز خریداری کنند. در زمان راه‌اندازی، 34.5 درصد از کل عرضه CHZ به شرکت‌کنندگان در پیش‌فروش و فروش توکن CHZ رسید و همچنین 7.5 درصد از آن هم به سرمایه‌گذاران اولیه این پروژه واگذار شد. 8 درصد از توکن ها در صرافی چیلیز باقی ماندند و به هیئت مشاوره 3 درصد و گروه چیلیز 5 درصد از عرضه کل توکن ها ارائه شد. میزان توکن های باقی‌مانده هم توسط سایت و برنامه Socios برای فروش به کاربران (20درصد) ، پروژه‌های مارکتینگ (15 درصد) و خریدهای استراتژیک (15 درصد) اختصاص یافت.

توکن CHZ در مارس سال 2021 به بالاترین حد خود یعنی 0.8915 دلار رسید و 60 درصد افزایش قیمت داشت و ارزش بازار معادل یک میلیارد دلار کسب کرد. بالاترین سطح قیمتی تاریخ این توکن بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر بود که 1000 درصد سود و افزایش قیمت برای این توکن به همراه داشت. این پروژه حاصل همکاری‌های موفق با تیم‌های ورزشی مانند آث میلان، بارسلونا و اتلتیکو مادرید بود. به دنبال رکورد تاریخی توکن CHZ، چیلیز تصمیم گرفت تا 800 هزار دلار توکن CHZ یا همان 20 درصد از کل هزینه‌های پرداخت‌شده توسط صرافی در سه‌ماهه اول سال 2021 را بسوزاند و از بین ببرد.

توکن CHZ در سپتامبر سال 2019 به پایین‌ترین سطح خود یعنی 0.004001 دلار رسید که دلیل آن راه‌اندازی زودهنگام پلتفرم طرفداری Socios و عدم ارائه و مناسب توکن های طرفداری در آن زمان بود.

 

CHZ چگونه کار می‌کند؟

چیلیز دارای یک زیرساخت بلاک چین منبع باز است که پلتفرم تعاملی طرفداران یعنی Socios را تقویت می‌کند. کاربران می‌توانند CHZ را از صرافی چیلیز یا سایر صرافی‌هایی که توکن در آن موجود است خریداری کنند. هنگامی‌که کاربران توکن CHZ را داشته باشند، می‌توانند از توکن های خود برای شرکت در پیشنهاد اولیه طرفداران (IFO) استفاده کنند.

پلتفرم تعاملی طرفداران یعنی Socios یک برنامه مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با تیم‌های موردعلاقه خود از طریق توکن CHZ تعامل داشته باشند. با استفاده از CHZ، طرفداران می‌توانند در مورد تصمیمات تیم رأی دهند، وارد انجمن‌های انحصاری شوند و برای داشتن توکن های طرفداری جوایزی دریافت کنند. وایت پیپر شامل طرح‌های پیراهن‌ها، پیشنهاد‌های هواداران در بازی‌ها و ترکیب تیم‌ها در بازی‌های دوستانه می‌شود. البته این تصمیم‌ها نمونه‌هایی از تصمیم‌گیری‌های تیمی است که دارندگان توکن می‌توانند در آن رأی دهند.

پلتفرم توکن های طرفداری روی بلاک چین جانبی یا بلاک چین ثانویه متصل به شبکه چیلیز کار می‌کند. تیم‌های ورزشی می‌توانند بلاک چین های جانبی و اختصاصی خود را راه‌اندازی و میزان توکن های طرفداری در گردش را تعیین کنند. تیم‌هایی که توکن های طرفداری را ارائه کنند می‌توانند از تراکنش‌های موجود در شبکه چیلیز درآمدی داشته باشند.

 

رویدادهای کلیدی و مدیریت

چیلیز توسط مدیرعامل و بنیان‌گذار سایت و برنامه طرفداری Socios یعنی الکساندر دریفوس (Alexandre Dreyfus) در سال 2018 با هدف ایجاد ارتباط بین طرفداران ورزشی با تیم‌های موردعلاقه خود توسعه داده شد. بلافاصله پس از توسعه، برنامه Socios حدود 66 میلیون دلار را در یک نوبت سرمایه‌گذاری خصوصی به رهبری شرکت Jump Trading برای توسعه شبکه چیلیز و پلتفرم Socios جمع‌آوری کرد.

در سال 2019، برنامه Socios پلتفرم خود را با همکاری عمده‌ی خود با تیم فوتبال یوونتوس راه‌اندازی کرد و به طرفداران این تیم اجازه داد درازای توکن های CHZ بتوانند توکن های JUV را خریداری کنند. از آن زمان، برنامه Socios با چندین تیم فوتبال لیگ قهرمانان ازجمله پاریس سن ژرمن، بارسلونا و منچستر سیتی همکاری‌هایی را داشته است. توکن های طرفداری به‌ویژه توکن های باشگاه بارسلونا مورد استقبال طرفداران قرار گرفت و باعث شد تا این توکن در کمتر از دو ساعت به ارزش بازار معادل 1.3 میلیون دلار برسد.

پس از اثبات موفقیت خود در فوتبال، برنامه Socios شروع به ماجراجویی در لیگ‌های ورزشی دیگر مانند فرمول یک و UFC کرد. در مارس سال 2021، برنامه Socios اعلام کرد که قصد دارد 50 میلیون دلار برای گسترش توکن های طرفداری چیلیز و Socios در ورزش‌های ایالات‌متحده هزینه کند.

شش ماه بعد، برنامه Socios با 24 تیم مختلف NBA برای توکن های طرفداری شریک شد. باوجود توسعه توکن ها برای NBA، توکن های طرفداری به دلیل مقررات اوراق بهادر در ایالات‌متحده منتشرنشده است.